Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3732650 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

mh197

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14460 Dátum: 2018.02.01 01:55:33 »
Koszi az infokat mindenkinek. Amit furcsallok, hogy az utangyartottak egyik oldala 20, a masik 26 fogas, a leirasokban pedig mindenki 23-ast ir. Holnap vizualisan is le lesz ellenorizve a torott tengely, mielott feleslegesen megrendelnenk a rosszat.

T25-ös Ave esetén 23 fogas lesz az. :)

Lemérnéd a törött tengely pontos hosszát mm-re pontosan ha megoldható? Ebben kicsit etérő adatok vannak, az utángyártott tengelyek hossza pár mm-ben szokott különbözni, ezért kérdezem.
Toyota Avensis 1.8 (T25) lépcsőshátú (2004)

mh197

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14461 Dátum: 2018.02.01 02:00:25 »
Sziasztok!

T22 1.8 VVT-i problémámmal sikerült odáig jutni, hogy felismerték a szervizesek, hogy azért nem megy az autó, mert el van dugulva az alsó katalizátor. Próbaképpen a leömlő utáni flexicsöves szakaszt meglazították, hogy így próbáljam ki, és lássanak csodát, igaz, enyhe trakrorhanggal, de az Ave megtáltosodott...  ::)

Szépen elforog 5000-ig, rugalmas, erős 3000 fölött is,nagyjából most hozza a gyári gyorsulási adatokat is.

A szervizben emiatt felmerült opcióként a katalizátordob kasztrálása, de én nem szeretem az ilyen ördögtől való dolgokat, pláne, hogy ennél a motornál a kat. uán is van még egy kontroll lambdaszonda. Egyedül a pénztárcámnak tetszene...

Gyorsan elmentem kipufogóshoz, aki megerősített a lambdaszondás elképzeléseimben, mondván, hogy ha ott nem lesz katalizátor, akkor folyamatosan hibakódos lesz és a motor is szervizüzemben, elbutulva fog csak üzemelni. Ennek némileg ellentmond, hogy így széthúzott kipuffogórendszerrel sem mutat hibakódot akkusaru levétel után, persze ez nem ugyanaz, mert így még nem tisztítatlan gázt kap a szonda, csak kevesebbet.

Hol lehet az igazság? Érdemes elköltenem a nem kevés pénzt a katalizátoros dobra, vagy a berhelés hasznosabb lenne? Van ilyen tapasztalata itt valakinek esetleg?
Szeretem a gyári megoldásokat, de van az az összeg, amiért a dízel botrányok közepette fel tudnám dolgozni, hogy nincs benne katalizátor.

85000-ért cserélné a kipufogós a flexicsöves résszel együtt.


Köszönöm.

Bontottat esetleg? Lehet az ár/érték arányban célszerűbb lenne..
Toyota Avensis 1.8 (T25) lépcsőshátú (2004)

Ramboo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14462 Dátum: 2018.02.02 12:50:15 »
Sziasztok!

Új vagyok itt, néhány hete vettem egy 2005-ös Avensist (2.0 benzin). Egyből szerelmes lettem.
De... A xenon fényszóró nem adja a fényerőt, amit kéne. Visszaolvasva a fórumot kiderült, hogy a probléma az izzó műanyag foglalata, ami a hő hatására párologni kezd és szép lassan bemattítja a foncsort. (Későbbi verzióban már fémből gyártották ezt a részt).
Megoldásra azonban csak annyit találtam, hogy annak idején garanciában kicserétette mindenki. Ezzel kapcsolatban szeretném a segítségeteket kérni, hátha valaki tud valami ár/érték arányban megfelelő megoldást. Eddig négy opció van:
1. gyári új (ezzel az a bajom, hogy szerintem drága lesz (bár még nem válaszolt a szakszervíz a levelemre, de pletykákból 150e/db árat hallottam, amit túlzásnak gondolok az alapján, hogy az autó max. 2milliót ér meg (15%-a lenne az új lámpa), valamit - gondolom - komplett lámpát lehet venni magasságállítóval, izzóval, trafóval, stb. és nekem csak a test kéne)
2. utángyártott (ezekről nincs jó véleményem, és olvastam, hogy beáznak, meg össze vissza világítanak. ha valakinek van pozitív véleménye ezekről, kérem ossza meg velem)
3. felújítás (szakember szétszedi, újrafoncsorozza, összerakja. ~60ezerért megint jó lesz a fénye, de ugyanúgy marad műanyag, tehát a hiba valószínűleg ki fog újulni.
4. bontott lámpa (nem tudom hogy különböztetem meg, hogy melyik az újabb verzió, amiben már fém a foglalat. olvastam, hogy annak már fehér a hátlapja, de nem teljesen tiszta, hogy az egész stimmel-e a régivel, és hogy kb. melyik évjárat ez, illetve a 2006-os facelift változtatott-e valamit az első fényszórón.

Ha valai tud valami jó megoldást, illetve megoldott már ilyen problémát, az ne tartsa magában. Előre is köszönöm!
« Utoljára szerkesztve: 2018.02.02 12:53:28 írta Ramboo »

rbsat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 226
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14463 Dátum: 2018.02.02 21:10:35 »
Hello, olcsón jót akarsz. Javasolnám, hogy vadássz bontóban egy javított kivitelű darabra és azt foncsoroztasd le itt:  http://www.gtreflect.hu/magyar.html
A fórumtagok közül többen jártak már a cégnél, elégedettek voltak.
Avensis 1.8 / 2007

HegyenVolgyon

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14464 Dátum: 2018.02.03 07:56:32 »
Üdv,

Természetesen én sem akarok mérgezni, és a 85000 munkával együtt valóban ajándék, így ezt választottam. Hétfőn szerelik fel.

Amit nem tudok, hogy ha az alapjárat probléma ezzel nem oldódik meg, mert nem 2-es szonda rossz értékei miatt van, akkor merre kutakodjak tovább?

És még egy kérdés, hátha másnak is van 1.8 VVti-je, mennyi ennek a motornak a normál bemelegedési ideje? Arra gondolok, amíg hidegen indítva a mutató eléri a középértéket?

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14465 Dátum: 2018.02.03 10:54:49 »
Üdv,

Természetesen én sem akarok mérgezni, és a 85000 munkával együtt valóban ajándék, így ezt választottam. Hétfőn szerelik fel.

Amit nem tudok, hogy ha az alapjárat probléma ezzel nem oldódik meg, mert nem 2-es szonda rossz értékei miatt van, akkor merre kutakodjak tovább?

És még egy kérdés, hátha másnak is van 1.8 VVti-je, mennyi ennek a motornak a normál bemelegedési ideje? Arra gondolok, amíg hidegen indítva a mutató eléri a középértéket?
Jó döntés.  :hug:
Itt le van írva összefoglalóan angol forrás idézésével, hogy mik a lehetséges megoldások.

Tibi72

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 148
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14466 Dátum: 2018.02.03 18:23:51 »
Sziasztok!

Új vagyok itt, néhány hete vettem egy 2005-ös Avensist (2.0 benzin). Egyből szerelmes lettem.
De... A xenon fényszóró nem adja a fényerőt, amit kéne. Visszaolvasva a fórumot kiderült, hogy a probléma az izzó műanyag foglalata, ami a hő hatására párologni kezd és szép lassan bemattítja a foncsort. (Későbbi verzióban már fémből gyártották ezt a részt).
Megoldásra azonban csak annyit találtam, hogy annak idején garanciában kicserétette mindenki. Ezzel kapcsolatban szeretném a segítségeteket kérni, hátha valaki tud valami ár/érték arányban megfelelő megoldást. Eddig négy opció van:
1. gyári új (ezzel az a bajom, hogy szerintem drága lesz (bár még nem válaszolt a szakszervíz a levelemre, de pletykákból 150e/db árat hallottam, amit túlzásnak gondolok az alapján, hogy az autó max. 2milliót ér meg (15%-a lenne az új lámpa), valamit - gondolom - komplett lámpát lehet venni magasságállítóval, izzóval, trafóval, stb. és nekem csak a test kéne)
2. utángyártott (ezekről nincs jó véleményem, és olvastam, hogy beáznak, meg össze vissza világítanak. ha valakinek van pozitív véleménye ezekről, kérem ossza meg velem)
3. felújítás (szakember szétszedi, újrafoncsorozza, összerakja. ~60ezerért megint jó lesz a fénye, de ugyanúgy marad műanyag, tehát a hiba valószínűleg ki fog újulni.
4. bontott lámpa (nem tudom hogy különböztetem meg, hogy melyik az újabb verzió, amiben már fém a foglalat. olvastam, hogy annak már fehér a hátlapja, de nem teljesen tiszta, hogy az egész stimmel-e a régivel, és hogy kb. melyik évjárat ez, illetve a 2006-os facelift változtatott-e valamit az első fényszórón.

Ha valai tud valami jó megoldást, illetve megoldott már ilyen problémát, az ne tartsa magában. Előre is köszönöm!

Átalakítás alu foncsorosra kimaradt a felsorolásból :D Megcsinálom,ha kell!

mh197

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14467 Dátum: 2018.02.03 21:24:20 »
Üdv,

Természetesen én sem akarok mérgezni, és a 85000 munkával együtt valóban ajándék, így ezt választottam. Hétfőn szerelik fel.

Amit nem tudok, hogy ha az alapjárat probléma ezzel nem oldódik meg, mert nem 2-es szonda rossz értékei miatt van, akkor merre kutakodjak tovább?

És még egy kérdés, hátha másnak is van 1.8 VVti-je, mennyi ennek a motornak a normál bemelegedési ideje? Arra gondolok, amíg hidegen indítva a mutató eléri a középértéket?

A 2-es lambda érték 99% hogy nem okozza az alapjárat gondját. Max ha a katalizátor annyira összeszakadt/tömődött már benne, hogy nem tud normálisan távozni a gáz. Alapjárat gond inkább folytószeleppiszkolódás, légtömegmérő örekedés, tömítettségi gond, ilyesmik miatt szokott előfordulni. Esetleg még trafó, vagy szelepfedéltömítést, gyertyák olajban állását, ilyesmit is célszerű idővel ellenőrizni/megszüntetni.

Bemelegedés 1.8 esetén kb 3-4 km esetemben. Nem szokott hosszú lenni, szinte pár perc és már fűtés is van a csont hideg kocsiban. Diesel Ford focus 1.6 tdci ennek a 4-szeres ideje alatt is alig mozdítja meg a vízhőfok mérőt. Ja, a bemelegedés csillaggarázsra értendő most. :)
Toyota Avensis 1.8 (T25) lépcsőshátú (2004)

Lenny

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 79
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14468 Dátum: 2018.02.04 10:16:17 »
Sziasztok!
Ezzel a kuplung pedál kattogással lehet valamit kezdeni?
Kicsit idegesít..:)
Ötlet?

Előre is köszi a választ!
[youtube]https://youtu.be/ZfcWoT5HO3E/[youtube]

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14469 Dátum: 2018.02.04 11:01:52 »
Ezzel a kuplung pedál kattogással lehet valamit kezdeni?
Kicsit idegesít..:)
Ötlet?
Xanax, vagy automata váltó. :D
...vagy márkaismerő szerelő. Biztos megoldható, nem tűnik természetesnek. Jó eséllyel egyórán belüli művelet, ami márkaszervizben sem kerül 12k-nál többe.

FLInt

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 527
  • Carina E 1.6 XLi '95 4A-FE Lean Burn
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14470 Dátum: 2018.02.05 09:18:30 »
Sziasztok!
Ezzel a kuplung pedál kattogással lehet valamit kezdeni?
Kicsit idegesít..:)
Ötlet?

Előre is köszi a választ!
[youtube]https://youtu.be/ZfcWoT5HO3E/[youtube]
Úgy tűnik, hogy a nyomórúd csapszege mozog jobbra-balra a pedál lenyomásakor és felengedésekor, a csapszeg lötyögése okozza a kattogást. Egy megfelelő vastagságú távtartó alátéttel megoldható a probléma.
Toyotáról csak jót vagy semmit...

tomasilles

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14471 Dátum: 2018.02.11 20:33:52 »
Üdv mindenkinek,

Egy darabig nem írtam mert erősen gondolkodtam rajta hogy tökön szúrom-e magam vagy sem. Végül megnyugodtam.
Kb egy hónapja vettem az autót. A problémák kezdődtek azzal hogy hidegen nehezen indult.
A szervízben azt mondták ez 100% izzító gyertya. belekerült 4db új izzítógyertya 80€.
Végül kiderült hogy az üzemanyagszűrő volt a ludas. 13€
Kb 2000km megtétele után, elkezdett kopogni a kettős tömegű lendkerék, 920€ kuplunggal együtt.
Picit rázott az autó kb 110 felett. Elvittem a szervízbe, azt mondták hogy a kerék ami rajta van, VW-s kerék és a középső furat 3mm-el nagyobb, így csak a csavarok tartják.
Tehát bekerítettem 4db Toyotás lemezfelnit 80€, a régiek eladóak ha valakit érdekel. 5x100 R16
Tegnap beultem az autóba, és fékezéskor kattogó hangot hallok a futómű felől + hullámos úton nyiszogó hangot.
Erre még keresem a megoldást, várom a tippeket.

Picit pipa lettem rá, de remélem most már rendben lesz. Egyébként imádom. Ilyen a feltétel nélküli szerelem :yes:


Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14472 Dátum: 2018.02.11 20:49:46 »
ABS-esen kattogó, vagy más? Fordulatszámmal változik? Padkára felállásnál is van a nyiszogás?

hajnall

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14473 Dátum: 2018.02.12 20:59:21 »
Féltengely gumiharang és szorítóbilincs gyáriból filléres tétel és elvileg a zsírzókészlet is benne van, érdemes ezekből újat, ha már csere lesz. Márkaszervizben beszerzik neked 2-3 nap alatt.
Persze attól függ, melyik rész ment tönkre. Nekem a tengely tört el, laza 220 000Ft a gyári...
Most lesz utángyártott tengely 21000Ft, meg veszek hozzá gyári csuklót mert a szaki nem tudja leszedni a tengelycsonkról. Majd megírom mennyi lesz.

tomasilles

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14474 Dátum: 2018.02.12 22:27:03 »
ABS-esen kattogó, vagy más? Fordulatszámmal változik? Padkára felállásnál is van a nyiszogás?

A fékhez nincs köze, azért jön elő fékezéskor mert az autó súlypontja előre esik.
A szerelő szerint stabilizátor, de azt mondta várjunk még vele, kopogjon jobban akkor fog tudni biztosat mondani.