Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3710112 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

okorszem

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14415 Dátum: 2018.01.14 14:28:54 »
Kedves Fórumtársak!

Az alábbi problémában kérném segítségetek: adott egy 2004-es 1.8-as Avensis. Az utóbbi időben amellett, hogy fokozottabban eszi az olajat (5dl/1000 km - tudom, típushiba, van is a javításra egy kb. GTK-t jelentő árajánlatom), elkezdte fokozottabban enni a benzint is (jobban, mint a korábbi teleken; városban is és azon kívül - hosszú távon - is), főleg hidegen alapjáraton és gázadásra meg kerepel, mint egy dízel. [óra 230 ezret "mutat"]

Volt esetleg valakinek hasonló tapasztalata ilyesmivel?
Bármi meglátásért hálás lennék, hogy tudjam kell-e, érdemes-e ezzel fordulni valahova, vagy ez már korból és km-ből adódik.

Ökörszem

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14416 Dátum: 2018.01.14 15:42:14 »
Mióta van nálad? Mennyit evett tavaly ilyenkor? Mennyit jelent a fokozott benzin fogyasztás? Mit és hol tankoltál bele az utóbbi egy évben? A 230.000km-es futás 100%? GTK-t jelentő ajánlat mennyi? Váltóolajcsere mikor volt? Mire cseréltél? Hol?
Mész egyenes úton mondjuk 80-al, 3000-es fordulat körül, kinyomod a kuplungot. Elhallgat a kereplés?
« Utoljára szerkesztve: 2018.01.14 15:44:12 írta Silent »

okorszem

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14417 Dátum: 2018.01.14 17:10:03 »
Mióta van nálad? Mennyit evett tavaly ilyenkor? Mennyit jelent a fokozott benzin fogyasztás? Mit és hol tankoltál bele az utóbbi egy évben? A 230.000km-es futás 100%? GTK-t jelentő ajánlat mennyi? Váltóolajcsere mikor volt? Mire cseréltél? Hol?
Mész egyenes úton mondjuk 80-al, 3000-es fordulat körül, kinyomod a kuplungot. Elhallgat a kereplés?

Négy éve van nálunk az autó, 1-1,5 literrel nyom be többet mint tavaly ilyenkor. Tankolási szokások nem változtak (alapvetően ugyanaz a 2-3 OMW , sima 95, nagyon ritkán maxmotion).
A futásról annyit tudok bizonyosam, hogy az óra ennyit ír. De hogy mi a valóság...
Az ajánlat: 400k.
Váltó és váltóolaj csere egy éve volt mert a régi kuplung már iszonyatosan csúszott, de a kuplung nyomogatásának nincs köze a jelenlegi kerepeléshez. Inkább a gáznak. Ha a kicsinél jobban nyomom, már dízelesedik a hang.

Ökörszem

stexxx28

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14418 Dátum: 2018.01.15 08:29:12 »
Kedves fórumtársak! Olyan problémám van t25 d4d 1cd-ftv hogy a 4. hengernél ahol a nagynyomású befecskendező cső belemegy az injektorba körülötte olajos.... nem gázolaj hanem rendes olaj. injektor tömítés hiba lehet? diagnosztikai műszerrel megnézettem alapjáraton 4. hengernél valóban az érték nem 0 hanem -1 volt. Eléggé fogy is az olaj a kartercső is merő olajos.... Valakinek van ötlete mi lehet? Egyébként szépen jár pöcre indul teljesítményben talán egy kicsivel gyengébb gyorsításnál eléggé löki a fekete füstöt. A válaszokat köszönöm.

HegyenVolgyon

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14419 Dátum: 2018.01.18 17:52:54 »
Szép estét!


Néhány hete itt: https://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=95.2265 írtam a problémámról.

Most hívott a szerelő, hogy nem igazán tudják mi lehet a probléma, mert annyit látnak, hogy minden rendben a kompresszióval, a gyújtással és a hibaolvasás sem mutat semmi mást, mint égéskimaradást az 1.
hengernél. De nem tudják, mi okozza, mert látszólag minden rendben.

Ez alátámasztja az egyenetlen alapjáratot és a gyenge teljesítményt, gondolom, néha nem megy egy henger.
1.8 VVT-i benzin-gázos a kocsi.

Kérlek segítsetek, hátha valakinek van valami ötlete, merre kellene indulni!


Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14420 Dátum: 2018.01.18 22:13:41 »
Novoth imádja az ilyen nyomozós szívómunkát.

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14421 Dátum: 2018.01.18 23:37:07 »
Szép estét!


Néhány hete itt: https://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=95.2265 írtam a problémámról.

Most hívott a szerelő, hogy nem igazán tudják mi lehet a probléma, mert annyit látnak, hogy minden rendben a kompresszióval, a gyújtással és a hibaolvasás sem mutat semmi mást, mint égéskimaradást az 1.
hengernél. De nem tudják, mi okozza, mert látszólag minden rendben.

Ez alátámasztja az egyenetlen alapjáratot és a gyenge teljesítményt, gondolom, néha nem megy egy henger.
1.8 VVT-i benzin-gázos a kocsi.

Kérlek segítsetek, hátha valakinek van valami ötlete, merre kellene indulni!
Én elsőre annál az 1. hengernél kicserélném a trafót. A meghalni készülő trafó eleinte csak alacsony fordulatszámú csorgásnál be-bedadog, később valahol 3000 1-2száz környékén erős teljesítménycsökkenést okoz, végül összeomlik az alapjárat is.
De az is lehet, hogy az EGR szelepet kellene kipucolni. Olvastam már hasonló problémánál ezt a megoldást.
A 3. gondolatom visszaolvasva a korábbi írásodat, engem aggasztana, hogy a hűtővízre rá kellett tölteni. Nem is emlékszem, hogy 11 év, illetve 600ezer km alatt utána kellett volna önteni a hűtővizet... Hideg motornál vedd le a hűtővíztartály sapkáját, hagyd felmelegedni a motort, és nézd meg, hogy meleg motornál nem pipál-e a víz a tartályban!

tomthomas

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14422 Dátum: 2018.01.19 06:22:50 »
Én még olyanra emlékszem, hogy pl. azt kifejezetten nem szerette az 1.8avém, ha hideg motornál beindítottam, kiálltam a garázsból, aztán leállítottam, utána pár perc múlva újra indítottam. Olyankor nagyon furcsa hangok jöttek belőle, vagy volt olyan is, hogy elsőre nem indult el. Mivel ennek okát nemigazán tudtam, ezért inkább kerültem a hasonló szituációt. Meleg motornál ezt nem csinálta. :hmmmm: (Ezért inkább kitoltam az autót a garázsból, ha le akartam mosni. Mivel ehhez kissé hozzászoktam 10 év alatt, ezért kifejezetten rühelltem a t27 elektromos kézifékjét.)

Köszönöm az infót! Érdekes.
Nálam a bendix volt kopott, kicserélték, így már tökéletes.

HegyenVolgyon

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14423 Dátum: 2018.01.19 06:42:07 »
Novoth imádja az ilyen nyomozós szívómunkát.

Köszönöm, de a leírása szerint egyáltalán nem foglalkozik gázüzemű autókkal.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14424 Dátum: 2018.01.19 07:14:51 »
Én elsőre annál az 1. hengernél kicserélném a trafót. A meghalni készülő trafó eleinte csak alacsony fordulatszámú csorgásnál be-bedadog, később valahol 3000 1-2száz környékén erős teljesítménycsökkenést okoz, végül összeomlik az alapjárat is.
De az is lehet, hogy az EGR szelepet kellene kipucolni. Olvastam már hasonló problémánál ezt a megoldást.
A 3. gondolatom visszaolvasva a korábbi írásodat, engem aggasztana, hogy a hűtővízre rá kellett tölteni. Nem is emlékszem, hogy 11 év, illetve 600ezer km alatt utána kellett volna önteni a hűtővizet... Hideg motornál vedd le a hűtővíztartály sapkáját, hagyd felmelegedni a motort, és nézd meg, hogy meleg motornál nem pipál-e a víz a tartályban!

Még nem cserélted le soha a közeget?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

HegyenVolgyon

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14425 Dátum: 2018.01.19 07:18:42 »
Én elsőre annál az 1. hengernél kicserélném a trafót. A meghalni készülő...
A 3. gondolatom visszaolvasva a korábbi írásodat, engem aggasztana, hogy a hűtővízre...

Izso, neked is köszönöm. Továbbítottam a szerelőnek az ötleteket.

A hűtővízzel kapcsolatban - ezen nem aggódok, mert utántöltés óta semmit nem csökkent, minden bizonnyal a motorbontás utan elvesztett mennyiséget nem pótolták az azt végző nagyon csodálatos műhelyben, amit végülis nem tudok elítélni, tekintve, hogy sokadik ki nem fizetett járműve volt náluk a még csodálatosabb neppernek...
« Utoljára szerkesztve: 2018.01.19 07:22:18 írta HegyenVolgyon »

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14426 Dátum: 2018.01.19 09:38:21 »
Izso, neked is köszönöm. Továbbítottam a szerelőnek az ötleteket.

A hűtővízzel kapcsolatban - ezen nem aggódok, mert utántöltés óta semmit nem csökkent, minden bizonnyal a motorbontás utan elvesztett mennyiséget nem pótolták az azt végző nagyon csodálatos műhelyben, amit végülis nem tudok elítélni, tekintve, hogy sokadik ki nem fizetett járműve volt náluk a még csodálatosabb neppernek...
Nekem az olajkályhából 15 ezer km alatt fogyott ki a hűtővíz tartálya, és amúgy nem melegedett a motor. (Csak hűtővíz nélkül...)

Kowboy

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14427 Dátum: 2018.01.23 23:20:03 »
Sziasztok!
Kulonos problemam adodott ma es szeretnek ra valaszt vagy tanacsot kapni.
Kiegett a jobb elso (akksi oldali) tompitott fenyszoro izzoja,tortenik ilyen semmi gond,annak rendje modjan elmentem es vasaroltam ujat mindket oldalra.
A bal oldalival nincs gond igaz keves a hely de viszonylag konnyen kitudom cserelni.
A problemas oldalon muszaly kiszedni az akksit hogy hozzaferj.
Ez meg is tortent izzo kicserelve akku vissza stimmel minden.
Ahogy ez megtortent elso inditas ota elment az alapjarat bolondfele :) 400 es 600 koze esett vissza remeg az auto az eredeti stabil 800 helyett amit egy hazaut utan is produkal ha uresbe rakom par masodpercig total le esik aztan a rendes 800 rol esik megint 600ig es vissza.
Soha de soha nem csinalt ilyesmit...
Letezhet vagy lehet barmi osszefugges azzal hogy ki lett veve az akksi ???
Mi lehet a megoldas szerintetek hogy ujbol stabil alapjaratom legyen?

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14428 Dátum: 2018.01.23 23:49:55 »
Sziasztok!
Kulonos problemam adodott ma es szeretnek ra valaszt vagy tanacsot kapni.
Kiegett a jobb elso (akksi oldali) tompitott fenyszoro izzoja,tortenik ilyen semmi gond,annak rendje modjan elmentem es vasaroltam ujat mindket oldalra.
A bal oldalival nincs gond igaz keves a hely de viszonylag konnyen kitudom cserelni.
A problemas oldalon muszaly kiszedni az akksit hogy hozzaferj.
Ez meg is tortent izzo kicserelve akku vissza stimmel minden.
Ahogy ez megtortent elso inditas ota elment az alapjarat bolondfele :) 400 es 600 koze esett vissza remeg az auto az eredeti stabil 800 helyett amit egy hazaut utan is produkal ha uresbe rakom par masodpercig total le esik aztan a rendes 800 rol esik megint 600ig es vissza.
Soha de soha nem csinalt ilyesmit...
Letezhet vagy lehet barmi osszefugges azzal hogy ki lett veve az akksi ???
Mi lehet a megoldas szerintetek hogy ujbol stabil alapjaratom legyen?
Az alapjárat elmegy ilyenkor, ez normális. Türelem, megtanulja újra! Szóval ez normális így.

Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről


Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14429 Dátum: 2018.01.24 00:03:08 »
Miért kellett kivenni az akkut?