Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3730734 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14400 Dátum: 2018.01.11 20:23:36 »
A t27 kezifekje nem kapcsolható ki?
Mit értesz azon, hogy kikapcsolni?

@Izsó: sebességben hagyod nem volt opció?

Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről


Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14401 Dátum: 2018.01.11 21:43:00 »
A t27 kezifekje nem kapcsolható ki?
Dehogynem. Harapófogóval. :D

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14402 Dátum: 2018.01.11 21:49:10 »
Mit értesz azon, hogy kikapcsolni?

@Izsó: sebességben hagyod nem volt opció?

Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről
:banging: Ez nem jutott eszembe, pedig hegyigyerek vagyok, mindig sebességbe IS rakom, ha leállítom az autót. Most akkor mehetek visszavásárolni azt az olajkályhát? :hmmmm:

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14403 Dátum: 2018.01.11 21:51:25 »
A végén kiderül, hogy nem is a turbó volt a kocsinak a baja. :whistling:
 [rohog]

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14404 Dátum: 2018.01.11 22:17:21 »
A végén kiderül, hogy nem is a turbó volt a kocsinak a baja. :whistling:
 [rohog]
Új, 10e km-s turbóval adtam el... :innocent:
Nekem az autó majdnem szerelem: egy ilyen turbós félrelépés pedig válóok. ;)

Hoffmann G.

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14405 Dátum: 2018.01.11 22:25:12 »
Azt hittem az AUTOMATA kezifekrol van szó amely a gyújtás el vételekor automatikusan zar, de kikapcsolható a kézikönyv szerint

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14406 Dátum: 2018.01.11 22:34:31 »
Azt hittem az AUTOMATA kezifekrol van szó amely a gyújtás el vételekor automatikusan zar, de kikapcsolható a kézikönyv szerint
Az enyém nem olyan volt. Emlékszem, hogy olyan vihartempóban hoztam el az autót a kereskedőtől neppertől, hogy a benzinkútnál el akart gurulni az autó, mert nem tudtam, hogyan kell behúzni a nemlétező kéziféket. :surrender: Pedig még 4. pedált is kerestem, mint az imádott 123-somban. :D

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14407 Dátum: 2018.01.11 22:46:09 »
Új, 10e km-s turbóval adtam el... :innocent:
Nekem az autó majdnem szerelem: egy ilyen turbós félrelépés pedig válóok. ;)
Nekem mondod? Ha a miata ülése dönthető lenne, abban aludnék.

Lenny

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 79
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14408 Dátum: 2018.01.12 16:25:36 »
Sziasztok!

Itt a fórumon olvastam, hogy a T25 1.8 olajfogyasztásának javítására van egy szervíz (talán Békécsabán?) ahol ezt profin megcsinálják.
Tud valaki pontos elérhetőséget?

Előre is köszi!

L.

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14409 Dátum: 2018.01.12 18:04:47 »
Írtam PM-t
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

edyzol92

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 75
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14410 Dátum: 2018.01.13 15:28:24 »
Sziasztok!

Most egy régi Corollám van, de szeretnék megválni tőle, mert már akkor is nagyon le volt pukkanva mikor megvettem és azóta csak folyamatosan gyűlik a hibalista.
Úgy voltam vele, hogy toyota... Mi baj lehetne :cry:    Szóval nem voltam elég körültekintő...

Egy ideje tervezem, hogy beruházok egy 2003-2004-es Avensisre mert régóta tetszik, de semmi tapasztalatom sincs vele kapcsolatban.

Kinéztem egy 2000-es, 116 lovas dízel sedant.  A kérdésem az, hogy mire kell odafigyelni egy ilyen autó vásárlásakor?
Mik a típushibák? Hol jellemző a rohadás, amit esetleg első ránézésre nem vesz észre az ember? Ill. ezek feltöltős motorok?
Milyen fogyasztásra lehet számítani?

Szóval mindent, amit érdemes tudni...

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14411 Dátum: 2018.01.13 15:34:23 »
Sziasztok!

Most egy régi Corollám van, de szeretnék megválni tőle, mert már akkor is nagyon le volt pukkanva mikor megvettem és azóta csak folyamatosan gyűlik a hibalista.
Úgy voltam vele, hogy toyota... Mi baj lehetne :cry:    Szóval nem voltam elég körültekintő...

Egy ideje tervezem, hogy beruházok egy 2003-2004-es Avensisre mert régóta tetszik, de semmi tapasztalatom sincs vele kapcsolatban.

Kinéztem egy 2000-es, 116 lovas dízel sedant.  A kérdésem az, hogy mire kell odafigyelni egy ilyen autó vásárlásakor?
Mik a típushibák? Hol jellemző a rohadás, amit esetleg első ránézésre nem vesz észre az ember? Ill. ezek feltöltős motorok?
Milyen fogyasztásra lehet számítani?

Szóval mindent, amit érdemes tudni...

A kiemelt részre figyelemmel, mindarra amit a jelenlegi autód vásárlásakor és azt követően elmulasztottál!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14412 Dátum: 2018.01.13 20:56:42 »
Sziasztok!

Most egy régi Corollám van, de szeretnék megválni tőle, mert már akkor is nagyon le volt pukkanva mikor megvettem és azóta csak folyamatosan gyűlik a hibalista.
Úgy voltam vele, hogy toyota... Mi baj lehetne :cry:    Szóval nem voltam elég körültekintő...

Egy ideje tervezem, hogy beruházok egy 2003-2004-es Avensisre mert régóta tetszik, de semmi tapasztalatom sincs vele kapcsolatban.

Kinéztem egy 2000-es, 116 lovas dízel sedant.  A kérdésem az, hogy mire kell odafigyelni egy ilyen autó vásárlásakor?
Mik a típushibák? Hol jellemző a rohadás, amit esetleg első ránézésre nem vesz észre az ember? Ill. ezek feltöltős motorok?
Milyen fogyasztásra lehet számítani?

Szóval mindent, amit érdemes tudni...
Szerintem már az alapgondolat is elég sok hibalehetőséget tartalmaz. Az avensis ugyebár egy közép-középkategóriás autó (én mondjuk felső-közép kategóriásnak mondanám, de ezt hagyjuk, mert ezt egyszer már kitárgyaltuk...), aminek a dízel változatáért bő fél millió forinttal többet kértek, mint egy jobb menettulajdonságokkal rendelkező benzinesért. Ergo, ezt olyan ember vette meg, aki nem a garázsban állásra akart egy autót, hanem fokozott használatra. Ezek az autók 13-15 évesen, minimum 300ezer km-rel a hátuk mögött néminemű előre nem látható hibát tartogathatnak még a szakavatottak számára is. Ezek a hibák még benzineseknél is a nem elhanyagolható kategóriába esnek, nemhogy a dízeleseknél. Szóval, az igaz, hogy a toyota jóval megbízhatóbb, mint számos vetélytársa, de az idős gázolajos autót, mint választást, azért meg kell fontolni, mert elég zsebbenyúlós lehet a történet. :nono:
Egy ilyen nagy befektetésnél, mint az autó, érdemes utánaolvasni, és itt a fórumon gyakran elég részletesen kitárgyalunk eseteket/elméleteket, szóval szerintem érdemes rászánni pár órát olvasgatásra. :yes:

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10673
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14413 Dátum: 2018.01.13 22:53:09 »
Még az "őskori" dízelek talán bevállalhatóak, egy T22-es esetében a korai 90 lovas sima td ha megkapta a szükséges karbantartást, talán elmehet 6-700e km-et is minden további nélkül.
T25-ös esetében a modern EU IV-es dízel(ek) tartogathatnak kemény pénztárcába nyúlós meglepetéseket, ahogy már mások is utaltak rá. De ez a benzinesnél is előfordulhat, illetve minél több elektronika van egy autóban, annál magasabb lesz a kockázat is - és ez alól sajnos egy Toyota sem lesz kivétel.

Ha ennyire a széria kezdeti évjárataival szemezgetsz 2003-2004-ből, én talán megnézném a T22-eseket is. Persze óriási volt az előrelépés a T22-T25 között, ezt is kitárgyaltuk már, de egy ráncfelvarrt T22-essel is egy kellemes autóhoz juthatsz. Lehetőleg benzinessel, ahol természetesen - és persze sajnos - számolni kell az olajfogyasztással is, amit ha előtted nem orvosolt(ak) a tulaj(ok), neked biztosan számolnod kell majd egy gyűrűzéssel.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14414 Dátum: 2018.01.14 13:22:41 »
Általános igazság, hogy a 10+ éves modern dízel jobb fogyasztása az első szerviz problémánál el lesz bukva. Ebben az autózós játékban vagy benzinesbe tankolod a pénzt, vagy a szervizesnél fogod otthagyni dízel javításra. Nyerési esély annyi mint a kaszinóban pörgetni a játék ismerete nélkül. Az idős dízelt nem azért szokták eladni, mert gondmentes, hanem azért mert megtérült az a költség amire vették(mondjuk a föld-hold táv oda-vissza), vagy mert beesett egy akkora szervizajánlat, ami a kocsi értékéhez képest nem gazdaságos. De ez még a jobbik eset. Ha nem a második gazdája az ember a kocsinak, akkor hatványozott eséllyel valamilyen húzódó és költséges dízel probléma az eladás oka. Erre tudatosan fel kell készülni, ha így is kell a dízel, akkor szabad beleugrani.