Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3741332 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

farkaszo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 125
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14385 Dátum: 2017.12.20 17:13:06 »
Sziasztok!

Kuplung csere előtt állok. Sajnos nem lehet már sokáig halogatni. A készletet Németországból rendelem (jóval olcsóbb,mint itthon) . Váltó olajból milyen típus kell és mekkora mennyiség? Ha esetleg lenne valakinek tapasztalata. Illetve, mekkora munakdíjjal számolhatok kb.? Nem márka szervízben?

Atys

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14386 Dátum: 2017.12.23 18:13:31 »
Sziasztok,

Vettem egy Toyota Avensis Wagon-t (2007-es, 2.2 D-Cat), amiben a sebváltó bowden rögzítő villa eltört. Tud abban valaki segíteni, hol kaphatok ilyet, illetve hogyan lehet mielőbb pótolni? A bowdent már sikerült megszerezni, de a villa ....
Köszi előre is.

BlueD4D

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 312
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14387 Dátum: 2017.12.24 02:42:43 »
Én elsősorban az elektromos autók vélt "mindenhatóságára" gondoltam, de azt sem komálom hogy az én tüdőm is DPF szűrő. Nagyon gyűlölöm amikor a dieseles autók, a kisebb fogyasztásra gondolva, várakozás közben is járatják a motort és nem csak nyáron a klima, vagy télen a fűtés miatt. A végállomásozó buszok akár negyed órát is brummognak anélkül, hogy bármi haszna lenne, mellettük meg nem lehet levegőt venni.

Nem feltétlen kisebb a fogyasztás: nagyobb fordulatszám, nagyobb köbcenti, csak a hideg benzinesnél határozottan kisebb. Téged nem nyugtat meg, ha jár a motor, világít a fényszóró, töröl az ablaktörlő? Sokszor az is kellemes, ha már sebességben, van kuplunggal.

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14388 Dátum: 2017.12.27 19:35:09 »
Nem feltétlen kisebb a fogyasztás: nagyobb fordulatszám, nagyobb köbcenti, csak a hideg benzinesnél határozottan kisebb. Téged nem nyugtat meg, ha jár a motor, világít a fényszóró, töröl az ablaktörlő? Sokszor az is kellemes, ha már sebességben, van kuplunggal.
OFF Kicsit félreértettél. Amikor szükség van rájuk , jó ha működnek, de szerintem az nagy bunkóság, amikor valaki  járó motorral várja a feleségét, aki az éves nagy bevásárlást végzi, vagy ügyet intéz, miközben mások mindent megtesznek, hogy csökkentsék a károsanyagkibocsátást. ON

rbsat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 226
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14389 Dátum: 2017.12.30 19:59:08 »
Elszaladt  a Karácsony és senkinek  sincs nyűgje? Akkor viszont Boldog Újévet a T. fórumlakóknak! :clap:
Avensis 1.8 / 2007

b4rn3y

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14390 Dátum: 2018.01.03 22:34:09 »
Sziasztok,

sikerült néhány hibát megoldani T22-es Avén, ezért gondoltam megosztom.
Régóta gondom volt, hogy 100 felett rázott a kormány. Az idézet alapján visszakövethető, hogy sokmindent csináltam vele eredménytelenül, de végre meglett a megoldás: a kipufogó gyengült el az első tartó mellett, majd el is repedt. Egy kis hegesztés, és legnagyobb meglepetésemre megszűnt a kormányrázás, végre lehet menni autópályatempóval is.

További kormánnyal összefüggő hibák:
Kormányszervó engedte az olajat, kapott bontott pumpát, azóta a maradék bizonytalanság is megszűnt (kanyarban lassan visszaengedve alig érezhetően szitált a kormány).

Jobbra húzás nagy gázra: jobb első lengéscsillapító - műszakin átment, aztán elkezdte folyatni az olajat. Még a gyári volt, 290e km. Azóta nem állítódott el a kormány sem, most járok 304e km-nél.

Újdonság viszont, hogy beázik a csomagtartó (szedán), áll a víz a két szélső üregben és a pótkerék is vizes. Hátsó lámpák párásak, azokat kiszárítom és újratömítem, de gyanús, hogy máshol is jön be víz. Van valakinek tapasztalata ezzel?

Első hátsó csere megvolt (nyári és téli is).
Törés tudtommal annyi volt rajta, hogy a bal eleje kapott egy őzet, a lámpa bánta, a klímahűtő megnyomódott, de továbbra is hűt, minden ami beljebb van sértetlen, tehát pl a motorhűtő, hegesztési pontok, gyári csavarok, stb.
És volt kb 5e km amíg nem rázott, tehát akár még jó is lehetne.
Ettől függetlenül egy karosszériamérés nem rossz ötlet.  :yes:

Amíg nem ráz, tehát jellemzően 100-110-ig, addig teljesen stabil, jól kanyarodik, kiszámíthatóan viselkedik télen-nyáron. Felette sem lesz instabil, de zavaróvá válik a rázás, és persze biztos nem tesz jót semminek, tehát a vmax kb a 100. Igaz így mindenhova lassabban érek oda, viszont alacsonyabb a fogyasztás  :clap:

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14391 Dátum: 2018.01.04 10:05:46 »
Körben a gumikéder nincs elfáradva a hátsó ajtón? Van aki kinyomja szilikonnal a belsejét, hogy tömítsen.

tomthomas

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14392 Dátum: 2018.01.10 09:03:09 »
Sziasztok!
Előjött az utóbbi időkben kétszer egy olyan hiba, hogy önindítózásnál elkezdi tekerni az indítómotor a motort, aztán valami "csúszás" szerű hang és leáll az önindító. Tegnap harmadszorra sikerült csak beindítanom az autót. Ezelőtt kb. egy hónapja is megtörtént ugyanez, de akkor az akku is régi volt, így annak tudtam be. De most új benne az akku, valamint az önindítón is cserélve lettek a kefék, még nyáron. Kopott bendix esetleg vagy mi okozhatja ?
Írtatok itt többen önindító felújítást, az milyen alkatrészeinek a cseréjét jelenti általában ?

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14393 Dátum: 2018.01.10 16:57:55 »
Sziasztok!
Előjött az utóbbi időkben kétszer egy olyan hiba, hogy önindítózásnál elkezdi tekerni az indítómotor a motort, aztán valami "csúszás" szerű hang és leáll az önindító. Tegnap harmadszorra sikerült csak beindítanom az autót. Ezelőtt kb. egy hónapja is megtörtént ugyanez, de akkor az akku is régi volt, így annak tudtam be. De most új benne az akku, valamint az önindítón is cserélve lettek a kefék, még nyáron. Kopott bendix esetleg vagy mi okozhatja ?
Írtatok itt többen önindító felújítást, az milyen alkatrészeinek a cseréjét jelenti általában ?
Ha nem vagy otthon az önindító-szerelés témában, szerintem érdemes egy átlagos, (de nem rossz) nem túl drága autóvillanyszerelőnek odaadni az autót. Az leszedi az önindítót, megrendeli a hozzávalókat, és másnap már kész is a járgány. Még az is lehet, hogy nem kell otthagyni, hanem simán katalógusból is megoldja a rendelést, és pár óra alatt kész az autó.

tomthomas

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14394 Dátum: 2018.01.11 09:28:37 »
Ha nem vagy otthon az önindító-szerelés témában, szerintem érdemes egy átlagos, (de nem rossz) nem túl drága autóvillanyszerelőnek odaadni az autót. Az leszedi az önindítót, megrendeli a hozzávalókat, és másnap már kész is a járgány. Még az is lehet, hogy nem kell otthagyni, hanem simán katalógusból is megoldja a rendelést, és pár óra alatt kész az autó.

Nem én akarom javítani, csak azért kérdeztem, hogy egyáltalán önindító hiba lehet-e, mert feleslegesen nem javítatnám azt, ami esetleg nem is rossz :) Szóval előfordulhat ilyen jellegű hiba az önindító miatt, mint amit tapasztaltam ? Indítóztam, kicsit tekerte a motort, aztán legjobban jellemezve egy csúszás szerű hang, majd továbbra is indító állásban a kulcs és leállt az önindító. Vissza a kulcs gyújtás állásba és ismét indítózva újra indult az indítómotor. De a héten azóta nem volt ilyen jellegű gondom, elsőre indult a napokban. Kérdésem, hogy mi okozhatta ezt?

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14395 Dátum: 2018.01.11 14:47:29 »
Nem én akarom javítani, csak azért kérdeztem, hogy egyáltalán önindító hiba lehet-e, mert feleslegesen nem javítatnám azt, ami esetleg nem is rossz :)
Azért írták, hogy szerelőhöz vidd el, mert ő se fogja feleslegesen javítani. A szerelő ráadásul a hibát is meg fogja állapítani, nem kell vele előre vesződnöd.

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14396 Dátum: 2018.01.11 16:44:49 »
Azért írták, hogy szerelőhöz vidd el, mert ő se fogja feleslegesen javítani. A szerelő ráadásul a hibát is meg fogja állapítani, nem kell vele előre vesződnöd.
Én még olyanra emlékszem, hogy pl. azt kifejezetten nem szerette az 1.8avém, ha hideg motornál beindítottam, kiálltam a garázsból, aztán leállítottam, utána pár perc múlva újra indítottam. Olyankor nagyon furcsa hangok jöttek belőle, vagy volt olyan is, hogy elsőre nem indult el. Mivel ennek okát nemigazán tudtam, ezért inkább kerültem a hasonló szituációt. Meleg motornál ezt nem csinálta. :hmmmm: (Ezért inkább kitoltam az autót a garázsból, ha le akartam mosni. Mivel ehhez kissé hozzászoktam 10 év alatt, ezért kifejezetten rühelltem a t27 elektromos kézifékjét.)

Hoffmann G.

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14397 Dátum: 2018.01.11 19:02:42 »
A t27 kezifekje nem kapcsolható ki?

Hoffmann G.

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14398 Dátum: 2018.01.11 19:03:33 »
A t27 kezifekje nem kapcsolható ki?

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14399 Dátum: 2018.01.11 20:13:52 »
A t27 kezifekje nem kapcsolható ki?
:no: Ha jól tudom.  :no: