Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3741301 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14355 Dátum: 2017.12.14 13:21:05 »
Ja! Csak érdekességképp írom le, hogy 520ezret bírt ki a tárcsa... :clap:
Felőled éhen halhatnának az alkatrészgyárak. Te szívtelen dög. :D

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9391
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14356 Dátum: 2017.12.14 14:44:31 »
Felőled éhen halhatnának az alkatrészgyárak. Te szívtelen dög. :D
Tegnap volt 300e km-es szervizen a kocsi. Eddigi cserélt alkatrész lista:
- hátsó fékbetét+tárcsa (180e km-nél)
- akksi csere 240e km-nél
- hátsó lengéscsillapítók (270e km, működtek, mérőpad szerint is jók voltak, csak az egyik olajpárás volt már egy ideje)
- és ... nincs több!  :clap:

Nem szponzorálom az alkatrész gyártókat  :D
« Utoljára szerkesztve: 2017.12.14 14:46:08 írta Nagycitrom »

Lenny

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 79
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14357 Dátum: 2017.12.14 16:31:06 »
Nyilván a sokkal gyakoribb autopályázás teljesen mas km értékeket hoz ki.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14358 Dátum: 2017.12.14 16:52:37 »
Nyilván a sokkal gyakoribb autopályázás teljesen mas km értékeket hoz ki.
Sokkal gyakoribb??? Így is a pályán tölti az autó életének 2/3-át... :-)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14359 Dátum: 2017.12.14 16:53:40 »
Tegnap volt 300e km-es szervizen a kocsi. Eddigi cserélt alkatrész lista:
- hátsó fékbetét+tárcsa (180e km-nél)
- akksi csere 240e km-nél
- hátsó lengéscsillapítók (270e km, működtek, mérőpad szerint is jók voltak, csak az egyik olajpárás volt már egy ideje)
- és ... nincs több!  :clap:

Nem szponzorálom az alkatrész gyártókat  :D
Komoly egy lista... pardon: listácska.
Nagyon húzok a Prius felé, de az eszem másik fele legalább annyira támogatja, hogy a T27 legyen a mostani Ave méltó utódja.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9391
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14360 Dátum: 2017.12.14 18:03:43 »
Komoly egy lista... pardon: listácska.
Nagyon húzok a Prius felé, de az eszem másik fele legalább annyira támogatja, hogy a T27 legyen a mostani Ave méltó utódja.
Beltér, anyaghasználat, méret az Avensis mellé billen, a sóherség, a hight tech tudat meg a Prius felé. Én ha most kéne döntenem, maradnék az Avensisnél (és lenne vitám a zasszonnyal :D ).

A szombathelyi szerviznek nincs benzines T27-tel (tehát a valvematic motorral) ilyen km futás tapasztalata. Amin meg a mai napig le vannak kattanva, hogy mi a fenét csinálok a fékekkel (vagy inkább mit nem: használni  :D ).
Ez volt ugye a 20-ik időszakos szerviz a 8 év alatt, mind ebben a szervizben, újkora óta. Olaj (0W20), olajszűrő, pollen szűrő, fagyálló, fékfolyadék csere, váltó olaj csere, egy műanyag kupak az ablaktörlő kar csavarjára (megszökött  :D ): 56e Ft. Na erre mondtam, hogy sokkal olcsóbban fenntartható egy Avensis, mint egy Lexus (az RX csoportban merült ez fel). MiCKEY-től tudok anno RX szerviz árakat, bőven X szorzó ennek. Biztosan egy kisszervizben le lehetne faragni ebből az árból pár ezrest, de nekem nem ér annyit. Full elektronikus szerviz könyves az autó és bár a km mennyiség miatt bagóért fog elmenni majd valamikor, akkor is eladható marad. Az összes szerviz számla, teljes előélet meg van. Szerintem teljesen emészthetőek ezek a szerviz árak (ja, assistance-szal természetesen  :yes: ).
« Utoljára szerkesztve: 2017.12.14 18:10:13 írta Nagycitrom »

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14361 Dátum: 2017.12.14 20:55:08 »
Amúgy jófejek a sz.helyiek...én majdnem vettem náluk egy fekete T25 kombit. Megmutatták a kocsit,szervíztörténetét is,kié volt,mit vett ,mindent tudtam róla :)
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9391
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14362 Dátum: 2017.12.14 21:31:09 »
Amúgy jófejek a sz.helyiek...én majdnem vettem náluk egy fekete T25 kombit. Megmutatták a kocsit,szervíztörténetét is,kié volt,mit vett ,mindent tudtam róla :)
Ja, nekem anno 2009-ben nem akartak eladni egy vacsiúj Avensist  :D
De a szerviz az más  :yes:

tomthomas

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14363 Dátum: 2017.12.15 13:38:59 »
Szia!

A féknyereg vezető csavarokat ellenőrizted? Nekem ez okozott hasonló problémát.

Sajna nem az okozza a problémát.
Találtam egy Youtube videót, ahol egy Corollának pontosan ugyanaz a "baja", mint az enyémnek, legalábbis a zaj az ugyanaz.
Youtube video címe: 2009 Toyota Corolla XRS Steering Column Rattle
(Beilleszteni nem tudom a linket, mert be akarja ágyazni a hozzászólásba.)
 A videón is látszik, hogy a a felső kardán keresztet és a köztes tengelyt leszerelte és úgy adja a zajt, szóval nem a fogasléc felől jön. Az enyémben is ugyanúgy elektromos a szervó, mint ezen a Corollán. Megoldásként a video alatt a leírásban annyi van, hogy kicseréltette a kormányoszlopot és elmúlt a zaj. Vagy azt ajánlja még, hogy hézagolólemezzel emeljük meg a fogaskereket a szervón. Kormány elemeket nem igazán szeretnék megbontani...
Egyébként a kormány tökéletesen működik, nincs érezhető holtjátéka vagy bármely más gondja, kivéve a zajt, ami talán egyre hangosabb vagy csak már puszta pszichológia és annak tűnik  :?:
Kérdésem lenne, hogy valaki esetleg találkozott-e már ilyennel?
Esetleg szedte szét valaki és van közvetlen tapasztalata a szerkezetet illetően, hogy mi okozhatja?

Egy kép a kormányoszlopról:
https://i.ebayimg.com/images/g/OaQAAOSwiYFXIJ59/s-l1600.jpg
« Utoljára szerkesztve: 2017.12.15 13:56:44 írta tomthomas »

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14364 Dátum: 2017.12.15 16:13:54 »
Youtube video címe: 2009 Toyota Corolla XRS Steering Column Rattle
(Beilleszteni nem tudom a linket, mert be akarja ágyazni a hozzászólásba.)
URL tag-be tedd be így és akkor nem ágyazza be. Nem hülye, csak számítógép. Meg kell mondani BBcode tag-ekkel, hogy mit szeretnél tőle.

babanorbi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14365 Dátum: 2017.12.16 09:14:44 »
Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék, hátha tud valaki valami hasznos infót:
Avensis  (T25), 2.2 d-cat lambdaszonda értéke alap esetben 1 hez közelinek kellene lennie, vagy gyárilag más az érték?
Torque-val üzemmeleg állapotban alapjaraton 1.6 ot mértem. menet közben 1.1 (gyorsitas)-2 között ingadozik. A feszültsége alapjaraton 0.65, menet közben 0.9-0 között. Hibakód nincs.
Ehez kapcsolódva meg egy észrevételem van, amikor a lambdaszonda eléri az üzemi hőfokát és megjelennek ezek az értékek a kipufogó elkezdi magából nyomni a fehér füstöt álló helyzetben is, menet közben is beteríti a mögöttem haladót, de ez 2-3 km után megszűnik.  Ha utána leállítom, lehül és újra indulok akkor kezdi megint újra a füstölést.
A szakik dpf regenerálásig jutottak, szerintük ha nincs hibakód minden jó.
ha valakinek lenne hasznos infója azt megköszönném.

gergolabs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 393
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14366 Dátum: 2017.12.16 12:41:37 »
Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék, hátha tud valaki valami hasznos infót:
Avensis  (T25), 2.2 d-cat lambdaszonda értéke alap esetben 1 hez közelinek kellene lennie, vagy gyárilag más az érték?
Torque-val üzemmeleg állapotban alapjaraton 1.6 ot mértem. menet közben 1.1 (gyorsitas)-2 között ingadozik. A feszültsége alapjaraton 0.65, menet közben 0.9-0 között. Hibakód nincs.
Ehez kapcsolódva meg egy észrevételem van, amikor a lambdaszonda eléri az üzemi hőfokát és megjelennek ezek az értékek a kipufogó elkezdi magából nyomni a fehér füstöt álló helyzetben is, menet közben is beteríti a mögöttem haladót, de ez 2-3 km után megszűnik.  Ha utána leállítom, lehül és újra indulok akkor kezdi megint újra a füstölést.
A szakik dpf regenerálásig jutottak, szerintük ha nincs hibakód minden jó.
ha valakinek lenne hasznos infója azt megköszönném.
A fehér füstölés bizony DPNR(ebben nem DPF van) lesz. Ez tipikusan melegen tisztítja magát. Télen ugye jobban látható és a külső hőmérséklet miatt lassabban következik be. Valószínű túl kevés hosszú utat mész és nem tudja magát kiégetni.
'08 RX400h
'09 Prius 3

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14367 Dátum: 2017.12.16 14:05:03 »
A fehér füstölés bizony DPNR(ebben nem DPF van) lesz. Ez tipikusan melegen tisztítja magát. Télen ugye jobban látható és a külső hőmérséklet miatt lassabban következik be. Valószínű túl kevés hosszú utat mész és nem tudja magát kiégetni.
Nem azt kell ilyenkor csinálni, hogy álló helyzetben hagyja járni és elindítja a regeneráló programot? Kézikönyv elvileg ír erről, nem? Legalábbis más típusoknál.

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14368 Dátum: 2017.12.16 17:35:38 »
Nem azt kell ilyenkor csinálni, hogy álló helyzetben hagyja járni és elindítja a regeneráló programot? Kézikönyv elvileg ír erről, nem? Legalábbis más típusoknál.
Na, nekem ekkor jutott az a szállóige eszembe, hogy "Anyám, én nem ilyen lovat akartam.", és befáradtam a 3a-ba, és némi kp-ért odaadtam. Életem egyik legdrágább, de legjobb döntése volt. :yes: Mert őszintén, milyen gondolatok jutnának az eszedbe akkor, amikor kiszurkoltál több mint 4 millió jó magyar forintot egy gőzmozdonyt megszégyenítő olajkályháért. :hmmmm: :censored:

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14369 Dátum: 2017.12.16 19:33:51 »
Mert őszintén, milyen gondolatok jutnának az eszedbe akkor, amikor kiszurkoltál több mint 4 millió jó magyar forintot egy gőzmozdonyt megszégyenítő olajkályháért. :hmmmm: :censored:
Őszintén? Amikor leírtam őszintén, akkor közölték, hogy intoleráns vagyok a dízelesekkel. Pedig csak őszinte voltam... Azóta cenzúrázom a dízeltémákban az őszinteségemet.