Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3741975 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Isti83

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14310 Dátum: 2017.11.29 19:50:12 »
Jó estét Mindenkinek!

Sajnos betegeskedik az Avensisem... Egy 2001-es D-4D-ről van szó. Reggeli indításkor erős kékes füstöt fúj a kipufogón. Nap közben, meleg motornál semmi hasonló jelenség. Ismerős szerelő véleménye szerint szelepszár szimering probléma lehet, de gondoltam megkérdezlek Titeket is.

A véleményeket köszönöm előre is!

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14311 Dátum: 2017.11.29 20:09:51 »
Érdekes, minden évben tömegesen megjelennek a dízeles márkatársak a hideg időszakkal karöltve.  :hmmmm:

rbsat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 226
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14312 Dátum: 2017.11.29 22:40:16 »
Én nem cseréltem a gumiharangot. Sérülésmentes volt, és ami jó azt nem szoktam babrálni. :no:
Legyártattam a tengelyt. Egy minimális igazítást igényelt csak, hogy illeszkedjen a helyére. Ha van olcsóbb szerelő, ilyen munkával nem érdemes a márkaszervizeket zavarni... ;)
mh197-nek írom, de téged idézlek. Szóval, egy 2004-es gumiharang levételkor mutatja meg magát, főleg  a szorító bilincs alatt. Mivel ilyen bontásnál úgyis mindent le kell szedni, sőt úgy gondolom a csuklókat illik kimosni, ezért egy új gumiharang szett nem árthat főleg úgy, hogy jár hozzá a belevaló zsír és a szorító bilincsek. Csak roppantó fogó kell, de az műhelyben van. A szorító bilincs persze lehet AWAB is de az ide fusi. Ha  odáig fajul  a helyzet, harang vásárláskor arra kell vigyázni, hogy van kissé merev kvázi műanyag és van gumi.
Avensis 1.8 / 2007

mh197

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14313 Dátum: 2017.12.02 11:48:00 »
mh197-nek írom, de téged idézlek. Szóval, egy 2004-es gumiharang levételkor mutatja meg magát, főleg  a szorító bilincs alatt. Mivel ilyen bontásnál úgyis mindent le kell szedni, sőt úgy gondolom a csuklókat illik kimosni, ezért egy új gumiharang szett nem árthat főleg úgy, hogy jár hozzá a belevaló zsír és a szorító bilincsek. Csak roppantó fogó kell, de az műhelyben van. A szorító bilincs persze lehet AWAB is de az ide fusi. Ha  odáig fajul  a helyzet, harang vásárláskor arra kell vigyázni, hogy van kissé merev kvázi műanyag és van gumi.

Most már biztos, hogy magam fogom otthon cserélni, de csak tavasszal, mert nincs az a ..., hogy ilyenkor bemásszak a kinti aknába fűtés nélkül. :D 

Köszönöm egyébként a tanácsokat. Mutatom mim van meg eddig:

(Ezek 2 nap alatt megérkeztek (Németország - Berlinből :D :D legalábbis a csomagolás szerint DHL-el))

https://www.ebay.com/itm/0112-ZZT251LH-Febest-LEFT-SHAFT-23X425X23-for-TOYOTA-43470-09N40/122738037654?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

https://www.ebay.com/itm/BOOT-INNER-CV-JOINT-KIT-76X85X21-5-FOR-TOYOTA-AVENSIS-2003-2008-OEM-04429-21030/122257012349?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2055119.m1438.l2649

A gumiharang esetében kis szépséghiba, hogy a dobozból kihagyták a zsírt...Ami egyébként a képen rajta van, de már egyeztetek a szállítóval, hogy hozzák ki azt szépen, vagy megy a pénz vissza történet.
Ha esetleg mégsem kapnék ilyen zsírt, mi a legjobban használatos ide? Külön milyet érdemes ide venni? Olvastam, hogy grafitos, de pl. márkából melyik az ami nem gagyi bele. A kenőanyag igen fontos lenne, hogy jó legyen benne.
Egyébként a febest márka gumiharangjairól elég jókat írnak. Valódi gumi, és nem elvetemült áron. Majd hétvégén még megnézem alaposabban, mennyire jó minőségben. A külső oladi gumiharangból lehet valami itthoni SKF vagy SPIDAN márkát veszek gumiból. Esetleg gyárit, de ahhoz jó lenne valami forrás, aki pontos típust tud hozni reális áron.

A szerelékekből meg ezek érkeznek:

https://www.ebay.com/itm/CV-Joint-Boot-Clamp-Ear-Type-Plier-Tool-For-Installing-Fuel-Cooling-System-Hoses/272787890002?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

https://www.ebay.com/itm/5X-2-Pcs-Stainless-Steel-Drive-Shaft-CV-Boot-Clamp-Kit-for-Car-WS-XV/222556918802?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

https://www.ebay.com/itm/Car-Van-Vehicle-CVJ-Joint-Removal-Assembly-Tool-CV-Drive-Shaft-Garage-A-037A/202103081198?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

A külső/belő csuklókat érdemes kimosni?? Én épp arra gondoltam, hogy hagyom bennük a gyári zsírt, és minél kevesebb veszteséggel inkább hozzápótlók, ami a szét/összeszerelésnél elveszik. Ez hülye ötlet? Inkább full tisztítás (féktisztítóval és kimosva valami brigéciol vagy hasonló?), és újrazsírozás valami most kapható bolti zsírral ami ide való? Utóbbi technikai szempontból könnyebb lenne. Egyebekben a gumiharang szétszerelés utáni vizsgálatával kapcsolatban leírtakkal szintén egyetértek. Inkább legyen ott nálam egy gumiharang, ha kell, mint kénytelen legyek egy repedezett gyárit visszarakni...

Ja, és természetesen a csere képekkel dokumentálásra kerül, mert úgy gondolom ez a jövőben hasznos lehet még majd itt másoknak is.. többek közt rúdhossz, meg ki/beszerelés, állapotok, stb.. :)
« Utoljára szerkesztve: 2017.12.02 11:50:27 írta mh197 »
Toyota Avensis 1.8 (T25) lépcsőshátú (2004)

Tshuhash

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14314 Dátum: 2017.12.02 17:48:55 »
Az alabbi hibaval talalkozott-e mar valaki:
T22 rancfelvarrott Avensis, gyari CD-s fejegyseggel. Van hozza gyari taviranyito is, viszont nem vezerli a fejegyseget. A taviranyito maga mukodik (kameraval tesztelve), az elem is jo benne. Ossze kell oket tanitani? Vagy kell hozza meg pluszban valami vevoegyseg is, hogy mukodjon?
Tshuhash
'03 Lexus IS300 JCE10

tomthomas

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14315 Dátum: 2017.12.04 09:52:32 »
Sziasztok,
még nyáron írtam ide, amikor lett egy 2005/06-es Avensisem (1.8 ), 320 ezerrel. Akkor írtam is, hogy majd beszámolok a tapasztalataimról.
Nekem is előjött a P0420-as hibám, amit hiába töröltem ki, mindig visszajött. A hátsó lamba szondához beraktam én is az RC kört, azóta nem is jött elő. Szóval akinél valós hiba nem tapasztalható és mérhető, annak bátran merem ajánlani én is ezt a megoldást.
Írtam, hogy az enyém szerencsére az olajat sem eszi, csak egy nagyon minimálisat tapasztaltam, kb. 1-1,5 deci/4000 km, pedig nem a cserélt motoros és a tulaj (első) váltig állította, hogy sosem volt bontva a motor.
Összeségében nagyon elégedett vagyok vele, ez az első autóm és örülök, hogy ezt választottam.
Viszont lenne egy problémám, amit már többen is írtak, de megoldást sehol nem találtam rá eddig. Valami zörög a kormányban rossz úton és rettenetesen idegesít. Kb. 2 hónapja jött elő. Előbb sokáig azt hittem, hogy valami műanyag elem nincs rendesen rögzítve, így amit csak tudtam rögzítettem, de semmi változás. Írták, hogy aki volt kormányösszekötő cserén garanciában, azoknak sem oldódott meg.
Szóval, ha valaki rendelkezik valami infóval, hogy mi okozza ezt a zörgést, legyen kedves megosztani, mert lassan az őrületbe fog kergetni :D
« Utoljára szerkesztve: 2017.12.04 09:55:12 írta tomthomas »

mh197

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14316 Dátum: 2017.12.04 13:06:19 »
Szóval, ha valaki rendelkezik valami infóval, hogy mi okozza ezt a zörgést, legyen kedves megosztani, mert lassan az őrületbe fog kergetni :D

Az "Avensis zörgések fura hangok" topicban nézted? Úgy rémlik, mintha a kormányátvezető környékén zörögne valami szalagkábel, és azt valaki egy szivaccsal kipárnázta. De ez csak rémlik, és most nem tudok innen keresgélni a témában. Ha több időm lesz, rákeresek itt, de úgy emlékszem van itt rá megoldás.
Toyota Avensis 1.8 (T25) lépcsőshátú (2004)

tomthomas

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14317 Dátum: 2017.12.04 13:18:19 »
Az "Avensis zörgések fura hangok" topicban nézted? Úgy rémlik, mintha a kormányátvezető környékén zörögne valami szalagkábel, és azt valaki egy szivaccsal kipárnázta. De ez csak rémlik, és most nem tudok innen keresgélni a témában. Ha több időm lesz, rákeresek itt, de úgy emlékszem van itt rá megoldás.

Néztem, de ott sem láttam rá megoldást. Külföldi fórumokon sokan azt írják, hogy a kormánymű fogaslécnél egy persely kopása okozza. Ezt nem tartom valószínűnek, mert egyáltalán nem fémes jellegű a hang, hanem olyan erős műanyag zörgés szerű. Ha épp zörög, mert pl. épp rossz az út, és ha kicsit szlalomozva megyek, szóval tekergetem a kormányt jobbra-balra, akkor néha megszűnik pár pillanatra. Tegnap már azt hittem sikerült megtalálnom a megoldást, mert a kormányhelyzet jeladó is elég lazán van rajta, de azt kézzel lefogva továbbra is zörög, így az is kizárva.

Cilike

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14318 Dátum: 2017.12.04 15:56:06 »
Sziasztok Kedves Fórum lakók!
Segítségre lenne szükségem!
T22-es Toyota Avensisem van,3-ik tulajdonosa vagyok, már 3 éve nálam van, de a tavaly egy olyan próbléma jött elő amire a szerelőm nem találja a megoldást 1 éve.
Főleg esős-nyálkás és csúszós időben jön elő, hullámzik a jó szó rá.
Először a fara mintha kilengett volna ( így kezdődött) elvittem a szerelőhöz- azt mondta a stabilizátor rúd csere megoldja, hát nem, akkor mondta a fékekkel van gondod, lett fék tátcsa és betét csere, ez sem, akkor ABS, már mind a 4 ABS kerékaggyal eggyütt ki lett cserélve, de semmi!  :cry:
Most már lemondott Rólunk, viszont újra itt a nem szereti idő és parázok, nehogy bajunk essen,
Kérlek ha valaki tud rá megoldást, ne tartsa magában. ::)
Köszönettel: Cilike.

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14319 Dátum: 2017.12.04 17:13:32 »
Sziasztok Kedves Fórum lakók!
Segítségre lenne szükségem!
T22-es Toyota Avensisem van,3-ik tulajdonosa vagyok, már 3 éve nálam van, de a tavaly egy olyan próbléma jött elő amire a szerelőm nem találja a megoldást 1 éve.
Főleg esős-nyálkás és csúszós időben jön elő, hullámzik a jó szó rá.
Először a fara mintha kilengett volna ( így kezdődött) elvittem a szerelőhöz- azt mondta a stabilizátor rúd csere megoldja, hát nem, akkor mondta a fékekkel van gondod, lett fék tátcsa és betét csere, ez sem, akkor ABS, már mind a 4 ABS kerékaggyal eggyütt ki lett cserélve, de semmi!  :cry:
Most már lemondott Rólunk, viszont újra itt a nem szereti idő és parázok, nehogy bajunk essen,
Kérlek ha valaki tud rá megoldást, ne tartsa magában. ::)
Köszönettel: Cilike.

Ha kicsit pontosabban leirnád a tüneteket az esetleg közelebb vinne a megoldáshoz.
Próbáltam kibogarászni, de a "hullámzik" és "először kilengett a hátulja" kifejezések nem gyújtottak a fejemben világosságot.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14320 Dátum: 2017.12.04 17:15:07 »
Sziasztok Kedves Fórum lakók!
Segítségre lenne szükségem!
T22-es Toyota Avensisem van,3-ik tulajdonosa vagyok, már 3 éve nálam van, de a tavaly egy olyan próbléma jött elő amire a szerelőm nem találja a megoldást 1 éve.
Főleg esős-nyálkás és csúszós időben jön elő, hullámzik a jó szó rá.
Először a fara mintha kilengett volna ( így kezdődött) elvittem a szerelőhöz- azt mondta a stabilizátor rúd csere megoldja, hát nem, akkor mondta a fékekkel van gondod, lett fék tátcsa és betét csere, ez sem, akkor ABS, már mind a 4 ABS kerékaggyal eggyütt ki lett cserélve, de semmi!  :cry:
Most már lemondott Rólunk, viszont újra itt a nem szereti idő és parázok, nehogy bajunk essen,
Kérlek ha valaki tud rá megoldást, ne tartsa magában. ::)
Köszönettel: Cilike.
nem xarok a gumik??
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

rbsat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 226
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14321 Dátum: 2017.12.04 18:56:18 »
Viszont lenne egy problémám, amit már többen is írtak, de megoldást sehol nem találtam rá eddig. Valami zörög a kormányban rossz úton és rettenetesen idegesít. Kb. 2 hónapja jött elő. Előbb sokáig azt hittem, hogy valami műanyag elem nincs rendesen rögzítve, így amit csak tudtam rögzítettem, de semmi változás. Írták, hogy aki volt kormányösszekötő cserén garanciában, azoknak sem oldódott meg.
Szóval, ha valaki rendelkezik valami infóval, hogy mi okozza ezt a zörgést, legyen kedves megosztani, mert lassan az őrületbe fog kergetni :D

Az érdekelne, hogy a rossz úton, amikor zörög, próbálj meg nagyon enyhén fékezni és akkor mit tapasztalsz? Elmúlik - vagy - nem? Ha nem múlik el a zörgés, akkor nem az amire gondolok, azaz az első fékbetétek "táncolása".  Másra nem tippelnék.
Avensis 1.8 / 2007

rbsat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 226
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14322 Dátum: 2017.12.04 19:01:03 »
Főleg esős-nyálkás és csúszós időben jön elő, hullámzik a jó szó rá.
Először a fara mintha kilengett volna ( így kezdődött) elvittem a szerelőhöz- azt mondta a stabilizátor rúd csere megoldja, hát nem, akkor mondta a fékekkel van gondod, lett fék tátcsa és betét csere, ez sem, akkor ABS, már mind a 4 ABS kerékaggyal eggyütt ki lett cserélve, de semmi!  :cry:
Most már lemondott Rólunk, viszont újra itt a nem szereti idő és parázok, nehogy bajunk essen,
Kérlek ha valaki tud rá megoldást, ne tartsa magában. ::)
Köszönettel: Cilike.
Szóval túl vagy egy pár forint kilocsolásán. Mivel eddig nem volt említve,  a gumi - futómű - lengéscsillapító szentháromságban kellene vizsgálódni.(Háromszor mérni, egyszer cserélni, az eddigi mester vaktában lőtt.)
Avensis 1.8 / 2007

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14323 Dátum: 2017.12.04 19:23:55 »
Szóval túl vagy egy pár forint kilocsolásán. Mivel eddig nem volt említve,  a gumi - futómű - lengéscsillapító szentháromságban kellene vizsgálódni.(Háromszor mérni, egyszer cserélni, az eddigi mester vaktában lőtt.)


 :yes: :yes:

Bizonyára a karosszéria lengéseit moderálja!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

tomthomas

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14324 Dátum: 2017.12.04 20:38:43 »
Az érdekelne, hogy a rossz úton, amikor zörög, próbálj meg nagyon enyhén fékezni és akkor mit tapasztalsz? Elmúlik - vagy - nem? Ha nem múlik el a zörgés, akkor nem az amire gondolok, azaz az első fékbetétek "táncolása".  Másra nem tippelnék.

Nem, az sem működik. Nem a fékbetétek zörgése vagy egyéb fékhez tartozó dolog. Határozottan kormány gond. Csináltam egy rövid hangfelvételt, amin hallatszik.

https://vocaroo.com/i/s021hrZJN5WI