Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3742072 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14205 Dátum: 2017.11.08 10:31:35 »
Na, végre! Nagyon jó hír!

Az, mert először a zsír új szivattyúval se volt szervó.  :banging:
Illetve a bárdis alkatrészhez nem volt jó az én hosszbordás szíjam, mert azon 7 szemcse (vagy mi a szösz) van, ehhez meg olyan kellett, amin 6 van.
Az összes csövet meg magát a rendszert megnézték, tanakodott mindenki, mentek a telefonok a szakiknak és gyakorlatilag senkinek se volt igazi épkézláb ötlete, már a komplett kormánymű kivétele is felmerült, de aztán meglett a ludas.
Ha jól értettem és tudom is elmagyarázni  :innocent: , van az autón valamiféle szelep, ami engedi, hogy a kormány forduljon jobbra-balra, de mivel majd 600 km-et ment az autó ohne szivattyú nélkül, így a kenés hiányában ez a szelep beragadt, és nem engedte, hogy a szivattyú megkapja az olajat, ezért nem indult be az új szivattyúval sem a rásegítés.
Szóval végül a tegnapi (nem) átvétel után feljöttem Pestre, ma pedig megyek vissza, ezúttal már tényleg átvenni az autót.  :clap: Pezsgőt viszek magammal, van ok az ünneplésre.  :clap:  :D
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

chacha

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14206 Dátum: 2017.11.08 10:36:56 »
Üdv. Valakinek volt már problémája, T27 1.6 benzin manuális váltójával. Úgy kezdődött pár napja,hogy /csak/ felváltásnál nehezen vette a kettest,tegnap óta  pedig már alig tudok vele váltani, 3-t  6-t  könnyedén veszi. Holnap viszem váltóolaj cserére,hátha az megoldja. 130e km. van benne.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14207 Dátum: 2017.11.08 10:53:38 »
Az, mert először a zsír új szivattyúval se volt szervó.  :banging:
Illetve a bárdis alkatrészhez nem volt jó az én hosszbordás szíjam, mert azon 7 szemcse (vagy mi a szösz) van, ehhez meg olyan kellett, amin 6 van.
Az összes csövet meg magát a rendszert megnézték, tanakodott mindenki, mentek a telefonok a szakiknak és gyakorlatilag senkinek se volt igazi épkézláb ötlete, már a komplett kormánymű kivétele is felmerült, de aztán meglett a ludas.
Ha jól értettem és tudom is elmagyarázni  :innocent: , van az autón valamiféle szelep, ami engedi, hogy a kormány forduljon jobbra-balra, de mivel majd 600 km-et ment az autó ohne szivattyú nélkül, így a kenés hiányában ez a szelep beragadt, és nem engedte, hogy a szivattyú megkapja az olajat, ezért nem indult be az új szivattyúval sem a rásegítés.
Szóval végül a tegnapi (nem) átvétel után feljöttem Pestre, ma pedig megyek vissza, ezúttal már tényleg átvenni az autót.  :clap: Pezsgőt viszek magammal, van ok az ünneplésre.  :clap:  :D
Az igen! És az ominózus szelep már korábban is rakoncátlankodott vajon, vagy most hibásodott meg? Ez okozhatta az alapjáraton hiányzó rásegítést is?
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14208 Dátum: 2017.11.08 18:56:07 »
Hello.
Amit írsz az igaz lehet, de nem  a féltengelyre. Mint írtam,  a festett felület lepedőkben vált le és alatta acél volt felületi kikészítés nélkül. Ezt teljes bizonyossággal meg tudom állapítani. Azt is írtam, hogy a felület olyan kemény, hogy a csiszolás akár vászonnal, akár finom reszelővel nem viszi, szóval a gyártástechnológiát nem ismerve az  a végeredmény, hogy kemény a felület és gátlástalanul korrodál a nem jól szellőző felületeken. Ennyi. Ennél több engem nem érdekel, az autó jó, úgy érzem megakadályoztam  a további korróziót  az alkalmazott speciális anyagokkal. (melyek  a mobil távközlési tornyoknál alkalmazva már bizonyítottak) Hogy ezek után eltörik vagy nem, attól most még jól alszom.
Szerintem érdemes még most kicserélni, ha már megindult a lejtőn féltengelyed. Ezzel megelőzöl egy olyan szituációt, amikor dolgod van, és megáll alattad a gépjármű. :yes: Én így jártam. Érdemes mások eseteiből tanulni! ;)

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14209 Dátum: 2017.11.08 19:50:50 »
Szerintem érdemes még most kicserélni, ha már megindult a lejtőn féltengelyed. Ezzel megelőzöl egy olyan szituációt, amikor dolgod van, és megáll alattad a gépjármű. :yes: Én így jártam. Érdemes mások eseteiből tanulni! ;)
Így-így. :yes:
Amikor megáll alattad, az mindenképp kellemetlen. Plusz alkatrészvadászat(gyári aranyár, corolláéjólesz...janem, hol a fenében lehet jót kapni, de legyen olcsó is..., stb.), plusz trélerezés költsége, idegeskedés mert a tervezetlen kiesés mindig hosszabb mint a tervezett csere.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14210 Dátum: 2017.11.09 00:15:06 »
Az igen! És az ominózus szelep már korábban is rakoncátlankodott vajon, vagy most hibásodott meg? Ez okozhatta az alapjáraton hiányzó rásegítést is?

Elvileg a szelep teljesen be volt ragadva, ami lehetett a majd 600 km megtételének az eredménye, amit szervó nélkül tettem meg, állítólag mivel ez a szelep nem kapott kenést, hát beragadt. És emiatt nem kapott az új szivattyú se löketet.
A kormányművesek meg már dörzsölték a tenyerüket, hogy a majdnem 6 számjegyű felújításból vígan ellesznek - de erre szerencsére nem került sor.
Egy élmény volt a visszaút - működő szervóval.  :szemez: ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14211 Dátum: 2017.11.09 06:05:34 »
Elvileg a szelep teljesen be volt ragadva, ami lehetett a majd 600 km megtételének az eredménye, amit szervó nélkül tettem meg, állítólag mivel ez a szelep nem kapott kenést, hát beragadt. És emiatt nem kapott az új szivattyú se löketet.
A kormányművesek meg már dörzsölték a tenyerüket, hogy a majdnem 6 számjegyű felújításból vígan ellesznek - de erre szerencsére nem került sor.
Egy élmény volt a visszaút - működő szervóval.  :szemez: ;)
Nem lehet, hogy eredetileg is "csak" a szelep volt beragadva?

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14212 Dátum: 2017.11.09 07:08:52 »
Nem lehet, hogy eredetileg is "csak" a szelep volt beragadva?
de,multhéten én már ezt mondtam...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14213 Dátum: 2017.11.09 08:14:29 »
Nem lehet, hogy eredetileg is "csak" a szelep volt beragadva?

Ha jól értettem természetesen a régi szivattyúval is kipróbálták, de nem ment a dolog.
Nem tudom mennyire lehet általános hibajelenség, a Toyota programja szerint ez a szivattyú a COV-tól kezdve több típussal csereszabatos (csak a hosszbordás szíj lehet más - 6 v. 7), mert több alkatrész nagykernél is hiánycikk.  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14214 Dátum: 2017.11.09 08:15:54 »
és a tied milyen volt eredetileg? 6 v 7 bordás?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14215 Dátum: 2017.11.09 11:28:46 »
és a tied milyen volt eredetileg? 6 v 7 bordás?
A gyári 6-os, ezért is kezdődik a hosszbordásszíj 6PK-val. Az "új" szivattyú tárcsája volt 7 bordás, ehhez a 6-os szíj nyilván nem jó.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14216 Dátum: 2017.11.09 12:24:57 »
Egy élmény volt a visszaút - működő szervóval.  :szemez: ;)

na, örülök hogy végre összeállt az autó.  :clap:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14217 Dátum: 2017.11.09 13:03:55 »
Elvileg a szelep teljesen be volt ragadva, ami lehetett a majd 600 km megtételének az eredménye, amit szervó nélkül tettem meg, állítólag mivel ez a szelep nem kapott kenést, hát beragadt. És emiatt nem kapott az új szivattyú se löketet.
A kormányművesek meg már dörzsölték a tenyerüket, hogy a majdnem 6 számjegyű felújításból vígan ellesznek - de erre szerencsére nem került sor.
Egy élmény volt a visszaút - működő szervóval.  :szemez: ;)
Na végre, kezeid között a gép!  :punk:
Fery

mh197

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14218 Dátum: 2017.11.09 13:53:56 »
Hello.
Amit írsz az igaz lehet, de nem  a féltengelyre. Mint írtam,  a festett felület lepedőkben vált le és alatta acél volt felületi kikészítés nélkül. Ezt teljes bizonyossággal meg tudom állapítani. Azt is írtam, hogy a felület olyan kemény, hogy a csiszolás akár vászonnal, akár finom reszelővel nem viszi, szóval a gyártástechnológiát nem ismerve az  a végeredmény, hogy kemény a felület és gátlástalanul korrodál a nem jól szellőző felületeken. Ennyi. Ennél több engem nem érdekel, az autó jó, úgy érzem megakadályoztam  a további korróziót  az alkalmazott speciális anyagokkal. (melyek  a mobil távközlési tornyoknál alkalmazva már bizonyítottak) Hogy ezek után eltörik vagy nem, attól most még jól alszom.

Rendben, én tényleg nem kötözködni akartam vagy ilyesmi, de nincs az a felületvédés, ami ráfújva olyan stabil, mint a gyári "elektronikus" úton felvitt, de ezen aztán nem veszünk össze! :)

Az hogy eltörik vagy sem, az pedig itt már sokször volt téma, akiknek tört ott sem drasztikus átrozsdásodás volt látható, ami behatolt volna több miliméterre az anyagba, csak felületi. Aztán ment itt a találgatás, hogy talán a féltengely anyaga kívül más azon az 1 mm-en, meg ilyesmik. Valószínűleg a gyártás megtekintése nélkül egyikünk sem tud biztosat mondani. Aztán azért az anyagfáradást se felejtsük el, vagy épp a gyengébb anyagösszetételt, alultervezési lehetőséget, stb.. Ami biztos, itt jópáran már tisztogatták is ott azt a felületen, idővel azonban mégis törés lett a vége. Tényleg érdemes meghallgatni azoknak a véleményét, akik már itt átestek ezen a dolgon. Persze előre nem tudja az ember, de lehet érdemes legalább egy tartalék rudat beszerezni, ha még nem is cserélteted ki. Ha van rá idő, lehet vadászni jó árban ilyet.
Peace! ;)
Toyota Avensis 1.8 (T25) lépcsőshátú (2004)

adrian90sz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14219 Dátum: 2017.11.09 14:29:57 »
Sziasztok! Van egy T22es avem 98as olyan elektronikai gondjai vannak hogy : nem működik a belső világítás, a fényszóró magasság állítás, az elektromos tükröt sem lehet állítani csak a vezető oldalon a jobbon már nem, le húzni le tudom a jobb oldalon az ablakokat de fel húzni már nem. Mi az isten baja van ? Már így vettem...