Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3741640 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9391
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14175 Dátum: 2017.10.30 18:17:50 »
Beszéltem a Toyota szervizzel, a gyári új szervó-szivattyú ára 239000 + ÁFA.  :eek: :hmmmm:
Még jó, hogy kapható...  :eek:
Gondolom most ez hiányzottneked, mint üveges tótnak a hanyattesés  :cry:

Optimus86

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 134
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14176 Dátum: 2017.10.30 18:48:18 »
Olvastam több helyről is ezt a váltó hibát (5. fokozat kiugrása).
Ez km függő vagy mikorra "várható", hogy vacakoljon?
Mely motortípusokat érinti? Dízelben ugye másféle váltó van, mint a benzinesben, de a benzinesekben mindben ugyanolyan van? (T25)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Avensis hibák (nincsenek
« Válasz #14177 Dátum: 2017.10.30 19:23:35 »
Szóval Bepi, végül csak összejön majd egy hosszabb tali is.  [emoji2]
Nos, nem mondom, hogy “dejóhogyígyalakult”, de a találkozónak örülnék és természetesen, hozlak viszlek az állomás és Andris között, ha úgy szükségeltetik. [emoji6]
A számomat már tudod, írj, vagy csörgess! [emoji6]
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14178 Dátum: 2017.10.30 20:32:49 »
Olvastam több helyről is ezt a váltó hibát (5. fokozat kiugrása).
Ez km függő vagy mikorra "várható", hogy vacakoljon?
Mely motortípusokat érinti? Dízelben ugye másféle váltó van, mint a benzinesben, de a benzinesekben mindben ugyanolyan van? (T25)
T25 1.8 vvti kapcsán olvastam csak ilyet, gondolom az 5-ös váltókat érinti. Márkaszervíz a csapágyazásnál kérdezte is, hogy nincs-e gond vele.

Optimus86

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 134
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14179 Dátum: 2017.10.30 20:45:46 »
Köszi! Tudtommal a 2.0 vvti-t is érinti.
Amúgy akinél fel lett újítva a 2.4, nem említette, hogy 2.0-át is újítottak-e fel vagy csak 1.8-at?

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Avensis hibák (nincsenek
« Válasz #14180 Dátum: 2017.10.31 00:04:28 »
Nos, nem mondom, hogy “dejóhogyígyalakult”, de a találkozónak örülnék és természetesen, hozlak viszlek az állomás és Andris között, ha úgy szükségeltetik. [emoji6]
A számomat már tudod, írj, vagy csörgess! [emoji6]

Köszi, mondjuk egy kis séta mindig jól jön/esik.  ;)
Most azon agyalok, hogy összehozható-e esetleg ez a csere 1 napon belül, vagy akár nekem 1 nap ott alvással?
Nézegettem a neten, szállást lehet már 4500-5000 Ft-ért is találni 1 napra 1 főnek, ennyiből meg amúgy se úsznám meg a + oda-vissza utat (vonattal meg aztán pláne nem).

Csütörtökön még összecsörgök Andrissal, addigra meglesz már a végső ár is szerintem.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14181 Dátum: 2017.10.31 00:13:21 »
Még jó, hogy kapható...  :eek:
Gondolom most ez hiányzottneked, mint üveges tótnak a hanyattesés  :cry:

Végül is ha jól rémlik 9-10 éve nem gyártják még csak az autót, no meg gondolom maradt azért a raktáron is belőle.
A szerelő mondta, hogy a békéscsabai Toyotánál érdeklődött, de ott meg azt mondták, ők 2.4-es Avensist talán nem is adtak el egyet sem, szervizen is talán valamikor 2012-ben járt náluk 2.4-es utoljára. No igen, nem ez volt a legkapósabb motor hozzá...  :szemez:  :innocent: :hmmmm:

Ez pedig valóban nem hiányzott, de ugye ha meg abból indulok ki, hogy majdnem annyival volt olcsóbb a gyűrűzés B.Csabán, mint amennyiért Pesten elvállalták volna - így gyakorlatilag a különbözetből szinte futja a szivattyúra is.
És hogy egyik percről a másikra mondta be az unalmast. De legalább még most történt, hogy itthon vagyok.  ;)

Mondjuk ezt az állapotot nem is lehetne sokáig tartani, baromi kellemetlen és kényelmetlen így parkolni. Illetve azért a 215-ös kerekeket lendület nélkül elfordítani jókora izomerőt kíván, ma ezt is megtapasztaltam.  :wacko:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14182 Dátum: 2017.10.31 06:15:10 »
Végül is ha jól rémlik 9-10 éve nem gyártják még csak az autót, no meg gondolom maradt azért a raktáron is belőle.
A szerelő mondta, hogy a békéscsabai Toyotánál érdeklődött, de ott meg azt mondták, ők 2.4-es Avensist talán nem is adtak el egyet sem, szervizen is talán valamikor 2012-ben járt náluk 2.4-es utoljára. No igen, nem ez volt a legkapósabb motor hozzá...  :szemez:  :innocent: :hmmmm:

Ez pedig valóban nem hiányzott, de ugye ha meg abból indulok ki, hogy majdnem annyival volt olcsóbb a gyűrűzés B.Csabán, mint amennyiért Pesten elvállalták volna - így gyakorlatilag a különbözetből szinte futja a szivattyúra is.
És hogy egyik percről a másikra mondta be az unalmast. De legalább még most történt, hogy itthon vagyok.  ;)

Mondjuk ezt az állapotot nem is lehetne sokáig tartani, baromi kellemetlen és kényelmetlen így parkolni. Illetve azért a 215-ös kerekeket lendület nélkül elfordítani jókora izomerőt kíván, ma ezt is megtapasztaltam.  :wacko:
Nem lehetséges, hogy csak valami elektromos csatlakozó nem csatlakozik? :hmmmm:
Elég kicsi az esélye a bajok ilyetén való halmozódásának...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14183 Dátum: 2017.10.31 07:03:38 »
Köszi, mondjuk egy kis séta mindig jól jön/esik.  ;)
Most azon agyalok, hogy összehozható-e esetleg ez a csere 1 napon belül, vagy akár nekem 1 nap ott alvással?
Nézegettem a neten, szállást lehet már 4500-5000 Ft-ért is találni 1 napra 1 főnek, ennyiből meg amúgy se úsznám meg a + oda-vissza utat (vonattal meg aztán pláne nem).

Csütörtökön még összecsörgök Andrissal, addigra meglesz már a végső ár is szerintem.
Keress rá a Réti Panzióra is, tudtommal korrekt és olcsó szállás. [emoji6]
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12155
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14184 Dátum: 2017.10.31 08:47:07 »
gratula a motorfelújitáshoz. árakat nem írsz?  ::)

sztem semmi baja annak a kormányszivattyúnak. lehetetlen hogy most áll meg. srácok szétszedtek mindent, sztem megvárósban simán megtalálják a hibát.  szervofolyadékot nézted?

most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14185 Dátum: 2017.10.31 08:52:48 »
gratula a motorfelújitáshoz. árakat nem írsz?  ::)

sztem semmi baja annak a kormányszivattyúnak. lehetetlen hogy most áll meg. srácok szétszedtek mindent, sztem megvárósban simán megtalálják a hibát.  szervofolyadékot nézted?
A szervó környékét sem érintette a motorfelújításos munka. Ezt a lehetőséget már elvetettük. Elképzelhető, hogy a szivattyún belül szorul valami, ami eddig a fordulatszám növelésével működésre volt bírható. Most már az sem megy, szóval, elég valószínű, hogy a szivattyú maga a ludas.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14186 Dátum: 2017.10.31 11:44:01 »
gratula a motorfelújitáshoz. árakat nem írsz?  ::)

Az én motorom után azt hiszem lehet több 2.4-est nem fog bevállalni, mert a többihez képest irdatlanul nagy macera, és jóval hosszabb procedúra szétbontani - vagy nem hasonló áron fogja elvégezni.
Nekem 185e lett a vége, Pesten 240e alatt nem nagyon kaptam ajánlatot "ismeretlen" szerviztől sem.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14187 Dátum: 2017.10.31 11:48:55 »
Keress rá a Réti Panzióra is, tudtommal korrekt és olcsó szállás. [emoji6]

Őt is néztem, viszont van egy Ildikó Apartman fantázianevű szállás is, úgy tűnt az van a legközelebb az Andrisékhoz. Illetve onnan gyalogosan se nehéz eljutni, körbenézni a városban. Tulajdonképpen csak egy ágy kellene éjszakára, meg esetleg egy működő hűtő a sör(ök)nek...  :D

De ez itt már OFF, abba is hagyom.  :innocent: :szemez: ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

rbsat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 226
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14188 Dátum: 2017.11.01 18:10:04 »
Ma a téli gumi cserjével egybekötöttem  a "legendás" bal féltengely szemrevételezését. Nekem még original, tehát ott volt  a gumi bumszli a jelzett helyen. Akkor ért a meglepetés, amikor könnyed mozdulattal levette a belső oldali fém bilincset, és azt gondoltam ez lejön (valahogy) Bizonyára nem olvastam figyelmesen  az erről írt hozzászólásokat, mert  a gumi alatt egy acél cső rejtezett. Erre nem számítottam. Kis erőkifejtéssel a váltó felé el lehetett tolni  a torzót. Na ami volt alatta az nem mindennapi. A féltengely kráteresen rozsdás,  a cső belső palástja és a tengely között  egy morzsalékos valami, talán régen gumi, de teljesen elporladva. A féltengely rozsda csak drótkoronggal jött le. Utána befújtam cink + alvázvédő spray-vel és száradás után az elporladt anyagot önvulkanizáló szalaggal pótoltam. Erre húztam vissza  "csövet" majd egyéb rögzíthetőség híján betekertem önvulk szalaggal.
Majd aknára állva egyszer leflexelem, mert az ott már parasztgyalázat. Kérdés,  a rozsda mely fázisában léptem, török vagy nem török....
Avensis 1.8 / 2007

deus861006

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14189 Dátum: 2017.11.02 18:54:06 »
Sziasztok. Valaki mondjon valmi okosat hogy mi kopog t25 avensis futóművében?
Lengőkar ok cserélve stabpálcák, stab szilentek cserélve, kormány összekötők cserélve. Mostmár csak a toronycsapágy meg gólyaláb van hátra.