Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3818822 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

bec

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1395 Dátum: 2008.04.09 14:31:16 »
Idézet
Avénál általában akkor keményedik fel a kuplung, ha már közeledik a csere ideje és a szerkezet kezd megfáradni. Munkahenger ritkábban szokott problémát okozni és általában nem felkeményedik, hanem nem emel ki rendesen.


Ettõl tartok én is, tavaly pont a Vectrával is így jártam nyaralás elõtti napon szállt el. (munka hengerrel, szerkezettel 80,000-Ft volt).
De az Avensisben még csak 90E Km-van. Csak kipróbáltam a szalonban egy újat hát ég és föld, remélem van még pár tízezer Km viszza a cseréig.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1396 Dátum: 2008.04.10 10:17:25 »
Idézetet írta: "bec"
Idézet
Avénál általában akkor keményedik fel a kuplung, ha már közeledik a csere ideje és a szerkezet kezd megfáradni. Munkahenger ritkábban szokott problémát okozni és általában nem felkeményedik, hanem nem emel ki rendesen.


Ettõl tartok én is, tavaly pont a Vectrával is így jártam nyaralás elõtti napon szállt el. (munka hengerrel, szerkezettel 80,000-Ft volt).
De az Avensisben még csak 90E Km-van. Csak kipróbáltam a szalonban egy újat hát ég és föld, remélem van még pár tízezer Km viszza a cseréig.

Húzd be a kéziféket, próbálja vele így elindulni.
Ha lefullad, akkor ki fogja még bírni a nyaralást!

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1397 Dátum: 2008.04.11 09:12:26 »
Idézetet írta: "u_istvan"
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "b.c."
Sajnos a középkategóriás toyotáknak mindnek keményebb a kuplungja, mint a konkurenciáé.Cserében viszont rövidebb úton jár.
Ez nem baj, ez ilyen.Semmi köze a munkahengernek hozzá!
Friss kuplunggal  kicsit javul a helyzet, de ahogy használódik el, egyre keményebb lesz.
Megjegyzem az idõvel keményedõ kuplung természetes dolog, minden típusnál ez a tendencia, csak a toyota-nal talán jobban elõjön probléma ként, mert alapban sem a vajpuha jelzõ illik rá.

Vezettem/vezetek igen sokféle autót, és ezt nem tudom aláírni. Nem tapasztaltam olyasmit, hogy a Toyoták kuplungja úgy általában keményebb lenne, mint más, azonos kategóriájú autóké. (Apám a hat év alatt, míg megvolt a Carinánk, végig azon problémázott, hogy az autó kuplungja szerinte túl könnyen jár.)
Avénál általában akkor keményedik fel a kuplung, ha már közeledik a csere ideje és a szerkezet kezd megfáradni. Munkahenger ritkábban szokott problémát okozni és általában nem felkeményedik, hanem nem emel ki rendesen.


Ide csak annyit hogy az enyem is kemeny es ezert akartam lecserelni automatara az autot, de nem lehet kapni. Most mar letettem rola. A szervizben levo baratom azt mondta hogy ha cserelem is nem sokkal lesz koynebb. Most porcerositot szedek a labamra es kenem a labamat gorcsoldo kenoccsel :)  Egyenlore jobb  :nana:  De tartosan nem maradhat igy. Majd meglatom mit tehetek az ugy erdekekben. Mar gondolkoztam a visszahuzo rugo cserelelsen is a pedalterben. En 196 cenit magas vagyo es nem igazan esik jol a kuplungolas, mint pld OFF a 323-as Mazdamban anno ON. A Totalcar nepiteletben is vki. azt irta hogy nagyon szuper a gep csak ne lenne bebetonozva a kuplungja !!!

Viziborz
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


bec

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1398 Dátum: 2008.04.11 17:00:02 »
Háát akkor a kuplung marad ilyen ammeddig tönkre nem megy. (A faterom teherautó sofõr és mikor elõször kipróbálta Õ is megjegyezte) :mivan:

Más téma.
Most már kezdem használgatni a klimát. Egyrészt az automatika nem kapcsolja be? Akkor sem ha már nagyon eltér a beállított hõmérséklet?
Másrészt felkapcsolt világításnál nappal nem látszanak a vissza jelzõ LED-ek.
Harmadrészt büdös, de a pollenszûrõ új.
Ilyen fertõtlenítést csináltatok már?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1399 Dátum: 2008.04.11 19:42:06 »
Idézetet írta: "bec"
Háát akkor a kuplung marad ilyen ammeddig tönkre nem megy. (A faterom teherautó sofõr és mikor elõször kipróbálta Õ is megjegyezte) :mivan:

Más téma.
Most már kezdem használgatni a klimát. Egyrészt az automatika nem kapcsolja be? Akkor sem ha már nagyon eltér a beállított hõmérséklet?
Másrészt felkapcsolt világításnál nappal nem látszanak a vissza jelzõ LED-ek.
Harmadrészt büdös, de a pollenszûrõ új.
Ilyen fertõtlenítést csináltatok már?
Én most tervezem, de gyere át a klímás topicba!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

csbalazs

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1400 Dátum: 2008.04.12 14:20:38 »
Sziasztok

Vettem egy Avensist pár napja, teljesen meg vagyok vele elégedve, lényegében minden szempontból, az egyetlen dolog ami egybõl feltûnt, ez a nehezebben nyomható kuplung, de látom pont volt ez téma itt is. Már kezdem megszokni, nem olyan vészes, az elsõ néhány nap volt nehéz, fõleg városban, vékonyabb talpú cipõben. Az eddig vezetett kocsikhoz képest nekem szokatlanul erõs, gondolkodtam is, hogy csak el kéne vinni egy szerelõhöz megnézetni, de akkor szerintetek fölösleges, ahogy olvasom ez normális ennél a típusnál?

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1401 Dátum: 2008.04.12 14:53:26 »
Idézetet írta: "bec"
Háát akkor a kuplung marad ilyen ammeddig tönkre nem megy. (A faterom teherautó sofõr és mikor elõször kipróbálta Õ is megjegyezte) :mivan:

Más téma.
Most már kezdem használgatni a klimát. Egyrészt az automatika nem kapcsolja be? Akkor sem ha már nagyon eltér a beállított hõmérséklet?
Másrészt felkapcsolt világításnál nappal nem látszanak a vissza jelzõ LED-ek.
Harmadrészt büdös, de a pollenszûrõ új.
Ilyen fertõtlenítést csináltatok már?


Szia!

Én pont csütörtökön tisztíttattam ki a klímát (fertõtleníttettem) és pollenszûrõt is cseréltettem. Még nagyon erõs a spray szaga, de remélem ezzel együtt elmúlik a büdös "állott" szag is! Sajna a régi gazdája az autónak nem megfelelõen használta!  :(  Majd én jól fogom! Amúgy ez egy 5-10 perces kis munka.
BekeN

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1402 Dátum: 2008.04.12 17:27:47 »
Idézetet írta: "csbalazs"
Sziasztok

Vettem egy Avensist pár napja, teljesen meg vagyok vele elégedve, lényegében minden szempontból, az egyetlen dolog ami egybõl feltûnt, ez a nehezebben nyomható kuplung, de látom pont volt ez téma itt is. Már kezdem megszokni, nem olyan vészes, az elsõ néhány nap volt nehéz, fõleg városban, vékonyabb talpú cipõben. Az eddig vezetett kocsikhoz képest nekem szokatlanul erõs, gondolkodtam is, hogy csak el kéne vinni egy szerelõhöz megnézetni, de akkor szerintetek fölösleges, ahogy olvasom ez normális ennél a típusnál?


Szia!

Én már nem tudom, mit gondoljak errõl :roll: ... Öt-hat Ave I-est vezettem eddig, de azoknak nem járt nehezen a kuplungja. Viszont ha itt ennyien írjátok, hogy nehezen jár, akkor lehet, hogy ez tényleg hiba ennél a típusnál :| ... Mindenesetre ha jól értem a korábban leírtakat, akkor ez olyan adottság, amivel nem nagyon lehet mit kezdeni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

csbalazs

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1403 Dátum: 2008.04.12 18:19:58 »
Hát lehet, hogy edzettség függvénye is:) Elõtte egy Fabiaval jártam sokat, abban csak lenyomtam a pedált és mintha ott se lett volna. Ebben meg mintha valami láberõsítõ gépet nyomkodnék egy konditeremben, erõsebb fokozatra állítva:)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1404 Dátum: 2008.04.12 19:39:45 »
Ha rendesen kiemel és nem csúszik, akkor nagy baj nem lehet...
music     

csbalazs

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1405 Dátum: 2008.04.13 19:57:51 »
Üdv

Úgy tûnik a kezdeti "ijedtség" volt a nagyobb az elsõ pár napban, a kuplungot teljesen meg szoktam. Hétvégén mentünk több száz km-t, városban is bõven, de abszolút semmi gond nem volt, egyáltalán nem éreztem azt kis fáradtságot, mint az elején. Meg kellett szokni. A kocsival meg egyre inkább elégedett vagyok, nagyon tetszik, kényelmes, nyugis, szinte "újszerû" állapotban van, némi túlzással persze, de a korához meg a futott km-hez, nomeg az árához képest nagyon megkímélt. Szóval eddig nagyon bejön.

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1406 Dátum: 2008.04.14 14:04:45 »
Meg egy gondolat a kuplungrol : - nekem akkor durran be igazabol a labam, ha araszolni kell a csucsforgalomban. Hiaba rutinzom 1000el neha belefutok, olyankor van igazabol a gond. Videki varosokban biztos nem akkora problema  :hmm:
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1407 Dátum: 2008.04.14 16:15:39 »
Idézetet írta: "viziborz"
Meg egy gondolat a kuplungrol : - nekem akkor durran be igazabol a labam, ha araszolni kell a csucsforgalomban. Hiaba rutinzom 1000el neha belefutok, olyankor van igazabol a gond. Videki varosokban biztos nem akkora problema  :hmm:


Lassan az lesz :roll: ... Csak nézek néha, hogy pl. mekkora sorok tudnak kialakulni reggel fél 8-8 között. Egyre inkább hasonlít BP-re :elkeseredett: ... Na persze teljesen olyan sosem lesz, lévén itt nem kell akkora távolságokat megtenni. Hálistennek!

Kuplung: most már tényleg kíváncsi lennék, hogy a tiéd milyen. Jó lenne egy alkalommal kipróbálni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Gyújtókábel
« Válasz #1408 Dátum: 2008.04.14 18:29:46 »
mivel itt nincs megfelelõ topic ezért ide írom.:

Gyári TOYOTA gyújtókábel szett 4A-FE (1.6-os) fõkábellel motorhoz eladó.
Kéretik minél hamarabb elvinni, beépíteni és örömmel használni!!! :nagymosoly:

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1409 Dátum: 2008.04.14 19:46:52 »
Nekem egyáltalán nem kemény a kuplung. A céges Passatban és a bérelt Nissanokban is sokkalta keményebb volt. Olyannyira, hogy visszaülve pl a Corollámba mindig kirúgtam a lemezt.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety