Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3818855 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: bal hátsó fék
« Válasz #1380 Dátum: 2008.04.06 18:23:44 »
Idézetet írta: "Vektorigo"
Sziasztok,

Találkoztatok már olynna,l, hogy a bal hátsó fék extrémen kopik a többi fékhez képest? 10 000 KM alatt elzabál egy fékpofát, míg a többi az teljesen jó. Mi lehet a baj? szervizben nem sokat mondtak rá... Egy éve cseréltem ki a betéteket hátul kb. azóta mentem 10 000 km-t és ma vettem észre gumicserénél, hogy emgint elzabálta a bal átós fékeket... ötlet?

many thany

Viktor


Ha felemelve megforgatod a kereket, ugyanolyan könnyen forog mint a másik hátsó??
Xanyi

Gyuri67

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re: bal hátsó fék
« Válasz #1381 Dátum: 2008.04.06 18:35:02 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Idézetet írta: "Vektorigo"
Sziasztok,

Találkoztatok már olynna,l, hogy a bal hátsó fék extrémen kopik a többi fékhez képest? 10 000 KM alatt elzabál egy fékpofát, míg a többi az teljesen jó. Mi lehet a baj? szervizben nem sokat mondtak rá... Egy éve cseréltem ki a betéteket hátul kb. azóta mentem 10 000 km-t és ma vettem észre gumicserénél, hogy emgint elzabálta a bal átós fékeket... ötlet?

many thany

Viktor


Ha felemelve megforgatod a kereket, ugyanolyan könnyen forog mint a másik hátsó??


Hali4
Lehet, hogy a fékmunkahengered nem megy vissza és folyamatosan fog egy kicsit. Tárcsaféknél:betét ki, munkahengert kinyom, körbetisztit, kicsi WD40 körbe rá aztán összerak.

Gyuri67

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1382 Dátum: 2008.04.06 18:43:12 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Izzóra valóban nincs garancia. Viszont ez nekem nem izzó-hibának hangzik, hisz egy idõ után újra bekapcsol :hmm:


Csak akkor kapcsol vissza , ha le-felkapcsolom. Azért , mert 50 kFt-ba kerül még lehetne rá gari, nem?

Vektorigo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 325
    • http://vektorigo.uw.hu
Re: bal hátsó fék
« Válasz #1383 Dátum: 2008.04.06 18:47:13 »
Idézetet írta: "Gyuri67"
Idézetet írta: "Xanyi"
Idézetet írta: "Vektorigo"
Sziasztok,

Találkoztatok már olynna,l, hogy a bal hátsó fék extrémen kopik a többi fékhez képest? 10 000 KM alatt elzabál egy fékpofát, míg a többi az teljesen jó. Mi lehet a baj? szervizben nem sokat mondtak rá... Egy éve cseréltem ki a betéteket hátul kb. azóta mentem 10 000 km-t és ma vettem észre gumicserénél, hogy emgint elzabálta a bal átós fékeket... ötlet?

many thany

Viktor


Ha felemelve megforgatod a kereket, ugyanolyan könnyen forog mint a másik hátsó??


Hali4
Lehet, hogy a fékmunkahengered nem megy vissza és folyamatosan fog egy kicsit. Tárcsaféknél:betét ki, munkahengert kinyom, körbetisztit, kicsi WD40 körbe rá aztán összerak.


Ezt már megcsinálták a szervizben, mert igazából e a második pofa amit zabál a lelkem...
Tehát kitisztították, visszanyomkodták.

Megforgatásnál emlékeim szerint ugyanúgy pörgött. Azt is szervizben nézték...
Gondoltam, hátha valakinek már volt ilyen...
egyszer már volt fékfolyadék csere is, reméltem akkor megjavul, de nem..
url=http://vektorigo.uw.hu/]vektorigo.uw.hu[/url]
"Toyota? Az minden mennyiségben jöhet! Szerintem ez tök egyszerű, SZERINTEM" /  [size=12] 40 [/b][/size]

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1384 Dátum: 2008.04.06 20:07:17 »
Ha garanciális az autó még, akkor próbálj kiharcolni egy fékmunkahenger cserét.
Xanyi

Vektorigo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 325
    • http://vektorigo.uw.hu
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1385 Dátum: 2008.04.06 20:38:06 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Ha garanciális az autó még, akkor próbálj kiharcolni egy fékmunkahenger cserét.


Sajnos már nem az... de majd okoskodunk :)

köszi
url=http://vektorigo.uw.hu/]vektorigo.uw.hu[/url]
"Toyota? Az minden mennyiségben jöhet! Szerintem ez tök egyszerű, SZERINTEM" /  [size=12] 40 [/b][/size]

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1386 Dátum: 2008.04.06 23:16:25 »
Idézetet írta: "Gyuri67"
Azért , mert 50 kFt-ba kerül még lehetne rá gari, nem?

Nem ezen múlik. Meg ha van is garancia valamire, az se totálbiztos - a mobiltelefonoknál azzal szoktak kibújni a gari alól, hogy a nem megfelelõ használat miatt hibásodott meg. Oszt jó napot...
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1387 Dátum: 2008.04.07 11:10:35 »
Idézetet írta: "Gyuri67"
Idézetet írta: "Palaczk"
Izzóra valóban nincs garancia. Viszont ez nekem nem izzó-hibának hangzik, hisz egy idõ után újra bekapcsol :hmm:


Csak akkor kapcsol vissza , ha le-felkapcsolom. Azért , mert 50 kFt-ba kerül még lehetne rá gari, nem?


Naná hogy lehetne, de ezt én nem tudom, hogy van-e rá, vagy sem. Mondjuk elõbb tényleg ki kéne deríteni, hogy az izzó okozza-e a hibát, vagy a trafó - lásd Xanyi hsz-át.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: bal hátsó fék
« Válasz #1388 Dátum: 2008.04.08 09:54:16 »
Idézetet írta: "Gyuri67"
Idézetet írta: "Xanyi"
Idézetet írta: "Vektorigo"
Sziasztok,

Találkoztatok már olynna,l, hogy a bal hátsó fék extrémen kopik a többi fékhez képest? 10 000 KM alatt elzabál egy fékpofát, míg a többi az teljesen jó. Mi lehet a baj? szervizben nem sokat mondtak rá... Egy éve cseréltem ki a betéteket hátul kb. azóta mentem 10 000 km-t és ma vettem észre gumicserénél, hogy emgint elzabálta a bal átós fékeket... ötlet?

many thany

Viktor


Ha felemelve megforgatod a kereket, ugyanolyan könnyen forog mint a másik hátsó??


Hali4
Lehet, hogy a fékmunkahengered nem megy vissza és folyamatosan fog egy kicsit. Tárcsaféknél:betét ki, munkahengert kinyom, körbetisztit, kicsi WD40 körbe rá aztán összerak.

Na ezt a butaságot szigorúan tilos megcsinálni!
Mert:
rá is van írva a WD40-re (tekintve, hogy kõoljszármazék lehet), hogy a gumi alkatrészeket roncsolhatja. Na mármost a porvédõnek sem használ és pláne nem használ a dugattyú körüli gumi tömítésnek. Ami az igazat megmondva nem is gumi, hanem egy speckó elasztomer anyag, lényeg az, hogy nem 100%, hogy örül a WD40-nek.
MEgjegyzem ép ez az elasztomer tömítés hivatott a dugattyú visszaállítására miután megszûnik a nyomás. Ergo kell is, hogy rendesen fogja, kicsit tapadjon is a dugattyúhoz, tehát már csak ezért sem jó, ha keni az ember.

Szal vigyázzunk a WD40-nel. Nem varázsszer, márpedig itt és és sok más helyen is úgy állítják be.
NAgyon jó, de csak oda, ahova való!!

bec

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1389 Dátum: 2008.04.08 14:30:24 »
Nagyon keménynek és nehezen kinyomhatónak találom a kuplungomat. Én a kinyomó munkahengerre gyanakszom. Érdemes ezt cserélni, megnézetni vagy várjak amíg tönkre megy? Mennyibe kerül a cseréje? :hmm:
A másik problémám hogy tetõ csomaftartó vásárlás elõtt állok. A gyári és a Thule közt lamentálok, gyakorlatilag egy árban vannak( nekem a gyári kicsit korrektebbnek tûnik). A gond hogy van 4 db thule kerékpár tartóm, aminek a rögzítõ kengyele 5-7mm-el keskenyebb mint a gyári kereszt tartó. Nem tudom hogy a kerékpár tartókat variáljam át vagy a thule tetõ csomagtartót válasszam a gyári helyett? :hmm:
Segítségeteket, ötleteiteket elõre is köszönöm.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1390 Dátum: 2008.04.08 14:51:43 »
Idézetet írta: "bec"
Nagyon keménynek és nehezen kinyomhatónak találom a kuplungomat. Én a kinyomó munkahengerre gyanakszom. Érdemes ezt cserélni, megnézetni vagy várjak amíg tönkre megy? Mennyibe kerül a cseréje? :hmm:
A másik problémám hogy tetõ csomaftartó vásárlás elõtt állok. A gyári és a Thule közt lamentálok, gyakorlatilag egy árban vannak( nekem a gyári kicsit korrektebbnek tûnik). A gond hogy van 4 db thule kerékpár tartóm, aminek a rögzítõ kengyele 5-7mm-el keskenyebb mint a gyári kereszt tartó. Nem tudom hogy a kerékpár tartókat variáljam át vagy a thule tetõ csomagtartót válasszam a gyári helyett? :hmm:
Segítségeteket, ötleteiteket elõre is köszönöm.

Sajnos a középkategóriás toyotáknak mindnek keményebb a kuplungja, mint a konkurenciáé.Cserében viszont rövidebb úton jár.
Ez nem baj, ez ilyen.Semmi köze a munkahengernek hozzá!
Friss kuplunggal  kicsit javul a helyzet, de ahogy használódik el, egyre keményebb lesz.
Megjegyzem az idõvel keményedõ kuplung természetes dolog, minden típusnál ez a tendencia, csak a toyota-nal talán jobban elõjön probléma ként, mert alapban sem a vajpuha jelzõ illik rá.

01010011

  • Vendég
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1391 Dátum: 2008.04.08 20:27:22 »
Idézetet írta: "bec"
tetõ csomaftartó vásárlás elõtt állok. A gyári és a Thule közt lamentálok, gyakorlatilag egy árban vannak( nekem a gyári kicsit korrektebbnek tûnik). A gond hogy van 4 db thule kerékpár tartóm, aminek a rögzítõ kengyele 5-7mm-el keskenyebb mint a gyári kereszt tartó. Nem tudom hogy a kerékpár tartókat variáljam át vagy a thule tetõ csomagtartót válasszam a gyári helyett? :hmm:
Segítségeteket, ötleteiteket elõre is köszönöm.


itt a végefelé megtárgyaltuk az ave tetõcsomagtartó témát:
mindenképpen thulét ajánlom.
http://forum.toyotaclub.hu/viewtopic.php?t=78&postdays=0&postorder=asc&start=45

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1392 Dátum: 2008.04.08 22:27:58 »
Idézetet írta: "b.c."
Sajnos a középkategóriás toyotáknak mindnek keményebb a kuplungja, mint a konkurenciáé.Cserében viszont rövidebb úton jár.
Ez nem baj, ez ilyen.Semmi köze a munkahengernek hozzá!
Friss kuplunggal  kicsit javul a helyzet, de ahogy használódik el, egyre keményebb lesz.
Megjegyzem az idõvel keményedõ kuplung természetes dolog, minden típusnál ez a tendencia, csak a toyota-nal talán jobban elõjön probléma ként, mert alapban sem a vajpuha jelzõ illik rá.


Vezettem/vezetek igen sokféle autót, és ezt nem tudom aláírni. Nem tapasztaltam olyasmit, hogy a Toyoták kuplungja úgy általában keményebb lenne, mint más, azonos kategóriájú autóké. (Apám a hat év alatt, míg megvolt a Carinánk, végig azon problémázott, hogy az autó kuplungja szerinte túl könnyen jár.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

u_istvan

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1393 Dátum: 2008.04.09 10:15:40 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "b.c."
Sajnos a középkategóriás toyotáknak mindnek keményebb a kuplungja, mint a konkurenciáé.Cserében viszont rövidebb úton jár.
Ez nem baj, ez ilyen.Semmi köze a munkahengernek hozzá!
Friss kuplunggal  kicsit javul a helyzet, de ahogy használódik el, egyre keményebb lesz.
Megjegyzem az idõvel keményedõ kuplung természetes dolog, minden típusnál ez a tendencia, csak a toyota-nal talán jobban elõjön probléma ként, mert alapban sem a vajpuha jelzõ illik rá.

Vezettem/vezetek igen sokféle autót, és ezt nem tudom aláírni. Nem tapasztaltam olyasmit, hogy a Toyoták kuplungja úgy általában keményebb lenne, mint más, azonos kategóriájú autóké. (Apám a hat év alatt, míg megvolt a Carinánk, végig azon problémázott, hogy az autó kuplungja szerinte túl könnyen jár.)
Avénál általában akkor keményedik fel a kuplung, ha már közeledik a csere ideje és a szerkezet kezd megfáradni. Munkahenger ritkábban szokott problémát okozni és általában nem felkeményedik, hanem nem emel ki rendesen.
István
Toyota Avensis 1,6 Linea Terra wagon '98

u_istvan

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: bal hátsó fék
« Válasz #1394 Dátum: 2008.04.09 10:19:09 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Idézetet írta: "Vektorigo"
Sziasztok,

Találkoztatok már olynna,l, hogy a bal hátsó fék extrémen kopik a többi fékhez képest? 10 000 KM alatt elzabál egy fékpofát, míg a többi az teljesen jó. Mi lehet a baj? szervizben nem sokat mondtak rá... Egy éve cseréltem ki a betéteket hátul kb. azóta mentem 10 000 km-t és ma vettem észre gumicserénél, hogy emgint elzabálta a bal átós fékeket... ötlet?

many thany

Viktor
Ha felemelve megforgatod a kereket, ugyanolyan könnyen forog mint a másik hátsó??
Hátsó tárcsafék elég gyorsan kopik Avék esetén, sokszor gyorsabban elkopik mint az elsõ, különösen ha gyakran vannak csomagok vagy utasok hátul.
Gondolom a kereskedés azt is megnézte, hogy a betét rendesen csúszik, nem szorul. Nem csak a munkahenger lehet bibis.
István
Toyota Avensis 1,6 Linea Terra wagon '98