Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3742441 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Fox11

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 296
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13620 Dátum: 2017.08.05 17:42:59 »
Műszerésznek mutasd meg. De 25-35 közt szoktam látni bontottat.
Köszi! Azóta tökéletes,lehet,hohy a nagy meleg is közrejátszott,és valami kontakthibát okozott?

Snowfox

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 59
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13621 Dátum: 2017.08.06 07:45:42 »
Mennyi van a kocsiban? Eddigi tapasztalatok alapján 270-300.000km körül adja meg magát.

Az óra 220ezret mutat. 14 éves. Igazából tekert ez is eddig, csak lassabban. Most úgy tekeri a motort az 5 éves gyári Toyota akksival, mint a veszedelem. Így utólag bele gondolva, az utóbbi 2 évben nem is tetszett ahogy indul a kocsi mivel nem volt elég energia az önindítóban, ezáltal nehezebben indult is. Persze ez csak így derült ki, hogy megadta magát az önindító. Annyit mondott még a villamossági szaki, hogy hajlamosak az önindítót összefogó csavarok bele "rágódni" az alumínium házba.

Akksiból a gyárit javaslom, mert annak olyan nagy az indító árama, ami gond nélkül pörgeti a diesel motort. Igaz 38ezer körül van, de ha elkezdel keresgélni a neten a gyárihoz passzoló paraméterű akksit, akkor az se lesz olcsóbb. A gyári meg legalább pont oda illik :)
Az enyémben ilyen a gyári akksi:
https://drive.google.com/file/d/0B4XfyuWObEn1WXZtZVVYVGVJOHM/view?usp=sharing
« Utoljára szerkesztve: 2017.08.06 07:47:25 írta Snowfox »

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13622 Dátum: 2017.08.06 08:35:50 »
Az autókhoz 4 alkatrész csoport van amiből érdemes nem gyárit venni, főleg ha vkinek rendes kedvezménye van. Ablaktörlő, gumiabroncs, pollenszűrő, akkumulátor.
A dizel Avensisekben nem D26 a gyári méret?
A gyári hővédő burkolat csak ahhoz passzol. Amennyiben nincs már rajta a hővédő, akkor elterjedtebb 278x175x190 és méretre cserélték.
A magasabb indító áram a lemezek vékonyításával érhető el, ami az élettartamra negatív hatással van.

helkis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 184
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13623 Dátum: 2017.08.06 09:13:32 »
Az óra 220ezret mutat. 14 éves. Igazából tekert ez is eddig, csak lassabban. Most úgy tekeri a motort az 5 éves gyári Toyota akksival, mint a veszedelem. Így utólag bele gondolva, az utóbbi 2 évben nem is tetszett ahogy indul a kocsi mivel nem volt elég energia az önindítóban, ezáltal nehezebben indult is. Persze ez csak így derült ki, hogy megadta magát az önindító. Annyit mondott még a villamossági szaki, hogy hajlamosak az önindítót összefogó csavarok bele "rágódni" az alumínium házba.

Akksiból a gyárit javaslom, mert annak olyan nagy az indító árama, ami gond nélkül pörgeti a diesel motort. Igaz 38ezer körül van, de ha elkezdel keresgélni a neten a gyárihoz passzoló paraméterű akksit, akkor az se lesz olcsóbb. A gyári meg legalább pont oda illik :)
Az enyémben ilyen a gyári akksi:
https://drive.google.com/file/d/0B4XfyuWObEn1WXZtZVVYVGVJOHM/view?usp=sharing

ilyen akkut hol lehet venni ennyiért?

mh197

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13624 Dátum: 2017.08.07 10:18:00 »
Hmm, nálam most 313ekm 10év, minden pöpec, vagy kezdjek készülni?
Utólagos akkut ki milyet használ? Van preferált márka?

Nálam 330 ezer km volt, mikor cseréltem kefét. kb 1 mm volt még belőle, utána otthagyott volna, de ez a szétszedésnél látszott. A csere után baromi könnyen indít az autó. Szóval nem hülyeség az itt olvasható típushibák (bár ez inkább korral járó elhasználódás) javítása. Az indító kopása függ azért a használattól is (rövid- hosszú utak, stb.), de a 300e km már ildomos rendbe tenni. Hasonlóan a bal féltengely szárához, ami még sajnos nekem is hátra van.. Ja, meg lesz valamikor egy feszszab felújításom is. Rámérve néha már csak 13.9 -et tölt menet közben, és a max is csak 14.2 körül van..

Akksiból exide premium -ot használok. Még a gyengébb kefékkel is beindította az autót a mostani -20 -as téli időben a hegyekben, csillaggarázsos esték után.
« Utoljára szerkesztve: 2017.08.07 10:21:33 írta mh197 »
Toyota Avensis 1.8 (T25) lépcsőshátú (2004)

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13625 Dátum: 2017.08.07 18:32:46 »
ilyen akkut hol lehet venni ennyiért?
Az akarat részemről is megvolt, de sehol sem találtam gyárit. Ja, de, új autóval együtt.  ::)
Fery

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13626 Dátum: 2017.08.07 19:35:44 »
Az akarat részemről is megvolt, de sehol sem találtam gyárit. Ja, de, új autóval együtt.  ::)
Márkaszervíz 4+ban nem a gyárit adta?

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13627 Dátum: 2017.08.07 19:43:08 »
A linkelt akku nekem nem gyárinak tűnik, hanem a Toyota Optifit kategóriás akkujának. Ez a Toyota által ajánlott gazdaságos kategória, bármelyik márkaszervízben kapható.

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13628 Dátum: 2017.08.07 19:52:50 »
Márkaszervíz 4+ban nem a gyárit adta?
Sajnos ezt nem tudom.
Az akciózásuk például így néz ki:
Avensis 1.6 VVTi, 1.8 VVTi (2002/12-2008/11)    26 400 Ft-tól
Fery

helkis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 184
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13629 Dátum: 2017.08.07 21:00:23 »
Nálam 330 ezer km volt, mikor cseréltem kefét. kb 1 mm volt még belőle, utána otthagyott volna, de ez a szétszedésnél látszott. A csere után baromi könnyen indít az autó. Szóval nem hülyeség az itt olvasható típushibák (bár ez inkább korral járó elhasználódás) javítása. Az indító kopása függ azért a használattól is (rövid- hosszú utak, stb.), de a 300e km már ildomos rendbe tenni. Hasonlóan a bal féltengely szárához, ami még sajnos nekem is hátra van.. Ja, meg lesz valamikor egy feszszab felújításom is. Rámérve néha már csak 13.9 -et tölt menet közben, és a max is csak 14.2 körül van..

Akksiból exide premium -ot használok. Még a gyengébb kefékkel is beindította az autót a mostani -20 -as téli időben a hegyekben, csillaggarázsos esték után.

az önindító szénkefe cserét lehet házilag kivitelezni? hol lehet kapni? link? vagy ezt is írjam meg a szerelőnek?
hamarosan egy nagyobb project kezdődik nálam: kettős-tömegű (már úton van) +kuplung szettet, illetve vezérműlánc szettet is cseréltetnék, meg hátsó tárcsák, betétek, a féltengelyt megkérdezem, csak a bal tud vacakolni?

juteszembe: van valakinek kedvezménye bárdinál? :)

dobó

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13630 Dátum: 2017.08.07 21:36:54 »
Sziasztok. Érdeklődnék hogy valakinek nincs-e egy jobbos féltengelye ?
A meghajtó csillag kellene nekem róla mert az enyémben tönkrementek a tűgörgők. Mikor a kocsit vettem már akkor tönkre volt csak nem volt idő utánna járni és eddig ment. Mostmár gyorsításkor berázza a kasznit mert üt a féltengely miatta.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13631 Dátum: 2017.08.07 22:39:15 »
A linkelt akku nekem nem gyárinak tűnik, hanem a Toyota Optifit kategóriás akkujának. Ez a Toyota által ajánlott gazdaságos kategória, bármelyik márkaszervízben kapható.
Mi az az Optifit?

Sajnos ezt nem tudom.
Meg kell tőlük kérdezni.

az önindító szénkefe cserét lehet házilag kivitelezni? hol lehet kapni? link? vagy ezt is írjam meg a szerelőnek?
hamarosan egy nagyobb project kezdődik nálam: kettős-tömegű (már úton van) +kuplung szettet, illetve vezérműlánc szettet is cseréltetnék, meg hátsó tárcsák, betétek, a féltengelyt megkérdezem, csak a bal tud vacakolni?
Szerintem nincs benne szénkefe. Bronzkefe van benne. Ha megvan hozzá a szakképzettséged akkor szabad nekiállni. Ha a szénkefe nem elgépelés, hanem tipp volt, akkor szvsz me állj neki. :D
Beszerzése ebay-ről, litván forrásból 7,5k körül.


helkis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 184
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13632 Dátum: 2017.08.07 23:00:53 »
Mi az az Optifit?
Meg kell tőlük kérdezni.
Szerintem nincs benne szénkefe. Bronzkefe van benne. Ha megvan hozzá a szakképzettséged akkor szabad nekiállni. Ha a szénkefe nem elgépelés, hanem tipp volt, akkor szvsz me állj neki. :D
Beszerzése ebay-ről, litván forrásból 7,5k körül.

no ezt jól elírtam.. :D a lényeg, hogy olyan a bronzkefe mint a szénkefe? :)
ez lenne az? http://www.ebay.com/itm/JSX72-73-DENSO-STARTER-BRUSH-SET-BRUSHES-BMW-TOYOTA-JSX7273-JSX-72-73-/282240982052?epid=1144879252&hash=item41b6df9c24:g:88kAAOxyNSVSQ8OT

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13633 Dátum: 2017.08.08 00:39:51 »
Mi az az Optifit?
A Toyota kétfajta kategóriában forgalmaz alkatrészeket:
- eredeti Toyota alkatrészek a gyári elsőszerelttel megeggyező alkatrészek, általában ezekkel történik a garanciális javítás,
- Toyota Optifit alkatrészeket a garancia időn kívüli javitások gazdaságos megoldására fejlesztették ki a leggyakoribb kopó - fogyó alkatrész csoportokhoz.

Magyarán a márkaszervízben vehetsz eredeti alkatrészt vagy bizonyos alkatrészekből ( fékbetétek, kipufogók, kuplungok, akkumulátorok, féltengely gumiharangok, ablaktörlők, generátorok és indítómotorok) olyan utángyártottat amihez a Toyota a nevét adja és olcsóbb mint az eredeti ( Optifit).

Ezen kívül még lehet javítani / karbantartani az autót olyan utángyártott alkatrészekkel amelyek utángyártottak, de nem a Toyota által jóváhagyottak ( nem vettek részt a Toyota minőségellenőrzésén, ettől függetlenül persze lehetnek gyári vagy akár azt meghaladó minőségűek is). Utángyártott alkatrész készülhet gyári beszállítónál ill. egyéb helyen.

Durván leegyszerűsítve :
1. Eredeti Toyota,
2. Optifit Toyota,
3. Utángyártott gyári beszállítótól,
4. Utángyártott.

Gumiabroncs, pollenszűrő, ablaktörlő, akkumulátor besszerzése márkaszervizben kényelmes, de általában gazdaságtalan. Ezeknél az alkatrészeknél valamint a folyadékoknál, segédanyagoknál azonos vagy jobb műszaki tartalmat könnyen lehet olcsóbban vásárolni.
« Utoljára szerkesztve: 2017.08.08 00:48:32 írta Agyarka »

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13634 Dátum: 2017.08.08 00:45:09 »
no ezt jól elírtam.. :D
Persze-persze... :devil:

a lényeg, hogy olyan a bronzkefe mint a szénkefe? :)
Hát, a szén egy elem, míg a bronz inkább vegyület, tipikusan valamilyen rézötvözet. Más az atomtömeg, rendszám, miegymás... :whistling:  :devil:


ez lenne az?
Nem, ez való bele. Beszereléshez az önindítót szét kell szerelni, de maga a kefe szépen össze van rakva, lényegében plug&play.