Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3742519 alkalommal)

0 Felhasználó és 15 vendég van a témában

wintervision

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 59
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13605 Dátum: 2017.08.02 16:25:42 »
Koszonom a tippet! 🙂Este fele lehet meg is nezem, ha jut ra egy kis ido.
Toyota Avensis Linea Terra 1.6  4AFE 98'

helkis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 184
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13606 Dátum: 2017.08.03 12:31:18 »
ki tudja mi ez?

https://drive.google.com/open?id=0ByUnG1riHO8aQmFNbUJrN0J5a3M

elég nagy hackelésnek nézem a csövét, illetve alatta a barna vezeték a testje, a másik vezeték csak be volt dobva a motor mögé.. vagy onnan szakadt le valahonnan? :eek:

levettem az üzemanyagszűrőt, meglestem a csöveket, a csőfogó klipszek, eléggé össze vissza álltak, így egy csomó helyen sérültek is a környező csövek..  hihetetlen, hogy szerelők szarnak erre..  :cry:
a szűrőre menő csöveket ezért kell is cserélnem..

mióta megbolygattam a szűrő csöveit, azóta érdekes módon, nem fullad, hanem inkább nem akar elindulni, ha relatív sokat áll az autó.. de ha pl egy reggeli indulás előtt a szűrőházon lévő pumpát nyomkodom pl 5x, akkor utána elindul, ha ezt nem teszem, akkor kb 15-20sec után indul be.. 

ebben a pumpában van valami membrán? még nem szettem szét, illetve nem is találtam neten erről leírást..
illetve azt sem értem, hogy a visszatérő cső, az miért ezen keresztül van visszaküldve a tankba.. 
erről van szó:

https://drive.google.com/open?id=0ByUnG1riHO8aZThRd2M3Tm9Gck0
« Utoljára szerkesztve: 2017.08.03 12:38:52 írta helkis »

mh197

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13607 Dátum: 2017.08.03 13:55:35 »
mióta megbolygattam a szűrő csöveit, azóta érdekes módon, nem fullad, hanem inkább nem akar elindulni, ha relatív sokat áll az autó.. de ha pl egy reggeli indulás előtt a szűrőházon lévő pumpát nyomkodom pl 5x, akkor utána elindul, ha ezt nem teszem, akkor kb 15-20sec után indul be.. 

ebben a pumpában van valami membrán? még nem szettem szét, illetve nem is találtam neten erről leírást..
illetve azt sem értem, hogy a visszatérő cső, az miért ezen keresztül van visszaküldve a tankba.. 
erről van szó:

https://drive.google.com/open?id=0ByUnG1riHO8aZThRd2M3Tm9Gck0

Levegősödésnek tűnik a leírtak alapján, és olyan, mintha visszaejtené emiatt az anyagot a tankba. Tömítettséget kellene igen alaposan átnézni, bár az ilyen levegősödést a legnehezebb megtalálni, hiszen kifelé nem folyik..
Vagy van még egy másik régi módszer, hogy beteszel egy visszacsapó szelepet a rendszerbe. Ezt régebbi dieseleknél is szokták alkalmazni, ha már azokban az adagoló gyengélkedik, és nem veszi fel rendesen az anyagot. Persze ezek már más rendszerek, de levegősödésnél hasznos lehet, nem engedi visszafolyni a tankba.
Bár a legjobb, ha az okot próbálod megtalálni, ez igaz.
Toyota Avensis 1.8 (T25) lépcsőshátú (2004)

Snowfox

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 59
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13608 Dátum: 2017.08.03 19:11:39 »
Sziasztok!

Rég írtam már ide, hiszen rég volt probléma a 2003-as D4D AVE II-mmel. Tegnap előtt produkált először olyat, mintha le lenne merülve az akksi. Alig - alig tekerte be. A bolt előtt még épp beindult.
Mivel volt egy tartalék akksim otthon, így másnap kicseréltem, mondom ez fullos. Viszont ez is alig tekerte. Na akkor elkezdtem tölteni az akksikat. Azonban egyik sem tekerte csak alig. Gondoltam nem valószínű, de talán mind a kettő zárlatos lett, s nem veszi fel rendesen a töltést, szóval egy cimborám Diesel autójából kivettem az akksiját, de az már meg sem moccantotta a motort. Huh.

Ezek után vissza az én akksim, s a töltőnek van bikázó funkciója, mondom azzal csak bepörgeti. Na de azzal sem sikerült. Meg se moccant a motor.
Annyit sikerült így hirtelen lecsekkolni, hogy felkapcsolt lámpánál indítózáskor a lámpa csöppet sem halványul el. Rendesen világít.

Szóval azzal kezdte, hogy alig tekerte a motort, most már meg egyáltalán nem.

Válaszokat előre is köszi.

wintervision

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 59
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13609 Dátum: 2017.08.03 19:53:31 »
Sziasztok! Hát eléggé el vagyok keseredve. :cry: Jól átvertek az autóval úgy néz ki.... Megnéztem a vízszintet, persze megint hiányzott belőle vagy másfél deci. Elvittem a szerelőmhöz, és mondtam neki, mik a tünetek, reggel hidegindításnál szól valami az 1-es henger környékén, ingazik az alapjarat. Megnézte, és amikor elindította fehér füst jött a kipuffból,és szerinte fagyálló szaga van a gáznak. Holnap csinál egy hengerfej tesztet.
Plusz mióta nálam van hallok a klímakompból egy kis klattyogást, de mostanra már nagyon szól. De klattyog a motor alján is valami, lehet hajtókar csapágy. Sajnos nem csak ezeket felejtette el közölni a ***i, mert ugye visszaáramlik a füstgáz ami akár rosszullétet is okozhat, nem működik a hátsó középső biztonsági öv, valamit azt sem vallotta be, hogy barbár módon kibelezték a bal hátsó villanyablakot...  rengeteg eltitkolt hibája van ami sok százezrembe kerülhet. Ezek után már kétségbe vonom a futását is(255000). Megpróbáljuk kinyerni az igazi óraállást a komputerből, hátha lesz aduászom. Nem fogom annyiban hagyni az biztos.
Toyota Avensis Linea Terra 1.6  4AFE 98'

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13610 Dátum: 2017.08.03 21:07:31 »
Sziasztok!

Rég írtam már ide, hiszen rég volt probléma a 2003-as D4D AVE II-mmel. Tegnap előtt produkált először olyat, mintha le lenne merülve az akksi. Alig - alig tekerte be. A bolt előtt még épp beindult.
Mivel volt egy tartalék akksim otthon, így másnap kicseréltem, mondom ez fullos. Viszont ez is alig tekerte. Na akkor elkezdtem tölteni az akksikat. Azonban egyik sem tekerte csak alig. Gondoltam nem valószínű, de talán mind a kettő zárlatos lett, s nem veszi fel rendesen a töltést, szóval egy cimborám Diesel autójából kivettem az akksiját, de az már meg sem moccantotta a motort. Huh.

Ezek után vissza az én akksim, s a töltőnek van bikázó funkciója, mondom azzal csak bepörgeti. Na de azzal sem sikerült. Meg se moccant a motor.
Annyit sikerült így hirtelen lecsekkolni, hogy felkapcsolt lámpánál indítózáskor a lámpa csöppet sem halványul el. Rendesen világít.

Szóval azzal kezdte, hogy alig tekerte a motort, most már meg egyáltalán nem.

Válaszokat előre is köszi.
Önindító? Bronzkefe?

Snowfox

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 59
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13611 Dátum: 2017.08.03 21:39:12 »
Önindító? Bronzkefe?

Fogalmam sincs. Az tuti, hogy az önindító nem vesz fel áramot, mert a lámpák kicsit sem halványulnak el. Az önindító, vagy a behúzó okozhat ilyet? Vagy addig el sem jut az áram?

Az a legnagyobb baj, hogy egy elég szűk társasházi belső parkolóban van a kocsi, s motor járása nélkül, fogalmam sincs hogyan visszük ki.
Néztem az elejét a kocsinak, de nem tudom hova lehetne akasztani kötelet :(

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13612 Dátum: 2017.08.03 22:04:35 »
Bizony esélyes az önindító.
A kötelet alul középre kell akasztani.

Snowfox

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 59
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13613 Dátum: 2017.08.03 22:15:45 »
Bizony esélyes az önindító.
A kötelet alul középre kell akasztani.

Arra gondoltam én is a motor alatt. Viszont nagyon úgy néztem, hogy megnyomja a műanyag löklapot. Nagyon alacsony ez az autó, azzal a plussz fekete műanyag koptatóval az alján.
Pedig valahogy el kell cibálnom az autóvillamosságihoz. Arra is gondoltam, hátha be tudjuk lökni ezen a kb 20m-es belső parkolóban a kocsit. Bár nagyon nem szeretnék dieselt így indítani.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13614 Dátum: 2017.08.03 22:42:38 »
ha 1x betolod igy,kutya baja sem lesz!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Norbee

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 216
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13615 Dátum: 2017.08.04 10:13:36 »
Előzetesen jelzett váltóolaj szivárgás mégsem az.  :clap:
Jobb oldali féltengely szimering.
Az asszony is boldogabb.  ;)

Snowfox

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 59
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13616 Dátum: 2017.08.04 20:00:32 »
Sziasztok!

Rég írtam már ide, hiszen rég volt probléma a 2003-as D4D AVE II-mmel. Tegnap előtt produkált először olyat, mintha le lenne merülve az akksi. Alig - alig tekerte be. A bolt előtt még épp beindult.
Mivel volt egy tartalék akksim otthon, így másnap kicseréltem, mondom ez fullos. Viszont ez is alig tekerte. Na akkor elkezdtem tölteni az akksikat. Azonban egyik sem tekerte csak alig. Gondoltam nem valószínű, de talán mind a kettő zárlatos lett, s nem veszi fel rendesen a töltést, szóval egy cimborám Diesel autójából kivettem az akksiját, de az már meg sem moccantotta a motort. Huh.

Ezek után vissza az én akksim, s a töltőnek van bikázó funkciója, mondom azzal csak bepörgeti. Na de azzal sem sikerült. Meg se moccant a motor.
Annyit sikerült így hirtelen lecsekkolni, hogy felkapcsolt lámpánál indítózáskor a lámpa csöppet sem halványul el. Rendesen világít.

Szóval azzal kezdte, hogy alig tekerte a motort, most már meg egyáltalán nem.

Válaszokat előre is köszi.

Na ki is derült már mi a gond. Keféket kellett cserélni az önindítóban, meg egy zsírba rakás járt még neki. :)
Szerencsére ma ebéd után azonnal neki estek, s meg is csinálták a villamosságiak. A gyári 5 éves Toyota akksi 100 kiváló még benne.


Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13617 Dátum: 2017.08.04 22:47:44 »
Na ki is derült már mi a gond. Keféket kellett cserélni az önindítóban, meg egy zsírba rakás járt még neki. :)
Szerencsére ma ebéd után azonnal neki estek, s meg is csinálták a villamosságiak. A gyári 5 éves Toyota akksi 100 kiváló még benne.
Mennyi van a kocsiban? Eddigi tapasztalatok alapján 270-300.000km körül adja meg magát.

helkis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 184
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13618 Dátum: 2017.08.05 12:42:01 »
Mennyi van a kocsiban? Eddigi tapasztalatok alapján 270-300.000km körül adja meg magát.

Hmm, nálam most 313ekm 10év, minden pöpec, vagy kezdjek készülni?
Utólagos akkut ki milyet használ? Van preferált márka?

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13619 Dátum: 2017.08.05 15:16:30 »
Hmm, nálam most 313ekm 10év, minden pöpec, vagy kezdjek készülni?
7500ft a bronzkefe, plusz munkadíj. Lehet érdemes valami éves karbantartásnál ránézni. Ha cserélni kell, akkor ott az alkatrész, ha még bírja akkor hagyod.