Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3743158 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3037
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13590 Dátum: 2017.07.30 17:14:13 »
Sziasztok! Ujabb gondom akadt a kocsival. Tegnap vettem eszre hogy fogy a hutovizem.😕 Masfel honap alatt kb.2dl. Motorteret azota furkeszem, de nem latom szivargas nyomat. Lehet beszoptam a jargannyal, es hengerfejes?
Üdv! Mit értesz az alatt, hogy "fogy"? Netán maxra öntötted a kiegyenlítő tartályt, és most lejjebb van a szint, valahol min. és max. közt? Mert az a normális. Ha nem látsz a tartályban olajfoltot, trutyit hosszabb menet után az olajbetöltő sapka belsején, nem jön fehér "füst" (gőz) a kipufogóból, nem erőtlenedett el a motor, indítás nem nehézkes, akkor nincs gond. Figyeld a szintet, ha nem megy lejjebb, akkor a kiegyenlítő ("tágulási") tartály normális működését látod. A túlfolyón távozik a fölösleg.
Visszaolvastam a felvetéseid:
 az alapjárat: 750 körüli a jó. Ha nem stabil - meg egyébként is - érdemes egy alapjárati szelep, fojtószelep tisztítást megejteni.
Olaj: 5W40 szintetikus.
kipuf füst bejövetel: biztosan kifúj valahol. Akár rezgéscsillapítónál is.

wintervision

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 59
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13591 Dátum: 2017.07.30 17:50:00 »
Szia! Koszonom valaszod. Nincs trutymo sem a tartalyban, sem az olajbetoltonel. Nivon szep az olaj.Hideginditaskor mondjuk valami kelepel egy kicsit amikor emelt alapjaraton megy, de elhagyja egy percen belul. Motor nem gyengult szerintem.Es tenyleg maxra toltottem  a vizet, mert miutan elhoztam, masnap vettem csak eszre, hogy a min alatt van...  ez volt kb masfel honapja. Azert majd figyelgetem. Az alapjaratom egyebkent akkor zavaro mikor beesik olyan 750 fele akkor beremeg az egesz auto. De mikor epp olyana van es tartja 800-t vagy klimaval a 850-900-t akkor teljesen siman jar, nincs rezonancia.
A kipufogo gaz pedig tovabbra is bejon pedig nem fuj ki sehol a szerelok szerint.
Toyota Avensis Linea Terra 1.6  4AFE 98'

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3037
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13592 Dátum: 2017.07.30 18:19:04 »
Szia!
Ha jól olvastam, két évet állt a kocsi. Épp ezért érdemes alaposabban átnézni a motor járulékos egységeit, pl. kontaktsprével  megfújkálni az elektromos csatlakozókat, testelési pontokat, átnézni a vákuumcsöveket, azok tömítettségét, fojtószelep tisztítást csinálni, átmosni a hűtőt stb. Az alapjárat esése lehet gyújtási problémától (pl. oxidálódott rotor, pólusok), de akár elkoszolódott alapjárati szeleptől is. Érdemes volna levenni a fojtószelepházat.
Indítás utáni erősebb hang a kenés elégtelenségéből adódhat. Nálam elmúlt 10W40-ről 5W40-re váltással.
A kipuf szagot nem volna szabad bent érezni a kocsiban, ez biztos, minden más találgatás.

wintervision

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 59
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13593 Dátum: 2017.07.30 21:45:54 »
Igen az elado allitasa szerint allt. Valoszinuleg igazat mondhatott mert mikor elhoztam napeol napra tobb gumi szir-szar kezdett kopogni a futomuben is... megaztan szerelo cimboram is megerositette, hogy sokat allhatott. O is mondta hogy csere a rotor, gyujtaseloszto fedel, meg eleg jol vegig kell menni azokon amiket Te is irtal. A hangos reggeli uzemre en is gyanitottam hogy talan a 10/40 lehet az oka. Valoszinuleg lerugatom rola, es 5w40 bele. Faj mert csak 2000-et mentem el vele, de hat ez van.
A kipufogo gaz viszont rohadtul zavar, es mindenki csak talagat, hogy biztos a vonohorog miatt keveri vissza meg hasonlo baromsagok...
Toyota Avensis Linea Terra 1.6  4AFE 98'

mh197

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13594 Dátum: 2017.07.31 08:35:43 »
Szia!

Ez most komoly? (nem értek hozzá). A srác, aki nekem a gömbcsuklót emlegette, egy HONDA Civic-kel járt, amikor hasonló, pattanó, rövid, fémes hangot hallott; ott fel év után ki is szakadt neki a gömbcsukló. Most egy Ford Focus-szal jár, itt is hallotta a hangot, de azonnal szervizbe ment vele és kicserélték a gömbcsuklóját... Én már nem értem, de ha tényleg csak egy kvázi önteszt, akkor az megnyugtató...

ABS pumpa önteszt. Ha leállítod az autót, kulcs ki, vársz kicsit, pl 15 perc, majd megint elindulsz szép lassan, olyasmi hang, mintha valami fémes vagy műanyagos rövid cuppanás, kluttyanás hallatszódna. Jobb előlről jön, mert ott az ABS pumpa. :) Korábban és is itt kérdeztem, és segítettek, hogy ez nem más. Azóta is hallom indulások után szinte mindig, de már tudom mi ez. :) Egyébként nem minden autóban van így szerintem. Seat Cordoba, BMW, Honda, mind ABS -es autóm volt, de egyikben sem hallottam így. :)

Sziasztok! Ujabb gondom akadt a kocsival. Tegnap vettem eszre hogy fogy a hutovizem.😕 Masfel honap alatt kb.2dl. Motorteret azota furkeszem, de nem latom szivargas nyomat. Lehet beszoptam a jargannyal, es hengerfejes?

Ha ilyen egyenletesen fogy a hűtővíz, elég gyanús a vízpumpa. Korábbi Hondámból is kezdett víz fogyni, egyenletesen, majd egyre gyorsult a fogyás, amikor komplett vezérlés vízpumpával cserélve lett, teljesen megállt a fogyás. Szóval a vízpumpa volt. Látni nem lehetett rajta, mert a kicsi csöpögés belőle a meleg motoron elpárolgott, nem látszódott folyás, tengely sem lógott benne, de valószínűleg a tömítés (csúszó szimmerig?) kopott el benne. Szóval ha fogy, máshol lék nincs, akkor vízpumpa cserével érdemes kezdeni, de pl van olyan, hogy kipuff gázból ki tudják mutatni, ha "eszi" a vizet a HF miatt a motor. Adalékot csöppentenek a hűtővízbe, és mérik a kipuff gáz összetételében az indikátort. Rá lehet keresni neten is, kérdés, hogy melyik szervíz ruházott be ilyenre..., de létezik ilyen. Bár ha tippelni kell így látatlanba, valszeg vízpumpa, főleg ha még nem volt cserélve, és már 2-3 száz ekm van az autóban, akkor meg főleg..
« Utoljára szerkesztve: 2017.07.31 08:43:16 írta mh197 »
Toyota Avensis 1.8 (T25) lépcsőshátú (2004)

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3037
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13595 Dátum: 2017.07.31 11:19:56 »
Es tenyleg maxra toltottem  a vizet, mert miutan elhoztam, masnap vettem csak eszre, hogy a min alatt van...  ez volt kb masfel honapja. Azert majd figyelgetem.
Kinyomta a felesleget, ennyi. Ha úgy hagyod, ahogy van, és látod, hogy nem csökken tovább, akkor tudod, hogy ez a megfelelő hűtővízmennyiség. No para.

Hoffmann G.

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13596 Dátum: 2017.07.31 12:11:52 »
Ragassz a tartályra egy papír szalag csíkot , mint amilyennel a szobafestő dolgozik, azon megjegyzed a szintet és a dátumot ( hogy ne firkáld össze a tartályt ) . Bejelölod hetente, egy hónap mulva pontos képed lesz róla hogy tényleg csökken v nem. Hogy pontos legyen a mintavétel , mindegyiket csak hideg vagy csak meleg motornál csináld

wintervision

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 59
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13597 Dátum: 2017.07.31 20:23:36 »
Koszonom mindenkinek a segito szavakat! Megjeloltem a szintet es varok...  Szerelom elvileg a jovo heten szetdonti a vezerlest, vizpumpat,  az osszes ekszijat, meg kitakarit mindent... aztan remelem stresszmentesebb lesz az autozas. Mara is kijutott mert elkezdett szolni az utasterben a venti. Szetszedtem, de szerencsere csak egy level keveredett bele valahogy. De a masik nagy fajdalomra a fustgaz szagra meg mindig nem talaltam megoldast. Meg fogom emelni hatha valami gumidugo szivat, vagy gondoltam meg a hatso lokos alatti szellozore is.
Toyota Avensis Linea Terra 1.6  4AFE 98'

FLInt

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 527
  • Carina E 1.6 XLi '95 4A-FE Lean Burn
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13598 Dátum: 2017.08.01 13:09:10 »
De a masik nagy fajdalomra a fustgaz szagra meg mindig nem talaltam megoldast.
Nézd meg a kipufogó leömlő végénél a tűzkarikát, mert hajlamos az átégésre, kiereszti a füstgázt, ami bejut az utastérbe. Nekem is volt ilyen problémám.
Toyotáról csak jót vagy semmit...

wintervision

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 59
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13599 Dátum: 2017.08.01 19:30:41 »
Szia! Igen a tuzkarikan mar tulvagyok.. cserelni kellett ,mert ellezdett kifujni. Eloaszor azt hittem ,hogy ez a gond, de sajnos a csere utan is maradt a jelenseg. De arra gondolok ,hogy talan hatulrol keveredhet be, mert ha lehuzom barmelyik elso ablakot, akkor eloszor a karpittisztito szaga erkezik ,amivel a csomit tisztitottam. Ezt valtja a fustgaz. De ,ha kozben lehuzom a hatsot resnyire ,akkor nem erezheto csak minimalisan. Ezen meg torom a fejem :hmmmm:
Toyota Avensis Linea Terra 1.6  4AFE 98'

FLInt

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 527
  • Carina E 1.6 XLi '95 4A-FE Lean Burn
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13600 Dátum: 2017.08.02 09:46:22 »
Ezek szerint a csomagtartó felől jön be a füstgáz. Elvileg onnan nem jöhetne, csak akkor, ha valami bibi van a csomagtartó oldalsó önzárós szellőzőrácsaival, amik két oldalt a hátsó lökhárító alatt vannak. Érdemes lenne megnézni azt is, hogy a műszerfalon az utastéri légbevezetés nincs-e véletlenül belső keringetésre állítva, vagy esetleg a terelőlapja leragadhatott abban az állásban.
Toyotáról csak jót vagy semmit...

Fox11

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 296
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13601 Dátum: 2017.08.02 12:14:51 »
Sziasztok! T25 cd lejátszónak a kijelzője javítható valahogyan? Ma amikor bekapcsoltam először semmi,majd csíkozott,aztán teljesen elfeketedett,majd utána villogva,és végül jól működött. Érdekes volt. Ha valakinek lenne ötlete a hiba okáról szívesen meghallgatnám. Előre is köszi!
« Utoljára szerkesztve: 2017.08.02 12:17:03 írta Fox11 »

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13602 Dátum: 2017.08.02 14:15:57 »
Sziasztok! T25 cd lejátszónak a kijelzője javítható valahogyan? Ma amikor bekapcsoltam először semmi,majd csíkozott,aztán teljesen elfeketedett,majd utána villogva,és végül jól működött. Érdekes volt. Ha valakinek lenne ötlete a hiba okáról szívesen meghallgatnám. Előre is köszi!
Műszerésznek mutasd meg. De 25-35 közt szoktam látni bontottat.

wintervision

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 59
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13603 Dátum: 2017.08.02 14:50:13 »
Ezek szerint a csomagtartó felől jön be a füstgáz. Elvileg onnan nem jöhetne, csak akkor, ha valami bibi van a csomagtartó oldalsó önzárós szellőzőrácsaival, amik két oldalt a hátsó lökhárító alatt vannak. Érdemes lenne megnézni azt is, hogy a műszerfalon az utastéri légbevezetés nincs-e véletlenül belső keringetésre állítva, vagy esetleg a terelőlapja leragadhatott abban az állásban.
A multkor neztem mar a muszerfalban a zaras-nyitast, ott jonak tunik minden.
A hatso zsalura gyanakaszom en is, csak attol tartok, hogy ahhoz talan le kell szednem a lokost...
Toyota Avensis Linea Terra 1.6  4AFE 98'

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13604 Dátum: 2017.08.02 15:58:10 »
A multkor neztem mar a muszerfalban a zaras-nyitast, ott jonak tunik minden.
A hatso zsalura gyanakaszom en is, csak attol tartok, hogy ahhoz talan le kell szednem a lokost...

Cseréhez le kell szedni.
Ellenőrzéshez elég a belső burkolatot megbontani. 5 perc.