Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3742464 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

lmarkjuve

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13575 Dátum: 2017.07.28 08:10:29 »
Szia,  2.0 Diesel, Norvégiában élek és itt elég sok emelkedő van és lejtő.  Mondják hogy üzemanyag pumpa lehet a bibi, de gyanakodnak az üzemanyag visszaengedő szelepre is. Porlasztokat kitisztitottak és beallitottak.

helkis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 184
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13576 Dátum: 2017.07.28 22:56:31 »
Szia,  2.0 Diesel, Norvégiában élek és itt elég sok emelkedő van és lejtő.  Mondják hogy üzemanyag pumpa lehet a bibi, de gyanakodnak az üzemanyag visszaengedő szelepre is. Porlasztokat kitisztitottak és beallitottak.

nálam is ez van..
első körben sok minden szóba jött, kicsit olvass vissza, ha kíváncsi vagy mikről beszéltünk, a végén abban maradtam magammal, hogy biztos gyengébb minőségű gázolajat kaptam. (EGR+MAF tisztítás+tanítás után nem jelentkezett..)
a héten megjártuk a horvátokat, minden rendben ment, a nyaralóhoz ahol voltunk egy emelkedőn kellett felmenni, a második nap mikor lefelé mentem rajta az útra kikanyarodás előtt lefulladt megint.. azóta megint vagy csinálja vagy nem, nem tudom kitalálni mi okozhatja.. 
hazafelé nem volt gond, ma még benéztem a postára, mert jött egy csomó értesítés, itt megint lefulladtam 2x egymás után..  :no:

a lényeg, hogy a mechanikai hibákról nem ír hibát a kocsi, tehát ha levegősödik a rendszer például, arról nem kapsz infót a ECU-tól, csak a fizikai jelenség marad..

két dolog, ami még eszembe jutott, az egyiket holnap megnézem, idén márciusban lett cserélve üzemanyagszűrő, lehet valamit nem megfelelően raktak vissza..

a másik, mi van ha nyúlik a lánc? az okozhatna ilyesmit? van erről tapasztalata valakinek?
kértem árajánlatot a veszprémi toyotától vezérlés-cserére, de annyit írtak vissza, hogy nincs előírt csereperiódusa a láncnak..  :hmmmm:

axl

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 363
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13577 Dátum: 2017.07.29 09:58:03 »
Sziasztok!

Kulfoldon vagyok pár napot és most lettem figyelmes egy hangra, ami induláskor hallható; egy apró, pici és rövid fémes kattanás.
Haverom szerint ez a gömbcsukló hangja...persze,mikor máskor jöhetne egy ilyen, ha nem külföldön. Sajnos nem tudom, h mikor lehetett cserélve - ha egyáltalán volt. Én 4 éve vettem 125ezerrel, most van 165ezernél (lehet, hogy az én hibám és már cserélni kellett volna korábban?)
Van módszer arra, hogy a legkimeletesebben használjam, amíg haza nem érek vele vagy hiába a figyelmes, lassú indulás, akár el törhet? :(
Köszönöm előre is a véleményeket! 
Udv,
axl

"...The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men..."

chriska

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
    • honlapom
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13578 Dátum: 2017.07.29 10:16:44 »
Sziasztok!

Kulfoldon vagyok pár napot és most lettem figyelmes egy hangra, ami induláskor hallható; egy apró, pici és rövid fémes kattanás.
Haverom szerint ez a gömbcsukló hangja...persze,mikor máskor jöhetne egy ilyen, ha nem külföldön. Sajnos nem tudom, h mikor lehetett cserélve - ha egyáltalán volt. Én 4 éve vettem 125ezerrel, most van 165ezernél (lehet, hogy az én hibám és már cserélni kellett volna korábban?)
Van módszer arra, hogy a legkimeletesebben használjam, amíg haza nem érek vele vagy hiába a figyelmes, lassú indulás, akár el törhet? :(
Köszönöm előre is a véleményeket!


Atya Ég: te évente gurulsz annyit, mint én egy bő hónap alatt.. 😮😂

BlueD4D

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 312
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13579 Dátum: 2017.07.29 11:11:19 »
Vadiúj Fiatban is ropogott induláskor. Azt mondták még új :) Nem törik az olyan könnyen, szerintem túlaggódod, mert messze mentél. Az enyém is roppan néha. Ha kímélni akarod (ki-be)kanyarodáskor (amikor alá van szedve a kormány) óvatosan gyorsíts, már ha a forgalom engedi...
Az is megoldás ha mindig fel van tekerve az ablak és megy a rádió :D

Sziasztok!

Kulfoldon vagyok pár napot és most lettem figyelmes egy hangra, ami induláskor hallható; egy apró, pici és rövid fémes kattanás.
Haverom szerint ez a gömbcsukló hangja...persze,mikor máskor jöhetne egy ilyen, ha nem külföldön. Sajnos nem tudom, h mikor lehetett cserélve - ha egyáltalán volt. Én 4 éve vettem 125ezerrel, most van 165ezernél (lehet, hogy az én hibám és már cserélni kellett volna korábban?)
Van módszer arra, hogy a legkimeletesebben használjam, amíg haza nem érek vele vagy hiába a figyelmes, lassú indulás, akár el törhet? :(
Köszönöm előre is a véleményeket!

axl

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 363
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13580 Dátum: 2017.07.29 11:51:41 »
Szia!

Rendben és köszönöm a megnyugtató szavaid. Igen, azt észrevettem pl. hogy ha nagyon óvatosan indulok, akkor nem is hallani... Állítólag egyébként ilyenkor valami csapágy golyói pattannak vissza a helyükre (?)...
Vadiúj Fiatban is ropogott induláskor. Azt mondták még új :) Nem törik az olyan könnyen, szerintem túlaggódod, mert messze mentél. Az enyém is roppan néha. Ha kímélni akarod (ki-be)kanyarodáskor (amikor alá van szedve a kormány) óvatosan gyorsíts, már ha a forgalom engedi...
Az is megoldás ha mindig fel van tekerve az ablak és megy a rádió :D
Udv,
axl

"...The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men..."

gergolabs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 393
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13581 Dátum: 2017.07.29 14:21:41 »
Szia!

Rendben és köszönöm a megnyugtató szavaid. Igen, azt észrevettem pl. hogy ha nagyon óvatosan indulok, akkor nem is hallani... Állítólag egyébként ilyenkor valami csapágy golyói pattannak vissza a helyükre (?)...
Az ABS hangját hallod, ahogy öntesztet futtat.
'08 RX400h
'09 Prius 3

axl

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 363
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13582 Dátum: 2017.07.29 15:35:30 »
Szia!

Ez most komoly? (nem értek hozzá). A srác, aki nekem a gömbcsuklót emlegette, egy HONDA Civic-kel járt, amikor hasonló, pattanó, rövid, fémes hangot hallott; ott fel év után ki is szakadt neki a gömbcsukló. Most egy Ford Focus-szal jár, itt is hallotta a hangot, de azonnal szervizbe ment vele és kicserélték a gömbcsuklóját... Én már nem értem, de ha tényleg csak egy kvázi önteszt, akkor az megnyugtató...


Az ABS hangját hallod, ahogy öntesztet futtat.
Udv,
axl

"...The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men..."

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13583 Dátum: 2017.07.29 15:37:51 »
Szia!

Ez most komoly? (nem értek hozzá). A srác, aki nekem a gömbcsuklót emlegette, egy HONDA Civic-kel járt, amikor hasonló, pattanó, rövid, fémes hangot hallott; ott fel év után ki is szakadt neki a gömbcsukló. Most egy Ford Focus-szal jár, itt is hallotta a hangot, de azonnal szervizbe ment vele és kicserélték a gömbcsuklóját... Én már nem értem, de ha tényleg csak egy kvázi önteszt, akkor az megnyugtató...
Pedig van ilyen hang. Eddig sose hallottál indulásnál hangot?

axl

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 363
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13584 Dátum: 2017.07.29 15:43:25 »
Valóban nincs túl hajtva a verda... :)
Kapott is egy teli tank Maxxmotion 100-ast indulás előtt  :clap:


Atya Ég: te évente gurulsz annyit, mint én egy bő hónap alatt.. 😮😂
Udv,
axl

"...The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men..."

axl

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 363
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13585 Dátum: 2017.07.29 15:50:32 »
Megmondom őszintén, erre sem én lettem figyelmes, hanem Ő ült mellettem az anyósülésen, lehajtott ablakoknál és hívtam fel rá a figyelmem...
Ez más autóknál is jellemző?

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

Udv,
axl

"...The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men..."

axl

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 363
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13586 Dátum: 2017.07.29 15:54:41 »


Pedig van ilyen hang. Eddig sose hallottál indulásnál hangot?

Megmondom őszintén, erre sem én figyeltem fel, hanem Ő ült mellettem az anyósülésen, lehajtott ablakoknál és hívta fel a figyelmet a rövid kis hangra...
Ez más autóknál is jellemző egyébként?

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

Udv,
axl

"...The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men..."

BlueD4D

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 312
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13587 Dátum: 2017.07.29 16:32:36 »
Én csak azt mondtam, hogy nem törik könnyen, haza fogsz érni vele, majd legfeljebb megmutatod egy szervizesnek, nem egy 100.000 Ft-os teszt. Kézzel megmozgatja esetleg kanyarodik egyet kettőt és megmondja hogy oké-e.

A Honda meg a Toyota nem hasonlítható össze, a Honda egy versenyautó, széthullik a váltó, a kuplung, gömbcsukló, szétégnek a fékek, törik a kasztni stb. Nem feltétlen az autó hibája ez, sokan így használják őket.



Szia!

Ez most komoly? (nem értek hozzá). A srác, aki nekem a gömbcsuklót emlegette, egy HONDA Civic-kel járt, amikor hasonló, pattanó, rövid, fémes hangot hallott; ott fel év után ki is szakadt neki a gömbcsukló. Most egy Ford Focus-szal jár, itt is hallotta a hangot, de azonnal szervizbe ment vele és kicserélték a gömbcsuklóját... Én már nem értem, de ha tényleg csak egy kvázi önteszt, akkor az megnyugtató...

helkis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 184
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13588 Dátum: 2017.07.29 22:51:34 »
ki tudja mi ez?

https://drive.google.com/open?id=0ByUnG1riHO8aQmFNbUJrN0J5a3M

elég nagy hackelésnek nézem a csövét, illetve alatta a barna vezeték a testje, a másik vezeték csak be volt dobva a motor mögé.. vagy onnan szakadt le valahonnan? :eek:

levettem az üzemanyagszűrőt, meglestem a csöveket, a csőfogó klipszek, eléggé össze vissza álltak, így egy csomó helyen sérültek is a környező csövek..  hihetetlen, hogy szerelők szarnak erre..  :cry:
a szűrőre menő csöveket ezért kell is cserélnem..


wintervision

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 59
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13589 Dátum: 2017.07.30 16:51:03 »
Sziasztok! Ujabb gondom akadt a kocsival. Tegnap vettem eszre hogy fogy a hutovizem.😕 Masfel honap alatt kb.2dl. Motorteret azota furkeszem, de nem latom szivargas nyomat. Lehet beszoptam a jargannyal, es hengerfejes?
Toyota Avensis Linea Terra 1.6  4AFE 98'