Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3742559 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

wintervision

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 59
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13530 Dátum: 2017.07.23 22:09:35 »
Na volt egy hosszabb utam a ratankolt 100-as benzinnel. Most is csorog de sokkal halkabban. Menet kozben is simabb volt a hangja, nem volt olyan morgos.
Toyota Avensis Linea Terra 1.6  4AFE 98'

nyanya

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13531 Dátum: 2017.07.24 18:05:35 »
Sziasztok!
Van egy olyan jellegu problemam, hogy 100 es 120-as tempo kozott van egy enyhe remegese az autonak, 120 folott megszunik a jelenseg, azt meg hozza kell tennem hogy korulbelul 80-as temponal elkez bugni is, en valamelyik csapagyra gyanakszom,de annyira halk hogy egyszeruen nem tudom behatarolni hogy honnan jon  Voltam gumisnal centirozni, minden rendben. A muhely talajdonosanak is T25-e van, centirozas utan elmentunk egy korre az autoval, az uttartasa ok, nem huz egyik iranyba sem, nem kopog nem kotyog nem ad ki semmifele hangot,  100 tempoig semmi problema,onnantol 120-ig ugyan ugy beremegett, folotte meg rendbe van. A bugasra konkretat nem tudott mondani, rangatta a kormanyt jobra balra szerinte nem csapagy. A remegesre meg anyitse tudott mondani, ajanlotta hogy csereljem le a gumikat amit nemigazan szeretnek mivel Michelenek es van meg bennuk boven, minimum ket nyari szezon. En feltengelyre gyanakszom, de szivesen vennek mas otleteket vagy hozzaszolasokat. Meg annyit hogy az auto meghalatta a 255000-et. A hozzaszolasokat ,otleteket es az esetleges segitseget elore is  koszonom.


OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13532 Dátum: 2017.07.24 18:37:19 »
Sziasztok!
Van egy olyan jellegu problemam, hogy 100 es 120-as tempo kozott van egy enyhe remegese az autonak, 120 folott megszunik a jelenseg, azt meg hozza kell tennem hogy korulbelul 80-as temponal elkez bugni is, en valamelyik csapagyra gyanakszom,de annyira halk hogy egyszeruen nem tudom behatarolni hogy honnan jon  Voltam gumisnal centirozni, minden rendben. A muhely talajdonosanak is T25-e van, centirozas utan elmentunk egy korre az autoval, az uttartasa ok, nem huz egyik iranyba sem, nem kopog nem kotyog nem ad ki semmifele hangot,  100 tempoig semmi problema,onnantol 120-ig ugyan ugy beremegett, folotte meg rendbe van. A bugasra konkretat nem tudott mondani, rangatta a kormanyt jobra balra szerinte nem csapagy. A remegesre meg anyitse tudott mondani, ajanlotta hogy csereljem le a gumikat amit nemigazan szeretnek mivel Michelenek es van meg bennuk boven, minimum ket nyari szezon. En feltengelyre gyanakszom, de szivesen vennek mas otleteket vagy hozzaszolasokat. Meg annyit hogy az auto meghalatta a 255000-et. A hozzaszolasokat ,otleteket es az esetleges segitseget elore is  koszonom.
Próbáld meg cserálni az első kerekeket hátsóra, az még nem kerül pénzbe és egy lehetőség kilőve.
(nekem tavasszal rakták fel az új gumikat, de én is éreztem hogy nem OK, pedig a gumis állította, hogy megfelelően centrirozta, visszavittem még fimomitott rajta és most jó)

mh197

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13533 Dátum: 2017.07.25 08:28:27 »
Sziasztok!
Van egy olyan jellegu problemam, hogy 100 es 120-as tempo kozott van egy enyhe remegese az autonak, 120 folott megszunik a jelenseg, azt meg hozza kell tennem hogy korulbelul 80-as temponal elkez bugni is, en valamelyik csapagyra gyanakszom,de annyira halk hogy egyszeruen nem tudom behatarolni hogy honnan jon  Voltam gumisnal centirozni, minden rendben. A muhely talajdonosanak is T25-e van, centirozas utan elmentunk egy korre az autoval, az uttartasa ok, nem huz egyik iranyba sem, nem kopog nem kotyog nem ad ki semmifele hangot,  100 tempoig semmi problema,onnantol 120-ig ugyan ugy beremegett, folotte meg rendbe van. A bugasra konkretat nem tudott mondani, rangatta a kormanyt jobra balra szerinte nem csapagy. A remegesre meg anyitse tudott mondani, ajanlotta hogy csereljem le a gumikat amit nemigazan szeretnek mivel Michelenek es van meg bennuk boven, minimum ket nyari szezon. En feltengelyre gyanakszom, de szivesen vennek mas otleteket vagy hozzaszolasokat. Meg annyit hogy az auto meghalatta a 255000-et. A hozzaszolasokat ,otleteket es az esetleges segitseget elore is  koszonom.

Gumicsere lesz a megoldás.. Ugyanilyen tapasztalatom volt már nem egyszer. Ajánlott a téli-nyári cserét úgy megoldani, hogy mindkét garnitúra külön felniszetten legyen. Vagy úgy mint én, Michlen Crossclimate gumit venni, és akkor nincs bajlódás ezzel. Idén vettem, próbáltam az év elején havon jégen, és nagyon jól tapad, esőben eszméletlen jó most nyáron is, szóval én nem bántam meg, de mindenki arra költi a pénzét, amire szeretné. :D
Féltengely nem szokott így rázni, az inkább kopogni szokott, vagy lassú kanyarban kattogni a csukló. Esetleg lehet még lengéscsillapító, ilyet is hallottam már, de a leírtak alapján tipikusan ez a 110-120 közti rázás az elhasználódott gumi tünete. Attól hogy futó még van rajta, az anyaga már nem olyan, nem úgy tart, szóval megérett a cserére. A centír meg amúgy is 50-60 tempóra forgatja. Ha gyorsabban forog, a gyenge anayg miatt deformálódhat, nyúlhat a gumi, és az ideővel benne lévő elváltozások miatt lehet ez a rázás. Ha van esetleg külön felniszetten télid, akkor rakd fel próbára.
Toyota Avensis 1.8 (T25) lépcsőshátú (2004)

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3037
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13534 Dátum: 2017.07.25 09:03:35 »
Sziasztok!
Van egy olyan jellegu problemam, hogy 100 es 120-as tempo kozott van egy enyhe remegese az autonak, 120 folott megszunik a jelenseg, azt meg hozza kell tennem hogy korulbelul 80-as temponal elkez bugni is, en valamelyik csapagyra gyanakszom,de annyira halk hogy egyszeruen nem tudom behatarolni hogy honnan jon  Voltam gumisnal centirozni, minden rendben. A muhely talajdonosanak is T25-e van, centirozas utan elmentunk egy korre az autoval, az uttartasa ok, nem huz egyik iranyba sem, nem kopog nem kotyog nem ad ki semmifele hangot,  100 tempoig semmi problema,onnantol 120-ig ugyan ugy beremegett, folotte meg rendbe van. A bugasra konkretat nem tudott mondani, rangatta a kormanyt jobra balra szerinte nem csapagy. A remegesre meg anyitse tudott mondani, ajanlotta hogy csereljem le a gumikat amit nemigazan szeretnek mivel Michelenek es van meg bennuk boven, minimum ket nyari szezon. En feltengelyre gyanakszom, de szivesen vennek mas otleteket vagy hozzaszolasokat. Meg annyit hogy az auto meghalatta a 255000-et. A hozzaszolasokat ,otleteket es az esetleges segitseget elore is  koszonom.
Üdv!
Nem biztos, hogy gumi hiba. Nekem is volt pont ugyanilyen jelenségem vadi új premiumcontact 5-tel. A harmadik gumis vette észre centrírozásnál, hogy oldalirányú ütése van a felninek. Ha hátra tettem volna, megszűnik a gond. Inkább vettem helyette másikat.

chriska

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
    • honlapom
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13535 Dátum: 2017.07.25 09:10:23 »
Sziasztok!
Van egy olyan jellegu problemam, hogy 100 es 120-as tempo kozott van egy enyhe remegese az autonak, 120 folott megszunik a jelenseg, azt meg hozza kell tennem hogy korulbelul 80-as temponal elkez bugni is, en valamelyik csapagyra gyanakszom,de annyira halk hogy egyszeruen nem tudom behatarolni hogy honnan jon  Voltam gumisnal centirozni, minden rendben. A muhely talajdonosanak is T25-e van, centirozas utan elmentunk egy korre az autoval, az uttartasa ok, nem huz egyik iranyba sem, nem kopog nem kotyog nem ad ki semmifele hangot,  100 tempoig semmi problema,onnantol 120-ig ugyan ugy beremegett, folotte meg rendbe van. A bugasra konkretat nem tudott mondani, rangatta a kormanyt jobra balra szerinte nem csapagy. A remegesre meg anyitse tudott mondani, ajanlotta hogy csereljem le a gumikat amit nemigazan szeretnek mivel Michelenek es van meg bennuk boven, minimum ket nyari szezon. En feltengelyre gyanakszom, de szivesen vennek mas otleteket vagy hozzaszolasokat. Meg annyit hogy az auto meghalatta a 255000-et. A hozzaszolasokat ,otleteket es az esetleges segitseget elore is  koszonom.

Gumi, vagy felni lesz. Nekem spec az alufelniket kellett görgőztetnem, s most faintos. :)

mh197

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13536 Dátum: 2017.07.25 11:21:26 »
Üdv!
Nem biztos, hogy gumi hiba. Nekem is volt pont ugyanilyen jelenségem vadi új premiumcontact 5-tel. A harmadik gumis vette észre centrírozásnál, hogy oldalirányú ütése van a felninek. Ha hátra tettem volna, megszűnik a gond. Inkább vettem helyette másikat.

Mivel azt írta, hogy volt gumisnál centíroztatni, és minden rendben, így felni hiba szerintem nem lehet, ezért nem is írtam... Ha meg annyira hülye volt a gumis, mehet még máshová is, de sztem fölösleges..
Szóval nem felni hiba, ha már volt értelmes gumisnál..., hanem a gumi öreg már, és ezért üt nagyobb sebességen, ahogy írtam.

Gumi, vagy felni lesz. Nekem spec az alufelniket kellett görgőztetnem, s most faintos. :)

Gondolom a görgőzés előtt centírozni sem lehetett a felnit?... A centírnek ha jól csinálják (általában erre azért figyelnek még a leggagyibb helyen is) ki kell adni a felni hibáit.
« Utoljára szerkesztve: 2017.07.25 11:25:35 írta mh197 »
Toyota Avensis 1.8 (T25) lépcsőshátú (2004)

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3037
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13537 Dátum: 2017.07.25 12:21:30 »
Mivel azt írta, hogy volt gumisnál centíroztatni, és minden rendben, így felni hiba szerintem nem lehet, ezért nem is írtam... Ha meg annyira hülye volt a gumis, mehet még máshová is, de sztem fölösleges..
Szóval nem felni hiba, ha már volt értelmes gumisnál..., hanem a gumi öreg már, és ezért üt nagyobb sebességen, ahogy írtam.
Anno én is kiegyensúlyozottlanságra tippeltem, ezért mentem újabb helyekre, mint írtam, de csak a harmadik gumis - egy idős szaki - vette észre a felni hibáját. Szóval ebben a szakmában sem mindenki profi, aki egy drága géppel dolgozik rutinszerűen. Az előző helyekre nem is megyek többet.
Természetesen, adott esetben lehet gumi hiba is, csak megosztottam egy tapasztalatot.

axl

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 363
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13538 Dátum: 2017.07.25 15:49:31 »
Sziasztok!

Ti, akiknek már elmúlt 12 éves a verdája, hogyan álltok a külföldre utazás kérdéshez? Értem ezalatt azt, hogy ugyebár alapvetően nemigazán lehet 12 évesnél idősebb kocsira az utasbiztosítás mellés gépjárműasszisztenciát kötni, vagy amelyik biztosítónál lehetne is (van egy-kettő, ez tény), ott alapból nagyon drága az egész utasbiztosítás is...

Kérdezem ezt most csak azért, mert két nap múlva átugranánk a Horvátokhoz és habár karban van tartva a kocsi (kötelező olajcserék és ami ezzel jár), de úgy "extra" bevizsgáláson nem esett még át. T25 2003 év vége, 165ezer van benne és manapság egyre több olyat olvastam, hogy otthagyta gazdáját a lámpánál vagy akárhol, mert eltörött a bal féltengely  :hmmmm:

Valós a félelem és Ti pl. el sem indulnátok egy jó biztosítás és / vagy alapos műszaki ellenőrzés nélkül vagy ennyire nem eszik forrón a kását?

UI.: már csak hab a tortán, hogy ugyan nem egyedül indulunk útra, de ha jól tudom, ez tipikusan az a fajta meghibásodás, ahol vontatni nem lehet a járművet (azaz, csak a drága tréler maradt...).

Mi a véleményetek a témában?
Köszönöm!
Udv,
axl

"...The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men..."

wintervision

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 59
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13539 Dátum: 2017.07.25 18:16:24 »
Sziasztok! Voltam ma szervizben, es eselyes hogy, a gyujtasom csorog, mert mind a 4 gyertya kuka volt, de meg egy elosztofedel+rotor csere is szukseges.... jo lenne ,ha ennyivel megusznam a csorgest. Viszont az alapjarat meg kerdeses. Az biztos hogy mar jatszottak vele, mert a lambda stekkere szet volt huzva. De eddig semmi valtazast nem tapasztaltam, hogy vissza lett dugva. Tudja valaki, hogy mennyinek kellene lennie az idealis alapjaratnak? Nem talaltam erre valaszt.
Toyota Avensis Linea Terra 1.6  4AFE 98'

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13540 Dátum: 2017.07.25 18:51:35 »
Sziasztok!

Ti, akiknek már elmúlt 12 éves a verdája, hogyan álltok a külföldre utazás kérdéshez? Értem ezalatt azt, hogy ugyebár alapvetően nemigazán lehet 12 évesnél idősebb kocsira az utasbiztosítás mellés gépjárműasszisztenciát kötni, vagy amelyik biztosítónál lehetne is (van egy-kettő, ez tény), ott alapból nagyon drága az egész utasbiztosítás is...

Kérdezem ezt most csak azért, mert két nap múlva átugranánk a Horvátokhoz és habár karban van tartva a kocsi (kötelező olajcserék és ami ezzel jár), de úgy "extra" bevizsgáláson nem esett még át. T25 2003 év vége, 165ezer van benne és manapság egyre több olyat olvastam, hogy otthagyta gazdáját a lámpánál vagy akárhol, mert eltörött a bal féltengely  :hmmmm:

Valós a félelem és Ti pl. el sem indulnátok egy jó biztosítás és / vagy alapos műszaki ellenőrzés nélkül vagy ennyire nem eszik forrón a kását?

UI.: már csak hab a tortán, hogy ugyan nem egyedül indulunk útra, de ha jól tudom, ez tipikusan az a fajta meghibásodás, ahol vontatni nem lehet a járművet (azaz, csak a drága tréler maradt...).

Mi a véleményetek a témában?
Köszönöm!
Féltengelyt nézesd meg külön, és kérj egy nagyon alapos átnézést. Részünkről indulásnál a Toyota szervízeket kiírjuk, és van akkora keret, hogy ne legyen gond szervízig eljutni trélerrel, ha a szükség úgy hozná. Én nem aggódnám túl, a második kocsi a belföldi nyaralásainknál egy 28 éves Passat és még sose volt gond. :)  Igaz, hogy mindig mindent megkapott időben. Attól, hogy egy kocsi idős, még nem hullik atomjaira.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13541 Dátum: 2017.07.25 19:12:56 »
Féltengelyt nézesd meg külön, és kérj egy nagyon alapos átnézést. Részünkről indulásnál a Toyota szervízeket kiírjuk, és van akkora keret, hogy ne legyen gond szervízig eljutni trélerrel, ha a szükség úgy hozná. Én nem aggódnám túl, a második kocsi a belföldi nyaralásainknál egy 28 éves Passat és még sose volt gond. :)  Igaz, hogy mindig mindent megkapott időben. Attól, hogy egy kocsi idős, még nem hullik atomjaira.
Nem azok okozhatnak problémát, ami a karbantartáshoz tartozik, hanem éppen olyanok, ami nem igényel olyant: generátor, elektromos berendezések,rejtélyes hibák amilyenekkel nap mint nap jöttök itt a forumon. És hát egy hosszú út pl kánikulában előhozhat olyan problémákat,mint amit addig soha.
Amikor azt írják hogy még soha nem volt gond, mindig az jut eszembe, hogy akkor most lesz :D
Őszintén én se félek, hogy lerobban az autó, de ugyan olyan eséllyel baleset is történhet, de ezekre nem érdemes gondolni.
Jelentősebb pénzmag, kártya oszt  kész!
Ideális esetben van a célországban, akihez lehet segítségért fordulni.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13542 Dátum: 2017.07.25 19:37:59 »
Ez igaz, de állandóan nem lehet aggódni, mert akkor el se indul az ember. Fő a karbantartás egy jókezű szervízesnél. Ha az megvan, akkor nagy gáz nem lehet. Minden elromolhat, csak egy különbség van: 12 éves kor alatt az assistance ingyen húz el a szervízig és te fizeted a szervízt. 12 év felett meg a trélert is te fizeted. Amiket fórumon olvas az ember azokat érdemes ellenőriztetni. Féltengely, bronzkefe, feszültségszabályzó. Sok minden szerencsére nincs, amitől megállhat a járgány.

chriska

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
    • honlapom
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13543 Dátum: 2017.07.25 20:34:19 »
Szakmai/technikai kérdés: alapjáraton bekapcsolt klímával a fordulat periodikusan 800-950 között mozog. Mikor bekapcsolt a ventillator, emeli az alapjárati fordulatot. Ezt anno az audim is csinálta, valami qplungos akármi miatt. Ez akkor normális, ugye?

nyanya

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13544 Dátum: 2017.07.25 20:55:38 »
Udv!
Eloszor is, koszonom a hozaszolasokat. Haza erve melo utan, elsore kicsereltem a hatso gumikat az elsokre, ki az M6-ra, felgyorsitok, 100-nal bejon a remeges, 120-nal kisimul. Irany vissza, bealok az udvarba, alufelnin levo nyari gumikat le acelfelniken levo teli gumikat fel. Irany M6-ra, felgyorsitok nezem a km orat 100-nal ugyan ugy bejon a remeges 120-nal kisimul, tavasszal amielott lecsereltem oket nem volt ilyen jellegu problema. Mellekesen ezek is Michlen gumik, mindket garnitura 2011-ek. Logikusnak hangzik mh197-nes koleganak az ervelese de akkor mi van a teli garnituraval, hisz tavasszal meg nem volt semmi gond veluk. A felnik is szerintem rendben vannak. Ebbol adodoan szerintem megiscsak valahol a futomu kornyeken kell keresni a problemat. csak miert van az. hogy 100 es 120 kozott jon elo a  gond mindket szett guminal??? Jut eszembe igy utolag visszagondolva mindha megszunt volna a bugas a teli gumikon, tehat nincs csapagy gond. Holnap teszek meg egy kort hogy meggyozoggyek rolla, Nos eggyelore enyi. majd meg jelentkezem Szep estet mindenkinek.