Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3742438 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

wintervision

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 59
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13515 Dátum: 2017.07.20 13:19:08 »
Sziasztok!
Körülbelül egy hónapja visszatértem a kedvenc autó típusomhoz, a 4AFE motoros Avensishez (Liftback). Viszont van vele néhány gondom, és abban bízom, hogy hátha tud nekem segíteni valaki.
Az egyik, hogy ha lehúzom az első ablakot visszaáramlik a kipufogógáz. :hmmmm: Tűzkarikát cserélték mert kifújt, de nem oldódott meg a dolog. Máshol nem fúj ki a szerelők szerint...Elég zavaró jelenség.
A másik, hogy kicsit ingadozik az alapjárat melegen. Ha 800-on van akkor szép simán jár, de van hogy leesik 700-750 környékére, és akkor kicsit be is remeg az autó. Plusz gázadásra kissé csörgős hangot hallat menet közben.
Még egy. Nem tudom lehet-e köze bármihez is, de néhányszor előfordult ,hogy indítás után azonnal le is állt a motor. Újraindít, és utána minden ok.
Előre is köszönöm segítségeteket!
Arnold
Toyota Avensis Linea Terra 1.6  4AFE 98'

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1102
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13516 Dátum: 2017.07.20 13:37:33 »
A második problémádhoz hasonlóval - nálam erőteljesebbek a tünetek, vacak alapjárat mellett, 2500-ig erőtlen is, gázadásra csörgés  - küzdök egy 1SZFE Yarissal, jeladók felé keresgélünk, bár végeredmény még nincs.
https://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=90.msg699775#msg699775
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

wintervision

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 59
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13517 Dátum: 2017.07.20 13:52:40 »
Ez nem biztato...😳 Pont ezert adtam a mocsok opelt. Kezdodik elorol?!😳
Toyota Avensis Linea Terra 1.6  4AFE 98'

wintervision

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 59
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13518 Dátum: 2017.07.20 14:12:39 »
Az enyém mondjuk nem erőtlen, csak ingázik, meg aztán a csörgés....
Viszont furcsa, hogy a régi Avimmal is volt csörgés gond. Azt hiszem akkor nem jöttünk rá hogy mi van vele.  A mostani avit a múlt hétvégén kicsit megkergettem egy jó hosszú utazáson, és utána nem ejtette le 800 alá, csak picit ingázott. Lehet nem tett neki jót, hogy mielőtt hozzám került 2 évet állt... legalábbis az eladó szerint.
Toyota Avensis Linea Terra 1.6  4AFE 98'

helkis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 184
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13519 Dátum: 2017.07.21 08:53:54 »
Sziasztok!
Körülbelül egy hónapja visszatértem a kedvenc autó típusomhoz, a 4AFE motoros Avensishez (Liftback). Viszont van vele néhány gondom, és abban bízom, hogy hátha tud nekem segíteni valaki.
Az egyik, hogy ha lehúzom az első ablakot visszaáramlik a kipufogógáz. :hmmmm: Tűzkarikát cserélték mert kifújt, de nem oldódott meg a dolog. Máshol nem fúj ki a szerelők szerint...Elég zavaró jelenség.
A másik, hogy kicsit ingadozik az alapjárat melegen. Ha 800-on van akkor szép simán jár, de van hogy leesik 700-750 környékére, és akkor kicsit be is remeg az autó. Plusz gázadásra kissé csörgős hangot hallat menet közben.
Még egy. Nem tudom lehet-e köze bármihez is, de néhányszor előfordult ,hogy indítás után azonnal le is állt a motor. Újraindít, és utána minden ok.
Előre is köszönöm segítségeteket!
Arnold

ez láncos motor? (láncfeszítő/lánc/fogaskerék/görgő csere)
annyit sikerült gyorsan kiderítenem, hogy ez már elektromosan vezérelt befecskendezéses moci, tehát érdemes lehet a stekkereket átfújni kontaktspray-el, illetve kompressziót mérni (olajat nem eszi?), gyertyákat ellenőrizni, cserélni, stb..

ismerősök autós sztorijából merítve volt olyan esetük, hogy az újabb gyertyákban már van kondenzátor, a régebbiekben nem volt (itt a pipa tartalmazta) de mivel olyat már nem kapni, ezért a pipából el kellett távolítani a kondit a helyes működéshez..

szilveszter

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13520 Dátum: 2017.07.21 12:14:11 »
Segítségkérés !

T25 1.8-as  2003-as avensisem , kb 3 hete nem indul elsőre . Indítózás , pörgeti de semmi .  Második indításra mindig elindul , bár néha kicsit dadogva . Meleg motornál általában elkapja elsőre , de előfordul , hogy akkor is csak másodszorra indul . Eddig ilyet nem csinált , pöccre indult még -20 fokban is . Most volt olaj , olajszűrő , levegőszűrő és gyertyacserén  . Ha volt már valakinek hasonló problémája , vagy lenne tippje mi okozhatja , akkor megköszönném a segítséget , hogy merre " induljak el " ! Még lenne egy olyan kérdésem is , hogy  a slusszkulcsokat nehezen , akadozva , kicsit erőltetve lehet bedugni , cserés lesz a gyújtáskapcsoló vagy van rá valami megoldás ? Köszönöm a válaszokat előre is !

wintervision

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 59
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13521 Dátum: 2017.07.22 19:38:01 »
ez láncos motor? (láncfeszítő/lánc/fogaskerék/görgő csere)
annyit sikerült gyorsan kiderítenem, hogy ez már elektromosan vezérelt befecskendezéses moci, tehát érdemes lehet a stekkereket átfújni kontaktspray-el, illetve kompressziót mérni (olajat nem eszi?), gyertyákat ellenőrizni, cserélni, stb..

ismerősök autós sztorijából merítve volt olyan esetük, hogy az újabb gyertyákban már van kondenzátor, a régebbiekben nem volt (itt a pipa tartalmazta) de mivel olyat már nem kapni, ezért a pipából el kellett távolítani a kondit a helyes működéshez..

Ez szijas motor, igy nem lehet lanc csorges. Olajat ,ahogy neztem a megtett 2600 km alatt kb 1dl- t fogyasztott. Nem veszes. De ahogy neztem hideginditasnal is csorgedezik, amikor emelt alapjaraton dolgozik. Mivel nehanyszor le is allt, lehet hogy gyujtas gond? Vagy szelephezag?
Toyota Avensis Linea Terra 1.6  4AFE 98'

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13522 Dátum: 2017.07.22 20:03:48 »
...merre " induljak el "...
Legközelebbi szervíz irányába javasolt. TTG, Mayer, stb.

...a slusszkulcsokat nehezen , akadozva , kicsit erőltetve lehet bedugni , cserés lesz a gyújtáskapcsoló vagy van rá valami megoldás ?
WD-40

helkis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 184
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13523 Dátum: 2017.07.23 10:32:33 »
Ez szijas motor, igy nem lehet lanc csorges. Olajat ,ahogy neztem a megtett 2600 km alatt kb 1dl- t fogyasztott. Nem veszes. De ahogy neztem hideginditasnal is csorgedezik, amikor emelt alapjaraton dolgozik. Mivel nehanyszor le is allt, lehet hogy gyujtas gond? Vagy szelephezag?

ok, a szíjnál is van görgő, de igen valószínűbb a gyújtás probléma.. vagy hidrotőkék (ezeken keresztül áll be a szelephézag)..

wintervision

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 59
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13524 Dátum: 2017.07.23 12:24:35 »
Megnezetem mindkettot. A kezelesiben egyebkent is irja a szelephezag ellenorzest/allitast 90ezrenkent. Most tankoltam ra 100-ast remelem azert nem artok neki. Meg egy adalek: a szerelo mobil 10w40-t rakott bele, amiatt sem vagyok kulonosebben nyugodt.
Toyota Avensis Linea Terra 1.6  4AFE 98'

chriska

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
    • honlapom
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13525 Dátum: 2017.07.23 13:31:42 »
Megnezetem mindkettot. A kezelesiben egyebkent is irja a szelephezag ellenorzest/allitast 90ezrenkent. Most tankoltam ra 100-ast remelem azert nem artok neki. Meg egy adalek: a szerelo mobil 10w40-t rakott bele, amiatt sem vagyok kulonosebben nyugodt.

Úgy tudom, 200 000 Km felett inkább hasznos a motroknak az 5-30 helyett a 10-40es olaj 😶

wintervision

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 59
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13526 Dátum: 2017.07.23 13:50:09 »
Megoszlik, mert masik szerelonel a gep az 5w40-t dobta... A gepkonyvben meg 10w30 a favorit... bevallom hulye vagyok olaj kerdesben.😇
Toyota Avensis Linea Terra 1.6  4AFE 98'

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13527 Dátum: 2017.07.23 13:55:56 »
Úgy tudom, 200 000 Km felett inkább hasznos a motroknak az 5-30 helyett a 10-40es olaj 😶
...és ha addig nem volt kopott, mert mondjuk közel tökéletes állapotban volt, akkor majd ettől az lesz. :innocent: ...és a szerelő elmondhatja 5-6 év múlva, hogy "naugye hogy igazam volt", és jó pénzért meggenerálozza. Ha 5W-30-al nincs baja egy motornak és nem indokolt a váltás akkor miért jobb mégis váltani?

helkis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 184
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13528 Dátum: 2017.07.23 14:00:31 »
Úgy tudom, 200 000 Km felett inkább hasznos a motroknak az 5-30 helyett a 10-40es olaj 😶

Ebben ne legyél biztos, a 10w40 félszintetikus, az 5w30 telljesen szintetikus..  lehet kísérletezni, de ez már nem Lada motor.. Mindenbe az kell amit előírtak neki szvsz..

wintervision

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 59
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13529 Dátum: 2017.07.23 14:19:45 »
Egyebkent szerintem a szerelo sem volt biztos a 10w40ben mert azt mondta, hogy legkozelebbi olaj 5w40 lesz... de lehet, hogy meg sem varom a 10000-t, es csere. Ne ezen muljon egy motor elete.
Toyota Avensis Linea Terra 1.6  4AFE 98'