Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3743185 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

Balázs 77

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 25
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13500 Dátum: 2017.07.17 20:01:53 »
Èn is nagyon gondolkom, hogy felhúzatom kicsit. Igazàból, ha màr 1600-1800-tól menne, azzal màr kieggyeznèk....

Balázs 77

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 25
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13501 Dátum: 2017.07.17 20:04:05 »
A kuplungot mennyire viselnè meg, ha iratok rà valamit. Mekkora lehet az a teljesìtmèny növelès, amit mèg biztonsàggal elbìr...

helkis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 184
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13502 Dátum: 2017.07.17 20:08:58 »
2.0 D4D 116 Le

Ez is változó geometriás turboval van?
Lehet egy turbo beméretés/felújítás nem ártana..


Balázs 77

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 25
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13503 Dátum: 2017.07.17 20:11:40 »
Arra gondolsz, hogy megkellene nèzni, hogy mennyit tölt? Van esetleg embered rà?

Balázs 77

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 25
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13504 Dátum: 2017.07.17 20:13:36 »
Amúgy azt hiszem , hogy ez is vàltozó geometriàs...

helkis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 184
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13505 Dátum: 2017.07.17 20:22:29 »
Arra gondolsz, hogy megkellene nèzni, hogy mennyit tölt? Van esetleg embered rà?

Azt tudom, hogy mikor vettem a verdát, fél évvel előtte volt turbo cserélve, bemérve, stb.. Az eladó megkereste a garipapirját is, hogy ha gond lenne, akkor lehessen mire hivatkozni..
Tehát ez is okozhatott teljesítmény csökkenést, nem keveset..
Ha a vezérlő vákum rendben van, akkor maga a turboval lesz valami szerintem..
Nálam is 1800-tól érezni hogy tol a turbo, de egy Egr tisztítás, map szenzor tiszítást te is megoldhatsz otthon, attól is javulnia kell.. Volt már az egr-el gondom akkor is teljesítményveszteség volt a tünet..

Balázs 77

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 25
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13506 Dátum: 2017.07.17 20:27:19 »
Nèztem  a Youtube-on az Egr tisztítàst. Nem egyszerű leszedni a helyèről.A tisztítàst màr megoldom, van tuti anyagom hozzà.... :clap:

helkis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 184
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13507 Dátum: 2017.07.17 20:32:13 »
Nèztem  a Youtube-on az Egr tisztítàst. Nem egyszerű leszedni a helyèről.A tisztítàst màr megoldom, van tuti anyagom hozzà.... :clap:

https://www.turbo.hu/toyota/avensis/721164-0003-2

Balázs 77

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 25
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13508 Dátum: 2017.07.17 20:35:23 »
Kösz... :D  Tippnek jó. Remèlem, nem lesz szügsègem rà...

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13509 Dátum: 2017.07.17 21:24:16 »
Jó rég volt T22 a háznál, de úgy rémlik hogy felül középen a szellőző rostély felett volt a kapcsoló. Nekünk Sol Elegant volt, ott a vészvillogótól az első szögletes szimbólum a hátsó fűtőszál volt, az íves pedig a szélvédőé. Abban már nem vagyok biztos, hogy a tükrök fűtése melyik kapcsolóra volt kötve.

T22-es SOL esetében valóban, az első szélvédő fűtés kapcsoló-gombja (a 3 gomb közül a jobb szélső volt) kapcsolta a tükörfűtést is.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

din90

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13510 Dátum: 2017.07.18 10:13:00 »
Üdv Mindenkinek!

Bocs, hogy csak így ajtóstul a házba, de ...

Szóval autót vennék, képbe került egy csapotthátú Avensis (jé?! :D ) '07/'08 környékéről  (1,8-as, benzin, szervizkönyves, nevezhetjük megbízhatónak a forrást*) és elkezdtem kutakodni. De kb semmi infót nem találtam. Megtaláltam, hogy a dízelek... ez számomra érdektelen; találtam pár véleményt a népítéletben (hagyjuk); megpróbáltam infót szerezni szerelő ismerősöktől, (nem is láttak ilyen autót közelről :D); akkor megtaláltam ezt a fórumot, de itt sem nagyon találtam infót (lehet, hogy csak nem túrtam elég mélyre?); gondoltam felhívom a ToyoTeam-et, nem vették fel, biztosan nyaralnak (nagyon helyes). Szóval most itt pingvinezek és próbálom kitalálni, hogy vajh' miért nem találtam infót erről a motorról? Ennyire ritka / ennyire nincs vele semmi / ennyire rosszul kezdtem hozzá / vagy...?

Tudnátok segíteni, hogy egyáltalán érdemes-e foglalkozni vele (gondolom igen), mire kell figyelni kimondottan ennél a típusnál? Vagy ha más nem annyival, hogy hol keresgéljek infókat? (Annyira nem sprechelek idegen, ezért leginkább magyar oldalak jöhetnek számításba).


Előre is köszönet!

Béla

*nem tudok róla linket adni, offline forrásból jött a tipp

„A versenyzés az élet. Ami előtte vagy utána történik, várakozás.”

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13511 Dátum: 2017.07.18 11:39:01 »
Üdv Mindenkinek!

Bocs, hogy csak így ajtóstul a házba, de ...

Szóval autót vennék, képbe került egy csapotthátú Avensis (jé?! :D ) '07/'08 környékéről  (1,8-as, benzin, szervizkönyves, nevezhetjük megbízhatónak a forrást*) és elkezdtem kutakodni. De kb semmi infót nem találtam. Megtaláltam, hogy a dízelek... ez számomra érdektelen; találtam pár véleményt a népítéletben (hagyjuk); megpróbáltam infót szerezni szerelő ismerősöktől, (nem is láttak ilyen autót közelről :D); akkor megtaláltam ezt a fórumot, de itt sem nagyon találtam infót (lehet, hogy csak nem túrtam elég mélyre?); gondoltam felhívom a ToyoTeam-et, nem vették fel, biztosan nyaralnak (nagyon helyes). Szóval most itt pingvinezek és próbálom kitalálni, hogy vajh' miért nem találtam infót erről a motorról? Ennyire ritka / ennyire nincs vele semmi / ennyire rosszul kezdtem hozzá / vagy...?

Tudnátok segíteni, hogy egyáltalán érdemes-e foglalkozni vele (gondolom igen), mire kell figyelni kimondottan ennél a típusnál? Vagy ha más nem annyival, hogy hol keresgéljek infókat? (Annyira nem sprechelek idegen, ezért leginkább magyar oldalak jöhetnek számításba).


Előre is köszönet!

Béla

*nem tudok róla linket adni, offline forrásból jött a tipp
1.8-as motor a legjobb gondmentesség szempontjából. A csapott hátút hatcback-nek hívják. A típus aránylag problémamentes. Ha joautot.hu közép vagy felső csomagjával megnézitek akkor hamar képet kapsz róla, hogy érdemes-e a konkrét példányt megvenni.
Avensis, mi más?:) és Avensis hibák (nincsenek:) topic-ok kb. 2685 oldal/26850 hozzászólásnyi tartalmát nézd át ha bővebben szeretnél tájékozódni. Elég gondmentes járgány, nagyon jól összerakott a beltere és kb. minden típusra jellemző hiba aránylag olcsón orvosolható.

din90

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13512 Dátum: 2017.07.18 18:59:37 »
1.8-as motor a legjobb gondmentesség szempontjából (...) A típus aránylag problémamentes. Ha joautot.hu közép vagy felső csomagjával megnézitek akkor hamar képet kapsz róla, hogy érdemes-e a konkrét példányt megvenni (...) Elég gondmentes járgány, nagyon jól összerakott a beltere és kb. minden típusra jellemző hiba aránylag olcsón orvosolható.

Összességében elég jól hangzik, köszönöm. Most pedig elvonulok olvasni. :D
(~27e hsz? te jó szagú málnabokor... :O )
„A versenyzés az élet. Ami előtte vagy utána történik, várakozás.”

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13513 Dátum: 2017.07.18 19:19:16 »
Összességében elég jól hangzik, köszönöm. Most pedig elvonulok olvasni. :D
(~27e hsz? te jó szagú málnabokor... :O )
Én is átolvastam 5 nap alatt amikor elkezdtem nézegetni 2015-ben, aránylag gyorsan letudható ha a lényegre koncentrálsz. Nem fog ártani. :D 
Olajevés témakört ugorhatod, 2005 utáni kocsikat nem érinti, hacsak nem volt szét taposva. Váltócsapágy 90-150 közt javítható(márkaszervizes ár, lehet olcsóbb is),  300.000km körül a bronzkefe megadja magát, litván forrásból 8000ft körül megjön szállítással együtt, ebay-es rendelés link az említett topic-ok valamelyikének a végefelé. Klímaszervóból három van a kocsiban, ezek idővel megadják magukat, a bontottak ára 35-40 körül van. Ezek közül kettő gyorsan cserélhető, a harmadik meg ne romoljon el. :innocent: Középső tároló ha nem csukható, akkor van róla fényképes javítási útmutató a topicokban. Kb. ezek azok amik gyakrabban fordulnak elő. Hátsó ablakmosó szivattyúról is olvastam kétszer, hogy elromlott. Elsőt és hátsót külön szivattyú hajtotta, az utángyártott 35-ből megvan.
Itt találsz egy csomó mindenről árat Toyota 4+ szervízakcióban. Ha márkaszervízes olajcserét (25.000ft) megcsináltatod a 2008-as kocsira (minden évben), akkor 12 éves koráig, tehát 2020-ig jár a kocsira ingyen Toyota Assistance is.

din90

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13514 Dátum: 2017.07.19 21:53:37 »
...

Köszönöm a rövidke összefoglalót! Azért átfutom az említett topikokat, mert - ahogy mondtad is - ártani tuti nem fog. Meg közben másokat is... Mondjuk ehhez nem ártana több fej, szem, idő. :)
„A versenyzés az élet. Ami előtte vagy utána történik, várakozás.”