Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3736920 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #135 Dátum: 2006.01.18 15:53:12 »
Sziasztok :)

NOs a többi topikot olvasva most megint előjött bennem vmi. Nem! Ez nem a nátha , hanem vmi. egészen más.
Tervezem és ebben a segítségeteket szeretném kérni.
Ha vki. szerel vmit. az autóján és van neki legalább 1 digitális fényképezőgépe akkor már kattintgassa már le a munkafáziskoat amikben olyan remekül helyt állt mint 1 jó szerelő.
Nálam tervbe van a lökhárító leszerelés, még nem találtam meg teljesen az össz csavarját , de majd csak nyáron. ekkor lesz az össz oldalsó csík cseréje.
A fékcserékről is csinálhatok pár profi fotót  :kacag:  A műszerfalat is újra ki akarom venni tehát az is + lesz. Persze csak ha jön a jobb idő.
Van freewebes honlapom és oda felrakom amíg nem lesz máshol olyan hely ahol össze lehet gyűjteni őket 1 helyre.
A kavicsfelverődés javításában még csak elméleti vagyok kis gyakorlattal, de ötletem az rengeteg van :)
A "kardán alagút" borítást 1 fül letörésével sikerült megoldanom ha valakit érdekel leírom hogy hátrafelé kell "lehúzni".
Ja és bekötöttem a ködlámpákat is nehézség nélkül gyári relével.
Ez nem reklám akar lenni, de én pld szívesen olvasgatok olyasmit hogy másoknak hogy sikerült megoldani 1 problémát , vagy vmit csinosítani az autón.
Szóval várom a lelkes hozzászólásokat :)

A Viziborz
viziborz.fw.hu
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


BÉGÉ

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 238
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #136 Dátum: 2006.01.19 09:48:35 »
Viziborz,

Pont tegnap végeztünk ablaktötlő csuklópont karbantartást.
Sajnos nem csináltam fényképeket, de a művelet (amellett hogy kissé időigényes) egyszerű.
Az ablaktörlő karok leszerelése után a műanyag borítást le kell venni (a patentek törhetnek!).
Figyelem, a gumitömítés alatt is vannak rögzítőszemek.
Mindez után a karok rögzítőgyűrűjét kell kipattintani, a gumigyűrűt kivenni és a kart kinyomva jól megzsírozni az alsó forgáspontot.
Érdemes a műveletet megcsinálni, mert 7 év óta erősen kisszáradtak a csuklók és ez nem éppen motorkímélő.
Egyúttal az üreget is ki lehet tisztítani a levélmaradványoktól.
Az ablaktörlő karok leszerelése előtt célszerű megjelölni a pozíciókat, mivel a fogazás nem biztos hogy jó állapotban van és rekonstruálható az eredeti állás.
Üdv.:
BÉGÉ
Avensis '98 1.6 Liftback Linea Terra
Ön dönt, iszik vagy vezet! De egyszerre a hármat ne csinálja!

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #137 Dátum: 2006.01.19 23:52:55 »
Hát én lemosattam a kocsimat, de érdemes lett volna egy előtte-utánna képet csinálni :)
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #138 Dátum: 2006.01.20 08:02:43 »
Idézetet írta: "Bicskei"
Hát én lemosattam a kocsimat, de érdemes lett volna egy előtte-utánna képet csinálni :)


Rendben, akkor most jelentkezzen az akinek szintén olyan "állapotban" van az autója , mint Bicskei szaktársé és akkor gyorsan lencsevégre kapjuk mosás előtt és után  :nagymosoly:

Előre is kösz

A Viziborz.

Ui : tudom hogy nem itt a helye de nincs időm utána olvasni. A mai mikrotali merre és hánykor van ?
Ugyanis ma viszem este az autot a szervízbe és gondoltam előtte beugranék rátok nézni  :vag2:
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #139 Dátum: 2006.01.20 09:02:27 »
Idézetet írta: "viziborz"

Tervezem és ebben a segítségeteket szeretném kérni.
Ha vki. szerel vmit. az autóján és van neki legalább 1 digitális fényképezőgépe akkor már kattintgassa már le a munkafáziskoat amikben olyan remekül helyt állt mint 1 jó szerelő.


Én is mindig, mindenkinek ezt szajkózom! Szóval én 100 %-ig támogatom az 5leted :!:

Attis06

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #140 Dátum: 2006.02.09 20:35:46 »
Üdv Mindenkinek!

Az lenne a kérdésem, hogy tudtok-e olyan lehetőségről, hogy az avensisről hol lehetne - ha egyáltalán lehet - olyan műszaki leírást telálni, amiben részletesebb segítséget lehet kapni az autóban található és beszerelet alkatrészekről? Amit a szervízekben is használnak, de annyira teljeskörű azért nem kellene, csak az alap kopó alkatrészek elhelyezkedéséről ill. cseréjének lehetőségéről. Amiről ez most eszembe jutott, hogy a hátsó futóművemnél valami elkezdett kopogni. Leellenőriztettem, bemérettem a lengéscsillapítókat, de semmi problémát nem dobott ki. Viszont továbbra is kopog. Gondolom valamelyik stabilizátor gömbfej(szilent?) lehet a ludas, mivel nem a kerék fel-le mozgásánál (gödörnél, kátyúnál) jön elő, hanem inkább az előre-hátra mozgáskor (egyenetlen út) jelentkezik. Csak ilyenkor azért engem is érdekelne, - mondjuk egy ilyen leírásból - hogy konkrétan mivel is van ebben az esetben a probléma. Esetleg Nektek valami ötlet?
ttis Avensis LSE '99

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #141 Dátum: 2006.02.10 09:34:33 »
Szeke klubtárs keze ügyében ott van két Toyota szerviz is, meg minden hozzá járó dokumentáció, ő tud segíteni, és én hosszú megbeszéléseket szoktam folytatni az egyik kiskőrösi munkafelvevő kollégával, akit Leirer Zsoltnak hívnak.

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #142 Dátum: 2006.02.10 20:13:48 »
Idézetet írta: "Attis06"
Esetleg Nektek valami ötlet?

El kellene hozni szervízbe. Távsegítségben elég nehéz jó diagnózist felállítani  :?
Azért a 78/414-135-ös számon felhívhatod valamelyik munkafelvevő kollégát hétköznaponként 7-16 óráig!  :kacsint:  Talán tudnak segíteni!
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10678
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #143 Dátum: 2006.02.10 23:38:40 »
Ezt nem nevezném hibának, de az ukrán kemény mínuszokban (-21C) feltűnt, hogy a jobb oldali gyári fényszórómosó nem akart kibújni a kuckojából, és csak a bal oldali spriccelt.
Fura, mert pl amikor az ablaktörlőre spriccelek vizet, és világít a Xenon, akkor lehet látni a fénycsóván, hogy a lámpákra is spriccel (pedig én nem utasítottam erre). No mindegy.

A lényeg, hogy azután a meleg garázsban már működött rendesen, és azóta éles hidegben sem makacsolta meg magát.
Az ablakmosó folyadák nem fagyhatott be, ott eleve ilyen -60C-os (ha jól emlékszem) Liqui Moly termékek vannak, tudják jól milyen hidegek ott a telek.  :kacsint:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10678
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #144 Dátum: 2006.02.18 19:07:57 »
A mai nap sikerült találnom egy spanyol Avensises fórumot, ahol nagyjából 200 Avensis tulaj van.
Az első kérdésük hozzám az volt, hogy itthon is vannak-e gondok az új dízelek befecskendezőivel?
Azt mondják, hogy náluk sajnos előfordulnak szép számban, főleg a 150 lovas verzióknál.

Ezzel kapcsolatban esetleg hallott-e valaki valamit úgy általában?
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #145 Dátum: 2006.02.18 20:12:38 »
Lendkerék, befecskendező..... Lehet, hogy mégsem Ave dízel lesz a következő verda????? :hmm:
Persze minden más kocsinál is előfordulhat. Az Ave bajai legalább már ismertek.....  :mrgreen:
Nehéz dolog... :hmm:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10678
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #146 Dátum: 2006.02.18 20:54:56 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Lendkerék, befecskendező..... Lehet, hogy mégsem Ave dízel lesz a következő verda????? :hmm:
Persze minden más kocsinál is előfordulhat. Az Ave bajai legalább már ismertek.....  :mrgreen:
Nehéz dolog... :hmm:


A körülményeket nem ismerem, csak ezzel támadtak le, hogy nálunk van-e ilyen gond. Én meg azt feleltem rá, hogy én ilyenről nem tudok.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #147 Dátum: 2006.02.18 22:50:04 »
Idézetet írta: "Xtrem"
körülményeket nem ismerem, csak ezzel támadtak le, hogy nálunk van-e ilyen gond. Én meg azt feleltem rá, hogy én ilyenről nem tudok.

Ahogy látom a német avensis forumon, van egy-két problema a 2.2 diesel -lel. De a mühelyek már dolgoznak rajta. A legtöbb siránkozás a fogyasztás miatt van, mert nem spórolos.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #148 Dátum: 2006.02.20 09:28:52 »
Idézetet írta: "Xtrem"
A mai nap sikerült találnom egy spanyol Avensises fórumot, ahol nagyjából 200 Avensis tulaj van.
Az első kérdésük hozzám az volt, hogy itthon is vannak-e gondok az új dízelek befecskendezőivel?
Azt mondják, hogy náluk sajnos előfordulnak szép számban, főleg a 150 lovas verzióknál.

Ezzel kapcsolatban esetleg hallott-e valaki valamit úgy általában?


Nem lehet, hogy a gyengébb üzemanyagra érzékeny?

BÉGÉ

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 238
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #149 Dátum: 2006.02.20 11:04:10 »
Hello Mindenkinek,

Rájött már valaki (már akinél jelentkezett), hogy mi az a nyekkenés :suket:  szerű hang a hátsó futómű felől, ami akkor jelentkezik, ha a kocsi hátulja egy mélyedésbe megy (nem döccen, hanem függőlegesen beleng).
Ezidáig nálam csak nagyon hideg időben jelentkezett, de mostanában mindig csinálja.
Viziborz kolléga: ezennel te is megszólíttattál! Nálad nem ilyen probléma volt anno?
Üdv:
BÉGÉ
Avensis '98 1.6 Liftback Linea Terra
Ön dönt, iszik vagy vezet! De egyszerre a hármat ne csinálja!