Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3821675 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13275 Dátum: 2017.05.15 22:05:16 »
Enyém is hasonló, kicsit mintha kóvályogna is. Nyekken is járdáról lefele néha, 90%, hogy szilent. Kéne majd átnézetni, aztán cserélni amit kell.

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13276 Dátum: 2017.05.15 22:18:20 »
Enyém is hasonló, kicsit mintha kóvályogna is. Nyekken is járdáról lefele néha, 90%, hogy szilent. Kéne majd átnézetni, aztán cserélni amit kell.
Én lengéscsillapítóra gyanakodnék a kóválygás okaként. Igaz, az avénél ritka betegség a lengéscsillapítás hiánya. Nekem csak 1-t kellett cserélni a 11 év alatt (pedig jártam vele tökön-paszulyon), de utána megszűnt ez a jelenség, és a kanyarokat is sokkal nagyobb sebességgel lehetett venni. :scooter:

wolf75

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13277 Dátum: 2017.05.15 22:19:38 »
Igen, kovalyog. Viszont 100km/h alatt szinte semmi.

Ilyenkor jon a fej vakaras, es hogy millio oka lehet.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13278 Dátum: 2017.05.16 07:20:52 »
Én lengéscsillapítóra gyanakodnék a kóválygás okaként. Igaz, az avénél ritka betegség a lengéscsillapítás hiánya. Nekem csak 1-t kellett cserélni a 11 év alatt (pedig jártam vele tökön-paszulyon), de utána megszűnt ez a jelenség, és a kanyarokat is sokkal nagyobb sebességgel lehetett venni. :scooter:
Volt mérve kétszer is, szinte 100%-os. A nyekergés miatt gondolom, hogy szilent. Mivel szinte csak város van vele, perpill kevéssé zavar, de vizsga környékén majd rendbe rakatom.

helkis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 184
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13279 Dátum: 2017.05.16 09:12:27 »
A digit klíma nem csak a vezérlő panelben különbözik a manuálistól!! A fűtésboxtól kezdve, az érzékelők.. Szóval nem sok esély van rá, hogy olyat csináltak amit írtál. Amúgy meg a klíma hűtőventilátora, ha bekapcsol, az csak jó, mert működik. Na és mi van akkor ha épp a cimbi kocsijában adta már meg magát a hőgomba a klímában ami a ventit kapcsolja, és az azért nem csinálja...Megy úgy is a klíma, csak sokkal magasabb hőfokon, aztán majd egyszer annyi lesz neki.. Ez is egy lehetőség.. Persze a klíma hűtőradija is tömítődhet el kívül, és talán nagyon nagyon ritkán belül is, de azt ha nem mechanikailag gányolták szét a klímahűtőt, akkor egy mosással tudod orvosolni.  ::)

A toyoDIY-en, 3db alkatrész különbséget látok, 1cső, 1aspirator, 1airmix motor

manual: https://drive.google.com/open?id=0ByUnG1riHO8aT19mYmg0N0ZDWHc

automata: https://drive.google.com/open?id=0ByUnG1riHO8ad2F0Ti1wSzR5R0U

a kormány jobb oldalán van pár rés, mögötte van bekötve ez a cső, meg némi elektronika: https://drive.google.com/open?id=0ByUnG1riHO8aRUVZdk5OakJlREU

ezek szerint tényleg nem okosított a klímám, de akkor meg miért megy ilyen furán?  :hmmmm:

Santi1981

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 32
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13280 Dátum: 2017.05.16 10:13:05 »
Sziasztok!

Kérlek, annyiban segítsetek, hogy az autó elkezdett rángatni, főleg kettesben, esetleg hármas sebesség elején.
Nem rendszeresen csinálja, de amikor jobban, akkor a motorlámpa kijelző is kigyullad.
Megnézettem és a kettes hengerben p1310 hibakód, gyújtás..
A gyertya kétszer is volt cserélve, kijelenthetjük nagy eséllyel, hogy trafó? mert akkor elfutok venni egyet,

üdv,
Zoli


MaciWorks

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13281 Dátum: 2017.05.16 11:21:00 »
Motornak ha megint nekimész akkor lehet érdemes lenne a már bevált szakihoz mégis leautózni.
Kinyomott kuplungra(úgy, hogy tartod a fordulatot) megszűnik az a kereplés vagy marad? Ha kinyomott kuplungra megszűnik, akkor egyik váltócsapágyad kezdi megadni magát.

Hmmmm.... váltóra nem gondoltam még.
A kerepelés csak gázadáskor van jelen. Nem erős, nem is erősödött az elmúlt pár ezer km alatt. Alapjáraton nem érzékelni, csak pl. ha emelkedőn gyorsítok.
Ha sebességet tartok, szintén nem érzékelhető.

MaciWorks

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13282 Dátum: 2017.05.16 11:30:09 »
Sziasztok!

Kérlek, annyiban segítsetek, hogy az autó elkezdett rángatni, főleg kettesben, esetleg hármas sebesség elején.
Nem rendszeresen csinálja, de amikor jobban, akkor a motorlámpa kijelző is kigyullad.
Megnézettem és a kettes hengerben p1310 hibakód, gyújtás..
A gyertya kétszer is volt cserélve, kijelenthetjük nagy eséllyel, hogy trafó? mert akkor elfutok venni egyet,

üdv,
Zoli


Szia,
nálam volt ilyen hiba, trafócsere megoldotta.
De ha javasolhatom, méresd meg, mert nem 1000%, hogy maga a gyújtótrafó halott.
Nem olajos a trafód esetleg? Az is okozhat ilyet.

mh197

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13283 Dátum: 2017.05.16 13:35:55 »
Köszönöm a választ.

2.4 benzin, igen. A legtömegmérőt kifelejtettem a "megvolt" listából, de egyebként nem egyenetlen az alapjárat, stabil 850 körüli (feltételezem az automata miatt), de ezen a fordulaton szemmel láthatóan rázkódik a motor. Ha bekapcsol a klíma vagy a hűtő, akkor leesik kb. 700-750-re és a rázkódás még erősebb lesz... ettől pedig már az egesz autó elkezd vibrálni.

A szervízben csak a pingvinezés ment meg a hümmögés ezidáig sajnos.

Nálam sem egyenletlen az alapjárat, pusztán alacsony, mint ahogy itt jópár márkatársnak. Nálam mondjuk 620 körül sem remeg be a motor/autó, de egy helyzetjelzővel már szépen tartja a 850-et. Klímával is ennyin ketyeg, de akkor pl helyzetjelző nélkül is annyin megy, ami érdekes... Na mindegy, ez az én gondom :)

A tiédre nehéz így távban mit mondani. Ha a fordulatot fixen tartja alapjáraton, és nem lebeg, akkor még gyújtástrafó is lehet talán. Nem áll az olaj a trafóknál a gyertyák körül? Ha a dekni tömítés elenged, befolyik, és észre sem veszed. Nálam is volt ilyen, bár motorremegést még nem okozott. Gyertya cserét írtad, hogy volt, azok gyári előírás szerinti márka/típus? Hibakódot olvastattál ki esetleg OBD-ből?
A trafó mondjuk vicces tud lenni, mert ha gyengüöl, akkor nem veszed észre, csak furcsa dolgokat csinál a kocsi, pl valaki írta most is, hogy nem gyorsul rendesen, meg hasonlók.. Adott km felett meg érdemes egy új tartalék trafót is tartani a kocsiban, mert előjel nélkül is meg tudják adni magukat..
Injektor tisztító folyadék? STP -t ajánlok benzinkútról vagy autósboltból, 1-2 ezer Ft, és egy próbát megér. Csak a leírásnak megfelelő üzemanyag mennyiséghez öntsd.

Ezen kívül más, ami remegést tud okozni, mind bonyolultabb, meg költségesebb, ha javítani kell. Ha jól emlékszem a motortartókat is írtad, hogy azokkal is minden ok?!
Toyota Avensis 1.8 (T25) lépcsőshátú (2004)

mh197

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13284 Dátum: 2017.05.16 13:38:19 »
Nemá... ép 2 napja írtam a riasztós topicban, hogy nem nyílt a kocsi távnyitóval, egyikkel sem. Igaz, utána megjavult, de most "beparáztattál" :(

Egy vagy másfél hete az enyém sem akarta bezárni, de utána beültem, gyújtás ráad, még akkor sem zárt, majd megnyomtam a kulcson a csomagtartó záró gombot, aztán utána zárt rendesen. Azóta sem volt vele gond. Ez valami távirányító vírus lenne? Biztos naptevékenység volt :D :D :D
Toyota Avensis 1.8 (T25) lépcsőshátú (2004)

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13285 Dátum: 2017.05.16 13:41:09 »

Szia,
nálam volt ilyen hiba, trafócsere megoldotta.
De ha javasolhatom, méresd meg, mert nem 1000%, hogy maga a gyújtótrafó halott.
Nem olajos a trafód esetleg? Az is okozhat ilyet.
Nem 1000 %. Csak 99,99999999999 %.  :yes: Tipikus...

mh197

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13286 Dátum: 2017.05.16 13:43:27 »
Sziasztok en is uj vagyok itt, es elore is elnezest az ekezet hiany miatt.

Van egy problemam amit meg nem sikerult orvosolni a szakiknak.
Az auto 100km/h felett instabilla valik es nagyon erzekeny a kormany mozdulatra, akar 0.5mm-re is.
A nyomvalyuk ide-oda vezetik, es kozbe nagyon konnyu a szervo, es huz egy kicsit balra.

Esetleg tapasztalt mar valaki hasonlo hibat??
(futomu allitas volt)
En meg a nem megfelelo kerek osszetartasra gondolok, de passz.

E36 BMW -nél tapasztaltam hasonlókat, szintén 90-100 tempótól. Néha már előzésnél is figyelni kellett, mert ide oda ment a kocsi a legkisebb mozdulatra. Első szilenteket, stab pálca gumikat, stb. mind kicseréltem, és még utána is kóválygott a kocsi..  Én is voltam futóműállításon számítógépesen, benn voltam, láttam, hogy jók a beállítások, és mégis kóválygott utána is. A két hátsó lengőkar nagyszilentjének cseréje oldotta meg teljesen a dolgot. Arra gondoltam, hogy az eleje megy ide oda, de pont a hátulja okozta ezt.. Fura volt..
Toyota Avensis 1.8 (T25) lépcsőshátú (2004)

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13287 Dátum: 2017.05.16 13:53:21 »
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni egy alapjárati hibával kapcsolatban. Új vagyok a fórumon, végigböngésztem mindent, de nem találtam ezt a témát sehol (ez persze lehet az én hibám is).

Tehát adott egy 2004-es Avensis 2.4 kombi 228 000 kilométerrel, élete nagyobb részét pályán futotta/futja normál használat mellett. Az autó alapjáraton (főleg, ha a váltó D-ben van) erősen berezonál, ez a klíma és/vagy hűtő ki-be kapcsolásával erősödik (ahogy átmenetileg leesik a fordulatszám). Felnyitott motorháztetőnél jól látszik, hogy a motor erősen rázkódik, leginkábbis a felső szívó rész/egység.

Amit tudunk:

- motor- és váltótartó bakok jó állapotúak
- az alapjárati fordulatszám a gyári értéknek megfelelő
- egyenletes az alapjárat (leszámítva a klíma ki-be kapcsolását követő korrigálást)
- EGR/gázpedál szelep jól működik, ki lett pucolva -> el volt kokszosodva, a szívó oldal összességében elég kokszos (itt a hatékony pucolásra bármi ötletet szívesen vennék)
- katalizátorhibát tárolt a számítógép, a motorhiba-visszajelző lámpa ezzel összhangban gyakran ég (ennél a futásnál talán nem meglepő), egyéb hibakód nincs
- automata váltó rendben szervizelt és működik, nem onnan ered a rezonancia
- a motor egyébként jó erőben van, szépen fut és gyorsít
- ha a fordulatszám picit emelkedik (például hidegen), a járás teljesen kisimul
- gyertyák és egyebek a gyári előírásoknak megfelelően cserélődtek az évek alatt

Köszönök előre is minden segítséget és ötletet!
Ha szemre jó állapotúnak is látszanak azok a bakok, azért az a 13 év nem kis idő, szvsz egy kissé elfáradtak. A vibráció az első jele - az amúgy szépen járó motor - bakjának, hogy már nem tart olyan feszesen, mint kellene.

wolf75

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13288 Dátum: 2017.05.16 16:32:56 »
E36 BMW -nél tapasztaltam hasonlókat, szintén 90-100 tempótól. Néha már előzésnél is figyelni kellett, mert ide oda ment a kocsi a legkisebb mozdulatra. Első szilenteket, stab pálca gumikat, stb. mind kicseréltem, és még utána is kóválygott a kocsi..  Én is voltam futóműállításon számítógépesen, benn voltam, láttam, hogy jók a beállítások, és mégis kóválygott utána is. A két hátsó lengőkar nagyszilentjének cseréje oldotta meg teljesen a dolgot. Arra gondoltam, hogy az eleje megy ide oda, de pont a hátulja okozta ezt.. Fura volt..

wolf75

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13289 Dátum: 2017.05.16 16:35:59 »
Megnezetem, es lehetseges, hogy az lesz.
Koszi