Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3743254 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

melkman

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13260 Dátum: 2017.05.14 11:35:33 »
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni egy alapjárati hibával kapcsolatban. Új vagyok a fórumon, végigböngésztem mindent, de nem találtam ezt a témát sehol (ez persze lehet az én hibám is).

Tehát adott egy 2004-es Avensis 2.4 kombi 228 000 kilométerrel, élete nagyobb részét pályán futotta/futja normál használat mellett. Az autó alapjáraton (főleg, ha a váltó D-ben van) erősen berezonál, ez a klíma és/vagy hűtő ki-be kapcsolásával erősödik (ahogy átmenetileg leesik a fordulatszám). Felnyitott motorháztetőnél jól látszik, hogy a motor erősen rázkódik, leginkábbis a felső szívó rész/egység.

Amit tudunk:

- motor- és váltótartó bakok jó állapotúak
- az alapjárati fordulatszám a gyári értéknek megfelelő
- egyenletes az alapjárat (leszámítva a klíma ki-be kapcsolását követő korrigálást)
- EGR/gázpedál szelep jól működik, ki lett pucolva -> el volt kokszosodva, a szívó oldal összességében elég kokszos (itt a hatékony pucolásra bármi ötletet szívesen vennék)
- katalizátorhibát tárolt a számítógép, a motorhiba-visszajelző lámpa ezzel összhangban gyakran ég (ennél a futásnál talán nem meglepő), egyéb hibakód nincs
- automata váltó rendben szervizelt és működik, nem onnan ered a rezonancia
- a motor egyébként jó erőben van, szépen fut és gyorsít
- ha a fordulatszám picit emelkedik (például hidegen), a járás teljesen kisimul
- gyertyák és egyebek a gyári előírásoknak megfelelően cserélődtek az évek alatt

Köszönök előre is minden segítséget és ötletet!


Gyömbér

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 69
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13261 Dátum: 2017.05.15 09:17:29 »
Üdv!

Kezdődik a klíma idény, az autómban elég érdekesen viselkedik, hűt meg minden, de szakaszosan felpörgeti a ventit/ket, illetve az alapjáratot is erősen megemeli.. Néztem cimbi avensisén, az övé nem csinálja.. Itt egy kis video róla:

https://drive.google.com/file/d/0ByUnG1riHO8aWC1waTBDalE4bWM/view?usp=drivesdk

Ötletek?
Előre is köszi!

Nekem tök ugyanezt csinálta/csinálja, klimásnál voltam és mindent rendben talált, töltet is rendben, hűt is rendesen. (mérték) Azért elég zavaró ha mégis kiderül, hogy mi az oka írd meg :)

helkis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 184
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13262 Dátum: 2017.05.15 09:32:35 »
cimbim avensis-e 2004-es 2.4 executive, a tiéd+enyém is faceliftes, ez lehet közös pont..

Vagy hmm.., pár hirdetésben látni olyan klíma/fűtés vezérlőt, amin 3db kör alakú kapcsoló van, az elvileg manuális klimás verzió, lehet beraktak egy digi kijelzőt a miénkbe, de maga a klima vezérlés maradt manuális (ki-bekapcs)?

Azt meg lehet tudni valahol alvázszám alapján, hogy milyen felszereltséggel, milyen beépített extrákkal jött ki a verda a gyárból?



Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13263 Dátum: 2017.05.15 11:06:00 »
Azt meg lehet tudni valahol alvázszám alapján, hogy milyen felszereltséggel, milyen beépített extrákkal jött ki a verda a gyárból?
Persze, márkaszervíz tudja megmondani.

farkaszo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 125
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13264 Dátum: 2017.05.15 12:26:23 »
Sziasztok!

Segítséget, tanácsot szeretnék kérni tőletek.

Elromlott a kocsimban a távirányító jelvevője. A távirányító kiadja a jelet, ez le lett ellenőrizve a Meta-nál. A kocsi viszont nem reagál rá. Kulcsal a központizár működik. Helyi autóvillamos nem tudott segíteni. Azt mondja, több ilyen Ave is volt nála, ugyanezzel a hibával.

Valakinek esetleg volt már ilyen tapasztalata?

Előre is köszönöm!

mh197

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13265 Dátum: 2017.05.15 12:53:48 »
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni egy alapjárati hibával kapcsolatban. Új vagyok a fórumon, végigböngésztem mindent, de nem találtam ezt a témát sehol (ez persze lehet az én hibám is).

Tehát adott egy 2004-es Avensis 2.4 kombi 228 000 kilométerrel, élete nagyobb részét pályán futotta/futja normál használat mellett. Az autó alapjáraton (főleg, ha a váltó D-ben van) erősen berezonál, ez a klíma és/vagy hűtő ki-be kapcsolásával erősödik (ahogy átmenetileg leesik a fordulatszám). Felnyitott motorháztetőnél jól látszik, hogy a motor erősen rázkódik, leginkábbis a felső szívó rész/egység.

Amit tudunk:

- motor- és váltótartó bakok jó állapotúak
- az alapjárati fordulatszám a gyári értéknek megfelelő
- egyenletes az alapjárat (leszámítva a klíma ki-be kapcsolását követő korrigálást)
- EGR/gázpedál szelep jól működik, ki lett pucolva -> el volt kokszosodva, a szívó oldal összességében elég kokszos (itt a hatékony pucolásra bármi ötletet szívesen vennék)
- katalizátorhibát tárolt a számítógép, a motorhiba-visszajelző lámpa ezzel összhangban gyakran ég (ennél a futásnál talán nem meglepő), egyéb hibakód nincs
- automata váltó rendben szervizelt és működik, nem onnan ered a rezonancia
- a motor egyébként jó erőben van, szépen fut és gyorsít
- ha a fordulatszám picit emelkedik (például hidegen), a járás teljesen kisimul
- gyertyák és egyebek a gyári előírásoknak megfelelően cserélődtek az évek alatt

Köszönök előre is minden segítséget és ötletet!

Ez 2.4 benzin? Légtömegmérő tisztítás? A kisebb 1.8-asokban, ha a fojtószelep tisztítás nem válik be, én még itt nem olvastam olyat, hogy azonkívül valakinek is fentebb sikerült állítani az alapjáratot.. Nálam helyzetjelző nélkül 620-630 körül ketyeg, ha felnyomom a helyzetjelzőt, akkor 750-re felmegy normálisra. Mostanában úgy járok vele, hogy indítás, és automatikusan jön a helyzetjelző :) Így minden ok.


cimbim avensis-e 2004-es 2.4 executive, a tiéd+enyém is faceliftes, ez lehet közös pont..

Vagy hmm.., pár hirdetésben látni olyan klíma/fűtés vezérlőt, amin 3db kör alakú kapcsoló van, az elvileg manuális klimás verzió, lehet beraktak egy digi kijelzőt a miénkbe, de maga a klima vezérlés maradt manuális (ki-bekapcs)?

Azt meg lehet tudni valahol alvázszám alapján, hogy milyen felszereltséggel, milyen beépített extrákkal jött ki a verda a gyárból?




A digit klíma nem csak a vezérlő panelben különbözik a manuálistól!! A fűtésboxtól kezdve, az érzékelők.. Szóval nem sok esély van rá, hogy olyat csináltak amit írtál. Amúgy meg a klíma hűtőventilátora, ha bekapcsol, az csak jó, mert működik. Na és mi van akkor ha épp a cimbi kocsijában adta már meg magát a hőgomba a klímában ami a ventit kapcsolja, és az azért nem csinálja...Megy úgy is a klíma, csak sokkal magasabb hőfokon, aztán majd egyszer annyi lesz neki.. Ez is egy lehetőség.. Persze a klíma hűtőradija is tömítődhet el kívül, és talán nagyon nagyon ritkán belül is, de azt ha nem mechanikailag gányolták szét a klímahűtőt, akkor egy mosással tudod orvosolni.  ::)
Toyota Avensis 1.8 (T25) lépcsőshátú (2004)

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1102
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13266 Dátum: 2017.05.15 13:24:18 »
Sziasztok!

Segítséget, tanácsot szeretnék kérni tőletek.

Elromlott a kocsimban a távirányító jelvevője. A távirányító kiadja a jelet, ez le lett ellenőrizve a Meta-nál. A kocsi viszont nem reagál rá. Kulcsal a központizár működik. Helyi autóvillamos nem tudott segíteni. Azt mondja, több ilyen Ave is volt nála, ugyanezzel a hibával.

Valakinek esetleg volt már ilyen tapasztalata?

Előre is köszönöm!

Nemá... ép 2 napja írtam a riasztós topicban, hogy nem nyílt a kocsi távnyitóval, egyikkel sem. Igaz, utána megjavult, de most "beparáztattál" :(
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

MaciWorks

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13267 Dátum: 2017.05.15 13:27:59 »
Sziasztok,
elég régen jártam errefelé - azaz csak passzívan olvasgattam a fórumot - de épp az elmúlt időszak hozzászólásai alapján lenne egy olyan kérdésem,
hogy ez a bizonyos bal oldali féltengely rúd törés mindegyik Avét érinti, vagy csak a T25-ök sajátja?
Egy 2001-es gyártású T22 1.8-am van és kicsit kezdek aggódni a dolog miatt.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13268 Dátum: 2017.05.15 13:38:15 »
Sziasztok,
elég régen jártam errefelé - azaz csak passzívan olvasgattam a fórumot - de épp az elmúlt időszak hozzászólásai alapján lenne egy olyan kérdésem,
hogy ez a bizonyos bal oldali féltengely rúd törés mindegyik Avét érinti, vagy csak a T25-ök sajátja?
Egy 2001-es gyártású T22 1.8-am van és kicsit kezdek aggódni a dolog miatt.
T25-re jellemző. Mi újság a motoroddal, mi lett a sztori vége?

melkman

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13269 Dátum: 2017.05.15 15:46:31 »
Ez 2.4 benzin? Légtömegmérő tisztítás? A kisebb 1.8-asokban, ha a fojtószelep tisztítás nem válik be, én még itt nem olvastam olyat, hogy azonkívül valakinek is fentebb sikerült állítani az alapjáratot.. Nálam helyzetjelző nélkül 620-630 körül ketyeg, ha felnyomom a helyzetjelzőt, akkor 750-re felmegy normálisra. Mostanában úgy járok vele, hogy indítás, és automatikusan jön a helyzetjelző :) Így minden ok.


Köszönöm a választ.

2.4 benzin, igen. A legtömegmérőt kifelejtettem a "megvolt" listából, de egyebként nem egyenetlen az alapjárat, stabil 850 körüli (feltételezem az automata miatt), de ezen a fordulaton szemmel láthatóan rázkódik a motor. Ha bekapcsol a klíma vagy a hűtő, akkor leesik kb. 700-750-re és a rázkódás még erősebb lesz... ettől pedig már az egesz autó elkezd vibrálni.

A szervízben csak a pingvinezés ment meg a hümmögés ezidáig sajnos.
« Utoljára szerkesztve: 2017.05.15 15:49:41 írta melkman »

MaciWorks

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13270 Dátum: 2017.05.15 16:28:11 »
T25-re jellemző. Mi újság a motoroddal, mi lett a sztori vége?

Köszönöm a választ.
Megy a jármű, de nem vagyok maradéktalanul elégedett.  :no:
Sajnos akkor kellett volna okosabbnak lennem, s bevállalni a trélerezést az itt ajánlott békési szerelőhöz. Most már mindegy...
Anno ugye gyűrűzve lett, kipufogószelepek cserélve, meg tömítések, csapágy, vízpumpa, síkolás. Itt ez 150-ben volt. Hónolás nem volt, bár erről megoszlanak a vélemények.
Ehhez jött a leömlő katalizátor (bontott), meg az alsó katalizátor (utángyártott).
Mivel volt egy VVT-i hibám, cseréltem a VVT-i szelepet is, bár ez legalább olcsó volt.
A kocsi jön-megy, nem füstöl, látszólag ok., viszont ahogy észrevettem, most mintha megint fogyasztana egy kis olajat. Mérés alatt van. Kérdés, hogy a Mobil 3000 olaj nem tetszik neki, vagy újra jön elő a probléma.
Tartok tőle - mivel sajnos utólag kiderült ez meg az, hogy a szerelőm igencsak hanyag munkát végzett, vagyis újrakezdhetem a procedúrát záros határidőn belül.
A baj az, hogy errefelé egyszerűen nem bírtam értelmes szerelőt keríteni, így ahhoz vittem, aki relatíve értelmes áron egyáltalán hajlandó volt hozzányúlni.
Mert volt aki azt mondta, hogy nem nyúlna hozzá, meg aki reflexből 400e-ről indított.
Öröm az ürömben, hogy - egy eltűntnek hitt, majd megkerült csomagomnak hála - van egy majdnem teljes tömítéskészletem, módosított dugóim gyűrűkkel, csavarok, csapágyak, olaj stb.
Egyelőre várok mi lesz.
Egy furcsaság van viszont, 2-3-as fokozatban, leginkább hideg motornál gyorsításkor olyan 2-3000 fordulat körül egy furcsa kerepelős hangot hallok.
Eddig senki nem tudta mi is ez. Nem változik, régóta megvan, semmi egyéb jele nincs.  https://www.youtube.com/watch?v=I2-YPgOR_iA Ilyen.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13271 Dátum: 2017.05.15 18:53:21 »
Motornak ha megint nekimész akkor lehet érdemes lenne a már bevált szakihoz mégis leautózni.
Kinyomott kuplungra(úgy, hogy tartod a fordulatot) megszűnik az a kereplés vagy marad? Ha kinyomott kuplungra megszűnik, akkor egyik váltócsapágyad kezdi megadni magát.

wolf75

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13272 Dátum: 2017.05.15 20:19:00 »
Sziasztok en is uj vagyok itt, es elore is elnezest az ekezet hiany miatt.

Van egy problemam amit meg nem sikerult orvosolni a szakiknak.
Az auto 100km/h felett instabilla valik es nagyon erzekeny a kormany mozdulatra, akar 0.5mm-re is.
A nyomvalyuk ide-oda vezetik, es kozbe nagyon konnyu a szervo, es huz egy kicsit balra.

Esetleg tapasztalt mar valaki hasonlo hibat??
(futomu allitas volt)
En meg a nem megfelelo kerek osszetartasra gondolok, de passz.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13273 Dátum: 2017.05.15 20:46:39 »
Szilent, stab pálca?

wolf75

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13274 Dátum: 2017.05.15 21:25:08 »
Igen az meg egy lehetseges ok.
Akkor viszont, az elozo tulaj nekivagta valaminek rendesen.