Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3742937 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

sadafi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 49
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13215 Dátum: 2017.05.04 11:53:13 »
Tulajdonképpen a gumiharang belsejében állnia kell a zsírnak, hisz a csuklók halála, ha a harang kiszakad és kosz megy bele, azt keni a felületek közé. A szár kinn van szabad levegőn. Van az a pár milliméter, a bilincs alatt, ami már nem zsíros, ahol a bilincs maga szorítja a "gumit a vasra". Ti is erre a részre gondoltok?

Véleményem szerint ez nem csak a rozsda műve, ehhez kell egy repedés is ami jócskán elvesz a keresztmetszetből, szemléltetni teszek képet alább
Ezek alapból túlméretezett dolgok, a munkahelyemen mi is gyártunk hasonlókat, más gyártó, más méretű hajtáselemeit, a hőkezelés edzés-megeresztés kényes mozzanata a gyártásnak, a repedés pedig sokszor későbbi "pihentetésnél" is jelentkezik. Minden keresztmetszet változás-átmérő váltás feszültséggyűjtő. Ezt értem úgy, hogy gyártáskor is, de akár így évekkel később, ha egy ponton, ott a bilincs alatt a rozsda miatt változik a hasznos átmérő kicsit, simán lehet egy repedés kiinduló pontja is.
 
Majd szemrevételezem, fényképet is lövök, ha kézhez kapom a töröttet, de most hirtelen úgy rémlik - :) bár olyan gyorsan történt minden :) - hogy nem ott hanem a gumitól 10-20-30 mm-rel beljebb tört.
Szerintem sem az a kb. 2mm-es rozsdától gyengül meg a tengely....inkább anyaghiba, és ez már szerintem elég ok lenne a toyotának a visszahívásokra és ingyen cserére. Amúgy ez enyém így nézett ki

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1102
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13216 Dátum: 2017.05.04 12:03:05 »
Nah, ezen a képen is látszik, hogy a töret felső része egy fáradásos-kagylós repedés, az alsó része pedig a finomszemcsés töret, ami az utolsó pillanatnál már nem bírta a nyomatékot.
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1102
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13217 Dátum: 2017.05.04 18:43:43 »
https://onedrive.live.com/?id=EE700AF3D1553A02%21124817&cid=EE700AF3D1553A02

Pár kép, ez a kerék felőli része, ezt hoztam el "kabalának"
- ezeken is látszik, hogy a friss töret nincs a keresztmetszet fele sem.
- az is látszik, a gumiharang bilincse alatt ment szét mégis
- és az is hogy hogy a fogazott résztől félúton a törésig még a festék is megvan.

Sajnos a külső csukló sem úszta meg, vagy a töréskor, vagy a vontatás a műhelyig kikészült.

'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

vm69

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 65
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13218 Dátum: 2017.05.04 20:22:15 »
Mennyi km futás után tört?
Esetleg lehet tudni,hogy kb. mi az a km  futás ami után törik...?
Enyémben jelenleg 185000 van,lehet érdemes lenne megelőzni és kicseréltetni,mielőtt cserben hagyna ...
« Utoljára szerkesztve: 2017.05.04 20:26:28 írta vm69 »

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13219 Dátum: 2017.05.04 20:57:28 »
https://onedrive.live.com/?id=EE700AF3D1553A02%21124817&cid=EE700AF3D1553A02

Pár kép, ez a kerék felőli része, ezt hoztam el "kabalának"
- ezeken is látszik, hogy a friss töret nincs a keresztmetszet fele sem.
- az is látszik, a gumiharang bilincse alatt ment szét mégis
- és az is hogy hogy a fogazott résztől félúton a törésig még a festék is megvan.

Sajnos a külső csukló sem úszta meg, vagy a töréskor, vagy a vontatás a műhelyig kikészült.
Enyémre mikor ránéztek, mondták, hogy már nem az eredeti van benne, ne aggódjak. A szövegkörnyezetből meg a beszélgetésből nekem az jött le, hogy:
- ismert probléma, hogy a gyári előbb-utóbb törik
- ha ki lett cserélve legalább a szár, akkor 8-10 évig nem lesz gond vele
- cseredarabnál már csak a gumiharangra meg a bilincsre kell figyelni (3000ft/darab a gyári harang+bilincs)



bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13220 Dátum: 2017.05.04 22:36:44 »
Mennyi km futás után tört?
Esetleg lehet tudni,hogy kb. mi az a km  futás ami után törik...?
Enyémben jelenleg 185000 van,lehet érdemes lenne megelőzni és kicseréltetni,mielőtt cserben hagyna ...
Szia!
Tudsz már valamit az autóról? Beszéltél Andrással?
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

vm69

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 65
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13221 Dátum: 2017.05.04 23:13:53 »
Szia!

Szerda délután beszéltünk,már  szétszedte és úgy néz ki  a motor a szokásos papírforma,a hengerfejet elvitte gépműhelyben,majd gondolom Tőlük várja,hogy mik a fejlemények,azt mondta ma hívni fog,de nem hívott. Gondolom a gépműhelyben még nem lettek kész stb..  Egyébként a jövőhét elejére ígérte a befejezést hétfő-kedd.
« Utoljára szerkesztve: 2017.05.04 23:17:09 írta vm69 »

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13222 Dátum: 2017.05.04 23:35:03 »
Szia!

Szerda délután beszéltünk,már  szétszedte és úgy néz ki  a motor a szokásos papírforma,a hengerfejet elvitte gépműhelyben,majd gondolom Tőlük várja,hogy mik a fejlemények,azt mondta ma hívni fog,de nem hívott. Gondolom a gépműhelyben még nem lettek kész stb..  Egyébként a jövőhét elejére ígérte a befejezést hétfő-kedd.
Meglesz akkorra, amikorra ígérte. Másnap el is vittem a plusz liter olajat, ahogy ígértem.[emoji6]
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13223 Dátum: 2017.05.05 01:06:00 »
Mennyi km futás után tört?
Esetleg lehet tudni,hogy kb. mi az a km  futás ami után törik...?
Enyémben jelenleg 185000 van,lehet érdemes lenne megelőzni és kicseréltetni,mielőtt cserben hagyna ...
Nekem 580e-nél tört el. Szvsz nem futásteljesítmény, hanem korfüggő... (Lehet, hogy mégis a rozsda a hunyó? :hmmmm: )

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13224 Dátum: 2017.05.05 07:24:54 »
Nekem 580e-nél tört el. Szvsz nem futásteljesítmény, hanem korfüggő... (Lehet, hogy mégis a rozsda a hunyó? :hmmmm: )
Saját tippem az, hogy korrodál, aztán egy ponton a folyamatos csavaró erők miatt megindul egy repedés ami befelé is teret enged a korróziónak, aztán egyszer csak elpattan.

Tibi72

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 148

komaromiferi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13226 Dátum: 2017.05.05 22:08:59 »
Sziasztok,

Sok helyen keresgèltem màr de nem talàltam seholsem választ.

Vàsàroltam egy T27 facelift 2014 es 2.0 d4d motoros avensis kombit most 58 ezer km van benne valós.
Elhoztam a helyi toyota kereskedèsből 1 hèt utàn viszakelett vinnem mert gyorsítàskor füstölt. Regeneràciót csinàltak rajta, elhoztam mentem vele szintèn füstöl, szurkes feketes feheres füst nem brutàlis mennyisègben de azèrt elèggè szèpen làtszik a mögöttem lèvö autó làmpàjànàl illetve szüleim jöttek utànnam ès bàrmikor gyorsítottam füstöl. Visszavittem megint mert egyik utamon kivillant a motor hiba illetve a vsc hiba. Kiolvastàk ès valamilyen 3. Szenzort kell cserèlni a kipufogónàl. Viszont aztmondtak ezzel lehet nem oldodik meg.

Tudnàtok tanàcsot adni ezeknèl a motoroknàl ilyenkor mi lehet a gon? Vagy esetleg volt màr valakinek hasonló gondja? Igazàndiból tanácstalan vagyok mert az autó tökèletesen mukodik ès megy de megis füstöl.

Előre is köszönöm!

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13227 Dátum: 2017.05.06 01:42:48 »
Sziasztok,

Sok helyen keresgèltem màr de nem talàltam seholsem választ.

Vàsàroltam egy T27 facelift 2014 es 2.0 d4d motoros avensis kombit most 58 ezer km van benne valós.
Elhoztam a helyi toyota kereskedèsből 1 hèt utàn viszakelett vinnem mert gyorsítàskor füstölt. Regeneràciót csinàltak rajta, elhoztam mentem vele szintèn füstöl, szurkes feketes feheres füst nem brutàlis mennyisègben de azèrt elèggè szèpen làtszik a mögöttem lèvö autó làmpàjànàl illetve szüleim jöttek utànnam ès bàrmikor gyorsítottam füstöl. Visszavittem megint mert egyik utamon kivillant a motor hiba illetve a vsc hiba. Kiolvastàk ès valamilyen 3. Szenzort kell cserèlni a kipufogónàl. Viszont aztmondtak ezzel lehet nem oldodik meg.

Tudnàtok tanàcsot adni ezeknèl a motoroknàl ilyenkor mi lehet a gon? Vagy esetleg volt màr valakinek hasonló gondja? Igazàndiból tanácstalan vagyok mert az autó tökèletesen mukodik ès megy de megis füstöl.

Előre is köszönöm!
Valszeg zömmel rövid távon használta az előző tulaj, azért ilyen.
Ha valami csodaszert kipróbálnál, akkor szerintem a Würth dpf pucolója legyen. Ha az sem segít (szvsz nem fog  :no:), akkor a részecskeszűrő csere a megoldás. Az nem túl olcsó... :cry:  :banging:

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13228 Dátum: 2017.05.06 08:35:14 »
Azért ez elég durva 58ezer km -nél. Nekem mindjárt 100ezer és én még sosem vettem észre füstölést.
Pedig néha direkt figyeltem, hogy na most?
Remélhetőleg a szenzor csere és az általad javasolt tisztító segít.
Fery

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13229 Dátum: 2017.05.06 08:47:48 »
Azért ez elég durva 58ezer km -nél. Nekem mindjárt 100ezer és én még sosem vettem észre füstölést.
Pedig néha direkt figyeltem, hogy na most?
Remélhetőleg a szenzor csere és az általad javasolt tisztító segít.
Lehet benzines kellett volna neki a használata alapján, de nem akarta a 8 literes fogyasztást. A dízel meg csak 5 litert eszik, úgyhogy jó lesz az. Aztán lehet hogy szóltak a szervízben, hogy az alacsony fogyasztás mellé kell majd bele DPF és egyéb költséges finomságok. :D