Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3742498 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

sadafi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 49
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13200 Dátum: 2017.05.03 14:27:30 »
 A baloldalit kompletten csak gyáriban kapni 157000 Ft-tól (Szakál Metál). Vagy rendelsz új tengelyt(30-50e) és egy szerelővel a régi csuklókkal összerakatod, vagy bontóból használtat(40-50e) esetleg felújítottat(50-60e). Én a felújítottat választottam mert ez volt a leggyorsabb.

sadafi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 49
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13201 Dátum: 2017.05.03 14:34:37 »
Ja...és keresd fb88 fórumtársunkat, neki sikerült komplett tengelyt vennie a netről 2év garival 68ezerért, ha nem sűrgős akkor ez talán a legkifizetődőbb megoldás.

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1102
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13202 Dátum: 2017.05.03 14:37:33 »
:(

Ma reggel bal féltengely elfáradt. Óvodától való induláskor: recccs.

Keresek vissza ki hogyan oldotta meg, ha valamelytek épp itt van. köszönném a segítséget.

Ő lesz a cseredarab:
https://www.jofogas.hu/pest/Toyota_Avensis_Bal_Feltengely_Szar_1_6__1_8_Benzin_62680746.htm
Holnap érkezik és beköltözik a verdába.
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

sadafi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 49
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13203 Dátum: 2017.05.03 14:45:18 »
Én is beszéltem velük de mikor megkérdeztem, hogy miféle cuccot árulnak pld.: a tengely gyártója, származási hely, garancia, vagy mi van a csomagoláson feltüntetve... ezekre nem tudott akkor választ adni, én ezért úgy döntöttem, hogy lutrit nem veszek.

Blacika

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13204 Dátum: 2017.05.03 14:59:50 »
Üdv!

A következő jelenségről szeretnék tanácsokat, ötleteket kérni. Avensis Verso 2.0 VVTi 2005  kuplungoláskor a motor fordulatszáma megemelkedik kb. 300-400 rpm -el. A pillangószelepet kitakarítottam, a légtömeg mérőt átmostam féktisztítóval de egyik sem hozott változást. Valami ötlet?

Laci

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1102
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13205 Dátum: 2017.05.03 15:09:13 »
Én is beszéltem velük de mikor megkérdeztem, hogy miféle cuccot árulnak pld.: a tengely gyártója, származási hely, garancia, vagy mi van a csomagoláson feltüntetve... ezekre nem tudott akkor választ adni, én ezért úgy döntöttem, hogy lutrit nem veszek.

Számlával adja, így a fogyasztóvédelmi szabályok alól nem menekül, de ne legyen rá szükség :)
Az idő pedig itt is szorít, anyám alól húztam ki a (csere)kocsit, de hétvégén már ő sem tud meglenni nélküle.
« Utoljára szerkesztve: 2017.05.03 15:26:14 írta Deka »
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13206 Dátum: 2017.05.03 15:16:05 »
Üdv!

A következő jelenségről szeretnék tanácsokat, ötleteket kérni. Avensis Verso 2.0 VVTi 2005  kuplungoláskor a motor fordulatszáma megemelkedik kb. 300-400 rpm -el. A pillangószelepet kitakarítottam, a légtömeg mérőt átmostam féktisztítóval de egyik sem hozott változást. Valami ötlet?

Laci
Hamarabb lépj le a gázpedálról kuplungoláskor. ;-)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13207 Dátum: 2017.05.03 19:02:18 »
https://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=1164.msg695439#msg695439

ennek 3 hete :)
Lehúzták a gumit és azt mondták, hogy oké? :eek: Írj nekik mindenképpen, hogy kicsit csalódott vagy. Ez tipikusan könnyen előrejelezhető dolog.
Annyit viiszont elmondanék, hogy nekem se nézte meg átvizsgáláskor a Mayer, csak akkor kukkantottak be a gumi alá mikor kifejezetten kértem.

Sziasztok!

Még új vagyok a fórumon,de szeretnék egy kis segítséget kérni.
A kesztyűtartó alatt van a szellőztető? szervo motorja (itt a fórumon olvastam)és az kattogó hangot ad.
Lehúztam a csatlakozót és sztm a fűtést szabályozza,mert utána nem nagyon jött a meleg.
Érdeklődnék,hogy akinek volt már ilyen hibája azt hogyan és hol orvosolta.

Előre is köszönöm a segítséget.

DK.
Márkaszervíz 100.000 körül, vagy bontott 30-40.000, vagy szétszeded és rögzíted a tengelyen a csigát(ez szokott lelazulni benne). Van egy lexusos javító videó hozzá youtube-on, ha van kedved szerelni nézd meg.


Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1102
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13208 Dátum: 2017.05.03 20:30:46 »
Lehúzták a gumit és azt mondták, hogy oké? :eek: Írj nekik mindenképpen, hogy kicsit csalódott vagy. Ez tipikusan könnyen előrejelezhető dolog.
Annyit viszont elmondanék, hogy nekem se nézte meg átvizsgáláskor a Mayer, csak akkor kukkantottak be a gumi alá mikor kifejezetten kértem.

Megnézték a külső-belső csuklókat, a gumiharangokat, azok bilincsét. A munkalapon nem, de szóban jelezték, hogy mindkét oldalon "ködöl" a szimmering (némi trutyi volt az motor alatti műanyag burkolatokon).

Mire a műhelybe értünk (vontattak) már meg is tudták mutatni, hogy kb hol tört el:

Kicsit "mókás", hogy itt a féltengely-szár maga törik... Az egyetlen elődje, a sokat emlegetett Feliciám nem tudom, hány csuklót evett meg a 270ekm alatt, talán 3-3 külsőt, jobb-balt, de még a belső csillaggal is volt gond...
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

Blacika

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13209 Dátum: 2017.05.03 21:09:24 »
Hamarabb lépj le a gázpedálról kuplungoláskor. ;-)

Próbáltam! :-)  A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy először leveszem a lábam a gázról majd egy másodperc szünet és mehet a kuplung. Volt már vagy tíz-tizenkét autóm és vezettem jó pár cégeset de ilyet még nem tapasztaltam.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13210 Dátum: 2017.05.03 21:14:39 »
Megnézték a külső-belső csuklókat, a gumiharangokat, azok bilincsét. A munkalapon nem, de szóban jelezték, hogy mindkét oldalon "ködöl" a szimmering (némi trutyi volt az motor alatti műanyag burkolatokon).
Nade a lényeg pont az, hogy a szár gumiborítása alá benézzenek. Az a legfontosabb, ugyanis Avensis esetében minden esetben a szár törik el, mert berohad a gumi alatt. Persze a gumiharangok állapota meg a bilincselés is fontos, de a szár lesz az ami miatt ottmaradsz valahol.

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13211 Dátum: 2017.05.03 22:14:42 »
Nade a lényeg pont az, hogy a szár gumiborítása alá benézzenek. Az a legfontosabb, ugyanis Avensis esetében minden esetben a szár törik el, mert berohad a gumi alatt. Persze a gumiharangok állapota meg a bilincselés is fontos, de a szár lesz az ami miatt ottmaradsz valahol.
Olyan kicsiny részt eszik meg a rozsda a tengelyből, hogy szvsz élő ember nem gyanakodnak rá, hogy eltörik, hacsak nem találkozott már ilyen esettel. :hmmmm: Halkan jegyzem meg, hogy szakszerviznek illene tudni róla. :surrender:

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13212 Dátum: 2017.05.03 22:31:30 »
Ha az átmérőt megnézed és kiszámolod, hogy a keresztmetszetnek mekkora százaléka, egy miliméter korrózió, akkor azért hamar világos lesz. Én is azon háborgok amúgy, hogy tipikus dolog, a márkaszervíznek szólnia kellett volna róla. Amihez persze meg kellett volna nézni. :/

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1102
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13213 Dátum: 2017.05.03 22:44:44 »
Tulajdonképpen a gumiharang belsejében állnia kell a zsírnak, hisz a csuklók halála, ha a harang kiszakad és kosz megy bele, azt keni a felületek közé. A szár kinn van szabad levegőn. Van az a pár milliméter, a bilincs alatt, ami már nem zsíros, ahol a bilincs maga szorítja a "gumit a vasra". Ti is erre a részre gondoltok?

Véleményem szerint ez nem csak a rozsda műve, ehhez kell egy repedés is ami jócskán elvesz a keresztmetszetből, szemléltetni teszek képet alább
Ezek alapból túlméretezett dolgok, a munkahelyemen mi is gyártunk hasonlókat, más gyártó, más méretű hajtáselemeit, a hőkezelés edzés-megeresztés kényes mozzanata a gyártásnak, a repedés pedig sokszor későbbi "pihentetésnél" is jelentkezik. Minden keresztmetszet változás-átmérő váltás feszültséggyűjtő. Ezt értem úgy, hogy gyártáskor is, de akár így évekkel később, ha egy ponton, ott a bilincs alatt a rozsda miatt változik a hasznos átmérő kicsit, simán lehet egy repedés kiinduló pontja is.
 
Majd szemrevételezem, fényképet is lövök, ha kézhez kapom a töröttet, de most hirtelen úgy rémlik - :) bár olyan gyorsan történt minden :) - hogy nem ott hanem a gumitól 10-20-30 mm-rel beljebb tört.
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

DK

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13214 Dátum: 2017.05.04 06:38:27 »
""Márkaszervíz 100.000 körül, vagy bontott 30-40.000, vagy szétszeded és rögzíted a tengelyen a csigát(ez szokott lelazulni benne). Van egy lexusos javító videó hozzá youtube-on, ha van kedved szerelni nézd meg.""

Nagyon köszönöm   ::)