Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3742521 alkalommal)

0 Felhasználó és 16 vendég van a témában

Bormart

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13110 Dátum: 2017.04.07 15:51:24 »
Az autó 150.000 Km futott(legalább is ennyit mutat az óra).Megnézem a bronzkeféket!Köszönöm szépen!

dobó

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13111 Dátum: 2017.04.07 20:15:43 »
Ha van multimétered akkor méregethetsz is pár dolgot.
Mérd meg a generátorra menő vastag vezetéket a generátornál a generátor külső burkolatához . Ha megvan a 14 -14,5 volt akkor minden rendben van a generátorral.
A feszültség a vezetéken és a csavarkötéseken eshet le.
Akusaru tisztítás , Vezetékek saruzásának tisztítása és a motor karosszéria összekötésének tisztítása szokott segíteni.

Indítás:
Indításkor a test és az önindító vékony vezetéke között 12 voltnak kell lennie.
Ha ez nincs akkor nem kattan az önindító és nem forog.
Ha megvan a fesz akkor a behúzómágnes forrasztása is lehet hibás ezért nem indít.
Vagy a kefék nagyon kopottak.
Önindítót megütögetve ha indít akkor mindenképpen az önindítót kellesz szétkapni és rendberakni.

Bormart

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13112 Dátum: 2017.04.07 20:47:44 »
 Nagyon köszönöm a segítséget!Kivettük az önindítót leteszteltük és tökéletesen működött.Ezt követően az indító relé hiba is szóba jött, amit szintén kivettünk és
multiméterrel történő néhány mérés után visszakerült a helyére .És indul az autó! :clap:.Utólag bánom, hogy az önindítót nem szedtük szét hogy a bronzkefék állapotáról képet kapjunk,de örvendtünk, hogy működik.A relé érintkezési hibájára  gondoltunk mint hibaforrás.A lehető leghamarabb kicserélem egy újra.Remélem ez az állapot nem átmeneti,ha igen akkor majd jelenkezem.Addig is nagyon köszönöm mindenki segítségét!Üdv:Csongor.

Gmatyi88

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13113 Dátum: 2017.04.07 21:05:01 »
Páran már írták, hogy ezen a fordulaton elég remegős a motor. Ráadásul nekem az is bajom, hogy ha pl lejtőn úgy állok meg, hogy az autó orra fentebb van mint a háta, vagy mondjuk olyan helyen, ahol nem vízszintben, hanem jobbra dőlésben van az autó, akkor gyakran a 620-at sem tartja, hanem leejti 600 alá, és ott meg a lefulladásgátlás miatt elkezdni megemelni 1000-ig, majd vissza, és ebből szép lassú hullámzós alapjárat lesz..Időnként forgalomban is produkálja, de ha a helyzetjelzőt vagy lámpát felnyomom, akkor felemeli 800-ra és azzal meg minden ok. Most pl úgy járok, hogy ha kellene, ha nem, nyomom rá a helyzetjelzőt, és úgy minden ok. Csak azért ez nem biztos, hogy így kellene, hogy működjön. Ráadásul többen írtak 600 alatti alapjáratokról is. Nem tudom hogy órán vagy műszerrel nézték-e, és műszerrel néztem, 620-625 közt tartja pl az enyém. Az is vicc, hogy ugyanazon autóban ennyire sokféle a normál alapjárat. Mert ha ECU programozott, akkor miért nem tartja a beállított értéket..
Kb röviden ennyi lenne a gond vele, amúgy részemről, ha nem hullámozna be időnként, nem zavarna, hogy 620 az alapjárat..

Nekem ezt a dolgot a pillangó szelep tisztítása oldotta meg ,valamint légtömegmérő tisztítás.  Kapott új üa szűrőt  plusz a benzinbe adalékot. Érezhetően dinamikusabb lett és azóta nem remeg. Igaz csak pályán használom ,szóval nem lustul el. Egyébként nekem nagyon koszos lerakódásos volt minden.... Városban használta az előző tulaj. T22 1.6 vvti

fb88

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13114 Dátum: 2017.04.07 21:53:34 »
Sziasztok!
Toyota Avensis 1.8 benzines 2005 évjáratú autómhoz keresek bal oldali féltengelyt!

mh197

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13115 Dátum: 2017.04.10 17:41:30 »
Nekem ezt a dolgot a pillangó szelep tisztítása oldotta meg ,valamint légtömegmérő tisztítás.  Kapott új üa szűrőt  plusz a benzinbe adalékot. Érezhetően dinamikusabb lett és azóta nem remeg. Igaz csak pályán használom ,szóval nem lustul el. Egyébként nekem nagyon koszos lerakódásos volt minden.... Városban használta az előző tulaj. T22 1.6 vvti

Nos az enyémben mind a pillangó mind a légtömegmérő csont tiszta. Ha a világítást ráadom akár csak tompítottig is, teljesen jó az alapjárat, de anélkül túl alacsony szerintem a 620.. Amúgy felfoghatom egy beépített extrának is, mivel így sosem felejtek el indulás után világítást kapcsolni :D :D :D :D :D
Toyota Avensis 1.8 (T25) lépcsőshátú (2004)

Bormart

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13116 Dátum: 2017.04.11 19:04:00 »
Nagyon köszönöm a segítséget!Kivettük az önindítót leteszteltük és tökéletesen működött.Ezt követően az indító relé hiba is szóba jött, amit szintén kivettünk és
multiméterrel történő néhány mérés után visszakerült a helyére .És indul az autó! :clap:.Utólag bánom, hogy az önindítót nem szedtük szét hogy a bronzkefék állapotáról képet kapjunk,de örvendtünk, hogy működik.A relé érintkezési hibájára  gondoltunk mint hibaforrás.A lehető leghamarabb kicserélem egy újra.Remélem ez az állapot nem átmeneti,ha igen akkor majd jelenkezem.Addig is nagyon köszönöm mindenki segítségét!Üdv:Csongor.
Sajnos nem az indító relé volt a probléma !Két napig működött aztán megint nem indult.Az önindító kopogtatása megoldotta a problémát .Indult az autó!Ismét kiszedtük az önindítót de most már szét is szedtük annak ellenére,hogy pillanatnyilag működött és ahogy írtátok a bronzkefék voltak nagyon elkopva.Önindító csere folyamatban.Köszönöm.

mh197

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13117 Dátum: 2017.04.12 12:40:32 »
Sajnos nem az indító relé volt a probléma !Két napig működött aztán megint nem indult.Az önindító kopogtatása megoldotta a problémát .Indult az autó!Ismét kiszedtük az önindítót de most már szét is szedtük annak ellenére,hogy pillanatnyilag működött és ahogy írtátok a bronzkefék voltak nagyon elkopva.Önindító csere folyamatban.Köszönöm.

Írtuk, hogy bronzkefe lesz...Amikor levettétek először, akkor megmozdult a tengely, és ment egy ideig, míg megint olyan pozícióban meg nem állt az önindító, ahol nem ér oda a kefe a kommutátor részhez..
Ne komplett önindítót cserélj, hanem vegyél hozzá bronzkefét. Ebay-ről a GEBE német márka (6 ezer Ft) tökéletesen passzol, és jó minőségű is. Kb egy másfél hét alatt itt van. Ha meg sürgősen kell az autó, akkor a használtban sem biztos, hogy nagyon "fitt" már a kefe, tehát a fel és újra leszerelést azzal sem lehet sokáig megúszni. Max a mostaninak a kefespanoló rugóján hajlítasz még egy kicsit, hogy kibírja addig, amíg megjön az alkatrész, aztán amikor itt van akkor csere. Mivel komplett a bronzkefe házzal együtt kapod a csere darabot, így a régire nem lesz szükség, szinte plug&play az összeszerelés is. Nem szabad elfeledkezni a kommutátor tisztításról sem (én 400-as smirglit használtam hozzá), plusz a szükséges pontok újrazsírozásáról. Ha megvan csinálva minden rendesen, akkor drasztikusan jobban (könnyen) fog indulni az autó.
Toyota Avensis 1.8 (T25) lépcsőshátú (2004)

Tapti75

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13118 Dátum: 2017.04.12 17:53:19 »
Sziasztok!
Végre meg van az autó! Viszont a gond is jött vele. Random megjelenik a VSC TRC OFF hibaüzenet, de pl. ha leállítom az autót akkor újraindítás után nincs hiba. (vétel előtt ki lett próbálva, computerre is rá volt rakva, szervizpapírok szerint is stimmel a Km, tehát úgy érzem megtettünk mindent amit lehetett)
Van esetleg valakinek tippje?

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13119 Dátum: 2017.04.12 18:17:55 »
Sajnos nem az indító relé volt a probléma !Két napig működött aztán megint nem indult.Az önindító kopogtatása megoldotta a problémát .Indult az autó!Ismét kiszedtük az önindítót de most már szét is szedtük annak ellenére,hogy pillanatnyilag működött és ahogy írtátok a bronzkefék voltak nagyon elkopva.Önindító csere folyamatban.Köszönöm.
Legalább sikerült behatárolni a problémát. Az órában lévő 150.000km-t innentől erős fenntartásokkal kezelném. Ha friss vétel, akkor váltóolajat is cseréltess és füleld meg, hogy nincs-e váltócsapágy zümmögés ami kinyomott kuplungra elhallgat.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13120 Dátum: 2017.04.12 18:24:47 »
Sziasztok!
Végre meg van az autó! Viszont a gond is jött vele. Random megjelenik a VSC TRC OFF hibaüzenet, de pl. ha leállítom az autót akkor újraindítás után nincs hiba. (vétel előtt ki lett próbálva, computerre is rá volt rakva, szervizpapírok szerint is stimmel a Km, tehát úgy érzem megtettünk mindent amit lehetett)
Van esetleg valakinek tippje?
A VSC+TRC OFF duó a menetszabályzó elektronikára redukálja a lehetséges problémák számát. Ha viszont a Check engine+VSC+TRC OFF trió világít, akkor bármi lehet. Ilyenkor ki kell olvasni a konkrét hibakódot akkor amikor produkálja. CheckEngine biztos nem világít?
« Utoljára szerkesztve: 2017.04.12 18:28:24 írta Silent »

Tapti75

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13121 Dátum: 2017.04.12 18:31:43 »
A VSC+TRC OFF duó a menetszabályzó elektronikára redukálja a lehetséges problémák számát. Ha viszont a Check engine+VSC+TRC OFF trió világít, akkor bármi lehet. Ilyenkor ki kell olvasni a konkrét hibakódot akkor amikor produkálja. CheckEngine biztos nem világít?

Köszönöm, a Check Engine nem világít.
Menetszabályzó elektronikáról egy picit többet lehet tudni? Tudom kezdő a kérdés...
Milyen megoldás jöhet számításba?
« Utoljára szerkesztve: 2017.04.12 18:39:21 írta Tapti75 »

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13122 Dátum: 2017.04.12 20:27:31 »
ABS, valamelyik metrika szenzor, kontakthiba, stb. Ahogy írtam, ki kell olvasni a hibakódot.

Tapti75

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13123 Dátum: 2017.04.12 21:20:45 »
ABS, valamelyik metrika szenzor, kontakthiba, stb. Ahogy írtam, ki kell olvasni a hibakódot.

Köszi! Rajta vagyok!

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13124 Dátum: 2017.04.12 22:45:17 »
ABS, valamelyik metrika szenzor, kontakthiba, stb. Ahogy írtam, ki kell olvasni a hibakódot.
Vagy vigye vissza az autót a kereskedőhöz, még frissiben...