Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3821037 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mûszerfalvilágítás
« Válasz #1290 Dátum: 2008.03.08 13:03:04 »
Idézetet írta: "City55"
No, új kuplungom és elsõ fékem van. A kuplung nagyon könnyû és csöndes lett, viszont indulásnál néha picit rángat. Erre van-e spéci gyógymód vagy "kínozzam meg" picit ? Köszi Viziborz-nak a tippet, a www.autoteka2000.hu valóban korrekt és olcsó alkatrészforrásnak bizonyult. Végülis a kuplung 'Aisin" márkájú lett, az elsõ tárcsák és betét "Textar".


Ne kínozd, mert még jobban rángatni fog. Bánj vele finoman az elején! Amúgy ezek jó márkák.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

marc

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Avensis hiba?
« Válasz #1291 Dátum: 2008.03.08 20:54:01 »
Sziasztok!
Régóta olvasom a fórumot és mint újonnan regisztráló, elsõként leírnám a '98-as Avensis-em nem létezõ hibáit.
A kocsi végig a családé volt, én másfél éve használom és hihetetlennek találom, hogy egy gép 9 év / 135e km után is ennyire hibamentesen képes üzemelni (ezt gyorsan lekopogom  :) )
Tehát a kopó alkatrészeket leszámítva:
- kuplung egy bizonyos ponton nyikorog kb. 4 éve (nem is szeretném, hogy belenyúljanak, amíg nem muszáj)
- díszlécek mind a 4 ajtón felkunkorodtak/letörtek (ahogy olvastam, csak eredetivel érdemes pótolni, majd talán tavasszal...)
- egyik este lelopták a dísztárcsákat, ami nagyon dühítõ, de nem Õ tehet róla (Vigyázzatok rájuk!)
- a lengéscsillapítók gondolom fáradnak, egyre inkább kopognak, de cserléni azért még nem kell
- az izzókat az átlagosnál gyakrabban kell cserélni (kb. félévente)

Hát, így leírva még viccesebbnek tûnik a lista (fõleg összehasonlítva pár mai új autó hibalistájával), tehát szerintem jó pár évig együtt fogjuk még róni a köröket.

Üdv,
marc
'98 Avensis 1.6

string

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1292 Dátum: 2008.03.10 13:54:34 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Idézet
Köszi, hogy megnyugtattál a lendkerékkel kapcsolatban, mindenesetre tegnapig nem volt ilyen hang, azóta csak arra figyelek. Olyan szép egyenletes volt eddig a teljes tartományban. Kicsit olyan, mintha azon a ponton "kilyukadna a kipufogódob" elég csúnya hangot hallatva. Pont azon a határon van, ahol négyesben városban 50 km/h körül megyek, így nem tudok nem rá figyelni.


Elég sok dízelnél jön elõ zörgés a légszûrõház és bevezetõ csõ találkozásánál. Próbáld ki, hogy valakivel gázoztatod az autót azon a fordulaton amikor csinálja ezt a hangot, és közben a légszûrõházat feszegesd erre arra kézzel, nyomkodd le. Ha változik a hang/elhagyja, akkor ott a hiba.


Köszi szépen, tényleg ez volt a baj, magam bizony nehezen jöttem volna  rá.

Izolder

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Avensis hátulja
« Válasz #1293 Dátum: 2008.03.10 20:13:46 »
Sziasztok!Vettem egy sérült 99-es évjáratú Avensist.Az eleje tökéletes viszont kellene nekem egy komplett hátulja.Ha valaki tud segítsen.70/208 65 00

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Avensis hátulja
« Válasz #1294 Dátum: 2008.03.11 08:31:48 »
Idézetet írta: "Izolder"
Sziasztok!Vettem egy sérült 99-es évjáratú Avensist.Az eleje tökéletes viszont kellene nekem egy komplett hátulja.Ha valaki tud segítsen.70/208 65 00


Bontók a honlapon,valamennyivel olcsóbb a haszáltautón lévõ hirdetésekbõl mazsolázni.
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Jana36

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 53
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1295 Dátum: 2008.03.12 08:07:09 »
Köszi a jókivánságokat!

A kocsit Oroson vettem, nem tudom a kereskedés nevét sajna, a 41-s mellett. Most megpróbálok cserélni egy hátsó szondát, megkaptam 40-ért, meglátom mi lessz belõle, majd jelzem. 3 müszerrel néztem, mind ezt adta ki, bizok benne, össze jön

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1296 Dátum: 2008.03.12 08:24:44 »
Idézetet írta: "Jana36"
Köszi a jókivánságokat!

A kocsit Oroson vettem, nem tudom a kereskedés nevét sajna, a 41-s mellett. Most megpróbálok cserélni egy hátsó szondát, megkaptam 40-ért, meglátom mi lessz belõle, majd jelzem. 3 müszerrel néztem, mind ezt adta ki, bizok benne, össze jön


Nagyábból belõttem hogy a 2 db közül melyiket vihetted el. :D Az épületszobrásztól nem messze lévõ kereskedésre tippelek. :D
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Jana36

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 53
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1297 Dátum: 2008.03.12 09:31:24 »
kék-fehér kerítés egy kis emelkedõn
nagyon korrekt a tulaj....

tigri

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
motorcsere
« Válasz #1298 Dátum: 2008.03.19 12:44:04 »
Helló sokat tapasztalt Toyotások!Nagyon új vagyok a fórumon, és csak jövendõbeni Avensis tulaj,de a szerelem már régebbi.Vásárlás elõtt állok most zajlik az elsõ körös telefonos megbeszélés és csak néhány darabot láttam a környéken (nyíregyháza).Azt szeretném egy hozzáértõtõl megtudni,hogy mennyire kell félnem a motorcserés autóktól?Több külömbözõ autót is találtam szervizkönyves követhetõ elõéletû általában 2002-es évjáratúakat garanciális motorcserével,állítólag gyártási hiba miatt.Ha ez igaz mi van azokkal a példányokkal amelyeknél nem cseréltek.Úgy tudom hogy visszahívás nem volt csak ha észlelte valaki az olajfogyást akkor cserélték.Ezzel kapcsolatban kérnék segítséget!Sajnos még nem tudtam mind a 87 oldalt végigolvasni így elõre is elnézést kérek ha már fenn lenne a "megoldás",és igérem szorgalmasan végigolvasom az összes hozzászólást hogy fölösleges kérdésekkel ne szaporítsam a szót.
Üdv
Ja és ha valakinek lenne szíve megválni ráncfelvarott Avensisétõl,akkor még nem köteleztem el magam és van bennem utazási hajlandóság....

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: motorcsere
« Válasz #1299 Dátum: 2008.03.19 14:43:04 »
Idézetet írta: "tigri"
Helló sokat tapasztalt Toyotások!Nagyon új vagyok a fórumon, és csak jövendõbeni Avensis tulaj,de a szerelem már régebbi.Vásárlás elõtt állok most zajlik az elsõ körös telefonos megbeszélés és csak néhány darabot láttam a környéken (nyíregyháza).Azt szeretném egy hozzáértõtõl megtudni,hogy mennyire kell félnem a motorcserés autóktól?Több külömbözõ autót is találtam szervizkönyves követhetõ elõéletû általában 2002-es évjáratúakat garanciális motorcserével,állítólag gyártási hiba miatt.Ha ez igaz mi van azokkal a példányokkal amelyeknél nem cseréltek.Úgy tudom hogy visszahívás nem volt csak ha észlelte valaki az olajfogyást akkor cserélték.Ezzel kapcsolatban kérnék segítséget!Sajnos még nem tudtam mind a 87 oldalt végigolvasni így elõre is elnézést kérek ha már fenn lenne a "megoldás",és igérem szorgalmasan végigolvasom az összes hozzászólást hogy fölösleges kérdésekkel ne szaporítsam a szót.
Üdv
Ja és ha valakinek lenne szíve megválni ráncfelvarott Avensisétõl,akkor még nem köteleztem el magam és van bennem utazási hajlandóság....


Én nem félnék a motorcserés kocsitól, ha a cserét márkaszervíz hajtotta végre a garancia keretében.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1300 Dátum: 2008.03.22 19:40:30 »
Sziasztok!

Oly apró gondom van, hogy az autóm mikor belemegyek egy kisebb úthibába, a jobb elejébõl hallok valami mûanyag féle koppanást! Kicsit olyan, mintha valami mõanyag beremegne és odaverõdne valaminek! De egyszerûen nem jövök rá, hogy mi az! Valaki nem járt még így Ave II-el?

+ 110-120km/h környékén elõjön a jobb elsõ ajtó felõl egy búgó szélzaj. Nem tapasztalt ilyet valaki?

Segítségeteket elõre is köszönöm!

Beken
BekeN

jocópapa

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Gyártás
« Válasz #1301 Dátum: 2008.03.22 21:07:44 »
:?: Mindenkit üdvözlök. Az lenne a kérdésem, hogy az Avensis-t hol gyártják? Most egy Japán gyártású Carina-e-m van és szeretném lecserélni Avensisre. Már azt is hallotam ,hogy Angliában,Törökországban meg még Japánban is Még azzal is riogatnak , hogy meg fogom bánni mert az a Avensis már nem olyan jó mint a jó régi Carinám A válaszokat elõre is köszönöm nagy segítség lenne Üdv. :toy: [/i][/b]
ocópapa 94' carina 1.6 xli

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1302 Dátum: 2008.03.22 21:14:37 »
Az Avensiseket Angliában gyártják.
Törökországban az Auris és a Corolla Verso készül. A Yaris pedig Francia, az Aygo Cseh összeszerelésû. A most futó Corolla eddig Japánból került hozzánk, mostantól pedig Dél-Afrikából jön majd.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: Gyártás
« Válasz #1303 Dátum: 2008.03.22 23:47:49 »
Idézetet írta: "jocópapa"
Még azzal is riogatnak, hogy meg fogom bánni mert az a Avensis már nem olyan jó mint a jó régi Carinám

Ne higgy nekik, nem ezen múlik.
music     

zsono

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 538
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1304 Dátum: 2008.03.23 07:48:10 »
Idézetet írta: "Beken"
Sziasztok!

Oly apró gondom van, hogy az autóm mikor belemegyek egy kisebb úthibába, a jobb elejébõl hallok valami mûanyag féle koppanást! Kicsit olyan, mintha valami mõanyag beremegne és odaverõdne valaminek! De egyszerûen nem jövök rá, hogy mi az! Valaki nem járt még így Ave II-el?

+ 110-120km/h környékén elõjön a jobb elsõ ajtó felõl egy búgó szélzaj. Nem tapasztalt ilyet valaki?

Segítségeteket elõre is köszönöm!

Beken



Az elsõ futómû stabilizátor pálcáját nézetném meg elõször, aztán a kerék feletti mûanyag sárfelverõdés védõ mûanyag csavarjait, patentjeit.
Ha a kormányzás, vezetés során nem tapasztalsz változást, nem jelentõs a hiba.

Ilyen szélzajjal nem találkoztam még, de ehhez hasonló zajokat a gumi is okozhat. Talán, ha nyárit teszel fel, elmúlik, vagy akár a nyárival jöhetett elõ?
Próbaként menet közben engedd le az ablakot, aztán vissza, és közben hallgasd meg, változik-e a zaj.

Zs.
Zsono