Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3821729 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Jana36

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 53
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1275 Dátum: 2008.02.29 05:01:39 »
Sziasztok!
Uj vagyok itt, de örülök hogy van ez az oldal.
Most vettem egy Avensist, 1,8benzin, 2003 és már 2 nap mulva a vásásrlástól megjelent a müszerfalon a szerviz lámpa  :(
Rárakták gépre, katalizátor hatásfoka alacsony. Azt mondták régen áll a kereskedésben, sok volt a hideginditás, és ki kell égetni a katalizátort. 2 hete égetem, de csak nem mulik el a gond. Ha jól láttam, valakinek volt hasonló probléma, írjátok már meg, mi lehet a megoldás.
De ezt leszámítva tényleg remek választás volt .
Elõre is köszi a segítséget.

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1276 Dátum: 2008.02.29 08:38:42 »
Idézetet írta: "Jana36"
Sziasztok!
Uj vagyok itt, de örülök hogy van ez az oldal.
Most vettem egy Avensist, 1,8benzin, 2003 és már 2 nap mulva a vásásrlástól megjelent a müszerfalon a szerviz lámpa  :(
Rárakták gépre, katalizátor hatásfoka alacsony. Azt mondták régen áll a kereskedésben, sok volt a hideginditás, és ki kell égetni a katalizátort. 2 hete égetem, de csak nem mulik el a gond. Ha jól láttam, valakinek volt hasonló probléma, írjátok már meg, mi lehet a megoldás.
De ezt leszámítva tényleg remek választás volt .
Elõre is köszi a segítséget.


Szia!

Gratula a géphez elõször is. :D
Pübe átküldenéd hogy melyik kereskedésbe vetted a kocsit?

A katalizátorba lévõ szutyi kiégetése autópályán egy Nyháza-Bp oda visszával megoldható nagyobb fordulaton  :nagymosoly: .
Ha városba araszolgatol vele nem nagyon fog kiégni ill még több szmötyi rakódik le benne.
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1277 Dátum: 2008.02.29 09:01:36 »
Idézetet írta: "Profy"
Idézetet írta: "Jana36"
Sziasztok!
Uj vagyok itt, de örülök hogy van ez az oldal.
Most vettem egy Avensist, 1,8benzin, 2003 és már 2 nap mulva a vásásrlástól megjelent a müszerfalon a szerviz lámpa  :(
Rárakták gépre, katalizátor hatásfoka alacsony. Azt mondták régen áll a kereskedésben, sok volt a hideginditás, és ki kell égetni a katalizátort. 2 hete égetem, de csak nem mulik el a gond. Ha jól láttam, valakinek volt hasonló probléma, írjátok már meg, mi lehet a megoldás.
De ezt leszámítva tényleg remek választás volt .
Elõre is köszi a segítséget.


Szia!

Gratula a géphez elõször is. :D
Pübe átküldenéd hogy melyik kereskedésbe vetted a kocsit?

A katalizátorba lévõ szutyi kiégetése autópályán egy Nyháza-Bp oda visszával megoldható nagyobb fordulaton  :nagymosoly: .
Ha városba araszolgatol vele nem nagyon fog kiégni ill még több szmötyi rakódik le benne.


Illetve a kiígetés után nem árt törölni a hibakódot egy aksi saru levéttel mondjuk!!!

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1278 Dátum: 2008.02.29 18:55:45 »
Idézetet írta: "Jana36"
Sziasztok!
Uj vagyok itt, de örülök hogy van ez az oldal.
Most vettem egy Avensist, 1,8benzin, 2003 és már 2 nap mulva a vásásrlástól megjelent a müszerfalon a szerviz lámpa  :(
Rárakták gépre, katalizátor hatásfoka alacsony. Azt mondták régen áll a kereskedésben, sok volt a hideginditás, és ki kell égetni a katalizátort. 2 hete égetem, de csak nem mulik el a gond. Ha jól láttam, valakinek volt hasonló probléma, írjátok már meg, mi lehet a megoldás.
De ezt leszámítva tényleg remek választás volt .
Elõre is köszi a segítséget.

Most, hogy mindenki hozzászólt, tudatom:
1. katalizátort cseréltetsz és megszûnik a 'bejelzés' (anyag kb 200e, ha egy szondát sem szakítanak bele(a gyári 50e/db))
2. nézegeted tovább a sárga lámpát (mi van ha ugyanarra a kijelzõre másik hibakód is megy?)
Nekem fél éve pilácsol a lámpa, égettem majd' 3000 km-en, semmi hatás!
Elvileg létezik progi amivel felülírják a comp határértékeit, de eddig még nem jutottam a nyomára.
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

aTTi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Mûszerfalvilágítás
« Válasz #1279 Dátum: 2008.03.02 16:10:02 »
Sziasztok,

A héten az Ave I-esem mûszerfalvilágításában az egyik égõ úgy döntött, hogy befejezi pályafutását a 8 szolgálatban eltöltött éve után - pontosabban elõtte pár nappal. A kérdésem az lenne, hogy próbálta-e már valaki maga cserélni ezeket az izzókat? Milyen izzók kellenek bele?
[gondolom mindenhova egyforma, de ha mégse, akkor a pontos idõ és hõmérsékletet mutató rész mögötti adata meg magát]

Üdv,
aTTi

2000 Avensis I 1.6 Sol LSE 104, 4A-FE
2003 Avensis II 1.8

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re: Mûszerfalvilágítás
« Válasz #1280 Dátum: 2008.03.04 20:34:22 »
Idézetet írta: "aTTi"
Sziasztok,

A héten az Ave I-esem mûszerfalvilágításában az egyik égõ úgy döntött, hogy befejezi pályafutását a 8 szolgálatban eltöltött éve után - pontosabban elõtte pár nappal. A kérdésem az lenne, hogy próbálta-e már valaki maga cserélni ezeket az izzókat? Milyen izzók kellenek bele?
[gondolom mindenhova egyforma, de ha mégse, akkor a pontos idõ és hõmérsékletet mutató rész mögötti adata meg magát]

Üdv,
aTTi


Hi

Regebben irtam hogy en nem vettem meg a draga "toyota" izzot, inkabb elmentem a Tungsram boltba ( szerintem ez kell neked - teljes uveg test alja ellapitva es a ket erintkezo szal jobbra-balra kihajlitva - olyan mint az iranyjelzo izzo csak kisebb es vekonyabb ha jol emlexem  :hmm:  ) es a Conrad electronic-hoz es ott vettem izzokat ( azok voltak jok a kapcsolokba - apro rizsszem izzok ). Lehet hogy "ganyolasnak" tunik, de a zold feny imitaciot en alkoholos filcel oldottam meg mert kulon zold sapkat nem arulnak sehol.

Udv, Viziborz
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


aTTi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Mûszerfalvilágítás
« Válasz #1281 Dátum: 2008.03.04 21:10:17 »
Idézetet írta: "viziborz"
Idézetet írta: "aTTi"
Sziasztok,

A héten az Ave I-esem mûszerfalvilágításában az egyik égõ úgy döntött, hogy befejezi pályafutását a 8 szolgálatban eltöltött éve után - pontosabban elõtte pár nappal. A kérdésem az lenne, hogy próbálta-e már valaki maga cserélni ezeket az izzókat? Milyen izzók kellenek bele?
[gondolom mindenhova egyforma, de ha mégse, akkor a pontos idõ és hõmérsékletet mutató rész mögötti adata meg magát]

Üdv,
aTTi


Hi

Regebben irtam hogy en nem vettem meg a draga "toyota" izzot, inkabb elmentem a Tungsram boltba ( szerintem ez kell neked - teljes uveg test alja ellapitva es a ket erintkezo szal jobbra-balra kihajlitva - olyan mint az iranyjelzo izzo csak kisebb es vekonyabb ha jol emlexem  :hmm:  ) es a Conrad electronic-hoz es ott vettem izzokat ( azok voltak jok a kapcsolokba - apro rizsszem izzok ). Lehet hogy "ganyolasnak" tunik, de a zold feny imitaciot en alkoholos filcel oldottam meg mert kulon zold sapkat nem arulnak sehol.

Udv, Viziborz


Hi,

Én is arra tippeltem, de nem gondoltam volna, hogy a zöld szín az az izzóból ered  :shock:
A fûtéskapcsolók alá már úgyis vettem ilyeneket, a'sszem van még egy pár darab belõle - legalább ez a része kipipálva.

A kérdésesebb számomra az, hogy hol kezdjem bontani, mert még idõ hiányában nem nagyon tudtam megszakérteni a dolgot. Láttam pár csavart, de az takaró plexit rögzíti. Ehhez kérnék egy pici 'support'-ot - hogy jutok a mûszerfal mögé? Bonyolult vagy sem, kormány bezavar-e, vagy sem, vagy csak alulról elkezdem bontani a takarómûanyagot, és majd mögéférek? Itt van azért fenntartásom, mert már pár helyen bontogattam az autót, és a szûk helyekkel meg tudnak õríteni a japó mérnökök.

Üdv,
aTTi

2000 Avensis I 1.6 Sol LSE 104, 4A-FE
2003 Avensis II 1.8

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Mûszerfalvilágítás
« Válasz #1282 Dátum: 2008.03.04 22:59:56 »
Idézetet írta: "aTTi"


Hi,

Én is arra tippeltem, de nem gondoltam volna, hogy a zöld szín az az izzóból ered  :shock:
A fûtéskapcsolók alá már úgyis vettem ilyeneket, a'sszem van még egy pár darab belõle - legalább ez a része kipipálva.

A kérdésesebb számomra az, hogy hol kezdjem bontani, mert még idõ hiányában nem nagyon tudtam megszakérteni a dolgot. Láttam pár csavart, de az takaró plexit rögzíti. Ehhez kérnék egy pici 'support'-ot - hogy jutok a mûszerfal mögé? Bonyolult vagy sem, kormány bezavar-e, vagy sem, vagy csak alulról elkezdem bontani a takarómûanyagot, és majd mögéférek? Itt van azért fenntartásom, mert már pár helyen bontogattam az autót, és a szûk helyekkel meg tudnak õríteni a japó mérnökök.

Üdv,
aTTi


Ha a két csavart kiveszed a mûszerfal takaróból akkor hozzájutol a 4 db csavarhoz ami a mûszer egységet tartja.
A takarót nagyon nehéznek tûnik levenni de csak egy kis forgatás és szelíd erõszak kell hozzá.Meg a kormányt érdemes elõre buktatni. :D

ha kint van a 4 csavar akkor ki lehet billenteni a mûszerfal egységet.
Meglepõdtem de nem olyan mint a carinán hogy az izzón van a sapi ami a szint adja hanem maga a fényvetõ színezett.Így más szín beállítása kicsit nehezebb.

A csatlakozókat nem érdemes szétbontani,én se kisérlezeztem vele,hanem egyszerûen kicsit megforgattam a mûszerfalat és sikerült az izzókhoz férni.
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

aTTi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Mûszerfalvilágítás
« Válasz #1283 Dátum: 2008.03.05 12:58:07 »
Idézetet írta: "Profy"
Idézetet írta: "aTTi"

...
A kérdésesebb számomra az, hogy hol kezdjem bontani, mert még idõ hiányában nem nagyon tudtam megszakérteni a dolgot. Láttam pár csavart, de az takaró plexit rögzíti. Ehhez kérnék egy pici 'support'-ot - hogy jutok a mûszerfal mögé? Bonyolult vagy sem, kormány bezavar-e, vagy sem, vagy csak alulról elkezdem bontani a takarómûanyagot, és majd mögéférek? ...


Ha a két csavart kiveszed a mûszerfal takaróból akkor hozzájutol a 4 db csavarhoz ami a mûszer egységet tartja.
A takarót nagyon nehéznek tûnik levenni de csak egy kis forgatás és szelíd erõszak kell hozzá.Meg a kormányt érdemes elõre buktatni. :D

ha kint van a 4 csavar akkor ki lehet billenteni a mûszerfal egységet.
Meglepõdtem de nem olyan mint a carinán hogy az izzón van a sapi ami a szint adja hanem maga a fényvetõ színezett.Így más szín beállítása kicsit nehezebb.

A csatlakozókat nem érdemes szétbontani,én se kisérlezeztem vele,hanem egyszerûen kicsit megforgattam a mûszerfalat és sikerült az izzókhoz férni.


Aha, na ez hiányzott a sikerhez :) - én nem mertem erõszakoskodni a takaró plexivel, mert nem igazán akart eltávolodni.
De majd most eréjesebben lépek fel vele szemben és kiszedem, csak még mindig félek attól, hogy eltörik.
Van valami tuti mozdulat sorozat, amivel el lehet indítani a kifelé vezetõ úton?

Egyébként anno azért akartam kipiszkálni, mert a vízhõfokmérõ hideg idõben egyszerûen nem hajlandó elindulni. Hosszú percek után se mozdult meg, de ha egy picit megkocogtattam a plexin keresztül, akkor "életre kellt" és megmutattta a tényleges állapotot.
Ilyet tapasztalt még valaki az Ave I-esek között?

2000 Avensis I 1.6 Sol LSE 104, 4A-FE
2003 Avensis II 1.8

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1284 Dátum: 2008.03.05 13:10:55 »
Tuti mozdulatsor:

-kormány megbillent
- kormány borítás és mûszerfal takaró közötti rés megkeresése és a mûanyag meghúzása.2 db kapocs tartja a borítást.
-ekkor elengedi a takaró magát ha a fenti 2 csavar is ki van csavarva. :D
-innetõl szabadon választott a bírkózás
lehet oldalra kicsavarni az ablaktörlõ bajuszkapcsoló irányába
lehet az egészet 90 fokkal elfordítani és kihúzni a kormány és a mûszerfal teteje közötti távin
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1285 Dátum: 2008.03.05 13:58:20 »
nekem is lenne egy kérdésem hátha meg tudjátok válaszolni.

Ha a riogató letilt és ráadod a gyújtást akkor az indító motor közvetlen megtáplálásal (egyik lábra 12V-adás) be lehet indítani a kocsit?
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1286 Dátum: 2008.03.05 20:52:44 »
Idézetet írta: "Profy"
nekem is lenne egy kérdésem hátha meg tudjátok válaszolni.

Ha a riogató letilt és ráadod a gyújtást akkor az indító motor közvetlen megtáplálásal (egyik lábra 12V-adás) be lehet indítani a kocsit?

Gondolom nem az én véleményemre vagy kíváncsi, de itt is elmondom, hogy egy valamire való riasztó több szálat is megszakít.
Ha a kora miatt, vagy egyéb ok miatt gyengélkedik a riasztó símán tud olyat, hogy  mivel a riasztó tranzisztoron keresztül kapcsol, vagy inkább nem kapcsol rendesen, valamilyen nagyobb ellenállás kelt, ami kevés feszt enged a relére, ami nem képes tisztességesen behúzni az indító motor tekercsét, ergo nem indít az indítómotor sem.

Tehát igen, ha a relé megfelelõ, közvetlenül az indítómotorhoz menõ lábára ad az ember közvetlenül feszültséget az aksiról, akkor kiiktatja a gyújtáskapcsoló, riasztó megszakítása, relé és ezek közti vezetékek hibalehetõségét.
Ha mégsem megy,
Jó aksit feltételezve, innen már csak indítómotor hiba, vagy a hozzámenõ vezetékek hibái lehetnek. (amik esetleg szintén ) áthidalhatók, szal abszolút õskori módszerekkel kiszûrhetõ, hogy az indító motor-e a hibás, a hiba az indítómotor és a relé közt van-e, vagy elõtte!!!

NA!

City55

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 46
Re: Mûszerfalvilágítás
« Válasz #1287 Dátum: 2008.03.06 10:00:52 »
Idézetet írta: "aTTi"
Sziasztok,

A héten az Ave I-esem mûszerfalvilágításában az egyik égõ úgy döntött, hogy befejezi pályafutását a 8 szolgálatban eltöltött éve után - pontosabban elõtte pár nappal. A kérdésem az lenne, hogy próbálta-e már valaki maga cserélni ezeket az izzókat? Milyen izzók kellenek bele?
[gondolom mindenhova egyforma, de ha mégse, akkor a pontos idõ és hõmérsékletet mutató rész mögötti adata meg magát]

Üdv,
aTTi


Hali
Kis kézügyességgel te is ki tudod cserélni, tulajdonképp 0,2 w-os rizsszem izzó, de mivel zöld színezésû, kevés helyen kapsz. Toyota szervízben asszem 200 ft/db. 2 vagy 3 kell bele.
Csákány
Ave Caesar '98 TD :)
Az élet nem egy habostorta :)

City55

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 46
Re: Mûszerfalvilágítás
« Válasz #1288 Dátum: 2008.03.06 10:15:03 »
No, új kuplungom és elsõ fékem van. A kuplung nagyon könnyû és csöndes lett, viszont indulásnál néha picit rángat. Erre van-e spéci gyógymód vagy "kínozzam meg" picit ? Köszi Viziborz-nak a tippet, a www.autoteka2000.hu valóban korrekt és olcsó alkatrészforrásnak bizonyult. Végülis a kuplung 'Aisin" márkájú lett, az elsõ tárcsák és betét "Textar".
Ave Caesar '98 TD :)
Az élet nem egy habostorta :)

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1289 Dátum: 2008.03.07 22:03:57 »
Meg csak annyit az izzokrol, hogy az enyemen zold gumi sapka volt ami szepen raegett es nem lehetett 1ben leszedni. Az enyem 98-as lehet hogy a rancfelvarrott tipuson mar nem sapis megoldast hasznaltak. Mondom nekem a zold alkoholos filc segitett. Persze nem annyira eros zold mint a gyari de megteszi. Tobb retegben vittem fel. Persze meg lehet probalni zold uvegfestekkel amit a muveszellatokban es ilyen helyeken lehet kapni.

Viziborz
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel