Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3741253 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

Fox11

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 296
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12690 Dátum: 2017.01.23 10:52:33 »
Spurit bele,és kész!! :) Nem kell túlzásba vinni a paszatolást,jobb mint a benzin.

kori01

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 177
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12691 Dátum: 2017.01.23 12:06:57 »
Azért az tudod, ugye, hogy az üzemanyagfűtés szempontjából nincs különbség a régi TD és az újabb D-4D között. A linkeken látható, hogy mindkét verzió üa. szűrő tartó konzoljában található üa. fűtés is.

A ki, mit és hogyan tankol az autójába (legyen az akár még a régi előkamrás adagolós, vagy az új közvetlen befecskendezős CR rendszerű) infók, amiket itt leírtok az egészen elképesztő.
Egy CR rendszerű autó tankjába:
- 5 % körüli keveréssel benzin?
- kannás gázolaj?

Azután a mellékelt képek az ua. előszűrőről. Háááát...
Mindenki a saját hülyeségének a kovácsa, az már igaz.

Mellékeltem a D-4D üa. szűrőjének elektromos mérési leírását.

Egyébként többször belinkeltem már itt a fórumon, de megteszem még egyszer: A T22 komplett Repair Manual-ja itt elérhető, letölthető. A motorok közül csak a D-4D manualja található itt meg.

Bár tudom, sokkal egyszerűbb kérdezni a fórumon, mint utánanézni. Lásd még feljebb az üa. melegítős történetnél.

Üdv:
BF
Nem megbántás kép irom ezt de inkább figyelmesen olvasd el hogy ilyet enm én irtam,hiszen nekem nem is d4d-van hanem sima td.
A benzines dolgot sem én irtam ,irták többen is.
Az én üzemanyag szűrőmön sajnos nem igen jó a melegitő,de konkrétan a tankból kimenő csőbe már bele volt dermedve az anyag.
Én dermedés gátlót használok azt is leirtam nekem működik.


kori01

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 177
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12692 Dátum: 2017.01.23 12:09:25 »
Arról van infótok, dízelesek, hogy CR-dízelhez mennyire ajánlott a full szintetikus, 2T olajból 5cl/tank mennyiséget használni a normál gázolaj kenését javítandó?
Azt gyorsan felejtd el,nem belevaló esetleg lelki nyugvásként annyira jó hogy tudod van benne olaj,de minek.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12693 Dátum: 2017.01.23 13:03:35 »
Azt gyorsan felejtd el,nem belevaló esetleg lelki nyugvásként annyira jó hogy tudod van benne olaj,de minek.
A pletyka szerint, a "száraz" magyar gázolaj ellensúlyozására szokták használni (nem dermedésgátló jelleggel) a befecskendezők/porlasztók megóvása érdekében. A régebbi dízelekre jótékonyan hat, de a CR dízelek esetében nem biztos. Ezért kérdeztem, hogy Ti mit mondtok erre...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12694 Dátum: 2017.01.23 13:07:24 »
Nem megbántás kép irom ezt de inkább figyelmesen olvasd el hogy ilyet enm én irtam,hiszen nekem nem is d4d-van hanem sima td.

Egészen pontosan ezt írtad: "Neked egy totál más rendszered van ráadásul fűtött cuccal még jó hogy nem dermed bele."
Én erre reagáltam, hogy pontosan ugyanúgy fűtött mind a két rendszer, azt nem értettem, hogy az én rendszeremben miért ráadás a fűtés amikor a tiédben is van.

A CR rendszeres rész természetes nem neked ment, mert, amint a linkelt TD/D-4D üzemanyagszűrő konzolokból is kiderülhetett, pontosan tisztában vagyok vele, hogy neked egy TD-d van.

Azt a hibát valóban elkövettem, hogy összemostam a válaszomban több bejegyzésre adott reakciómat. Elnézést.  :flowers:


Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12695 Dátum: 2017.01.23 15:29:54 »
Arról van infótok, dízelesek, hogy CR-dízelhez mennyire ajánlott a full szintetikus, 2T olajból 5cl/tank mennyiséget használni a normál gázolaj kenését javítandó?

Én úgy tudom,hogy nem tesz jót neki a 2T olaj. Valahol olvastam diesel javítással foglalkozó cikket,lehet totalcar és arra emlékszem,hogy direkt kitértek erre,hogy nem jó. Lerakódásokat okoz és még a porlasztó végére is rárakódik.

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12696 Dátum: 2017.01.23 17:45:30 »
Nem hiszek a szememnek. :cry:
Komolyan ennyi össze-vissza löttyöt képesek vagytok az autóba önteni? Hihetetlen. :wacko:
Ezek azért már nem holmi szívó dízeles motorok, amik bármit megesznek. :nono:
Én a dízelembe anno csak normál gázolajat tankoltam, és -18-ban is simán indult. Ami extra került a tankba, az csak olajcserekor 1-1 STP injektortisztító volt (lehet, hogy az is feleslegesen...) Az üzemanyagszűrőt viszont viszont minden 2. olajcserekor én cserélném.

rbsat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 226
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12697 Dátum: 2017.01.23 19:36:00 »
Azt hiszem nagy szerencse, hogy a ToyoTEAM, vagy Novoth Tibi  nem olvasgat itt. Elájulna ezektől  a sufni borzalmaktól.
Avensis 1.8 / 2007

dobó

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12698 Dátum: 2017.01.23 21:41:23 »
Nem akarok vitázni senkivel de ha bárki úgy jár mint mi hogy ledermed a gázolaja akkor hidjétek el bele fogjátok rakni a tankba a dermedésgátlót vagy a benzint vagy a petróleumot a következő tankolásnál.
Apropó fikázza itt mindenki a gázolaj benzin kombót ami működik de hogy mekkora károkat okoz 60 literhez 3 liter hozzáadása évente max 2 hónapig azt senki nem tudja. Talán nem is okoz .

A kuton vagy a boltban kapható löttyöt (dermedésgátlót) viszont mindenki szemrebbenés nélkül beleönti . Pedig a dermedésgátlók összeveszhetnek a gyári adalékolású gázolajjal ha nincs szerencse.

Legjobb megoldás természetesen a prémium diesel tankolása lenne de ezt nem mindenki engedheti meg magának sajnos.
Na meg ha tudom hogy le fog dermedni a gázolaj biztos senki nem tankolná be . Az esetből tanultam az biztos de talán lehet jobb hogy most ledermedt az olaj mert amióta kitakarítottam a tank szűrőjét azótta sokkal jobban megy az autó .
Megjött bele az erő  :clap:
15 év dzsuvája eléggé fogta az autót. Lehet később nagyobb gond lett volna .

A héten megyek teletankolom az OKKO-n téli üzemanyaggal aztán lassan csak kikerülünk a jégkorszakból.
https://www.okko.ua/en/winter-fuel

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12699 Dátum: 2017.01.23 21:56:39 »
Próbálj ki egy tanknyi mennyiségben OMV Maxxmotion dízelt. Le fog esni az állad, nem fogod elhinni, mekkora különbség van az eddig használt gázolajhoz képest.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kori01

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 177
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12700 Dátum: 2017.01.23 22:17:21 »
A pletyka szerint, a "száraz" magyar gázolaj ellensúlyozására szokták használni (nem dermedésgátló jelleggel) a befecskendezők/porlasztók megóvása érdekében. A régebbi dízelekre jótékonyan hat, de a CR dízelek esetében nem biztos. Ezért kérdeztem, hogy Ti mit mondtok erre...
hát ha nem mondod...........
tudom miért rakják bele,szerintem baromság az 2t be való nem dieselbe.
nem láttam még olyat száraz gázolaj miatt szétment valami.olyan hogy vizes az van.

kori01

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 177
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12701 Dátum: 2017.01.23 22:19:49 »
Egészen pontosan ezt írtad: "Neked egy totál más rendszered van ráadásul fűtött cuccal még jó hogy nem dermed bele."
Én erre reagáltam, hogy pontosan ugyanúgy fűtött mind a két rendszer, azt nem értettem, hogy az én rendszeremben miért ráadás a fűtés amikor a tiédben is van.

A CR rendszeres rész természetes nem neked ment, mert, amint a linkelt TD/D-4D üzemanyagszűrő konzolokból is kiderülhetett, pontosan tisztában vagyok vele, hogy neked egy TD-d van.

Azt a hibát valóban elkövettem, hogy összemostam a válaszomban több bejegyzésre adott reakciómat. Elnézést.  :flowers:
még csak nem is én linkeltem ::)
de nekem is fűtött valóban csak mégis beledermed az a baj előtte a csőben,vagy már a tankszűrő fogja meg.

kori01

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 177
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12702 Dátum: 2017.01.23 22:25:49 »
Nem akarok vitázni senkivel de ha bárki úgy jár mint mi hogy ledermed a gázolaja akkor hidjétek el bele fogjátok rakni a tankba a dermedésgátlót vagy a benzint vagy a petróleumot a következő tankolásnál.
Apropó fikázza itt mindenki a gázolaj benzin kombót ami működik de hogy mekkora károkat okoz 60 literhez 3 liter hozzáadása évente max 2 hónapig azt senki nem tudja. Talán nem is okoz .

A kuton vagy a boltban kapható löttyöt (dermedésgátlót) viszont mindenki szemrebbenés nélkül beleönti . Pedig a dermedésgátlók összeveszhetnek a gyári adalékolású gázolajjal ha nincs szerencse.

Legjobb megoldás természetesen a prémium diesel tankolása lenne de ezt nem mindenki engedheti meg magának sajnos.
Na meg ha tudom hogy le fog dermedni a gázolaj biztos senki nem tankolná be . Az esetből tanultam az biztos de talán lehet jobb hogy most ledermedt az olaj mert amióta kitakarítottam a tank szűrőjét azótta sokkal jobban megy az autó .
Megjött bele az erő  :clap:
15 év dzsuvája eléggé fogta az autót. Lehet később nagyobb gond lett volna .

A héten megyek teletankolom az OKKO-n téli üzemanyaggal aztán lassan csak kikerülünk a jégkorszakból.
https://www.okko.ua/en/winter-fuel
ja igazad van,kb van aki vagy 2éve dieselesik vagy még nincs is neki aztán...........
ezt a benzines meg petróleumos dolgot már amitóa diesel motor van használják.
bár én továbbra is maradok a dermedés gátlónál ha gond van a nagy hideggel.
hiszen a kutaknál is azt tesznek bele ha beleteszik.

TomiFilth

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 138
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12703 Dátum: 2017.01.23 22:37:18 »
Elnézést, rövidítettem. 3.3 -as kondim van igen :) Bár kimérve csak 3-as :D 50V max fesz biztos elég lesz.
A polaritást most úgy látom, hogy a kék a plusz a fehér a negatív. A kék vezetékbe megy az ellenállás is.

Itt egy mikrós kondival csinálja,de van olyan is, ahol 4,7 -essel. A 3.3 közte van. Van 2.2-esem is, de a kimért jelalakhoz nekem talán a 3.3 jobb lesz.

https://www.youtube.com/watch?v=n-upYHEQu0w&feature=youtu.be#t=370.761

Amúgy itt is 1 Mohm az ellenállás.

Végigmentem az összes hozzászóláson a az általam beírt P0430 óta. Lehet én sem úszom meg ezt a hack-et? :)

Plusz fejleményként jött be nálam, hogy valószínűleg a hátsó hangtompító dobom valahol belül összeszakadt, mert egyrészt fekete kondenzvizes dzsuva jön belőle, másrészt pedig a hangja is megváltozott, mintha "gluggyogna" benne valami. :) Nem tudom szebben leírni.

Az létezhet, hogy a megváltozott fojtás miatt írta ki a P0430-as hibakódot nálam az ECU?  :hmmmm:
Ennyi számíthat neki?

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12704 Dátum: 2017.01.24 07:51:32 »
még csak nem is én linkeltem ::)
de nekem is fűtött valóban csak mégis beledermed az a baj előtte a csőben,vagy már a tankszűrő fogja meg.

Persze, hogy nem Te linkelted, mert én linkeltem! Valami itt nem kerek.
Részemről itt befejeztem a társalgást.