Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3741759 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10253
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12675 Dátum: 2017.01.22 19:58:37 »
Kicsit furák nekem ezek a gázolajproblémák -15 °C körül és alatt.
Az autóm mindig csillaggarázsban áll sajnos, ez az 5. közös telünk, amikor minden munkanapon 6:30 körül (tehát a leghidegebb időben) indítom. Idén volt már, hogy 2-sel kezdődött a kijelzett külső hőmérséklet. Mínuszban. Két számjegyű.
Sima, nem prémium dízelt tankolok kb. havonta, 3 hetente mindenféle extra dermedésgátlós hókiszpókusz nélkül.
Soha nem volt a gázolaj dermedéséből adódó hidegindítási gondom! Soha!

Most akkor a kérdés az, hogy Ti mit csináltok másképpen?

Üdv:
BF
Jó kérdés, nekem benzines van.
De amikor 20 évig volt MTZ, azzal sem volt ilyen gond. Lehet, hogy 1-2 kút szórakozik?

TtkRN2

kori01

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 177
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12676 Dátum: 2017.01.22 20:28:47 »
Kicsit furák nekem ezek a gázolajproblémák -15 °C körül és alatt.
Az autóm mindig csillaggarázsban áll sajnos, ez az 5. közös telünk, amikor minden munkanapon 6:30 körül (tehát a leghidegebb időben) indítom. Idén volt már, hogy 2-sel kezdődött a kijelzett külső hőmérséklet. Mínuszban. Két számjegyű.
Sima, nem prémium dízelt tankolok kb. havonta, 3 hetente mindenféle extra dermedésgátlós hókiszpókusz nélkül.
Soha nem volt a gázolaj dermedéséből adódó hidegindítási gondom! Soha!

Most akkor a kérdés az, hogy Ti mit csináltok másképpen?

Üdv:
BF
Neked egy totál más rendszered van ráadásul fűtött cuccal még jó hogy nem dermed bele.
audi tdivel rohangáltam most ugyanonnan tankoltam,a garázsból kannából.
az audi egyszer sem állt meg totál semmi,a hiace az leállt,az avensis 2.0td is 10kilóméter után.


dobó

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12677 Dátum: 2017.01.22 20:30:35 »
Nos nekem volt gázolaj problémám T22 Avensis D4-D otoval.
Én a keleti végeken csak ukrán anyaggal járok és saját magam tankolok. De most egy ismerős hozott üzemanyagot az ünnepek előtt ami beledermedt a kocsiba.
Az autót betoltam 1 napra a fűtött garázsba ahol 10 fok van és előkevert dermedésgátlót adtam a tankban lévő üzemanyaghoz.
Nem ért semmit sajnos.
Másnap pár km után megállt az autó és nem is szívta fel a gázolajat a pumpa. Hiába nyomkodtam lent maradt a pumpa vagyis vákkum volt gázolajcsőben.
Leszívni nem tudtam a tanknyíláson az üzemanyagot mert nem ment le a cső.
A tankot a tetején az ülés alatt bontottam meg kivettem a szintmérőt és a szűrőt a tankból.
A szűrő fél óráig ultrahangos tisztítóban fürdőzött míg én egy csővel leszívtam az üzemanyagot a tankba lógatott csővel.
8mm belső furatú csövön 20l 1 óra alatt esett ki a csőből pedig a cső vége az aknában volt .
Ez a művelet kb 3 órámba tellett. A szűrőn a dzsuva 15 éves trutyi. A tankot kitakarítottam teljesen az utolsó cseppeket kitöröltem ronggyal.
A kocsi ezután még mindig ledadogott ezért a pumpa alatti finomszűrőt is cserélnem kellett még jó hogy bevásároltam előre a nagyszervízhez. A szűrőt szétköszörültem és a tartalmát kiöntöttem egy delmás dobozba.
Reggelre leülepedett és a doboz alján a piszok kb fél centi volt.
A szűrőcserétől kezdve a kocsi hibátlan.
Ezekben a nagy minuszokban MOL NEO EVO DIESELT tankoltam Egyébként meg OKKO kuton szoktam de egyenlőre kihajtom belőle ezt az adag prémium gázolajat.

Adalékolás: A dermedésgátlók jók ha még tankolás előtt bettöltjük. Dermedés után nem használnak semmit!
5% benzin vagy petróleum dermedés előtt régi bevált módszer a korszerű diesel autóknál is használható nyugodtan.
Aki mást állít hazudik! A lényeg hogy ne tudjon kicsapódni a parafin mert ha kicsapódik akkor szívás van!



kori01

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 177
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12678 Dátum: 2017.01.22 20:31:55 »
Jó kérdés, nekem benzines van.
De amikor 20 évig volt MTZ, azzal sem volt ilyen gond. Lehet, hogy 1-2 kút szórakozik?

TtkRN2
az mtz megeszik mindent kb mindegy milyen olaj,de nekünk a john deereok na azok már nem finomabb technikák.

dobó

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12679 Dátum: 2017.01.22 20:43:22 »
Főleg ha az MTZ-ből ki van hajítva a szűrő :-D Elegy akár fáradtolajjal vagy sütőolajjal is simán :-D
Az avensis viszont nem!
A finomszűrő tetején van egy elektromos csati ha valaki ráérős és belemérne a csatiba hogy mit mér azt megköszönném. Én szakadást mértem pedig az elvileg előmelegítő fűtőpatron lenne. Elvileg néhány ohmot kellene ott mérjek.


vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10253
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12680 Dátum: 2017.01.22 20:46:35 »
OFF
Olaj igen, még a transzformátorolaj is jó neki állítólag, de a paraffin már talán annyira nem.
HTO esetleg, de fáradtolaj, meg sütőolaj nem volt benne, arról nincs tapasztalatom.
ON
TtkRN2
« Utoljára szerkesztve: 2017.01.22 20:49:10 írta vd1234 »

kori01

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 177
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12681 Dátum: 2017.01.22 20:48:59 »
Nos nekem volt gázolaj problémám T22 Avensis D4-D otoval.
Én a keleti végeken csak ukrán anyaggal járok és saját magam tankolok. De most egy ismerős hozott üzemanyagot az ünnepek előtt ami beledermedt a kocsiba.
Az autót betoltam 1 napra a fűtött garázsba ahol 10 fok van és előkevert dermedésgátlót adtam a tankban lévő üzemanyaghoz.
Nem ért semmit sajnos.
Másnap pár km után megállt az autó és nem is szívta fel a gázolajat a pumpa. Hiába nyomkodtam lent maradt a pumpa vagyis vákkum volt gázolajcsőben.
Leszívni nem tudtam a tanknyíláson az üzemanyagot mert nem ment le a cső.
A tankot a tetején az ülés alatt bontottam meg kivettem a szintmérőt és a szűrőt a tankból.
A szűrő fél óráig ultrahangos tisztítóban fürdőzött míg én egy csővel leszívtam az üzemanyagot a tankba lógatott csővel.
8mm belső furatú csövön 20l 1 óra alatt esett ki a csőből pedig a cső vége az aknában volt .
Ez a művelet kb 3 órámba tellett. A szűrőn a dzsuva 15 éves trutyi. A tankot kitakarítottam teljesen az utolsó cseppeket kitöröltem ronggyal.
A kocsi ezután még mindig ledadogott ezért a pumpa alatti finomszűrőt is cserélnem kellett még jó hogy bevásároltam előre a nagyszervízhez. A szűrőt szétköszörültem és a tartalmát kiöntöttem egy delmás dobozba.
Reggelre leülepedett és a doboz alján a piszok kb fél centi volt.
A szűrőcserétől kezdve a kocsi hibátlan.
Ezekben a nagy minuszokban MOL NEO EVO DIESELT tankoltam Egyébként meg OKKO kuton szoktam de egyenlőre kihajtom belőle ezt az adag prémium gázolajat.

Adalékolás: A dermedésgátlók jók ha még tankolás előtt bettöltjük. Dermedés után nem használnak semmit!
5% benzin vagy petróleum dermedés előtt régi bevált módszer a korszerű diesel autóknál is használható nyugodtan.
Aki mást állít hazudik! A lényeg hogy ne tudjon kicsapódni a parafin mert ha kicsapódik akkor szívás van!
ismerős a szitu
dermedés után már semmi nem jó
előtte én használok dermedés gátlót eddig bevált de csakis plusz fokos olajban keverve.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12682 Dátum: 2017.01.22 21:15:40 »
Érdemes venni előre tartalékba (1-2 darabot)? Mennyi kb. az ára? Hibánál OBD-ből lehet kiolvasni, hogy melyik cserélendő?
Én egynél többet nem vennék - nekem most tartalékba a kicsit rossz van. Nekem 10k volt, de ez ugye attól függ mennyi kedvezményt tudsz szerezni. A hibakód henger specifikus - P0301 - Cylinder 1... , satöbbi. Gondolom a hengerek számozása nálad is ugyanez leyz.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12683 Dátum: 2017.01.22 21:44:11 »
Aki mást állít hazudik! A lényeg hogy ne tudjon kicsapódni a parafin mert ha kicsapódik akkor szívás van!
Így van, épp akartam írni, hogy ha kicsapódott akkor onnan már nincs visszaút. Erre írtam, hogy jobb a békesség, inkább bele kell tenni időben az adalékot, akkor is ha drága.

Én egynél többet nem vennék - nekem most tartalékba a kicsit rossz van. Nekem 10k volt, de ez ugye attól függ mennyi kedvezményt tudsz szerezni. A hibakód henger specifikus - P0301 - Cylinder 1... , satöbbi. Gondolom a hengerek számozása nálad is ugyanez leyz.
Köszi. Szépen ledokumentáltad a csere lépéseit, el is raktam egy doksiba hátha kell majd egyszer. :)

mh197

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12684 Dátum: 2017.01.22 22:41:21 »
Úgy látszik nálam is megvan ez az alapjárat ingadozósdi..

A lényeg, hogy fojtószeleptisztítás megvolt, légszűrő új, légtömegmérő teljesen tiszta, lék nincs a szívó részen, gyertyák újak, trafók jók, hibakód nincs. Az autó megy rendesen, és ami érdekes, hogy ha bekapcsolom a világítást, akár csak a helyzetjelzőig, akkor szépen beáll az alapjárat 800-ra, egyébként meg 600 és 950 közt ingadozik. Olyan mintha befulladna 600 alatt picivel majd automatikusan a lefulladásgátló emel az alapjáraton majd visszaesik, és megint emeli, és így tovább szépen ingázik.

Hidegen teljesen jó az alapjárat, 1800- ról szépen csökken vissza ahogy melegszik a motor, és üzemmelegen meg ez a helyzet amit fenn leírtam.

Gyári diaggal tudnak ennek az alapjáratán emelni? Olyan mintha az lenne túl alacsonyra állítva..
Ötlet még, hogy mit lehet ezzel kezdeni? Mi okozhatja?
Toyota Avensis 1.8 (T25) lépcsőshátú (2004)

Hoffmann G.

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12685 Dátum: 2017.01.23 00:17:13 »
Sracok, a benzin adagolasa gazolajba ? Azok az idők elmúltak. A modern rendszerekbe bele van számolva a gázolaj kenokepessege amit 1% benzin is majdnem 100% ban felold. Erről a keceli Benedeczki tudna nektek mesélni de nem fog mert ő Diesel porlasztokat és adagolokat javít tehát ebből él.

dobó

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12686 Dátum: 2017.01.23 04:41:14 »
Nehogy azt mond hogy 60 liter gázolajat 3 liter benzin felold  :lol:
Mindamellett mindkettő kőolaj származék összeveszni nem tud egymással .
Jól bevált régi megoldás a téli hónapokra.
Sokkal komolyabb gépekben is beválik . Szerinted az oroszok hogy csinálják? Ott állnak a hidegben az X5 mellett és adagolják a tankba a kis adalékot? :whistling:
Megmondom ők is benzint használnak.
Semmi baja nem lehet tőle. A kenőképesség meg se nem romlik se nem javul ennyitől. Esetleg a benzin kicsit tisztítja a rendszert.

Hoffmann G.

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12687 Dátum: 2017.01.23 06:49:16 »
Nehogy azt mond hogy 60 liter gázolajat 3 liter benzin felold  :lol:
Mindamellett mindkettő kőolaj származék összeveszni nem tud egymással .
Jól bevált régi megoldás a téli hónapokra.
Sokkal komolyabb gépekben is beválik . Szerinted az oroszok hogy csinálják? Ott állnak a hidegben az X5 mellett és adagolják a tankba a kis adalékot? :whistling:
Megmondom ők is benzint használnak.
Semmi baja nem lehet tőle. A kenőképesség meg se nem romlik se nem javul ennyitől. Esetleg a benzin kicsit tisztítja a rendszert.
Nem azt mondtam hogy három liter benzin felold 60 liter gázolajat hanem hogy a kenokepesseget semlegesíti , lol.

Nyilván, az oroszok nem állnak a dízel x5 mellett télen hiszen benzinest használnak , lol :)

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12688 Dátum: 2017.01.23 07:39:05 »


Azért az tudod, ugye, hogy az üzemanyagfűtés szempontjából nincs különbség a régi TD és az újabb D-4D között. A linkeken látható, hogy mindkét verzió üa. szűrő tartó konzoljában található üa. fűtés is.

A ki, mit és hogyan tankol az autójába (legyen az akár még a régi előkamrás adagolós, vagy az új közvetlen befecskendezős CR rendszerű) infók, amiket itt leírtok az egészen elképesztő.
Egy CR rendszerű autó tankjába:
- 5 % körüli keveréssel benzin?
- kannás gázolaj?

Azután a mellékelt képek az ua. előszűrőről. Háááát...
Mindenki a saját hülyeségének a kovácsa, az már igaz.

Mellékeltem a D-4D üa. szűrőjének elektromos mérési leírását.

Egyébként többször belinkeltem már itt a fórumon, de megteszem még egyszer: A T22 komplett Repair Manual-ja itt elérhető, letölthető. A motorok közül csak a D-4D manualja található itt meg.

Bár tudom, sokkal egyszerűbb kérdezni a fórumon, mint utánanézni. Lásd még feljebb az üa. melegítős történetnél.

Üdv:
BF
« Utoljára szerkesztve: 2017.01.23 08:06:28 írta keeper83 »

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12689 Dátum: 2017.01.23 08:00:38 »
Arról van infótok, dízelesek, hogy CR-dízelhez mennyire ajánlott a full szintetikus, 2T olajból 5cl/tank mennyiséget használni a normál gázolaj kenését javítandó?

4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i