Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3742333 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

kori01

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 177
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12660 Dátum: 2017.01.22 16:24:33 »
Sziasztok!

Ma délután nem indult be az autó (Avensis 2.0 TD)..olyan, mintha nem kapna üzemanyagot,van ebbe kézi működtetésre lehetőség? gyanús,hogy megdermedt a nafta benne.

Üdv!
van a kézipumpa az üzemanyagszürő tetején.
de valószinű telement a szürőd,cseréltd ki elsőként.megadom a számom.
0630 9741705
Segítek hivj nyugodtan.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12661 Dátum: 2017.01.22 16:37:16 »
azt hittem az fbs miatt.amugy igazad van rengeteg a kókány szerelő
Hja, nem. De FSB témakörben biztosan nem fogunk kiegyezni. Laikusként úgy látom, hogy egy olajra reagens paszta olaj mellé nem való, inkább fizetek olyanért ami a gyártó és a  paszta gyártójának tech specifikációi szerint is arra és oda van kitalálva, letesztelve, betervezve.


Sziasztok!

Ma délután nem indult be az autó (Avensis 2.0 TD)..olyan, mintha nem kapna üzemanyagot,van ebbe kézi működtetésre lehetőség? gyanús,hogy megdermedt a nafta benne.

Üdv!
Van, a kézikönyv írja is. De ez inkább kicsapódott parafintól eltömődött szűrő lesz. Álltál szabad ég alatt a -15 fokokban? Nemrég volt valakinek a fórumon hasonló problémája. Üzemanyag tankból jövő csövet visszafelé kifújta a  topictárs és ezek után beindult.

UI: Mivel lehetne adagolni a dízelt, hogy ne csapódjon ki -15 fok alatt? Elég gáz hogy a kutaknál nem adalékolják alapból eléggé ilyenkor télen.

Mewryck

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12662 Dátum: 2017.01.22 16:46:58 »
van a kézipumpa az üzemanyagszürő tetején.
de valószinű telement a szürőd,cseréltd ki elsőként.megadom a számom.
0630 9741705
Segítek hivj nyugodtan.

Most nem vagyok otthon,elmentünk a másik autóval. Számod mentettem(köszönöm),amint tudok nekiesek,ha nem megy a dolog,hívlak.

Hja, nem. De FSB témakörben biztosan nem fogunk kiegyezni. Laikusként úgy látom, hogy egy olajra reagens paszta olaj mellé nem való, inkább fizetek olyanért ami a gyártó és a  paszta gyártójának tech specifikációi szerint is arra és oda van kitalálva, letesztelve, betervezve.

Van, a kézikönyv írja is. De ez inkább kicsapódott parafintól eltömődött szűrő lesz. Álltál szabad ég alatt a -15 fokokban? Nemrég volt valakinek a fórumon hasonló problémája. Üzemanyag tankból jövő csövet visszafelé kifújta a  topictárs és ezek után beindult.

UI: Mivel lehetne adagolni a dízelt, hogy ne csapódjon ki -15 fok alatt? Elég gáz hogy a kutaknál nem adalékolják alapból eléggé ilyenkor télen.

Nem kaptam hozzá kézikönyvet,ha van valakinek elektronikus formában, megköszönném, ha megosztaná.
Igen,tegnap egész nap sokat állt kint a hidegbe,késő este mentem a kútra tankolni(negyedik volt),utánna àlltam be a garázsba(nem fűtött)
« Utoljára szerkesztve: 2017.01.22 16:56:12 írta Mewryck »

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1102
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12663 Dátum: 2017.01.22 17:04:47 »
Hja, nem. De FSB témakörben biztosan nem fogunk kiegyezni. Laikusként úgy látom, hogy egy olajra reagens paszta olaj mellé nem való, inkább fizetek olyanért ami a gyártó és a  paszta gyártójának tech specifikációi szerint is arra és oda van kitalálva, letesztelve, betervezve.

Van, a kézikönyv írja is. De ez inkább kicsapódott parafintól eltömődött szűrő lesz. Álltál szabad ég alatt a -15 fokokban? Nemrég volt valakinek a fórumon hasonló problémája. Üzemanyag tankból jövő csövet visszafelé kifújta a  topictárs és ezek után beindult.

UI: Mivel lehetne adagolni a dízelt, hogy ne csapódjon ki -15 fok alatt? Elég gáz hogy a kutaknál nem adalékolják alapból eléggé ilyenkor télen.

Nagyon minimális dízelmúltam van, céges autók voltak, Offosok Ford Tranzit Connect 1.8 TDdi (akkor) viszonylag fiatal, 50-60e km és Mazda B2200 viszonylag öreg és valószínű az összes létező km ami van. Mindkettőnél alkalmaztam -5 C alatt, hogy tankoláskor 5 liter 95-ös benyát csurgattam először, utána gázolajjal tele.
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12664 Dátum: 2017.01.22 17:12:42 »
Régi Mtz-be petróleumot írtak a gázolajba, de most a munkahelyi Mazdába is benzint kevertek hozzá.

TtkRN2


Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12665 Dátum: 2017.01.22 17:51:44 »
Érdekes ez a benzin adagolás, még nem hallottam róla korábban. Mivel benzinesbe dízelt rakni öntökönszúrás, valahogy a dízelbe benzin gondolat is teljesen idegen volt eddig.  :1eye:

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12666 Dátum: 2017.01.22 17:53:53 »
Új dízelekbe nem tudom, de régiekbe használ...

TtkRN2


Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12667 Dátum: 2017.01.22 18:09:29 »
Új dízelekbe nem tudom, de régiekbe használ...

TtkRN2
Nekem elég régi szívódízel van, félig nyári, félig téli üa. töltettel, 3 hét állás után is pöcröff indult adalékolás nélkül. Sose volt baja a téli indulással. Inkább a modern dízel szükségletének tűnik a hidegben is homogén állapotban maradó nafta.

kori01

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 177
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12668 Dátum: 2017.01.22 18:09:47 »
Érdekes ez a benzin adagolás, még nem hallottam róla korábban. Mivel benzinesbe dízelt rakni öntökönszúrás, valahogy a dízelbe benzin gondolat is teljesen idegen volt eddig.  :1eye:
max vagy 5%ig szoktuk benzinezni,de én nem szeretem amugy is száraz az.
lehet venni bárhol gázolaj dermedés gátlót ,de csak ugy használ ha kannában összekeverjül aztán ugy bele önti plusz 2fok alatti cuccban semmit nem csinál.

kori01

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 177
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12669 Dátum: 2017.01.22 18:15:17 »
Nekem elég régi szívódízel van, félig nyári, félig téli üa. töltettel, 3 hét állás után is pöcröff indult adalékolás nélkül. Sose volt baja a téli indulással. Inkább a modern dízel szükségletének tűnik a hidegben is homogén állapotban maradó nafta.
szerencséd van vagy jó még a szűrőd vagy jó helyen tankolsz.
indulni mindig indul csak utána pár perc mulva leáll,aztán vége.egy stp adalékot dobni kell bel 60literhez elég én 500ért veszem.
ezek az üzemanyagok kb birják -10ig mert kannában néztem aztán ott már olyan volt mint valami murci.A szűrőt meg szépen telenyomja parafinnal.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12670 Dátum: 2017.01.22 18:17:05 »
max vagy 5%ig szoktuk benzinezni,de én nem szeretem amugy is száraz az.
lehet venni bárhol gázolaj dermedés gátlót ,de csak ugy használ ha kannában összekeverjül aztán ugy bele önti plusz 2fok alatti cuccban semmit nem csinál.
Elvileg a kúton a földalatti tartályban 5-6 fokos a talajhő miatt a cucc. Tankolás előtt ha betölti a delikvens akkor se jó? Vagy mindenképp mondjuk beteszi egy 5 literes kannába némi dízellel, szoba hőmérsékleten összelötyköli, aztán tankolás előtt betölti és arra tankol rá? Jó combos áruk van amúgy, 2-4 ezer ft egy adag dermedésgátló. :eek: Nem csoda, hogy a gyártók inkább kispórolják.

kori01

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 177
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12671 Dátum: 2017.01.22 18:20:40 »
Elvileg a kúton a földalatti tartályban 5-6 fokos a talajhő miatt a cucc. Tankolás előtt ha betölti a delikvens akkor se jó? Vagy mindenképp mondjuk beteszi egy 5 literes kannába némi dízellel, szoba hőmérsékleten összelötyköli, aztán tankolás előtt betölti és arra tankol rá? Jó combos áruk van amúgy, 2-4 ezer ft egy adag dermedésgátló. :eek: Nem csoda, hogy a gyártók inkább kispórolják.
igen ugy is lehet sőt jó ha tankolás előtt beleöntjük aztán rátankolunk.
stp az nem drága annyira.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12672 Dátum: 2017.01.22 18:31:47 »
Igazából ha az alternatíva a moccanás nélküli leállás -15 fokban, akkor nem drága semmi sem.

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12673 Dátum: 2017.01.22 19:37:37 »
Kicsit furák nekem ezek a gázolajproblémák -15 °C körül és alatt.
Az autóm mindig csillaggarázsban áll sajnos, ez az 5. közös telünk, amikor minden munkanapon 6:30 körül (tehát a leghidegebb időben) indítom. Idén volt már, hogy 2-sel kezdődött a kijelzett külső hőmérséklet. Mínuszban. Két számjegyű.
Sima, nem prémium dízelt tankolok kb. havonta, 3 hetente mindenféle extra dermedésgátlós hókiszpókusz nélkül.
Soha nem volt a gázolaj dermedéséből adódó hidegindítási gondom! Soha!

Most akkor a kérdés az, hogy Ti mit csináltok másképpen?

Üdv:
BF

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12674 Dátum: 2017.01.22 19:39:16 »
Alaposan dokumentáltad!  :) Több munka volt a képeket megcsinálni mint magát a trafócserét.  :) Nekem is elment ünnepek alatt a 4. hengernél. Hüco-t néztem én is,de nem volt. Izso is ajánlotta,hogy nálai s bejött. Azután vettem egy Delphi-t. Betettem,de pár nap után láttam,hogy van Magneti Marelli OE jelöléssel. Van egy olcsóbb és van ez az OE jelölésű jelentősen drágábban. Vettem ebből egyet. Volt meglepetés mikor megnéztem ott a Made in-nél... :)
Érdemes venni előre tartalékba (1-2 darabot)? Mennyi kb. az ára? Hibánál OBD-ből lehet kiolvasni, hogy melyik cserélendő?