Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3822790 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

City55

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 46
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1260 Dátum: 2008.02.15 15:31:21 »
Kuplungszet ügyben több márkanév is felmerült: Optifit, Nipparts, Luk, Sachs, Aisin, Qh.
Melyiket ajánljátok ?
Ave Caesar '98 TD :)
Az élet nem egy habostorta :)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1261 Dátum: 2008.02.15 16:50:06 »
Idézetet írta: "City55"
Kuplungszet ügyben több márkanév is felmerült: Optifit, Nipparts, Luk, Sachs, Aisin, Qh.
Melyiket ajánljátok ?


Egyszerûbb azt mondani, hogy a QH-t nem ajánlom. A többi tulajdonképpen mind vállalható, bár nem egyforma minõséget képviselnek ezek sem; a Nipparts talán kissé lefelé lóg ki a sorból, de alapvetõen azzal sincs gond. A Sachs nagynevû márka, a Luk sem rossz, az Aisin pedig, ha jól tudom, a japán gyári beszállító, tehát ez is tutira jó. Az Optifitet meg ugye maga a Toyota forgalmazza.

Hmmm...

Árban hogy néznek ki ezek?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

City55

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 46
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1262 Dátum: 2008.02.15 17:03:28 »
Optifit 50, Nipparts 50, Luk 85, Sachs 60, Aisin 45, Qh 52 ezer, kerekítve.
Ave Caesar '98 TD :)
Az élet nem egy habostorta :)

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1263 Dátum: 2008.02.15 19:10:12 »
Idézetet írta: "City55"
Optifit 50, Nipparts 50, Luk 85, Sachs 60, Aisin 45, Qh 52 ezer, kerekítve.


Akkor én Optifitet venném vagy az Aisint.
Xanyi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1264 Dátum: 2008.02.15 21:32:33 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Idézetet írta: "City55"
Optifit 50, Nipparts 50, Luk 85, Sachs 60, Aisin 45, Qh 52 ezer, kerekítve.


Akkor én Optifitet venném vagy az Aisint.


Én is! 1. számú favorit az Aisin.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1265 Dátum: 2008.02.16 19:52:00 »
Hi

Nekem is annak idejen az Aisin-t ajanlottak. Gondolom ezt vhol. europaban gyartjak.

Mas:

MA voltam auto atvizsgalason az elso futomu ropogas ugyeben. Ez bizony csak a fekbetet. Le is fogom cserelni, mert iszonyuan nyikorog es leengedett ablaknal tavasztol nem igazan tesz jot kedvenc fuleimnek. Most optifit van benne es nekem nem jott be. Van esetleg vklinek jo tapasztalata vmely fekbetet gyartoval?
A feltengelyek jok es a futomu maga a tokely 140 ezernel :) Hatso stabilizator gumikat kell majd csereltetnem, en nem vallalkozom ra a kertben. A motortarto gumik viszont kezdenek megrepedni es meg allitolag meg van bennuk 20-30 ezer Km mire cserelni kell, arra meg gyujtok. Ha jon a tavasz nekiesem es behangszorozom a hatuljat ( vettem kulon kalaptartot ) lecserelem a jobb oldali ( kihagyott ) diszleceket es persze lecserelem a kereket + a fekbetetet.

Szoval most sem kell ra sokat koltenem  :kacsint:
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1266 Dátum: 2008.02.17 12:38:50 »
Idézetet írta: "viziborz"
Ha jon a tavasz nekiesem es behangszorozom a hatuljat ( vettem kulon kalaptartot ) lecserelem a jobb oldali ( kihagyott ) diszleceket es persze lecserelem a kereket + a fekbetetet.

Szoval most sem kell ra sokat koltenem  :kacsint:



Liftback Ave-n gondolom sokkal egyszerûbb megoldani a hangszórók elhelyezését! Sedan felépítésû Ave I-n ezt egyáltalán meglehet oldani? Mikor hozzánk került az autó (lassan 3/4 éve és 15ezer km-el gazdagítottuk az Ave 126200km-es pályafutását ) akkor gyors meg is néztem,h hogyan lehetne megoldani a hangszórók elhelyezését..megszólalt benne az audiós kisördög  :nagymosoly:  ,de hát ott fémlemez van,szóval annak azért nem állnék neki farigcsálni. Lehet egyáltalán oda hangszórót helyezni?
Jobb oldali díszlécek elváltak az ajtótól? Nekünk sajnos a jobb elsõ ajtón egy helyen elvált a dísz léc az ajtótól...mivel lehet visszahelyezni a helyére?
 Más dolog...Tegnap volt a gépegység egy kis 200km-s túrán a haverokkal Fürstenfeldba ,jól bírta a kicsike,csak a szél annyira fújt,hogy nem csak a konvojban velem haladó Corolla Versot is lökdöste a szél,hanem az Ave-t is ,bár nem volt újdonság,meg lekezelhetetlen dolog mert anno a Scenic-nél már hozzá szoktam ehhez  :kacsint:
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1267 Dátum: 2008.02.17 21:17:48 »
Idézetet írta: "Myko"
Idézetet írta: "viziborz"
Ha jon a tavasz nekiesem es behangszorozom a hatuljat ( vettem kulon kalaptartot ) lecserelem a jobb oldali ( kihagyott ) diszleceket es persze lecserelem a kereket + a fekbetetet.

Szoval most sem kell ra sokat koltenem  :kacsint:



Liftback Ave-n gondolom sokkal egyszerûbb megoldani a hangszórók elhelyezését! Sedan felépítésû Ave I-n ezt egyáltalán meglehet oldani? Mikor hozzánk került az autó (lassan 3/4 éve és 15ezer km-el gazdagítottuk az Ave 126200km-es pályafutását ) akkor gyors meg is néztem,h hogyan lehetne megoldani a hangszórók elhelyezését..megszólalt benne az audiós kisördög  :nagymosoly:  ,de hát ott fémlemez van,szóval annak azért nem állnék neki farigcsálni. Lehet egyáltalán oda hangszórót helyezni?
Jobb oldali díszlécek elváltak az ajtótól? Nekünk sajnos a jobb elsõ ajtón egy helyen elvált a dísz léc az ajtótól...mivel lehet visszahelyezni a helyére?
 Más dolog...Tegnap volt a gépegység egy kis 200km-s túrán a haverokkal Fürstenfeldba ,jól bírta a kicsike,csak a szél annyira fújt,hogy nem csak a konvojban velem haladó Corolla Versot is lökdöste a szél,hanem az Ave-t is ,bár nem volt újdonság,meg lekezelhetetlen dolog mert anno a Scenic-nél már hozzá szoktam ehhez  :kacsint:


Hi

Nos annak idejen koruljartam a dolgot es sajnos azt kell mondanom meg kell venni az eredeti diszleceket ha azt akarod hogy tovabbra is jol nezzen ki a gep. MAssal nem helyyettesitheto vagy nem oda illo lesz. Gyatra 1 megoldas mert muanyag es gondolom a hideg meleg valtakozasa nem tesz jot neki igy a kezd a vege felkunkorodni es a vegen meg le is torik. A tobbi ajton mar megcsinaltam tavaly nyaron + a vegeket levedtem + ragasztoval. Remelem tartani fog. A jobb oldal most adta meg magat es ezen a nyaron lesz cserelve. A bal oldalon fel vodor megszaradt sar jott ki az oldalso iranyjelzo koruli dsizlec cserenel. A leceket csak szettben aruljak es nem olcso!!! Eccer meg a szentendrei bontoban ( jap-ker ) adtak volna darabra is. Most nem tom van e igy kulon nekik.

Viziborz
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


City55

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 46
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1268 Dátum: 2008.02.19 01:08:24 »
Köszi a véleményeket a kuplungra, a  közönségdíjas az "Aisis" lett :)
Most féktárcsa és fékbetét ügyben kkkérem a közönség véleményét, a fffelmerült márkák:
féktárcsa: Textar, QH, Brembo, Delphi, Ap  - mindegyik 10 körül/darab
fékbetét: Kashiyama, Akebono, JC, Textar, Mintex, Jakoparts, Nipparts, Delphi - ezek olyan 6-10  körül/garnitúra.
Kíváncsi vagyok a véleményetekrre, elõre is köszi !!!
Ave Caesar '98 TD :)
Az élet nem egy habostorta :)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1269 Dátum: 2008.02.19 13:31:22 »
Idézetet írta: "City55"
Köszi a véleményeket a kuplungra, a  közönségdíjas az "Aisis" lett :)
Most féktárcsa és fékbetét ügyben kkkérem a közönség véleményét, a fffelmerült márkák:
féktárcsa: Textar, QH, Brembo, Delphi, Ap  - mindegyik 10 körül/darab
fékbetét: Kashiyama, Akebono, JC, Textar, Mintex, Jakoparts, Nipparts, Delphi - ezek olyan 6-10  körül/garnitúra.
Kíváncsi vagyok a véleményetekrre, elõre is köszi !!!


Textar tárcsa + betét kombó véleményem szerint szerencsés lenne, jó márka a Textar, és így ugyanolyan lenne mind a kettõ. Amúgy tárcsából én még a Brembon gondolkodnék, az sem rossz.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1270 Dátum: 2008.02.19 13:40:27 »
Idézetet írta: "City55"
Köszi a véleményeket a kuplungra, a  közönségdíjas az "Aisis" lett :)
Most féktárcsa és fékbetét ügyben kkkérem a közönség véleményét, a fffelmerült márkák:
féktárcsa: Textar, QH, Brembo, Delphi, Ap  - mindegyik 10 körül/darab
fékbetét: Kashiyama, Akebono, JC, Textar, Mintex, Jakoparts, Nipparts, Delphi - ezek olyan 6-10  körül/garnitúra.
Kíváncsi vagyok a véleményetekrre, elõre is köszi !!!


Delphi betétet,  ha elkerülhetõ, NE! Akkor már inkább a QH-s szettet érdemes megvenni.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

isti0930

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1271 Dátum: 2008.02.20 11:02:53 »
Sziasztok! Nekem olyan kérdésem lenne hogy sebességváltáskor de  csak a harmadik fokozatnál kicsit akad ez hosszútávon egyre rosszabb lessz vagy egyszerûen ilyen? :shock:

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1272 Dátum: 2008.02.20 13:34:53 »
Kicsit nekem is akad, de csak hidegen. és gyorsabb váltáskor. Mondjuk az enyémben még 600 km sincs.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1273 Dátum: 2008.02.20 13:53:37 »
Idézetet írta: "isti0930"
Sziasztok! Nekem olyan kérdésem lenne hogy sebességváltáskor de  csak a harmadik fokozatnál kicsit akad ez hosszútávon egyre rosszabb lessz vagy egyszerûen ilyen? :shock:


A legtöbb autóban nem pontosan egyforma erõvel kapcsolható a sebességváltó minden fokozata, és ezt még olyasmik is jelentõsen befolyásolhatják, mint pl. a váltóban lévõ olaj hõmérséklete.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1274 Dátum: 2008.02.24 20:23:30 »
Sziasztok

MA lecsereltem az elso fekbeteteket mert annyira nyikorgott hogy a nyarat nem birnam ki hallaskarosodas nelkul + meg kopogott is. Szoval annak idejen meg a Toyota szervizben vettem optifit gyartmanykent es mar nem is emlekeztem ra mit is tettem be. Most vettem a Bardi-nal Textart mert hogy az jo. Nos amit kivettem az is Textar volt, de ha 1mas melle rakjuk a kettot, mint ha nem is ua. a gyar keszitette volna. NAgyon remelem hogy a mostani jobb lesz. Talan meg igenyesebben is van elkeszitve. ( elletores, csillapito anyag a hatoldalon es fuggoleges bevagas a betetben ) a regin ilyesmi nem volt.

Hirtelen ennyi
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel