Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3822808 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

01010011

  • Vendég
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1245 Dátum: 2008.02.13 12:39:31 »
...akkor mivan, ha kiég egy xenon? Hol lehet beszerezni, hogy lehet cserélni, milyen költségû?

nincs ilyen gondom, de találtam egy képet, ami szerint bármikor lehet...:


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1246 Dátum: 2008.02.13 14:33:55 »
Idézetet írta: "01010011"
...akkor mivan, ha kiég egy xenon? Hol lehet beszerezni, hogy lehet cserélni, milyen költségû?

nincs ilyen gondom, de találtam egy képet, ami szerint bármikor lehet...:


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu


Utólagos xenon vagy gyári?
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

01010011

  • Vendég
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1247 Dátum: 2008.02.13 15:17:03 »
Idézetet írta: "Profy"
Utólagos xenon vagy gyári?


Gyári.

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1248 Dátum: 2008.02.13 15:21:38 »
Akkor márkaszervíz vagy most a vaterán van egy izzó ha minden igaz.
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10722
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1249 Dátum: 2008.02.13 16:03:13 »
A márkaszervizek tutira az ár 2-3x-osát is elkérik a Xenon izzók cseréje címszó alatt.
Egyszerûbb valamelyik Xenon szetteket forgalmazó boltból beszerezni az izzót. Ha mindkét oldalt egyszerre cseréled, még úgy is olcsóbb lesz, mint az 1db, amit netán a márkaszervizben vennél...  :hmm:

Lévai Béla tudna mesélni errõl, ha jól rémlik õ már átélte ezt.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1250 Dátum: 2008.02.13 20:12:59 »
Idézetet írta: "01010011"
...akkor mivan, ha kiég egy xenon? Hol lehet beszerezni, hogy lehet cserélni, milyen költségû?

nincs ilyen gondom, de találtam egy képet, ami szerint bármikor lehet...:


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Nem a HID izzó a probléma, hanem a csere!
Izzót, mint írtam, párjában 15e körül lehet venni garival... de!!!
Az AVEII. nem támogatja a HID izzócserét.
A balosnál a mosófolyadék tartálya akadályozza meg, hogy kivedd az izzót. Lehet feszegetni, de minek!
A Jobbost még nem próbáltam, de ott meg az akksi figyel!
Viszont a zárhídon kedves figyelmeztetés van: A tompított izzójának cseréjével kapcsolatban keresse fel a márkaszervízt!
Egyetértek, csak apró ember kicsi keze emeli le a fedelet a lámpatestrõl!!
Ennyit a házilagos cserérõl!
Van olyan cég, amelyik garanciával cserél HID-t.
Nem reklámozunk :nemnem: , de mint info: www.ledtechnik.hu :nagymosoly:
Ha jól tudom a gyári 'izzó' Philips, mindazonáltal nem ájultam el a minõsége miatt (3év élettartam sikeredett nálam).
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1251 Dátum: 2008.02.13 21:36:13 »
A gyári xenon izzó valóban Philips, ára 55 ezer + ÁFA/db. De nincs benne semmi extra, egy sima D2S xenonizzó, így bármelyik xenonnal foglalkozó üzletben tudnak helyette adni jóval olcsóbban.
Ha a xenontrafóval van gond, az már nagyobb gáz, hiszen nem lehet külön trafót rendelni, csak komplett fényszórótestet trafóval együtt, aminek ára bõven 100ezer Ft felett van.

Idézet
Az AVEII. nem támogatja a HID izzócserét.
A balosnál a mosófolyadék tartálya akadályozza meg, hogy kivedd az izzót. Lehet feszegetni, de minek!
A Jobbost még nem próbáltam, de ott meg az akksi figyel!
Viszont a zárhídon kedves figyelmeztetés van: A tompított izzójának cseréjével kapcsolatban keresse fel a márkaszervízt!
Egyetértek, csak apró ember kicsi keze emeli le a fedelet a lámpatestrõl!!


Ezzel nem értek egyet. A xenon izzó cseréje semmiben nem különbözik a hagyományos izzócserétõl. Az persze igaz, hogy az Avensisnél ez mûvelet nehéz, a fedél le- és felszerelése nem egyszerû, de kivitelezhetõ mégha szûkösen is.
Xanyi

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1252 Dátum: 2008.02.13 22:37:01 »
Idézetet írta: "Xanyi"
A gyári xenon izzó valóban Philips, ára 55 ezer + ÁFA/db. De nincs benne semmi extra, egy sima D2S xenonizzó, így bármelyik xenonnal foglalkozó üzletben tudnak helyette adni jóval olcsóbban.
Ha a xenontrafóval van gond, az már nagyobb gáz, hiszen nem lehet külön trafót rendelni, csak komplett fényszórótestet trafóval együtt, aminek ára bõven 100ezer Ft felett van.

Idézet
Az AVEII. nem támogatja a HID izzócserét.
A balosnál a mosófolyadék tartálya akadályozza meg, hogy kivedd az izzót. Lehet feszegetni, de minek!
A Jobbost még nem próbáltam, de ott meg az akksi figyel!
Viszont a zárhídon kedves figyelmeztetés van: A tompított izzójának cseréjével kapcsolatban keresse fel a márkaszervízt!
Egyetértek, csak apró ember kicsi keze emeli le a fedelet a lámpatestrõl!!


Ezzel nem értek egyet. A xenon izzó cseréje semmiben nem különbözik a hagyományos izzócserétõl. Az persze igaz, hogy az Avensisnél ez mûvelet nehéz, a fedél le- és felszerelése nem egyszerû, de kivitelezhetõ mégha szûkösen is.

A móka az, hogy a trafó is cserélhetõ! A gyári drága, az utángyártott sokkal olcsóbb.
Az a bajom, hogy a javítás nem ott kezdõdik, hogy mindent cserélünk ami kicsit is poros!
A HID fejet dirib-darabra szét lehet kapni, tehát így is rakták össze, ezek szerint alkatrészek is léteznek hozzá!
(Valahol)
Nos az izzócseréhez nekem a fedelet sem sikerült lefeszegetnem.
Lehet gyáva vagyok és azt kellene mondanom: Ha nem megy erõltesd, ha beletörött, megérett a cserére! :oops:
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

City55

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 46
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1253 Dátum: 2008.02.14 16:35:42 »
Sziasztok, '98-as síma TD-s, tehát NEM D4D-s diesel Avensis-em van és a kuplung néha picit megcsúszik. Van-e valakinek tuti tippje, hogy hol kapok legolcsóbban kuplungszet-et és netán Bp.-en vagy környékén mibe kóstál szervízben egy csere? Elõre is kösz
Ave Caesar '98 TD :)
Az élet nem egy habostorta :)

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1254 Dátum: 2008.02.14 21:29:05 »
Idézetet írta: "City55"
Sziasztok, '98-as síma TD-s, tehát NEM D4D-s diesel Avensis-em van és a kuplung néha picit megcsúszik. Van-e valakinek tuti tippje, hogy hol kapok legolcsóbban kuplungszet-et és netán Bp.-en vagy környékén mibe kóstál szervízben egy csere? Elõre is kösz


Szia!

Probald meg az autoteka2000.hu-t. En toluk szoktam rendelni es jo araik vannak. Nekem ki si szallitotottak a XIII. keruletbe is. Tobb helyrol d arajanlatot tobb gyartora es forgalmazora. Te dontod el melyik felel meg. En szombaton megyek a Toyota szervizbe megbeszelni a hatso stab. gumik cserejet es az elso futomu ropogasat.
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


City55

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 46
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1255 Dátum: 2008.02.15 12:13:15 »
Idézetet írta: "viziborz"
Idézetet írta: "City55"
Sziasztok, '98-as síma TD-s, tehát NEM D4D-s diesel Avensis-em van és a kuplung néha picit megcsúszik. Van-e valakinek tuti tippje, hogy hol kapok legolcsóbban kuplungszet-et és netán Bp.-en vagy környékén mibe kóstál szervízben egy csere? Elõre is kösz


Szia!

Probald meg az autoteka2000.hu-t. En toluk szoktam rendelni es jo araik vannak. Nekem ki si szallitotottak a XIII. keruletbe is. Tobb helyrol d arajanlatot tobb gyartora es forgalmazora. Te dontod el melyik felel meg. En szombaton megyek a Toyota szervizbe megbeszelni a hatso stab. gumik cserejet es az elso futomu ropogasat.


Köszi, megkérdezem õket.
Több helyen "Optifit"-et ajánlanak, viszonylag olcsón, nem ismerem, mit tudtok errõl a márkáról?
Ave Caesar '98 TD :)
Az élet nem egy habostorta :)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1256 Dátum: 2008.02.15 13:44:05 »
Idézetet írta: "isti0930"
Nem az erõsebb izzó végett párásodott a lámpa hanem a foncsort megolvasztotta, és az izzó körül teljesen szétégett (tömítetlenség)ezért párásodott lámpa. Kicseréltem a jobbost és a balost is utángyártottra (kicsit féltem tõle) de jók lettek nincs vele semmi gond.


Továbbra is irreálisnak tartom ezt a magyarázatot. Egy erõsebb izzó nem fejleszt annyival több hõt, hogy szétégesse azt a mûanyagot, aminek a normál izzótól kutya baja. Ehhez nagyságrendnyi hõmérséklet-különbségnek kellene lennie.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1257 Dátum: 2008.02.15 13:50:57 »
Idézetet írta: "City55"
Idézetet írta: "viziborz"
Idézetet írta: "City55"
Sziasztok, '98-as síma TD-s, tehát NEM D4D-s diesel Avensis-em van és a kuplung néha picit megcsúszik. Van-e valakinek tuti tippje, hogy hol kapok legolcsóbban kuplungszet-et és netán Bp.-en vagy környékén mibe kóstál szervízben egy csere? Elõre is kösz


Szia!

Probald meg az autoteka2000.hu-t. En toluk szoktam rendelni es jo araik vannak. Nekem ki si szallitotottak a XIII. keruletbe is. Tobb helyrol d arajanlatot tobb gyartora es forgalmazora. Te dontod el melyik felel meg. En szombaton megyek a Toyota szervizbe megbeszelni a hatso stab. gumik cserejet es az elso futomu ropogasat.


Köszi, megkérdezem õket.
Több helyen "Optifit"-et ajánlanak, viszonylag olcsón, nem ismerem, mit tudtok errõl a márkáról?


Az Optifitet a Toyota márkaszervízek forgalmazzák.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1258 Dátum: 2008.02.15 13:52:52 »
Idézetet írta: "Zoli14"
Sziasztok Márkatársak!

Most regisztráltam a fórumra.

Esetleg valaki tudna segíteni?

A következõ a probléma.

Amikor hidegen beindítom a motort, akkor furcsa zörej hallatszik a motortérbõl.  Serceg valami.
Viszont, ahogy melegszik a motor egyre csendesedik. Amikor pedig eléri az üzemi hõmérsékletet teljesen megszûnik.

Esetleg valami ötlet?

Köszi elõre is a választ.


Szia!

Ez így nehéz. Ahogy music is javasolja, próbáld behatárolni, hogy honnan jön a hang. Járasd a motort nyitott motorháztetõvel, és keresd a hang forrását. Változik a hang a motor fordulatszámával? Olajszint rendben van?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1259 Dátum: 2008.02.15 13:54:24 »
Idézetet írta: "Benedek"
Sziasztok!
Tesó tervezi egy avensis megvételét.Viszont elrémisztõ információhoz jutottam fõnökömön keresztûl. Az õ avensise 2005-ös évjáratú 1,8 -as benzines motorral, 30000e. km van benne és meglepõ módon eszi a motor az olajat. (????)
Hasonló tapasztalatokkal bírtok ti is? (vagy csak õ ilyen balszerencsés)


Egy konkrét esetbõl nem lehet messzemenõ következtetéseket levonni. Lehet, hogy valóban van vmi mûszaki probléma az adott kocsival, de az is lehet -ahogy Misi is írja-, hogy bejáratós korában gyilkolták, pörgetik hidegen stb.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )