Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3822793 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

isti0930

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1230 Dátum: 2008.02.05 08:20:39 »
SZIASZTOK! A párás fényszóróval jó rá fáztam elözö tulaj valószinû(szervíz sterint :hmm: )erõsebb izzót tett bele és elégett  a foglalati része és nem tömítt rendesen ezért párásodik.Egy új lámpa eredeti 57000ft utángyártott 18900ft (avensis 2004) de lehet hogy mind két lámpát cserélni kell mert a másik is megégett .Mi a véleményetek az utángyártottról. :banging:  :banging:

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1231 Dátum: 2008.02.05 08:22:34 »
Idézetet írta: "isti0930"
SZIASZTOK! A párás fényszóróval jó rá fáztam elözö tulaj valószinû(szervíz sterint :hmm: )erõsebb izzót tett bele és elégett  a foglalati része és nem tömítt rendesen ezért párásodik.Egy új lámpa eredeti 57000ft utángyártott 18900ft (avensis 2004) de lehet hogy mind két lámpát cserélni kell mert a másik is megégett .Mi a véleményetek az utángyártottról. :banging:  :banging:


Vaterán van eredeti ha minden igaz. :D Elõtte nézz szét ott is.
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1232 Dátum: 2008.02.05 11:02:38 »
Idézetet írta: "isti0930"
SZIASZTOK! A párás fényszóróval jó rá fáztam elözö tulaj valószinû(szervíz sterint :hmm: )erõsebb izzót tett bele és elégett  a foglalati része és nem tömítt rendesen ezért párásodik.Egy új lámpa eredeti 57000ft utángyártott 18900ft (avensis 2004) de lehet hogy mind két lámpát cserélni kell mert a másik is megégett .Mi a véleményetek az utángyártottról. :banging:  :banging:


Én úgy hallottam, hogy az Ave II-esnél típushiba a párásodó fényszóró, és egyáltalán nincs szükség erõsebb izzóra ahhoz, hogy bekövetkezzen a párásodás :hmm: ... Ezt a "magyarázatot" sztem csak a szervíz találta ki, hogy áthárítsa a felelõsséget.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1233 Dátum: 2008.02.05 17:06:20 »
Idézet
Köszi, hogy megnyugtattál a lendkerékkel kapcsolatban, mindenesetre tegnapig nem volt ilyen hang, azóta csak arra figyelek. Olyan szép egyenletes volt eddig a teljes tartományban. Kicsit olyan, mintha azon a ponton "kilyukadna a kipufogódob" elég csúnya hangot hallatva. Pont azon a határon van, ahol négyesben városban 50 km/h körül megyek, így nem tudok nem rá figyelni.


Elég sok dízelnél jön elõ zörgés a légszûrõház és bevezetõ csõ találkozásánál. Próbáld ki, hogy valakivel gázoztatod az autót azon a fordulaton amikor csinálja ezt a hangot, és közben a légszûrõházat feszegesd erre arra kézzel, nyomkodd le. Ha változik a hang/elhagyja, akkor ott a hiba.

Idézet
Én úgy hallottam, hogy az Ave II-esnél típushiba a párásodó fényszóró, és egyáltalán nincs szükség erõsebb izzóra ahhoz, hogy bekövetkezzen a párásodás


Így van. Attól hogy leszakad a foglalat nem fog párásodni a lámpa, hiszen a tömítést nem az végzi...
De sajnos ha lejárt a garancia, akkor nincs mit tenni.
Utángyártott lámpát megveheted tessék-lássék alapon, de 20 ezer Ft-ért biztosan nincs normális minõségü lámpa. Esetleg TYC vagy Depo, mindkettõ egy nagy kalap... Normális vetített képük sincs, beállíthatatlanok.
Viszont ha veszel két új gyári fényszórót bele, akkor már módosított fénszórókat kapsz módosított fedéllel (onnan lehet megismerni, hogy fehér), és azzal már biztosan nem lesz gond!
Xanyi

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1234 Dátum: 2008.02.06 20:15:44 »
Idézetet írta: "isti0930"
SZIASZTOK! A párás fényszóróval jó rá fáztam elözö tulaj valószinû(szervíz sterint :hmm: )erõsebb izzót tett bele és elégett  a foglalati része és nem tömítt rendesen ezért párásodik.Egy új lámpa eredeti 57000ft utángyártott 18900ft (avensis 2004) de lehet hogy mind két lámpát cserélni kell mert a másik is megégett .Mi a véleményetek az utángyártottról. :banging:  :banging:

Mielõtt nagyobb beruházásba kezdenél, kérlek ellenõrizd le:
- A tompított fedele jól zár-e?
- A fényszóró gumiharangja a helyén van?
Szerintem, kevés kivétellel, ezek a fejek csak hátulról kapnak vizet.
Emlékeim szerint egy gyári hátsó fedél kb. 3e Ft, a harang sem lehet több, mint egy ezres.
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1235 Dátum: 2008.02.07 08:43:54 »
Nekem a hátsó lámpa párásodik, oda aligha tesznek erõsebb izzót...
music     

isti0930

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1236 Dátum: 2008.02.09 20:22:39 »
Nem az erõsebb izzó végett párásodott a lámpa hanem a foncsort megolvasztotta, és az izzó körül teljesen szétégett (tömítetlenség)ezért párásodott lámpa. Kicseréltem a jobbost és a balost is utángyártottra (kicsit féltem tõle) de jók lettek nincs vele semmi gond.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1237 Dátum: 2008.02.10 15:47:33 »
Idézetet írta: "isti0930"
Nem az erõsebb izzó végett párásodott a lámpa hanem a foncsort megolvasztotta, és az izzó körül teljesen szétégett (tömítetlenség)ezért párásodott lámpa. Kicseréltem a jobbost és a balost is utángyártottra (kicsit féltem tõle) de jók lettek nincs vele semmi gond.

Értem, amit írsz, pont azért mondtam, hogy nekem hátul párásodik, pedig ott nincs, ami foncsort olvasztana.
music     

Zoli14

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1238 Dátum: 2008.02.10 19:44:21 »
Sziasztok Márkatársak!

Most regisztráltam a fórumra.

Esetleg valaki tudna segíteni?

A következõ a probléma.

Amikor hidegen beindítom a motort, akkor furcsa zörej hallatszik a motortérbõl.  Serceg valami.
Viszont, ahogy melegszik a motor egyre csendesedik. Amikor pedig eléri az üzemi hõmérsékletet teljesen megszûnik.


Esetleg valami ötlet?


Köszi elõre is a választ.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10722
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1239 Dátum: 2008.02.10 20:22:46 »
Megvolt a 150e km-es szerviz az autón.
Olaj, szûrõ, és a szokásos dolgok mellett kicserélték a hátsó fékbetéteket (a szerelõ szerint még elmentek volna 3-4e km-et, de jobb volt ez így, egy hosszú külföldi út elõtt álltam), és az ékszíjat is.

A végösszeg így 60e Ft lett, ami figyelembe véve az anyagköltséget és a munkadíjat, barátinak nevezhetõ.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Benedek

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 208
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1240 Dátum: 2008.02.11 16:46:08 »
Sziasztok!
Tesó tervezi egy avensis megvételét.Viszont elrémisztõ információhoz jutottam fõnökömön keresztûl. Az õ avensise 2005-ös évjáratú 1,8 -as benzines motorral, 30000e. km van benne és meglepõ módon eszi a motor az olajat. (????)
Hasonló tapasztalatokkal bírtok ti is? (vagy csak õ ilyen balszerencsés)
5' - Corolla HB.  1.4 sol

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1241 Dátum: 2008.02.11 17:13:04 »
Nekem ugyanolyan 1.8 motorral szerelt a Versom, 63.000 km van benne, és egy mili olaj nem tûnik el 2 olajcsere között.
Amúgy hallottam már ilyen jelenségrõl, azoknál, akik hidegen szeretik pörgetni az autót...
2 megoldás van:
- Nem gyilkolni a kocsit
- 10W-s olaj 5W-s helyett
 :kacsint:

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1242 Dátum: 2008.02.11 19:05:51 »
Idézetet írta: "isti0930"
Nem az erõsebb izzó végett párásodott a lámpa hanem a foncsort megolvasztotta, és az izzó körül teljesen szétégett (tömítetlenség)ezért párásodott lámpa. Kicseréltem a jobbost és a balost is utángyártottra (kicsit féltem tõle) de jók lettek nincs vele semmi gond.

Melyik típusú fejet cseréltetted (HID v. normál)?
Mi volt a kapcsolati cím?
Mibe fájt darabja? :)
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1243 Dátum: 2008.02.11 20:24:11 »
Idézetet írta: "Zoli14"
Amikor hidegen beindítom a motort, akkor furcsa zörej hallatszik a motortérbõl.  Serceg valami.
Viszont, ahogy melegszik a motor egyre csendesedik. Amikor pedig eléri az üzemi hõmérsékletet teljesen megszûnik.

Ezt így elég nehéz lesz megmondani, talán valami forgó alkatrész kenése nem kielégítõ. Egyszer nyitott motorháztetõvel kéne elindítani a motort, és közelebbrõl behatárolni, hogy honnan jön a hang.
music     

string

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1244 Dátum: 2008.02.13 08:28:08 »
Idézetet írta: "Xanyi"

Elég sok dízelnél jön elõ zörgés a légszûrõház és bevezetõ csõ találkozásánál. Próbáld ki, hogy valakivel gázoztatod az autót azon a fordulaton amikor csinálja ezt a hangot, és közben a légszûrõházat feszegesd erre arra kézzel, nyomkodd le. Ha változik a hang/elhagyja, akkor ott a hiba.


Köszi a  tippet, ezt este  meghallgatom, eddig mindig egyedül voltam, így  nem tudtam a  felnyitott motorháznál járó motornál hallgatózni. Egyébként egyre  inkább mûanyag rezonancia  hangja van, de  csak azon a  bizonyos 1400 körüli fordulaton. A szívócsõ tényleg valószínû, mert a rezonancia erõsssége az gázállás függõ, tehát más  gyorsításkor  és  lassításkor (motorfék üzemben)

Ha  az, általad  feltételezett helyen van a  probléma, akkor  mi a  megoldás? Szívócsõ-csere? Légszûrõház-csere? Esetleg tömítés csere? Nem szertném "gányolni"