Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3740855 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12240 Dátum: 2016.12.15 13:17:33 »
2.
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12241 Dátum: 2016.12.15 14:24:17 »
Tegnap kicseréltettem a bal első kerékcsapágyat,mert balos kanyarokban morgó hangot hallok előlről. Erre ugyanolyan morgó hang maradt a csere után :hmmmm:
Szerelőm azt mondta,hogy szerinte a féktárcsa lesz a ludas,mert szerinte egy kicsit hullámos és egy szabályzás ráférne...minimális vállasodás van rajta,fékhatás jó,nem érzek lüktetést,műszakin simán átment a kocsi fékhatás mérésen az NKH-nál. Szerintetek?
A féktárcsa nem szokott morgó hangot adni. :nono: A balkanyarban a jobboldal zúg...
Egyszer feleslegesen cseréltem az egyik csapágyat, holott a kinyomócsapágy volt már elhasznált.
Vagy a kerekeket cseréld fel, hátha a gumi szálszakadt, vagy kagylós. :hmmmm:

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12242 Dátum: 2016.12.15 14:38:20 »
A féktárcsa nem szokott morgó hangot adni. :nono: A balkanyarban a jobboldal zúg...
Egyszer feleslegesen cseréltem az egyik csapágyat, holott a kinyomócsapágy volt már elhasznált.
Vagy a kerekeket cseréld fel, hátha a gumi szálszakadt, vagy kagylós. :hmmmm:
Gumi csere-bere már megtörtént,új gumi van rajta.
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

Sördög

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 292
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12243 Dátum: 2016.12.18 19:45:27 »
Sziasztok!
Nem hajlandó a motor üzemi hőfokra melegedni,akármennyit megyek az autóval.Egy kivétel van,ha dugóban araszolok.
Rendelhetem a termosztátot?

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10253
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12244 Dátum: 2016.12.18 20:09:44 »
Szia!
Elég esélyes, szerintem az lesz.

TtkRN2


Sördög

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 292
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12245 Dátum: 2016.12.18 20:50:21 »
 :flowers:

Norbee

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 216
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12246 Dátum: 2016.12.19 10:21:23 »
A jelenség régóta fennáll. Arra lettem figyelmes menetközben, mintha nem csuktam volna be rendesen az ajtót. Beszűrődik némi zaj , pályán erősebben.
Egyik reggel a parkolóban megvilágosodtam . :cool2:
Nem záródik síkba az ajtó, van pár milliméter difi.
Ezzel mit lehet kezdeni ?




Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12247 Dátum: 2016.12.19 11:13:44 »
A jelenség régóta fennáll. Arra lettem figyelmes menetközben, mintha nem csuktam volna be rendesen az ajtót. Beszűrődik némi zaj , pályán erősebben.
Egyik reggel a parkolóban megvilágosodtam . :cool2:
Nem záródik síkba az ajtó, van pár milliméter difi.
Ezzel mit lehet kezdeni ?
OFF autónál a záron lehetett állítani. Zsanérnál, szigetelésen nincs semmi ami eltartana?

Norbee

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 216
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12248 Dátum: 2016.12.19 11:25:57 »
OFF autónál a záron lehetett állítani. Zsanérnál, szigetelésen nincs semmi ami eltartana?

Megnézem alaposabban .Elsőre nem tűnt fel semmi.  :no:

mh197

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12249 Dátum: 2016.12.21 23:00:58 »
Sziasztok!

Nemrégiben vettem egy Toyota Avensis 1.8 (T25) benzines autót (2004.04. havi).
Nagyon tetszik benne eddig minden, de ma történt egy kis hiba. Kigyulladt a check engine, a TRC, és VSC lámpa is egyszerre.
Különösebb történés nem volt, menet közben gyulladtak ki a lámpák, és egyszerre. A motorteret felnyitva, nem látni semmi rendelleneset, megy is az autó rendesen. Ami esetleg számomra fura volt, hogy a szívócsőnél (légszűrőházhoz közel, és az utastér felé) van egy kis szelep, aminél a szívócső kicsit mintha nedvesebb, talán benzingőzös lett volna. Kb. 3-4 cm átmérőben a szelep mellett. Ez a szelep gondolom a fölös benzingőzt vezeti vissza a szívórész irányába, de nem biztos. Másnak volt már ilyen tapasztalata? Ez lehet esetleg a lámpák felvillanásának oka? Tudom, hogy ki lehet olvastatni, de most az ünnepek közeledtével nem nagyon van szabad kapacitás erre.

Olvasgattam a fórumot, és egy hozzászólásban azt találtam, hogy ha kiveszem a motortéri biztosítéktáblában az EFI biztosítékot (az autó bal oldalánál állva jobbról balra a 4.talán), akkor az kinullázza a hibakódot.
Írták, hogy ha a fékpedált 3 másodperc alatt 8-szor vagy többször megnyomjuk, akkor az is törli a hibakódot. Számomra ez elég fura volt, de ki tudja.. a tapasztaltabbak talán ismerik ezt? Egyáltalán járó motor mellet, vagy gyújtásnál, vagy hogy? Gondolom gyújtással, ha van egyáltalán ilyen módszer a hibakód törlésre..

Előre is köszönöm, ha valaki segít nekem, mint új Avensis tulajnak!

Toyota Avensis 1.8 (T25) lépcsőshátú (2004)

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12250 Dátum: 2016.12.21 23:11:20 »
Szerintem ne töröld ki a hibakódot. Olvastasd ki, akár később is, de jó az ha tudod, hogy mi volt az.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10253
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12251 Dátum: 2016.12.21 23:32:25 »
Üdv!
Nekem úgy ismerős ez a fékpedál gyors nyomogatás, mint ami az ABS hibakódot törli. De lehet tévedek.

TtkRN2


Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12252 Dátum: 2016.12.21 23:34:58 »
Sziasztok!

Nemrégiben vettem egy Toyota Avensis 1.8 (T25) benzines autót (2004.04. havi).
Nagyon tetszik benne eddig minden, de ma történt egy kis hiba. Kigyulladt a check engine, a TRC, és VSC lámpa is egyszerre.
Különösebb történés nem volt, menet közben gyulladtak ki a lámpák, és egyszerre. A motorteret felnyitva, nem látni semmi rendelleneset, megy is az autó rendesen. Ami esetleg számomra fura volt, hogy a szívócsőnél (légszűrőházhoz közel, és az utastér felé) van egy kis szelep, aminél a szívócső kicsit mintha nedvesebb, talán benzingőzös lett volna. Kb. 3-4 cm átmérőben a szelep mellett. Ez a szelep gondolom a fölös benzingőzt vezeti vissza a szívórész irányába, de nem biztos. Másnak volt már ilyen tapasztalata? Ez lehet esetleg a lámpák felvillanásának oka? Tudom, hogy ki lehet olvastatni, de most az ünnepek közeledtével nem nagyon van szabad kapacitás erre.

Olvasgattam a fórumot, és egy hozzászólásban azt találtam, hogy ha kiveszem a motortéri biztosítéktáblában az EFI biztosítékot (az autó bal oldalánál állva jobbról balra a 4.talán), akkor az kinullázza a hibakódot.
Írták, hogy ha a fékpedált 3 másodperc alatt 8-szor vagy többször megnyomjuk, akkor az is törli a hibakódot. Számomra ez elég fura volt, de ki tudja.. a tapasztaltabbak talán ismerik ezt? Egyáltalán járó motor mellet, vagy gyújtásnál, vagy hogy? Gondolom gyújtással, ha van egyáltalán ilyen módszer a hibakód törlésre..

Előre is köszönöm, ha valaki segít nekem, mint új Avensis tulajnak!
Ha mindenképp ki akarod törölni, akkor már egyszerűbb az akkusarut levenni. Bár ez olyan, mint amikor fogfájásra bekapsz egy algopirint: a fájdalom eltűnik, de csak ideiglenesen. Nagy valószínűséggel pár km után újra elő fog jönni.
Ilyen jön elő pl., ha a katalizátor már csereéretté vált, vagy ha pl. valamelyik trafó kezd megfáradni.
Mivel tél van, azért ne hagyd figyelmen kívül, hogy az autód jelenleg menetstabilizáció nélkül üzemel! (Így viszont lehet csapatni a hóban :clap:)
A fékpedálnyomkodás szvsz hülyeség.

Norbee

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 216
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12253 Dátum: 2016.12.22 07:40:33 »
Jó reggelt ,

Újabb hibakód jött elő , P0136. Autópályán jött elő. Illetve most először (lehet utoljára) molnál tankoltam.
Hátsó szondára panaszkodik a  hibakód kiolvasás alapján. (korábban már kapott egy szondakiemelőt)

Amit tapasztalok : nőt a fogyasztás , illetve a karosszéria hátsó részét finom korom borítja.  :eek:
'Szerencsére' itt a karácsony , menni kellene hosszabb útra is. Bevállalhatom?

Szerintem megérett a cserére ez az alkatrész.
Hogy ezt idén hol/ki fogja megcsinálni , gőzöm nincs.  :helpsmilie:
« Utoljára szerkesztve: 2016.12.22 08:01:25 írta Norbee »

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10253
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12254 Dátum: 2016.12.22 07:42:47 »

Szia!

Olajfogyasztás nem nőtt? Nekem akkor volt kormos a hátulja.