Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3740803 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Gyömbér

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 69
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12150 Dátum: 2016.12.05 19:32:32 »
Köszi a tippet!! ;) ;) Kicsit azért szkeptikus vagyok a felújítottakkal  :innocent: :hmmmm: :hmmmm:

Viszont kapsz rá garit...

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12151 Dátum: 2016.12.05 19:53:55 »
Pontosabban? Annyira azért nem nyugtattál meg ;) :)

Keress egy szimpatikusat.   ;) :)
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12152 Dátum: 2016.12.05 22:12:31 »
Szerintetek merre induljak el?
Dízelek csinálják, a javítása benzinmotorral a legegyszerűbb. :D

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12153 Dátum: 2016.12.05 22:28:19 »
Dízelek csinálják, a javítása benzinmotorral a legegyszerűbb. :D
:nono: Most azt hiszed, hogy ez poénos? :nono:
Amikor  :shit: volt a dízel avém, még ez is átfutott a fejemen, egy kósza gondolat erejéig. Szóval ez egyáltalán nem vicces! :nono: (volt akkor)
Most már az. :D

Fortuna71

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 52
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12154 Dátum: 2016.12.06 10:02:03 »
Sziasztok!
Nem világit a hátsó ködlámpám az elsök müködnek. A müszerfali visszajelzö is világit. Tudja valaki melyik a hátsó ködlámpa biztositékja? Vagy ne ezen a vonalon keresgéljek?  Ettöl persze még gurul az auto csak bosszant hogy nem világit meg a hajnali ködös idöben jo lenne ha müködne.  :?: köszönöm

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12155 Dátum: 2016.12.06 10:50:43 »
Sziasztok!
Nem világit a hátsó ködlámpám az elsök müködnek. A müszerfali visszajelzö is világit. Tudja valaki melyik a hátsó ködlámpa biztositékja? Vagy ne ezen a vonalon keresgéljek?  Ettöl persze még gurul az auto csak bosszant hogy nem világit meg a hajnali ködös idöben jo lenne ha müködne.  :?: köszönöm
Most nincs nálam, de a kézikönyv vége felé van a biztosítékokról tételes felsorolás. Meg mintha a biztosíték fedele is fel lenne matricázva angolul.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12156 Dátum: 2016.12.06 11:08:32 »
Sziasztok!
Nem világit a hátsó ködlámpám az elsök müködnek. A müszerfali visszajelzö is világit. Tudja valaki melyik a hátsó ködlámpa biztositékja? Vagy ne ezen a vonalon keresgéljek?  Ettöl persze még gurul az auto csak bosszant hogy nem világit meg a hajnali ködös idöben jo lenne ha müködne.  :?: köszönöm
Izzót nézted már? Privát véleményem, egyébként, hogy a hátsó ködzárófény egyszerűen nem kell. Ha mennek mögötted, akkor zavaró, ha bekapcsolva maradt, ha meg nem megy mögötted senki, akkor minek?
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12157 Dátum: 2016.12.06 11:11:33 »
neked városban nem is kell...
de ha vki pl országúton megy egy 80-90es tempoval ködben és mögötte megy egy baromökör 110zel,akkor hamarabb meglátja a ködlámpát mint a halvány kis helyzetjelzöket....
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9391
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12158 Dátum: 2016.12.06 11:43:56 »
Izzót nézted már? Privát véleményem, egyébként, hogy a hátsó ködzárófény egyszerűen nem kell. Ha mennek mögötted, akkor zavaró, ha bekapcsolva maradt, ha meg nem megy mögötted senki, akkor minek?
Talán hogy ne szálljanak belém ....  ;)

Lehet azt kezelni normálisan is, ugyanúgy kapcsolgatod, mint a távolságit. Ha nem látsz senkit a tükörben, felkapcsolod, ha megjelenik mögötte, akkor meg le. Szerintem nem túl bonyolult.
« Utoljára szerkesztve: 2016.12.06 11:49:55 írta Nagycitrom »

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1102
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12159 Dátum: 2016.12.06 11:47:12 »
hozzáfűzés...
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

Fortuna71

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 52
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12160 Dátum: 2016.12.06 12:20:19 »
Most nincs nálam, de a kézikönyv vége felé van a biztosítékokról tételes felsorolás. Meg mintha a biztosíték fedele is fel lenne matricázva angolul.
A fedélen csak röviditések vannak és számok de a kéziköny végén tényéeg megtaláltam jo volt a tipp köszönöm de sajnos más baj lehet a biztositék jo. Közben  12voltos lámpával kimértem nem megy hátra áram . Bepi az izzoval kezdtem álltalában a legegyszerübb dolognál indulok a hibakeresésben izzo, bizti, áram de itt elfogyott a tudomány innentől fizetös lesz a történet azért köszönöm

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12161 Dátum: 2016.12.06 12:34:20 »
Izzót nézted már? Privát véleményem, egyébként, hogy a hátsó ködzárófény egyszerűen nem kell. Ha mennek mögötted, akkor zavaró, ha bekapcsolva maradt, ha meg nem megy mögötted senki, akkor minek?
Jó az a hátsó ködlámpa amikor valaki rombol utánad mint az őrült a ködben. 90+-os tempóban ha fékezve megtol az csúnya lehet. Bár én inkább parasztűzőnek használom. Ha beáll 2 méterre a fenekembe, 90-nél, akkor elveszem a gázt és felkapcsolom, hátha észreveszi magát.

A fedélen csak röviditések vannak és számok de a kéziköny végén tényéeg megtaláltam jo volt a tipp köszönöm de sajnos más baj lehet a biztositék jo. Közben  12voltos lámpával kimértem nem megy hátra áram . Bepi az izzoval kezdtem álltalában a legegyszerübb dolognál indulok a hibakeresésben izzo, bizti, áram de itt elfogyott a tudomány innentől fizetös lesz a történet azért köszönöm
Jó, hogy írsz, már majdnem megindultam a kocsiba hogy lőjek róla képet. Nem szereltetek valamikor valami elektromosat ami kihathatott erre is? Minden más működik?

Gubi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12162 Dátum: 2016.12.06 12:52:09 »
Üdv Urak!
2005-ös D4D Avensisemre nemrég panaszkodtam, hogy  melegen nem mindig indul. Javasoltátok  a  magasnyomású rendszer szakszerű vizsgálatát. Nem sokkal ezután elkezdett kalamolni valami a vezérlés  felöli részről, de csak alapjáraton. Kiderült, hogy a klímakompresszor kuplungja adta meg magát. A klímás szerencsére nem az egész kuplongot, csak a benne lévő 5 vagy 6db gumibetétet cserélte, amik valóban durván elkoptak.  15.000 + 3000 huf-ból megúsztam, mivel a 440mg-ból 200mg gáz is hiányzott . Ez okozhatta, hogy féloldalas volt a hűtés. Na mondom,ha már villamos műhely is egyben ,mérje már meg  az akkut terhelve, mivel van ez az indítási problémám. A 750A-es indító áramú 5 éves akksi leadott vagy 320A-t, kuka .  Gyanús is volt, hogy a nem indulásokkor  4-5 indítózás után lemerült. Az csapott be, hogy  feltöltés után mindig stabilan tartotta a 12.6V-ot.  Lehet, hogy a gyenge akku miatt az indításokkor annyira leesett a feszültség, hogy a rendszer letiltott, vagy valami hasonló. Gyors akku csere és azóta,  kb.2 hónapja szépen és gyorsan indul.                             

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12163 Dátum: 2016.12.06 13:25:30 »
Izzót nézted már? Privát véleményem, egyébként, hogy a hátsó ködzárófény egyszerűen nem kell. Ha mennek mögötted, akkor zavaró, ha bekapcsolva maradt, ha meg nem megy mögötted senki, akkor minek?
Ugyan. Volt szerencsém pár hete kelet-Magyarországon utazni sötétben, olyan erős ködben, hogy szinte késsel lehetett volna vágni. Elég félelmetes érzés hogy mész 60-70-el az országúton, és egyszer csak "a semmiből" útolérsz valakit. Akinek csak a sima hátsó lámpája világít. És megy vagy 40-el, mert hát köd van, ugye...

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12164 Dátum: 2016.12.06 14:20:16 »
Sziasztok!
Nem világit a hátsó ködlámpám az elsök müködnek. A müszerfali visszajelzö is világit. Tudja valaki melyik a hátsó ködlámpa biztositékja? Vagy ne ezen a vonalon keresgéljek?  Ettöl persze még gurul az auto csak bosszant hogy nem világit meg a hajnali ködös idöben jo lenne ha müködne.  :?: köszönöm
Korábban világított?