Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3822817 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1215 Dátum: 2008.01.17 19:16:12 »
Idézetet írta: "viziborz"
Idézetet írta: "Xanyi"
Idézetet írta: "viziborz"
Viszont ma fedeztem fel hogy nem megy le es fel  teljesen a bal elso ablakemelo a "melyebb" gombnyomasra. Szoval olyan mint a sima tobbi 3 gomb. Vkinek volt mar ilyen? Talan a vezerlopanalen szallt el vmi?

Viziborz


Húzd felfelé a gombot amíg fel nem ér az ablak, majd tovább még kb. 5 mp-ig a fentebbi állásba. Ezután mûködnie kell.


kosz kiprobalom. Ez vmi.fele ujratanitasi dolog?


Aham, a Scenicnél is pont ezt kell csinálni, úgylátszik ez univerzális gyógymód....  :mrgreen:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

isti0930

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1216 Dátum: 2008.01.28 11:24:08 »
Sziasztok! 2004-es avensis elsõ fényszórója párásodik mi lehet a gond  ! :otlet:  :otlet:

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1217 Dátum: 2008.01.28 11:55:30 »
Ez típushiba. Ha megvan a szervízkönyved (vezetve) és nem túl rég járt le a gari, akkor menj el egy márkaszervízbe, és van esély, hogy méltányosságból kicserélik.
 :kacsint:

isti0930

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1218 Dátum: 2008.01.28 12:42:29 »
Ettöl féltem .Sajna kicsi az esély garanciális cserére mivel 2004 májusi,de azért kössz! :banging:

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1219 Dátum: 2008.01.28 19:13:09 »
Idézetet írta: "Misi"
Ez típushiba. Ha megvan a szervízkönyved (vezetve) és nem túl rég járt le a gari, akkor menj el egy márkaszervízbe, és van esély, hogy méltányosságból kicserélik.
 :kacsint:

Azért a gari egy 2004-esnél már régen lejárt!
Lehet menni a pékhez panaszra! :robbanfej:
Egyébként, nekem is gondom az ügy. Keresek valakit aki tud bánni tömítõanyagokkal!
Ez a fej bontható és vélem javítható!
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1220 Dátum: 2008.01.28 19:28:38 »
Tudom, hogy lejárt a gari, de vezetett szervízkönyv és típushiba mellett, nem ritka a méltányosságból történõ javítás.
Én tuti megkérdezném...

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1221 Dátum: 2008.01.28 19:44:37 »
Idézetet írta: "Misi"
Ez típushiba. Ha megvan a szervízkönyved (vezetve) és nem túl rég járt le a gari, akkor menj el egy márkaszervízbe, és van esély, hogy méltányosságból kicserélik.
 :kacsint:

Hogyis, hogyis  egy 2004-esnél ?
Beballagok a Márkaszervizbe és mondok: beázik a lámpa? :sir:
Nevezz meg legalább egy olyan szervizt, amelyik nem hajt el a Halál F*szára, bár a kocsid sérülésmentes, a lámpatest meg gyári állapotú! :hmm:
Merthogy a könyv vezetve, saját megnyugtatásomra.
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1222 Dátum: 2008.01.28 20:07:41 »
Idézetet írta: "isti0930"
Sziasztok! 2004-es avensis elsõ fényszórója párásodik mi lehet a gond  ! :otlet:  :otlet:

Ha csak kicsit párásodik, az nem csinál különösebb bajt. Sok ilyen autót látni, nemcsak Toyotát. A méltányos csere megér egy próbát, de sztem ne sok reményt fûzz hozzá, inkább tanulj meg együttélni vele, és ha elõjön a probléma, próbálj meg napos helyre parkolni...
Ha nagyon párásodik, azt nem szabad annyiban hagyni, mert akkor elõbb-utóbb rozsdásodni fog, és a fényereje is jóval kisebb.
music     

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1223 Dátum: 2008.01.28 20:19:25 »
Idézetet írta: "Lévai Béla"
Idézetet írta: "Misi"
Ez típushiba. Ha megvan a szervízkönyved (vezetve) és nem túl rég járt le a gari, akkor menj el egy márkaszervízbe, és van esély, hogy méltányosságból kicserélik.
 :kacsint:

Hogyis, hogyis  egy 2004-esnél ?
Beballagok a Márkaszervizbe és mondok: beázik a lámpa? :sir:
Nevezz meg legalább egy olyan szervizt, amelyik nem hajt el a Halál F*szára, bár a kocsid sérülésmentes, a lámpatest meg gyári állapotú! :hmm:
Merthogy a könyv vezetve, saját megnyugtatásomra.


Egy ismerõsöm Avensisében a Toyota Tsushonál cserélték ki, gari után 3 hónappal (M5), de ha jól tudom a Superben is volt már ilyen.
Mondanám, hogy hívd fel Máté Imit a Superben, de annyira ellenkeztek, hogy inkább nem mondom.
 :nyelv:

isti0930

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1224 Dátum: 2008.01.28 20:34:35 »
Na az a helyzet hogy felhívtam a szervízet, természetessen csere nem lehetséges (garanciában)aztmondták vigyem be kiveszik a lámpát és újra le kell tömítteni :rolleyes:  :rolleyes:  :rolleyes: Ja egyébként három napja a napon van de ez kicsit sok.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1225 Dátum: 2008.01.28 20:52:55 »
Idézetet írta: "isti0930"
Na az a helyzet hogy felhívtam a szervízet, természetessen csere nem lehetséges (garanciában)aztmondták vigyem be kiveszik a lámpát és újra le kell tömítteni :rolleyes:  :rolleyes:  :rolleyes: Ja egyébként három napja a napon van de ez kicsit sok.


Senki nem beszélt garanciális cserérõl :wink: ... Méltányosságból cserélhetik ki, ha a kocsi vezetett szervízkönyves (ahogy azt Misi is írja), tekintettel arra, hogy még fiatal, és ez a fényszóró-dolog nem egyedi a típusnál, nem volt ritka a garis csere, tehát ismert elõttük a dolog. Erre szépen hivatkozni is kell. És ne csak egy szervízt hívj föl, de amúgy az ilyesmit jobb egy személyes látogatás során megpróbálni megbeszélni. Egy idegent a telefonban elhajtani, a világon a legegyszerûbb dolog.

Amúgy amennyire tudom, a méltányosságnál gyakran van olyan variáns, hogy csak az anyagköltséget állják, a munkadíjat nem.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

string

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
rezonancia
« Válasz #1226 Dátum: 2008.01.29 08:25:01 »
Sziasztok!

Elkezdtem figyelni tegnap a motorrra és  valami furcsa erõs  "rezonanciát" hallok elég mély  hangon, de csak egy  bizonyos  szûk fordulatszám tartományban, 1400 és 1500 között, mindegy, hogy hányas  fokozatban vagyok (üresben is). Olvasgatva   a topicot felmerült bennem a  kérdés, hogy  a  lendkerék hibájának lehet ez a  jele? Muszáj vele sürgõsen szervizbe  mennem, vagy  ráér még pár  hetet esetleg és  változhat? Van valakinek ilyen tapasztalata? Egyébként semmi más  rendellenesség nincs  a  jármûvel. (Avensis 2.2 D4D 2005 82000 km, de  a  motor  az cserélve  volt benne, gyakorlatilag bejáratós)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: rezonancia
« Válasz #1227 Dátum: 2008.01.29 13:49:53 »
Idézetet írta: "string"
Sziasztok!

Elkezdtem figyelni tegnap a motorrra és  valami furcsa erõs  "rezonanciát" hallok elég mély  hangon, de csak egy  bizonyos  szûk fordulatszám tartományban, 1400 és 1500 között, mindegy, hogy hányas  fokozatban vagyok (üresben is). Olvasgatva   a topicot felmerült bennem a  kérdés, hogy  a  lendkerék hibájának lehet ez a  jele? Muszáj vele sürgõsen szervizbe  mennem, vagy  ráér még pár  hetet esetleg és  változhat? Van valakinek ilyen tapasztalata? Egyébként semmi más  rendellenesség nincs  a  jármûvel. (Avensis 2.2 D4D 2005 82000 km, de  a  motor  az cserélve  volt benne, gyakorlatilag bejáratós)


Egy motor hangja sem teljesen egyenletes a teljes fordulatszám-tartományban; normális és megszokott dolog nagyon sok motornál, hogy bizonyos fsz-sávokban vannak ilyen-olyan brummogások, rezonanciák, változik a motor hangja. A modern dízelekre különösen jellemzõ, hogy igen alacsony fordulaton brummogó, mély hangokat produkálnak. Nem hiszem, hogy lenne miért aggódnod. És ne vadássz a hibákra, ismerem saját magamról ezt a jelenséget, meg tudja õrjíteni az embert :rolleyes:  :wink: ...

(Egyébként amennyire tudom, a lendkerék-probléma csak a kétlitereseket érintette, és azokon belül is a régebbi évjáratokat, tudtommal elsõsorban az Ave I-est.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

string

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re: rezonancia
« Válasz #1228 Dátum: 2008.01.29 14:34:48 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "string"
Sziasztok!

Elkezdtem figyelni tegnap a motorrra és  valami furcsa erõs  "rezonanciát" hallok elég mély  hangon, de csak egy  bizonyos  szûk fordulatszám tartományban, 1400 és 1500 között, mindegy, hogy hányas  fokozatban vagyok (üresben is). Olvasgatva   a topicot felmerült bennem a  kérdés, hogy  a  lendkerék hibájának lehet ez a  jele? Muszáj vele sürgõsen szervizbe  mennem, vagy  ráér még pár  hetet esetleg és  változhat? Van valakinek ilyen tapasztalata? Egyébként semmi más  rendellenesség nincs  a  jármûvel. (Avensis 2.2 D4D 2005 82000 km, de  a  motor  az cserélve  volt benne, gyakorlatilag bejáratós)


Egy motor hangja sem teljesen egyenletes a teljes fordulatszám-tartományban; normális és megszokott dolog nagyon sok motornál, hogy bizonyos fsz-sávokban vannak ilyen-olyan brummogások, rezonanciák, változik a motor hangja. A modern dízelekre különösen jellemzõ, hogy igen alacsony fordulaton brummogó, mély hangokat produkálnak. Nem hiszem, hogy lenne miért aggódnod. És ne vadássz a hibákra, ismerem saját magamról ezt a jelenséget, meg tudja õrjíteni az embert :rolleyes:  :wink: ...

(Egyébként amennyire tudom, a lendkerék-probléma csak a kétlitereseket érintette, és azokon belül is a régebbi évjáratokat, tudtommal elsõsorban az Ave I-est.)


Köszi, hogy  megnyugtattál a  lendkerékkel kapcsolatban, mindenesetre   tegnapig nem volt ilyen hang, azóta  csak arra  figyelek. Olyan szép egyenletes  volt eddig a  teljes  tartományban. Kicsit olyan, mintha azon a  ponton "kilyukadna a kipufogódob" elég csúnya  hangot hallatva. Pont azon a  határon van, ahol négyesben városban 50 km/h körül  megyek, így  nem tudok nem rá figyelni. Füldugó? :-)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: rezonancia
« Válasz #1229 Dátum: 2008.01.29 16:15:31 »
Idézetet írta: "string"
Köszi, hogy  megnyugtattál a  lendkerékkel kapcsolatban, mindenesetre   tegnapig nem volt ilyen hang, azóta  csak arra  figyelek. Olyan szép egyenletes  volt eddig a  teljes  tartományban. Kicsit olyan, mintha azon a  ponton "kilyukadna a kipufogódob" elég csúnya  hangot hallatva. Pont azon a  határon van, ahol négyesben városban 50 km/h körül  megyek, így  nem tudok nem rá figyelni. Füldugó? :-)


Figyi, én nem vagyok ott, nem hallom az autódat, tehát azt nem merném kijelenteni, hogy tutira semmi baja nincs... Csak arra próbáltam utalni, hogy nem kell azonnal megijedni minden hangtól. Hangok idõnként jönnek és mennek. Meg aztán, azt nem írtad, hogy eddig nem volt ez a hangja :roll: ... Ezzel együtt, azt mondanám, hogy várj egy darabig hátha elmúlik.

De a lendkerék-problémáról tényleg úgy hallottam, hogy az csak a kétlitereseket érintette.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )