Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3741232 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10681
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12120 Dátum: 2016.12.02 12:09:20 »
Én eddig azt hittem csak a Xenon lámpásoknál volt hiba a foncsor bemattulása.  :hmmmm:

Felújítani pedig jóval barátibb áron lehet. Nekem az 50%-os gyári méltányosságival is a 2 komplett gyári fényszóró cseréje 230e volt 2011-ben.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12121 Dátum: 2016.12.02 12:57:19 »
Szerintem csak a xenon szokott bemattulni.Legalábbis a foncsor részen.A búra természetesen mind ettől független. A H7-nél inkább az első szériáknál a műanyag foglalat olvadt,illetve tört le.Én vadásztam egy darabig jó bontott gyárit,ami már fém foglalatos és nem angol autóból származik,mert az nem jó bele,de feladtam a sokadig melléfogásnál.Egy őzzel való találkozás után most Depo-t tettem az egyébként amúgy is baromira bemattult bal oldali helyére. Hát... Tökéletesen illeszkedik a helyére,egy árnyalattal talán sötétebb a foncsor színe.Vagy talán még új azért látom így. Már 3 hete tekergetem,hogy ne vakítsa a szembejövőt és én is lássak vele. Most már ott tartok,hogy inkább villogjanak rám,de még tekerem feljebb. Azért nem vészes. Ami legjobban zavar egy ilyen szivárványszínben pompázó szórt fény. Ez akkor is látszik ha szemből nézem az autót. Az viszont látszik,hogy gyengébb a gyárinál a fénye. Az is lehet hogy rosszul van beállítva,nem tudom. Igazából azt sem,hogy gyárilag be vannak e állítva,bár ennek nem sok jelentősége van,mert a gyári magasságállító motor nem pattintós meg ilyenek,hanem menetes. Kitekered,betekered.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12122 Dátum: 2016.12.02 13:13:19 »
Én azért párban cserélném. Amúgy 30e körül már meg lehet kapni párját. Nem nagyon bonyolult cserélni, de azért el lehet játszani vele 1-2 órát. Még a lököst is meg kell bontani körülötte.
Ja, én is, ha kapnék 30-ért párban. Eddig csak 21k/db meg 28k/db árat találtam, ráadásul a 21k-s bolt weboldala meg ÁSZF-je úgy nézett ki, hogy farral jöttem ki és még a cache-ből is töröltem az emlékét.  Hol kaptál 15k/db árat?


Már többször leírtam, de ismétlem: Nekem T22-ben Depo volt mindkettő. Gyakorlatilag mindenhová világított, a rendes vetítési kép közelében sem járt, ha egy falon ellenőriztem. Beállítani nem volt esély. Vettem két bontott gyári egységet (azt hiszem 10.000 Ft/db áron) és azóta örülök. Nem egy atomvillanás, de legalább oda világít és úgy, ahová és ahogyan kell.

Ha jól értelmezem a fórumon eddig összegyűlt lámpabura infókat, akkor a T25-nél jellemző hiba, hogy a foncsorok idővel bemattulnak, esetleg meg is olvadnak. A mattulást többen is úgy orvosolták, hogy felküldték a kiszerelt egységeket egy budapesti erre szakosodott céghez, aki szépen felújította a lámpatest kérdéses elemeit, azóta pedig örülnek, hogy ismét jól látnak a gyári lámpáikkal. Árra nem emlékszem, de megkereshető itt a fórmon.

Izso kolléga T25-nél váltott Depora, ő elégedett volt vele.

Ebből is látszik, hogy ízlések és pofonok, de lásd, hogy nem csak az ugy-ra csere az egyetlen vállalható alternatíva.

Üdv:
BF
Úgy emlékszem a T22 esetében nem projektoros lámpabúra van. Sőt, T22 esetében láttam olyat, hogy a Depo nem volt jó, de a TYC bevált. T25-nél meg több olyan véleményt találtam, hogy pont a TYC nem, de a Depo meg igen. Úgy tűnik típusonként eltérő lehet a tapasztalat. Talán még userenként is....
A keresés sajnos egy működő keresővel lenne reális. :( Kár, hogy a régebbi kommentek közt nem keres, mert egyébként hatalmas tudásanyag halmozódott fel.


Nekem 25eFt volt a pár felújítása. Garancia lámpabolt vagy vmi hasonló a cég neve.
Köszi a nevet, ez alapján megtaláltam a weblapjukat. Enyém nem mattul, de párásodik. Ha Izso jóslata helyes és 30 körül megkapható párban, akkor lehet inkább újakat rakok be. Mivel a kocsit használjuk, az sajnos nem játszik, hogy búrafelújítás miatt álljon a kocsi 7 napot. :no: 2 nap futár oda, 3 nap felújítás, 2 nap futár vissza, plusz ha hétvége bejátszik, akkor még egy nap.
Valószínűbb, hogy csere esetén, a régieket felújíttatom és elrakom tartalékba.

Az viszont látszik,hogy gyengébb a gyárinál a fénye. Az is lehet hogy rosszul van beállítva,nem tudom. Igazából azt sem,hogy gyárilag be vannak e állítva,bár ennek nem sok jelentősége van,mert a gyári magasságállító motor nem pattintós meg ilyenek,hanem menetes. Kitekered,betekered.
Te hol és mennyiért vetted meg? A gyári ára elég combos, ha ahhoz képest csak kicsit gyengébb, akkor már boldog leszek. :hug:

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12123 Dátum: 2016.12.02 14:09:12 »
Most kérdeztem meg, ahol annak idején vettem. Sajnos a 30e körüli ár már a múlté. 43e a pár. 4 év nagy idő...
Annyiért meg már a neten is van.
A projektor belsejéből tűnik el a fényesség. Csak a drapp műanyag marad a helyén.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12124 Dátum: 2016.12.02 18:40:38 »
Gondoltam ránézek a lámpára. Lekínlódtam bontottam azt az áldott motortér burkolatot. Az izzó leszorító retesze leugrott. Úgy lötyögött, hogy tömör gyönyör. Beigazítottam, ráreteszeltem, full fénnyel ment. Öröm-boldogság, nem kell cserélni lámpatestet. Márkaszervízbe vetett hitem azért kissé megrendült, 100%, hogy erre a szerelő rá se nézett, csak benyögte a munkafelvevőnek, hogy foncsor miatt csere. Megyek vissza kedden, fogok érte szólni. Simán megrendelték volna nekem beszerelésre az új lámpát százezerért.  :eek:
Ha már helyreigazgattam, akkor gyorsan beraktam a reggel megérkezett H7 Osram Night Breaker Laser izzókat. Tapasztalatok:
- az előzetesen a "csak pár pillanatra felkapcsolom amíg beigazítom" H7  is k*rva forró lesz. :D
- beszerelés után szemből semmi különös nem látszott, húztam is a szám, hogy ejnye, de menet közben hasít a Laser fénykévéje.
- Night Breaker Laser alanyi jogon kéne hogy járjon. Oda világít ahova kell, nagyon jó színképpel és fényerővel.

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12125 Dátum: 2016.12.02 20:22:11 »
Gondoltam ránézek a lámpára. Lekínlódtam bontottam azt az áldott motortér burkolatot. Az izzó leszorító retesze leugrott. Úgy lötyögött, hogy tömör gyönyör. Beigazítottam, ráreteszeltem, full fénnyel ment. Öröm-boldogság, nem kell cserélni lámpatestet. Márkaszervízbe vetett hitem azért kissé megrendült, 100%, hogy erre a szerelő rá se nézett, csak benyögte a munkafelvevőnek, hogy foncsor miatt csere. Megyek vissza kedden, fogok érte szólni. Simán megrendelték volna nekem beszerelésre az új lámpát százezerért.  :eek:
Ha már helyreigazgattam, akkor gyorsan beraktam a reggel megérkezett H7 Osram Night Breaker Laser izzókat. Tapasztalatok:
- az előzetesen a "csak pár pillanatra felkapcsolom amíg beigazítom" H7  is k*rva forró lesz. :D
- beszerelés után szemből semmi különös nem látszott, húztam is a szám, hogy ejnye, de menet közben hasít a Laser fénykévéje.
- Night Breaker Laser alanyi jogon kéne hogy járjon. Oda világít ahova kell, nagyon jó színképpel és fényerővel.
Ejnye, de szőrös szíved van! :nono: És ők miből éljenek, ha Te nem költesz???? :eek:

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10681
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12126 Dátum: 2016.12.02 20:34:14 »
Ejnye, de szőrös szíved van! :nono: És ők miből éljenek, ha Te nem költesz???? :eek:

Azért a pofátlan lehúzás már más tészta.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12127 Dátum: 2016.12.02 20:38:19 »
Azért a pofátlan lehúzás már más tészta.  ;)
Márkaszervíz topicban épp írtam, hogy szerintem szerelő volt a lusta megnézni, nem átrázni akartak.

Joe t3-x

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12128 Dátum: 2016.12.02 22:52:02 »
Kérdés: T25 kombi, kanyarodásnál ha jobban kitekerem a kormányt olyan mintha "átugrana valami" illetve koppan. Inkább parkolóházban tapasztalom normál, haladós, szűkebb kanyarokban. De nem száguldozva. Gumik jók, futóműnél elméletileg minden rendben. Elképzelhető hogy kormánymű hiba? Nem sűrűn jön elő. Valakinek ötlet, vagy tapasztalat?

majesz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12129 Dátum: 2016.12.03 19:21:16 »
Sziasztok :clap:
Valaki tudna nekem segiteni injektor problémában?!
Van egy 2006-os diesel Avensisem 170 lovas,több órás állás után nehezen indul 4-5 inditás után indul csak be,vettem egy uj aksit,gondoltam jönn a hideg tuti az lessz a gond,és nem az lett.Hát fogtam elvittem a Toyota szervizbe Bécs-be(ja Bécsben lakom),és ott ki olvasták,hogy injektor hiba,4 böl a 2 középsö rossz,ki kellene mind a 4-et cserelni,kértem ár ajanlatott,és 1700 euro szereléssel együtt.Miután eljöttem másnap azt figyeltem meg,hogy műszerfalon kigyulladt sárgán a kis motor jelzés,a vrc jelzés,trc jelzés,gyorsan elvittem egy mühelybe,ahol ugyan azt diagnosztizálták mint a Toyota szervizbe,kütötték a sárga jelzéseket,de mára megint előjött.Ez mitöl lehet?
Az lenne a kérdésem,hogy felújitani,vagy tisztitattni érdemes,vagy mindenképpen mind a 4 db-ot ki kell cserelni?!Kicsit húzós.
A segitséget előre is köszönöm! ::)

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12130 Dátum: 2016.12.03 20:14:55 »
gyorsan elvittem egy mühelybe,ahol ugyan azt diagnosztizálták mint a Toyota szervizbe,kütötték a sárga jelzéseket,de mára megint előjött.Ez mitöl lehet?
Jé, kiütötték és nem javult meg tőle? :hmmmm:
Komolyra fordítva: keress rá az injektor felújítás szavakra, ki fog dobni pár céget. Tőlük kérhetsz árajánlatot felújításra. Ez nagyobb valószínáséggel fogja megoldani a problémát, mint a hibakódok törölgetése.

mipo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12131 Dátum: 2016.12.03 21:14:57 »
A Yaris-ba vettem ilyen OBD-s adaptert, nem tükör behajtásra hanem más funckiókra (központi zár automatikus bezárás ha elindul az autó, vészvillogás ajtónyitáskor és vészfékkor, stb) és már második éve hibátlan. Folyamatosan rá van dugva.

Engem is érdekelne ilyen adapter! Esetleg a pontos nevét vagy elérhetőségét meg tudnád adni?
Köszi előre is! :)

mipo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12132 Dátum: 2016.12.03 21:58:29 »
Avensis bal fényszóró lámpatestem valószínűleg cserés lesz, igen gyér a fénye. :( Ki milyen utángyártottat rakott be? Mi vált be minőségre/tartósságra?  Dumáltunk róla korábban, de nem találom, pedig akkoriban épp ki voltam belőle művelődve. Márkaszerviz 99.800 forintos ajánlatot adott rá, azzal nem élnék. :D Házilag mennyire macerás beszerelni? Jövő héten megyek vissza Mayerékhez féltengely gumiharang bilincselésre, lehet beszereltetném velük, ha egy órán belüli munka.

szerk.
Közben rátaláltam, Depo lesz a befutó: http://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=342.msg669626#msg669626

Nekem pont a jobb oldali lenne a cserés. Remélem neked is xenonos kell :) Talán akkor összebeszélhetnénk egy szett megvásárláshoz. ;)

mutyi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12133 Dátum: 2016.12.04 10:57:49 »
Sziasztok!  :hug:

A mai napon kicserélték a közös főnyomó csövet, de a hiba nem szünt meg.  :censored: Még egy dolog.: A hiba csak akkor generálódik, ha a motor terhelés alatt van, tehát menet közben, kuplungoláskor vagy hirtelen nagy számú fordulat változáskor (Pl.: Visszaváltás 5 ből 4 be). De ha az autó álló helyzetben van, akkor akár órákig is lehetne 4-5000 es fordulaton pörgetni, semmi baja nem lenne. Erre van valami ötlet? Egyébként felhívtunk pár toyota szervízes ismerőst, de ilyen hibával még senki sem találkozott, pedig van közöttük pár vén tapasztalt róka is. Az nem lehet hogy teljesen más a hiba, csak rossz a hibakód? Én már a kuplungra is gondoltam, mert sebesség váltás közben jön elő a gázletiltás, és a leállás. Csak a motor újra nem indulását nem magyarázza a kuplunghiba. Várom a hozzászólásokat.  :helpsmilie:

Köszönettel.: Szabys

mutyi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12134 Dátum: 2016.12.04 11:04:46 »
Sziasztok kedves fórumozók,
Egy 2005-ös 2.2 Avensis D-CAT tulajdonosa vagyok. Az autót 180.000 km-rel vettem 2013-ban. Az első télen előjött az alábbi probléma, amire a mai napig nem született megoldás.
0 C fok alatt az autó rövid idő után leáll. Utána gond nélkül újraindul és többet nem áll le ha már meleg a motor. Hibakód P0093: nagy mennyiségű üzemanyagszivárgás. Az üzemanyag sehol nem folyik. 3 éve minden télen előjön ez a probléma, 0 fok körül, vagy inkább alatta.
Találtam a fórumon egy hasonló (de itt nem csak hidegben) problémát 2010-ben, de nem láttam, hogy született volna rá megoldás (legalábbis nem írták meg). [#3392]
Toyotába jövő héten szeretnék menni, mert vártam a fagyos időt. :-/
Ha valakinek van ötlete szívesen olvasom.
Köszönöm