Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3741192 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12105 Dátum: 2016.11.29 07:06:30 »
Sziasztok
A problémám az lenne,hogy lötyög a kormányművem,úgyhogy cserére kényszerülök. Állítólag perselyezéssel nem javítható. Járt már valaki hasonló cipőben?
Az avéknak volt egy kormányösszekötős visszahívásos története. Meg kellene nézetni vmelyik szakszervizben, hogy ebben részt vett-e az autód. Hátha ennek a keretében megoldható lenne a probléma.
Én is majdnem elengedtem ezt a visszahívásos dolgot, mert az egyik (azóta bezárt...) toyota szervizben azt mondták, hogy ez csak egy reklámfogás. Aztán a Szupernél mégis megcsináltattam (ingyenes!), és meg is szűnt egy olyan tünet, amire azt hittem, hogy "hát, ez ilyen". Tompa kattanást lehetett néha hallani parkolásnál. Lehet, hogy neked is innen ered a lötyögés? :hmmmm:

rbsat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 226
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12106 Dátum: 2016.11.29 22:28:04 »
Inkább 3-4 ezres az ára. Ablakot húz fel és indulásnál zár a központi.

Tapatalkkal küldve az én Z1 eszközömről

Hello, ha egy linket küldenél erről az eszközről! Én próbáltam rákeresni, de csak CAN buszos kivitelt találtam. Ha jól tudom  a T25 nem CAN. Kösz. (tévedés joga fenntartva)
Avensis 1.8 / 2007

kksnor

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12107 Dátum: 2016.11.29 22:36:04 »
Hello, ha egy linket küldenél erről az eszközről! Én próbáltam rákeresni, de csak CAN buszos kivitelt találtam. Ha jól tudom  a T25 nem CAN. Kösz. (tévedés joga fenntartva)


Én ezt találtam.

Tapatalkkal küldve az én Z1 eszközömről


zsozsi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12108 Dátum: 2016.11.30 04:11:38 »
Hali!olyan kérdésem lenne h t22 2.0 vvti nem pörög csak max 4000-ret mi lehet a hiba! Köszi

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12109 Dátum: 2016.11.30 07:52:24 »
Hali!olyan kérdésem lenne h t22 2.0 vvti nem pörög csak max 4000-ret mi lehet a hiba! Köszi

NEM valószínűségi sorrendben kb.:
1. Koksz a szívóoldalon
2. Gyertyák, gyújtásrendszer
3. Szenzorok: Lambda (4 db), MAP/MAF, főtengely- vezérműtengely pozíció jeladó, stb.
4. Komplett üa. rendszer: tápszivattyú, nagynyomású szivattyú, befecskendezők
5. Lánc + feszítő
6. VVT-i szelep + tárcsa

Ez már elég komplex motor, nem triviális a hibakeresés sem.

Ha van hibajelzés a műszerfalon, akkor kód kiolvasása, utána picit okosabb az ember.

Üdv:
BF
« Utoljára szerkesztve: 2016.11.30 07:54:11 írta keeper83 »

Lchnorbert

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12110 Dátum: 2016.11.30 17:32:18 »
Üdv
Valaki tudna segíteni,hogy mi is volt az Avensisek garanciás visszahívásban történő kormányösszekötős problémája? És Hollandiából hozott autóknál ez érvényesíthető e itthon,ha esetleg kint nem történt meg?

rbsat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 226
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12111 Dátum: 2016.11.30 17:58:40 »
Hali kksnor!

Köszönöm a választ, ezeket én is megtaláltam, de az alábbiak miatt estem kissé szkeptikusba:

Specifications:
1.Perfectly integrated into car CANBUS
2.Upgrade factory remote, keep OEM style
3.Small and compact
4.Plug and play, DIY installation in 3 seconds
Suitable Car:
Buick: Excelle GT, Excelle XT, New Lacrosse, New Regal GL8, Encore
Chevrolet: Cruze, Malibu, Cadillac SRX


Szóval, ha ilyet vettél és működik, akkor nem szóltam, mindenesetre erősíts meg tévelygésemben.

 üdv.
Avensis 1.8 / 2007

kksnor

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12112 Dátum: 2016.11.30 18:00:46 »
Hali kksnor!

Köszönöm a választ, ezeket én is megtaláltam, de az alábbiak miatt estem kissé szkeptikusba:

Specifications:
1.Perfectly integrated into car CANBUS
2.Upgrade factory remote, keep OEM style
3.Small and compact
4.Plug and play, DIY installation in 3 seconds
Suitable Car:
Buick: Excelle GT, Excelle XT, New Lacrosse, New Regal GL8, Encore
Chevrolet: Cruze, Malibu, Cadillac SRX


Szóval, ha ilyet vettél és működik, akkor nem szóltam, mindenesetre erősíts meg tévelygésemben.

 üdv.
Igen, a típusok miatt én sem vagyok benne biztos, de megkérdeztem az eladót, de még nincs válasz.

Tapatalkkal küldve az én Z1 eszközömről


kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12113 Dátum: 2016.12.01 08:53:38 »
Én ezt találtam.
És ezt csak rá kell dugni az ODB csatlakozóra és már működik is?

kksnor

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12114 Dátum: 2016.12.01 09:40:23 »
És ezt csak rá kell dugni az ODB csatlakozóra és már működik is?
Igen,le van írva mindnél, hogy mit hogyan kell csinálni. De most azon gondolkodtam, hogy inkább olyan riasztó kellene ami ezt is tudja...nem valami visítós, hanem olyan ami nekem jelez ha gond van, tud valaki valami jó tippet erre?

Tapatalkkal küldve az én Z1 eszközömről


Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12115 Dátum: 2016.12.01 10:17:58 »
Üdv
Valaki tudna segíteni,hogy mi is volt az Avensisek garanciás visszahívásban történő kormányösszekötős problémája? És Hollandiából hozott autóknál ez érvényesíthető e itthon,ha esetleg kint nem történt meg?
Bármelyik kereskedés munkafelvevője megmondja, hogy elvégzik-e még ezt a munkát ingyen, vagy sem. Látva a toyota által folytatott nyomonNEMkövetési stratégiát, nem gondolom, hogy választ kapsz a holland előéletre. :hmmmm: Neked kellene visszakutatnod, hogy melyik szervizbe hordták az autót, és azoktól kérni információt. Egyébként ez a visszahívásos történet kb 4-5 éve volt. Nem biztos, hogy korlátlan időintervallumos az ajánlat.
A kormányösszekötő hibája (nálam) az volt, hogy néha tompa klattyanást lehetett hallani parkolásos kormánytekergetésnél. Ez a csere után megszűnt.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12116 Dátum: 2016.12.01 21:06:34 »
Avensis bal fényszóró lámpatestem valószínűleg cserés lesz, igen gyér a fénye. :( Ki milyen utángyártottat rakott be? Mi vált be minőségre/tartósságra?  Dumáltunk róla korábban, de nem találom, pedig akkoriban épp ki voltam belőle művelődve. Márkaszerviz 99.800 forintos ajánlatot adott rá, azzal nem élnék. :D Házilag mennyire macerás beszerelni? Jövő héten megyek vissza Mayerékhez féltengely gumiharang bilincselésre, lehet beszereltetném velük, ha egy órán belüli munka.

szerk.
Közben rátaláltam, Depo lesz a befutó: http://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=342.msg669626#msg669626
« Utoljára szerkesztve: 2016.12.01 21:19:06 írta Silent »

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12117 Dátum: 2016.12.02 07:24:48 »
Avensis bal fényszóró lámpatestem valószínűleg cserés lesz, igen gyér a fénye. :( Ki milyen utángyártottat rakott be? Mi vált be minőségre/tartósságra?  Dumáltunk róla korábban, de nem találom, pedig akkoriban épp ki voltam belőle művelődve. Márkaszerviz 99.800 forintos ajánlatot adott rá, azzal nem élnék. :D Házilag mennyire macerás beszerelni? Jövő héten megyek vissza Mayerékhez féltengely gumiharang bilincselésre, lehet beszereltetném velük, ha egy órán belüli munka.

szerk.
Közben rátaláltam, Depo lesz a befutó: http://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=342.msg669626#msg669626
Én azért párban cserélném. Amúgy 30e körül már meg lehet kapni párját. Nem nagyon bonyolult cserélni, de azért el lehet játszani vele 1-2 órát. Még a lököst is meg kell bontani körülötte.

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12118 Dátum: 2016.12.02 07:57:35 »
Én azért párban cserélném. Amúgy 30e körül már meg lehet kapni párját. Nem nagyon bonyolult cserélni, de azért el lehet játszani vele 1-2 órát. Még a lököst is meg kell bontani körülötte.

Már többször leírtam, de ismétlem: Nekem T22-ben Depo volt mindkettő. Gyakorlatilag mindenhová világított, a rendes vetítési kép közelében sem járt, ha egy falon ellenőriztem. Beállítani nem volt esély. Vettem két bontott gyári egységet (azt hiszem 10.000 Ft/db áron) és azóta örülök. Nem egy atomvillanás, de legalább oda világít és úgy, ahová és ahogyan kell.

Ha jól értelmezem a fórumon eddig összegyűlt lámpabura infókat, akkor a T25-nél jellemző hiba, hogy a foncsorok idővel bemattulnak, esetleg meg is olvadnak. A mattulást többen is úgy orvosolták, hogy felküldték a kiszerelt egységeket egy budapesti erre szakosodott céghez, aki szépen felújította a lámpatest kérdéses elemeit, azóta pedig örülnek, hogy ismét jól látnak a gyári lámpáikkal. Árra nem emlékszem, de megkereshető itt a fórmon.

Izso kolléga T25-nél váltott Depora, ő elégedett volt vele.

Ebből is látszik, hogy ízlések és pofonok, de lásd, hogy nem csak az ugy-ra csere az egyetlen vállalható alternatíva.

Üdv:
BF
« Utoljára szerkesztve: 2016.12.02 07:59:10 írta keeper83 »

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12119 Dátum: 2016.12.02 08:53:40 »
...
Ha jól értelmezem a fórumon eddig összegyűlt lámpabura infókat, akkor a T25-nél jellemző hiba, hogy a foncsorok idővel bemattulnak, esetleg meg is olvadnak. A mattulást többen is úgy orvosolták, hogy felküldték a kiszerelt egységeket egy budapesti erre szakosodott céghez, aki szépen felújította a lámpatest kérdéses elemeit, azóta pedig örülnek, hogy ismét jól látnak a gyári lámpáikkal. Árra nem emlékszem, de megkereshető itt a fórmon.
...
Nekem 25eFt volt a pár felújítása. Garancia lámpabolt vagy vmi hasonló a cég neve.