Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3822798 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1200 Dátum: 2008.01.10 23:18:04 »
Idézetet írta: "viziborz"
Hah most lecsaptam ratok  :nagymosoly:  pontatlan a fogyasztas mero szoval nem fogadom el azt a fogyasztast amit a komputer mero alapjan allit nemely kollega  :nyelv:

Rossz hírem van: nekem a bc ezen funkciója teljesen pontos :kacsint:
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1201 Dátum: 2008.01.10 23:19:49 »
Idézetet írta: "01010011"
az ave II legnagyobb butaságát, azaz benthagyott kulcsra figyelmeztetõ sípolását hogyan lehet kiiktatni? ez a a hang, ami akkor szól, ha nyitva van a vezetõoldali ajtó és egyidõben az indítóban van a slusszkulcs, de nincs rajta a gyújtás. egyszerûen nem bírom tovább elviselni....  :banging:

vedd ki a kulcsot :ordog:  :ordog:  :ordog:
én babonából sosem hagyom benne :roll:
music     

01010011

  • Vendég
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1202 Dátum: 2008.01.11 09:14:18 »
Idézetet írta: "music"
vedd ki a kulcsot :ordog:  :ordog:  :ordog:
én babonából sosem hagyom benne :roll:


Nem érted.
Én sem hagyom benne sohasem a kulcsot, de van olyan, hogy hamarabb nyitom az ajtót, minthogy kihúznám. A gyerek meg hátul alszik.
De a másik oldalról megközelítve: mi értelme van ennek a funkciónak??? Nem lehet bentfelejteni a kulcsot, mert kintrõl azzal zárod le a kocsit....
Hülye japán ötlet, az új civic is ilyen: (5:25-nél panaszkodnak)
http://www.youtube.com/watch?v=KfqN_DDkppc

...szóval továbbra is várom azon szakik jelentezését, akik ki tudják iktatni ezt a sípolást...

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1203 Dátum: 2008.01.11 09:28:10 »
Idézetet írta: "01010011"
Idézetet írta: "music"
vedd ki a kulcsot :ordog:  :ordog:  :ordog:
én babonából sosem hagyom benne :roll:


Nem érted.
Én sem hagyom benne sohasem a kulcsot, de van olyan, hogy hamarabb nyitom az ajtót, minthogy kihúznám. A gyerek meg hátul alszik.
De a másik oldalról megközelítve: mi értelme van ennek a funkciónak??? Nem lehet bentfelejteni a kulcsot, mert kintrõl azzal zárod le a kocsit....
Hülye japán ötlet, az új civic is ilyen: (5:25-nél panaszkodnak)
http://www.youtube.com/watch?v=KfqN_DDkppc

...szóval továbbra is várom azon szakik jelentezését, akik ki tudják iktatni ezt a sípolást...


Engem már zárt ki a kocsim mert benne maradt a kúlcs. :(
Fõleg akkor ha a riasztód olyan hogy adott intervalumon belül automatikusan lezár. :) Na ott ciki a kulcs a kocsiba,és 3-4 várossal arréb van a tartalék kulcs.
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1204 Dátum: 2008.01.11 09:43:09 »
Idézetet írta: "01010011"
Nem érted.

Dehogynem.
De hidd el, az a legegyszerûbb módja a "kiiktatásnak", ha rászoktatod magad, hogy ajtónyitás elõtt kulcs kihúz. Ha megbontasz valamit, sose lesz olyan utána, mint elõtte volt, az apró, de makacs problémák mindig így keletkeznek.
music     

01010011

  • Vendég
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1205 Dátum: 2008.01.11 14:31:17 »
Idézetet írta: "Profy"
Engem már zárt ki a kocsim mert benne maradt a kúlcs. :(
Fõleg akkor ha a riasztód olyan hogy adott intervalumon belül automatikusan lezár. :) Na ott ciki a kulcs a kocsiba,és 3-4 várossal arréb van a tartalék kulcs.


Ez kizárt  :vag2: , ugyanis az ave csak akkor zár le fél perc után automatikusan, ha távirányítóval (azaz a kulccsal) kinyitod, de nem nyúlsz a kocsihoz. (ilyen esetben feltételezi a rendszer, hogy véletlenül  -táskában, zsebedben-  nyomódott meg a gomb) Ha már kinyitod-becsukod az egyik ajtót, onnantól várhatsz órákid, de nem zár le magától.

Tehát csak akkor zár le, ha kint van a kulcs. Más módon nem lehet bezárni a kulcsot. Akkor minek visít?

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10722
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1206 Dátum: 2008.01.11 14:49:32 »
És fõleg a mai távirányítós központi zárak esetén nem marad bent a klucs, hiszen a kulcs-panelt megnyomva zárjuk az autót (élesítjük a riasztót).

És régebben sem volt olyan egyszerû bezárni a kulcsot, amikor olyan korban voltam, hogy a jogsi megszerzése még igencsak távoli álom volt, már az akkori Toyotánkon (igaz nem volt benne központi zár) is az volt a logika, hogy ha a vezetõ oldali ajtón lenyomtad a zárat, és úgy csuktad be az ajtót, akkor az ajtó becsapódására a zár felpattant.
A zárás csak úgy mûködött, ha közben felemelted a kilincset is, és így csuktad be az ajtót.

Ki volt ez találva rendesen.  :10:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1207 Dátum: 2008.01.11 14:58:34 »
Idézetet írta: "Xtrem"
És fõleg a mai távirányítós központi zárak esetén nem marad bent a klucs, hiszen a kulcs-panelt megnyomva zárjuk az autót (élesítjük a riasztót).

És régebben sem volt olyan egyszerû bezárni a kulcsot, amikor olyan korban voltam, hogy a jogsi megszerzése még igencsak távoli álom volt, már az akkori Toyotánkon (igaz nem volt benne központi zár) is az volt a logika, hogy ha a vezetõ oldali ajtón lenyomtad a zárat, és úgy csuktad be az ajtót, akkor az ajtó becsapódására a zár felpattant.
A zárás csak úgy mûködött, ha közben felemelted a kilincset is, és így csuktad be az ajtót.

Ki volt ez találva rendesen.  :10:

Ja, akkor még!

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1208 Dátum: 2008.01.11 20:12:34 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "viziborz"
Hah most lecsaptam ratok  :nagymosoly:  pontatlan a fogyasztas mero szoval nem fogadom el azt a fogyasztast amit a komputer mero alapjan allit nemely kollega  :nyelv:

Rossz hírem van: nekem a bc ezen funkciója teljesen pontos :kacsint:


Nezd van 1 otletem, te ideadod a gepet par honapra es en letesztelem hogy valos e a dolog  :nagymosoly:  :kacsint:
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1209 Dátum: 2008.01.11 20:15:41 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Idézetet írta: "viziborz"
Viszont ma fedeztem fel hogy nem megy le es fel  teljesen a bal elso ablakemelo a "melyebb" gombnyomasra. Szoval olyan mint a sima tobbi 3 gomb. Vkinek volt mar ilyen? Talan a vezerlopanalen szallt el vmi?

Viziborz


Húzd felfelé a gombot amíg fel nem ér az ablak, majd tovább még kb. 5 mp-ig a fentebbi állásba. Ezután mûködnie kell.


Kosz bevalt a dolog most remekul mukodik :)
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1210 Dátum: 2008.01.11 22:13:23 »
Idézetet írta: "viziborz"
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "viziborz"
Hah most lecsaptam ratok  :nagymosoly:  pontatlan a fogyasztas mero szoval nem fogadom el azt a fogyasztast amit a komputer mero alapjan allit nemely kollega  :nyelv:

Rossz hírem van: nekem a bc ezen funkciója teljesen pontos :kacsint:


Nezd van 1 otletem, te ideadod a gepet par honapra es en letesztelem hogy valos e a dolog  :nagymosoly:  :kacsint:

Valamint, nyilván, legalább 3dl-el többet mérnél! :kormom:  
Helyedben, ha megvalósulna az átadás, fájdalomdíjat is kérnék!  :ordog:
Ez lehetne akár szõrért-szõr csere is. :nyelv:  :kacsint:
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1211 Dátum: 2008.01.12 00:38:42 »
Idézetet írta: "viziborz"
Nezd van 1 otletem, te ideadod a gepet par honapra es en letesztelem hogy valos e a dolog  :nagymosoly:  :kacsint:

Pár hónapra?  Minek ahhoz ennyi idõ?
Egyébként pedig elhiheted, minden dokumentálva van a spritmonitoron, a bc adatait is beírtam. :mrgreen:  :kacsint:  :kacag:
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1212 Dátum: 2008.01.12 13:49:08 »
Idézetet írta: "music"
Palaczk figyelmébe:
Kezembe került egy 2005-ös kiadású használtautó-katalógus, és az Avensis II-nél a következõ típushibákat írja:
- gyújtáskapcsoló hibája;
- elromló légzsákérzékelõ
;
- pontatlan fogyasztásmérõ;
- zaj a mûszerfal felõl;
- rezonáló ablakkeret nagyobb sebességnél;
- automata ablaktörlõ programozási hiba;
- elektromos hibák;
- kiégõ fényszórók;
- hátsó fékbetét gyorsan kopik.


Ijesztgess csak, igazán rámfér :shock:  :kormom:  :mivan: ...

Na jó  :wink: ...

Szóval: nem hiszem, hogy ugyanarról a dologról beszélnénk. Az, ami nálunk vacakol, az a jobb elsõ ülés súly-érzékelõje. Legjobb tudomásom szerint ha a légzsákok rendszerében bármilyen hiba lenne, azt pl. a mûszerfali kontroll-lámpának jeleznie kellene.

---------------------

A többi hibáról: a mûszerfal felõl hallható zaj megvan (a kuplungpedálnál lévõ kapcsoló okozza), és a bal elsõ ajtó kerete is kiad egy percegõ zajt (de sebességtõl függetlenül, amikor úthibákon halad át a kocsi). Az ablaktörlõ "gondolkodásmódja" néha tényleg nagyon hülye (pl. mikor apró szemû, közepes intenzitású esõben folyamatosan töröl, tök feleslegesen). A hátsó fékbetét a 45 ezres szervíznél még jó volt, ennyi biztos. A fogyasztásmérõ pontos.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1213 Dátum: 2008.01.12 13:57:00 »
Idézetet írta: "01010011"
Idézetet írta: "Profy"
Engem már zárt ki a kocsim mert benne maradt a kúlcs. :(
Fõleg akkor ha a riasztód olyan hogy adott intervalumon belül automatikusan lezár. :) Na ott ciki a kulcs a kocsiba,és 3-4 várossal arréb van a tartalék kulcs.


Ez kizárt  :vag2: , ugyanis az ave csak akkor zár le fél perc után automatikusan, ha távirányítóval (azaz a kulccsal) kinyitod, de nem nyúlsz a kocsihoz. (ilyen esetben feltételezi a rendszer, hogy véletlenül  -táskában, zsebedben-  nyomódott meg a gomb) Ha már kinyitod-becsukod az egyik ajtót, onnantól várhatsz órákid, de nem zár le magától.

Tehát csak akkor zár le, ha kint van a kulcs. Más módon nem lehet bezárni a kulcsot. Akkor minek visít?


Mert van egy csomó hely, ahol olyan a közbiztonság, hogy a népek nem zárják be az autójukat, amikor pl. boltba mennek. De azért talán mégsem lenne szerencsés, ha ott állna a nyitott autó, benne a kulccsal. Vagy pl. talán a pár éves gyerekedet sem szívesen hagynád az autóban úgy, hogy benne van a kulcs. Stb. Tehát nem csak arra való, hogy ne tudd az autóba zárni a kulcsot.

És korántsem csak japán autókban van így, ma már szinte az összes autó ilyen. Amúgy ez is az USA-ból származó ötlet, ugyanúgy, mint a legtöbb hasonló figyelmeztetõ hang és jelzés.

Egyébként abban egyetértek veled, hogy a dolog rendkívül idegesítõ. Nekem is égnek áll tõle a hajam, mert számtalan olyan szitu van (ez válasz musicnak is), amikor kinyitod az ajtót és bent hagyod a kulcsot.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1214 Dátum: 2008.01.12 14:00:58 »
Idézetet írta: "Xtrem"
És régebben sem volt olyan egyszerû bezárni a kulcsot, amikor olyan korban voltam, hogy a jogsi megszerzése még igencsak távoli álom volt, már az akkori Toyotánkon (igaz nem volt benne központi zár) is az volt a logika, hogy ha a vezetõ oldali ajtón lenyomtad a zárat, és úgy csuktad be az ajtót, akkor az ajtó becsapódására a zár felpattant.
A zárás csak úgy mûködött, ha közben felemelted a kilincset is, és így csuktad be az ajtót.

Ki volt ez találva rendesen.  :10:


Ja, ilyen a Camry is. Ehhez képest csak a tavalyi évben ötször (!) zártam be a kulcsot a kocsiba. Az a mozdulatsor, hogy lenyomom a gombot-felhúzom a kilincset-becsukom az ajtót, teljesen automatikusan mûködik, oda se figyelek közben. Tehát ugyanakkora esélyem van bezárni a kulcsot, mintha nem kellene közben felhúznom a kilincset. Az elsõ pár zárás után megszokja az ember, és utána már nem véd.

(Szerencsére az összes alkalommal kéznél volt a pótkulcs, így nem lett galiba a kulcs bezárásából.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )