Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3737064 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10678
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #120 Dátum: 2006.01.11 21:24:29 »
A szőnyegekben már nem vagyok biztos, bár lehet ezek is hozzátartoztak az LSE-hez (mondjuk bárki csináltathat magának, ha akar).
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

BeAt

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #121 Dátum: 2006.01.12 08:03:27 »
Idézetet írta: "ata"
Sziasztok.Érdekel valakit felújított D4D lendkerék?


Engem is érdekel.

Attis06

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #122 Dátum: 2006.01.12 11:55:21 »
Idézetet írta: "Xtrem"
Idézetet írta: "Attis06"
Hát, igen kb. ennyi "sport" van benne amit leírtatok, meg talán - mivel sedan - a led-es hátsó szárny.


Nem akarok hülyeséget mondani, de tudtommal a hátsó szárny nem volt része az LSE "csomagnak", azt már a tulaj kérhette rá.
Tényleg, találkoztál valamiféle plakettel a kocsiban, vagy mi utal arra, hogy LSE-d van?

Nem semmi a volt tulaj, és szerintem pofátlanul sokat kér 4db használt felniért. Gondolom a gumik sem vadi újak rajta. És most meg ott porosodik neki, mert gondolom a mostani kocsijára meg nem passzol, vagy nincs rá szüksége.
Meg kellene próbálni egy nagyot alkudni belőle, mert maguk a felnik valóban gyönyörűek, és azok az LSE alapfelszereltségéhez tartoztak.


Hát, nagyon nem vagyok én sem tisztában azzal hogy a szárny hozzátartozott-e vagy nem. Viszont valamikor olvastam egy '01-es 1.6 vvti gyári sportcsomagos avensis tulajdonosi tesztjét, és ott volt leírva hogy az alukerekek, a sportosabb kipufogó és a led-es hátsó szárny is a gyári sportcsomag része. És mivel volt fénykép is, teljesen megegyezett az enyémen lévővel. Ráadásul az egyik barátomnak szintén egy ilyen led-es hátsó szárnyas avensise van, '98-as - nem LSE - és attól teljesen eltér mind méretében, mind a felerősítés módjában.
Az autót plakett ügyben még nem szemrevételeztem teljesen, de mind hátul az avensis felirat alatt, mind pedig az első ajtókon az ütközőcsík alatt van egy táblácska "LSE 066 Limited Sport Edition" felirattal. Az ültetés stimm, az alukerekek (ezek szerint) stimm, a hangja a kipufogó miatt (a kipufogó vége is) picit sportosabb. Hát, azt hiszem hirtelen ennyi.
Az alukerekeken lévő gumik, pedig "természetesen"nem voltak újak. Azért majd bepróbálok egy szerintem is megfelelő árat értük.
ttis Avensis LSE '99

Vektorigo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 325
    • http://vektorigo.uw.hu
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #123 Dátum: 2006.01.12 14:15:50 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "Vektorigo"
..dehát ha ezt tapasztalom :(

Új konstrukció volt a Tied, vannak gyermekbetegségei. A mostani Avensiseknek már az égegyadta világon végképp semmi bajuk. Pedig mind angol gyártású... Ha japán lett volna a Tied, annál is előfordult volna ez.

..úgy legyen, h csak gyerekhibák voltak. csak nehogy előjöjjön a gari után is egy gyerekhiba... mert megfojtom  :pofa:
url=http://vektorigo.uw.hu/]vektorigo.uw.hu[/url]
"Toyota? Az minden mennyiségben jöhet! Szerintem ez tök egyszerű, SZERINTEM" /  [size=12] 40 [/b][/size]

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10678
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #124 Dátum: 2006.01.13 22:54:25 »
Idézetet írta: "Attis06"
Hát, nagyon nem vagyok én sem tisztában azzal hogy a szárny hozzátartozott-e vagy nem. Viszont valamikor olvastam egy '01-es 1.6 vvti gyári sportcsomagos avensis tulajdonosi tesztjét, és ott volt leírva hogy az alukerekek, a sportosabb kipufogó és a led-es hátsó szárny is a gyári sportcsomag része. És mivel volt fénykép is, teljesen megegyezett az enyémen lévővel. Ráadásul az egyik barátomnak szintén egy ilyen led-es hátsó szárnyas avensise van, '98-as - nem LSE - és attól teljesen eltér mind méretében, mind a felerősítés módjában.
Az autót plakett ügyben még nem szemrevételeztem teljesen, de mind hátul az avensis felirat alatt, mind pedig az első ajtókon az ütközőcsík alatt van egy táblácska "LSE 066 Limited Sport Edition" felirattal. Az ültetés stimm, az alukerekek (ezek szerint) stimm, a hangja a kipufogó miatt (a kipufogó vége is) picit sportosabb. Hát, azt hiszem hirtelen ennyi.
Az alukerekeken lévő gumik, pedig "természetesen"nem voltak újak. Azért majd bepróbálok egy szerintem is megfelelő árat értük.


Az a teszt lehet az enyém volt, egy fekete Avensis (ami még most is megvan a másik mellett  :) ), de az egy ráncfelvarrott Avensis, abból pedig LSE már nem készűlt. Meg sportdob sem volt benne, csak egy szemrevaló vég, bár lehet akkor mégse az én irományomat olvastad.  :kacsint:

Az LSE 066 pedig máris bizonyítja, hogy valóban LSE-d van.  :kacsint:
Mégegyszer gratula hozzá  :kacsint:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Reddly

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #125 Dátum: 2006.01.13 23:30:21 »
üdv mindenkinek!!!

nekem mindösszesen annyi volt a bajom h kormányművel kellett a szervízbe szórakozni!!!ezenkívül alapszervízek és tankolás :nagymosoly:

édesapám gépét visznont visszahívták motorcserére mert pont abba sorszámba esett ami rossz volt! :szomoru:
OYOTA 4EVER!!!!

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10678
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #126 Dátum: 2006.01.14 12:06:04 »
Idézetet írta: "Reddly"
üdv mindenkinek!!!

nekem mindösszesen annyi volt a bajom h kormányművel kellett a szervízbe szórakozni!!!ezenkívül alapszervízek és tankolás :nagymosoly:

édesapám gépét visznont visszahívták motorcserére mert pont abba sorszámba esett ami rossz volt! :szomoru:


Ezek szerint volt visszahívás?  :shock:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Attis06

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #127 Dátum: 2006.01.14 13:28:13 »
Idézet
Az a teszt lehet az enyém volt, egy fekete Avensis (ami még most is megvan a másik mellett  :) ), de az egy ráncfelvarrott Avensis, abból pedig LSE már nem készűlt. Meg sportdob sem volt benne, csak egy szemrevaló vég, bár lehet akkor mégse az én irományomat olvastad.  :kacsint:

Az LSE 066 pedig máris bizonyítja, hogy valóban LSE-d van.  :kacsint:
Mégegyszer gratula hozzá  :kacsint:



Hoppá!  :otlet: Először is köszönöm , másodszor pedig akkor a Te tesztedet olvastam! Ugyanis minden stimm amit leírtál. Mert az már tényleg egy ráncfelvarott ave volt, nem LSE, hanem ha jól emlékszem, egy gyári sportcsomagos gép. Meg nem sportdobos hanem egy "szemrevaló vég" -el ellátott, ami az enyémen is van, ettől egy lehetnyivel más a hangja. Akkor én írtam félreérthető dolgokat. Viszont az ebben az érdekes, hogy a tesztben szereplő képek alapján döntöttem fekete, hátsó szárnyas avensis mellett. Bár, akkor még fogalmam sem volt LSE-ről, sportcsomagról, csak iszaonyatosan megtetszett. És amikor egy hirdetésben megláttam a mostanit, azonnal kellett. Csak ráncfelvarrottban nem találtam akkor ilyet. :szomoru:
De imádom a mostanit is. Ha a Te teszted volt az amit olvastam, és még mindíg a Tiéd az az autó is, akkor én is gratulálok hozzá!
Az enyém is teljesen olyan mint a tesztelt, csak '99-es, még a ráncfelvarrás előtti. Amiben egy dolog szembetűnő számomra, hogy a könyöktámaszát nagyon elméretezték, túl alcsony. A tesztelt '01-esben pedig mintha már magasabbat láttam volna. Akkor ezt abban már javították?
Az alukerék üzlet pedig elszállt, mivel valószínűleg első felindulásból kidobtam a levelet amiben megkerestek miattuk. Néha az a hülye forró fejem.  :banging: Na mindegy. Majd máshogy pótolom.[/quote]
ttis Avensis LSE '99

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10678
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #128 Dátum: 2006.01.14 14:00:24 »
Idézetet írta: "Attis06"
Hoppá!  :otlet: Először is köszönöm , másodszor pedig akkor a Te tesztedet olvastam! Ugyanis minden stimm amit leírtál. Mert az már tényleg egy ráncfelvarott ave volt, nem LSE, hanem ha jól emlékszem, egy gyári sportcsomagos gép. Meg nem sportdobos hanem egy "szemrevaló vég" -el ellátott, ami az enyémen is van, ettől egy lehetnyivel más a hangja. Akkor én írtam félreérthető dolgokat. Viszont az ebben az érdekes, hogy a tesztben szereplő képek alapján döntöttem fekete, hátsó szárnyas avensis mellett. Bár, akkor még fogalmam sem volt LSE-ről, sportcsomagról, csak iszaonyatosan megtetszett. És amikor egy hirdetésben megláttam a mostanit, azonnal kellett. Csak ráncfelvarrottban nem találtam akkor ilyet. :szomoru:
De imádom a mostanit is. Ha a Te teszted volt az amit olvastam, és még mindíg a Tiéd az az autó is, akkor én is gratulálok hozzá!
Az enyém is teljesen olyan mint a tesztelt, csak '99-es, még a ráncfelvarrás előtti. Amiben egy dolog szembetűnő számomra, hogy a könyöktámaszát nagyon elméretezték, túl alcsony. A tesztelt '01-esben pedig mintha már magasabbat láttam volna. Akkor ezt abban már javították?
Az alukerék üzlet pedig elszállt, mivel valószínűleg első felindulásból kidobtam a levelet amiben megkerestek miattuk. Néha az a hülye forró fejem.  :banging: Na mindegy. Majd máshogy pótolom.


Örülök, hogy tetszett a teszt.  :kacsint:  Próbáltam objektív lenni, de ugye saját autónál ez kevésbé lehetséges...  :pofa:  Pár hibát azért felsoroltam, de ezen kívűl valóban nincsen vele gond. Az autó megvan még természetesen, csak azóta gyarapodott az autópark egy új Avensissel is.  :)
Sajnos az az úgynevezett "kartámasz" a ráncfelvarrottban sem jár alapból, külön pénzért persze lehet rendelni hozzá. Én ezt nagyon tudom ajánlani, egyrészt kényelmes (mondjuk sima műanyag), de így még a tetejébe kapsz egy + tárolórekeszt is. A gyári ára ha jól emlékszem 10e alatt van, ennyit pedig szerintem megér.

Kár azokért a felnikért, esetleg a forgalmiban nincsen benne a korábbi tulaj címe?
Vagy nem lehet valahogy felkutatni? (adásvételi szerződés, vagy Önkormányzatnál érdeklődni, vagy bármi).
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

henry

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Kartámasz
« Válasz #129 Dátum: 2006.01.14 21:55:18 »
Sziasztok!

Erről a "de luxe" extra kartámasz dologról tud esetleg valaki képet v. bővebb infót adni?

Ami alapból van benne, az szerintem egy vicc :)

Örülök hogy ezek szerint viszont létezik gyári értelmes megoldás erre a problémára...

Én biztosan vennék.

Reddly

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #130 Dátum: 2006.01.15 03:43:02 »
Idézetet írta: "Xtrem"
Idézetet írta: "Reddly"
üdv mindenkinek!!!

nekem mindösszesen annyi volt a bajom h kormányművel kellett a szervízbe szórakozni!!!ezenkívül alapszervízek és tankolás :nagymosoly:

édesapám gépét visznont visszahívták motorcserére mert pont abba sorszámba esett ami rossz volt! :szomoru:


Ezek szerint volt visszahívás?  :shock:



igen volt aszthiszem 2-300 db sorszám amit visszahívtak
blokkot nem cseréltek csak dugókat lengókarokat meg gyűtűket és bütykös tengelyt asszem

de holnap vagyis ma megkérdezem a részleteket
OYOTA 4EVER!!!!

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10678
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #131 Dátum: 2006.01.15 14:25:26 »
Idézetet írta: "Reddly"
igen volt aszthiszem 2-300 db sorszám amit visszahívtak
blokkot nem cseréltek csak dugókat lengókarokat meg gyűtűket és bütykös tengelyt asszem

de holnap vagyis ma megkérdezem a részleteket


Fura, mi kimaradtunk ebből, és állítólag a miénk is beletartozott ebbe a szériába, ahol előfordulhatott a túlzott olajfogyasztás.
Nekem pont a nyári talin döglött be emiatt a kocsi (hajtókarcsapágy, ha jól emlékszem). Szerencsére volt ott valaki aki trélerrel jött, így elvittük a kocsit Halásztelekre. Onnan pedig pár napon belül lekerült a kocsi Kiskőrösre, ahol aztán garanciába cseréltek szintén elég sok dolgot, blokkon kívűl.  
18 napig jártam kölcsönkocsival, de azóta szerencsére minden ok.
Azóta több mint 10000e km eltelt, és a mérőpálca szerint is fullig van az olaj, igaz az eset óta már hetente többször is ellenőrzöm a szintet.  :kacsint:  :roll:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Reddly

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #132 Dátum: 2006.01.15 21:46:04 »
Idézetet írta: "Xtrem"
Idézetet írta: "Reddly"
igen volt aszthiszem 2-300 db sorszám amit visszahívtak
blokkot nem cseréltek csak dugókat lengókarokat meg gyűtűket és bütykös tengelyt asszem

de holnap vagyis ma megkérdezem a részleteket


Fura, mi kimaradtunk ebből, és állítólag a miénk is beletartozott ebbe a szériába, ahol előfordulhatott a túlzott olajfogyasztás.
Nekem pont a nyári talin döglött be emiatt a kocsi (hajtókarcsapágy, ha jól emlékszem). Szerencsére volt ott valaki aki trélerrel jött, így elvittük a kocsit Halásztelekre. Onnan pedig pár napon belül lekerült a kocsi Kiskőrösre, ahol aztán garanciába cseréltek szintén elég sok dolgot, blokkon kívűl.  
18 napig jártam kölcsönkocsival, de azóta szerencsére minden ok.
Azóta több mint 10000e km eltelt, és a mérőpálca szerint is fullig van az olaj, igaz az eset óta már hetente többször is ellenőrzöm a szintet.  :kacsint:  :roll:


apumé is ette az olajat asszem 5000 km alatt másfél littyot, alvázszám szerint megvolt h melyik jó és rossz
mind 2 autóban kormányművet cseréltek

apuméba pedig rövid motort is cseréltek
OYOTA 4EVER!!!!

BÉGÉ

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 238
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #133 Dátum: 2006.01.17 12:10:14 »
Idézetet írta: "Reddly"
Idézetet írta: "Xtrem"
Idézet


apumé is ette az olajat asszem 5000 km alatt másfél littyot, alvázszám szerint megvolt h melyik jó és rossz
mind 2 autóban kormányművet cseréltek

apuméba pedig rövid motort is cseréltek


Hello,

Az új kormánymű még nem produkálja ugyanazon hibajelenséget?
Tudtommal konstrukciós hibáról van szó, a csere csak elódázza a megoldást.
Mi az a "rövid" motor?
BÉGÉ
Avensis '98 1.6 Liftback Linea Terra
Ön dönt, iszik vagy vezet! De egyszerre a hármat ne csinálja!

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #134 Dátum: 2006.01.18 14:57:19 »
Idézetet írta: "BÉGÉ"
Idézetet írta: "Reddly"
Idézetet írta: "Xtrem"
Idézet


apumé is ette az olajat asszem 5000 km alatt másfél littyot, alvázszám szerint megvolt h melyik jó és rossz
mind 2 autóban kormányművet cseréltek

apuméba pedig rövid motort is cseréltek


Hello,

Az új kormánymű még nem produkálja ugyanazon hibajelenséget?
Tudtommal konstrukciós hibáról van szó, a csere csak elódázza a megoldást.
Mi az a "rövid" motor?


No de kedves BÉGÉ kolléga, hát nem tudja hogy rövid a hosszú ellentéte  :twisted:  tehát ez 1 kis rövid motor és nem nagy és hosszú  :kacag:

Angyali üdvözlettel, a Viziborz :)
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel