Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3741810 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11880 Dátum: 2016.11.08 22:33:17 »
. Ma reggel beültem,indítottam,de baromi bágyadtan,alig tekert. Feltettem a töltőt 12.1v. Viszont el is kezdett felfelé menni a töltöttségi szint. rendesen,igaz most 3.8A nyomattam. Körülbelül egy perc elteltével 13.4v mutatott.Akkor levettem és bár bágyadtan tekert,de be is röffent egyből.
Na akkor a kérdésem,kuka az akku?  :)
Hét közben nincs gond,akkor minden nap megyek vele.V
Ennyiből nem egyértelműen megállapítani, hogy kuka vagy sem az akku, ahhoz több mérésre lenne szükség, az viszont biztos, hogy jelenleg alultöltött, ami további állapotromláshoz vezet. Amennyiben a teteje roncsolásmentesen nyitható, kellő körültekintkintéssel ! javaslom a savszint ellenőrzését, szükség esetén desztvizes pótlását, majd árammal a teljes feltöltését.   Az erősen lemerült akkumulátoroknak általában jót tesz az impulzustöltés ( többé-kevésbé "lekalapálja" a szulfátréteget),  régebben a tirisztoros töltők voltak ilyenek, de egyre több mai mikroprocesszoros töltő is rendelkezik ilyen funkcióval is valamint a savrétegződést megszüntető kontrollált akkusav "forralással" is.
Az olcsóbb töltők csak feszültségemelkedést figyelnek, és a túl gyorsan emelkedő feszültség ellenére sikeresnek érzékelik a töltést. Szerencsésebb esetben a töltés leállítása után érzékelik a feszültség esést és újraindítják a töltési folyamatot. Amennyiben csak "csepptöltésre" vált azaz kis áramerősségű töltéssel  (13,6-13,8V -on) igyekszik kompenzálni a fogyasztókat, és az önkisülést, akkor a legyengült akkumulátor egyik napról a másikra nem fog rendesen feltöltődni a nagy belső ellenállás/ szulfátosodás miatt. Ebben az esetben lehet próbálkozni a töltő újraindításával.
Szerencsés esetben a töltöttségi szint emelkedésével a belső ellenállás csökken, az akku elkezdi jobban venni a töltést, és a feszültség lassabban fog emelkedni. Érdemes töltés közben meghallgatni az akkumulátort, amennyiben 14,4V alatt pezseg, az 1 vagy töb cella hibájára utal, ahogyan hibára utal az is, ha 14,39 V  felett nem pezseg vmelyik. Utóbbi természetesen csak levehető fedél esetén kontrollálható.
Amennyiben az újraindítások vagy a többnapos "csepptöltés" nem javít az állapoton, akkor butább, vagy egy több paramétert figyelembe vevő intelligensebb töltőt kellene alkalmazni, ami nem kapcsol ki, hanem kis áramerősséggel tovább tölt.

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11881 Dátum: 2016.11.09 08:12:52 »
Köszi!A folyadékot megnéztem az első lemerüléskor az rendben van. Megpróbálom a töltögetést és a ki-be kapcsolgatásos módszert. Most hogy mondtad eszembe jutott,hogy van egy régebbi töltőm is.Megpróbálom azt is,hátha hoz eredményt. Töltés nélkül indított reggel is,igaz nem volt túl fickós,de tekert. Kivettem tegnap az akkut hogy megnézzem,mert pont befelé a légszűrőház felé van a felirat. Háttt...nem egy reaktor  :). Egy Magneti Marelli Standard 12V 50Ah 420A ami most benne van.

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11882 Dátum: 2016.11.09 08:19:08 »
Sziasztok! SOS segítség kellene! Multkoriba említettem, hogy nem megy az ablakmosó szivattyúm! Hátulra viszi, előre nem. Utolag mint kiderült egy szivattyúról megy a kettő. Toyota szervizben azt mondtak eljut az áram a szivattyuig de az nem reagál,tehat szar:) Kaptam 32e alkatrész plusz max 15 ezres szerelési költséget. Természetesen nem éltem vele. Egyik ismerősöm, kiszerelte megnéztük árammal ellátva a szivattyú tökéletesen megy! Az autó mindezt egy akksicsere után produkálta, előtte teljesen jó volt! Villamos szerelő szerint tanitani kellene(kiégett biztosítékot nem találtunk).Sajnos a szaki több időt nem tudott rászánni, mert elutazik, és sajnos én is a köv. hét hétfőn, méghozzá külföldre, ezért lenne jo vmit kezdeni....Felteszem azt a kérdést is, így vigyük az autót hivatalos márkaszervizbe???

Tudom régi a poszt,de hátha... Megoldódott az ablakmosó probléma,mert nálam lépett fel most a gond. Wagon első spricni minden jó,hátsónál a szivattyút sem hallom. Érdekes hogy én is akkumlátor gyengülés után vettem észre,hogy nem működik.

...várjunk csak. Nem egy hanem két szivattyú van ha jól látom.
« Utoljára szerkesztve: 2016.11.09 08:47:31 írta Kika1 »

toshii

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 98
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11883 Dátum: 2016.11.09 10:59:17 »
Ma reggel nem indult az Ave :(, ugy nez ki akku problema, semennyire se tekerte meg. Valaki esetleg tud abban segiteni ez az akku befer e?

http://www.bardiauto.hu/webshop/autoalkatresz/szemelygepjarmu/TOYOTA/AVENSIS/2006/1_8/BENZIN/elektromos-rendszer/akkumulatorok/akkumulator/


Szerk.: Nem hozza be konkretan a link az akksit :S. Na mindegy, ez lenne az:

EXIDE 64Ah J+ akkumulátor (EXEA640)
Amperóra (Ah):   64
Indítóáram (A):   640
Pólus (+) pozíció:   jobb
Feszültség (V):   12
Hossz (mm):   242
Szélesség (mm):   175
Magasság (mm):   190
Gyártó:   Exide
Típus:   Premium
Leírás:   Exide Premium Akkumulátor 64Ah (640A) 242x175x190 jobb+



Koszi elore is,
Udv
« Utoljára szerkesztve: 2016.11.09 11:01:58 írta toshii »
"I can accept failure, everyone fails at something. But I can't accept not trying." MJ

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11884 Dátum: 2016.11.09 11:00:56 »
Ez nem jó link...

toshii

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 98
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11885 Dátum: 2016.11.09 11:02:23 »
Ez nem jó link...

Szerkesztve :)
"I can accept failure, everyone fails at something. But I can't accept not trying." MJ

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11886 Dátum: 2016.11.09 11:16:36 »
Ma reggel nem indult az Ave :(, ugy nez ki akku problema, semennyire se tekerte meg. Valaki esetleg tud abban segiteni ez az akku befer e?

http://www.bardiauto.hu/webshop/autoalkatresz/szemelygepjarmu/TOYOTA/AVENSIS/2006/1_8/BENZIN/elektromos-rendszer/akkumulatorok/akkumulator/


Szerk.: Nem hozza be konkretan a link az akksit :S. Na mindegy, ez lenne az:

EXIDE 64Ah J+ akkumulátor (EXEA640)
Amperóra (Ah):   64
Indítóáram (A):   640
Pólus (+) pozíció:   jobb
Feszültség (V):   12
Hossz (mm):   242
Szélesség (mm):   175
Magasság (mm):   190
Gyártó:   Exide
Típus:   Premium
Leírás:   Exide Premium Akkumulátor 64Ah (640A) 242x175x190 jobb+



Koszi elore is,
Udv

Azt hiszem ez a méret ami még belefér a tálcába. Igaz a 190 magasságban nem vagyok biztos,de szerintem az is jó még.

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11887 Dátum: 2016.11.09 11:52:11 »
Teljesen jó kis doksi, a sematikus ábra jól mutatja, hogy mit csináljon az aki belevágna. Ez minden kocsiban ugyanúgy megy, a komponenseket kell csak összeépíteni. Ave esetében az a különbség, hogy nem egy stabil keretbe megy a cucc, hanem egy olyan keretbe amit egy külön motor kibillent.


Berakom a videót is azért.

Na ebből látszik, hogy nekem nem kellene ilyenbe belefognom (pedig érdekelne). Annak az ábrának a felét sem értem. :)

Norbee

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 216
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11888 Dátum: 2016.11.09 12:14:27 »
Ma reggel nem indult az Ave :(, ugy nez ki akku problema, semennyire se tekerte meg. Valaki esetleg tud abban segiteni ez az akku befer e?

http://www.bardiauto.hu/webshop/autoalkatresz/szemelygepjarmu/TOYOTA/AVENSIS/2006/1_8/BENZIN/elektromos-rendszer/akkumulatorok/akkumulator/


Szerk.: Nem hozza be konkretan a link az akksit :S. Na mindegy, ez lenne az:

EXIDE 64Ah J+ akkumulátor (EXEA640)
Amperóra (Ah):   64
Indítóáram (A):   640
Pólus (+) pozíció:   jobb
Feszültség (V):   12
Hossz (mm):   242
Szélesség (mm):   175
Magasság (mm):   190
Gyártó:   Exide
Típus:   Premium
Leírás:   Exide Premium Akkumulátor 64Ah (640A) 242x175x190 jobb+



Koszi elore is,
Udv

Az enyémben pont ilyen van.
Augusztusban vettem , 21e volt.

mickeymiller

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11889 Dátum: 2016.11.09 17:45:24 »

Ez a hibakód nekem is előjött. laptop csatlakoztat,hibakód kiolvasva.Hát írt mindent a befecskendezéstől a motorvezérlésig.Viszont nekem nem vette el a teljesítményt.
Törlés után egy hétig oké,majd tegnap megint előjött.
Most nagyon elgondolkozok egy márkaszervizbe történő látogatáson.Bár az első tippje a szerelőmnek is a feszültség volt,de ö az aksira gondolt.Most azt mondja,mivel újra előjött,muszáj jobban utána nézni.
Ha sikerül megoldani,megírom,vagy ha neked sikerül előbb,akkor te írd meg.

Múlthét pénteken elvittem a halásztelki m.szervizbe.Előtte az autószerelő barátom is még egyszer rádugta a laptopot,akkor hideg motoron az 1. és 3. henger befecskendezési kompenzáció nagyon rossz értéket mutatott.A m.szervizben már nem találtak semmit,mert meleg volt a motor.Ajánlottak egy üzemanyag rendszer tisztító adalékot de nem a Toyota sajátját,hanem egy PROTEC nevűt,mert állítólag az jobb.
 Szóval azt mondták,ezt negyed tankhoz adjam hozzá,majd addig használjam,lehetőleg hosszú úton,amíg az üzemanyagszint jelző nem kezd el világítani.Ha ez nem segít(szerintük igen),akkor injektor csere,de előtte vigyem vissza úgy,hogy hagyjam ott és akkor Ök is megnézik hideg motoron. Valószínű,hogy valami szar üzemanyag volt benne,és lerakodott.

A fedélzeti kijelzővel még nem volt időm foglalkozni,sajnos.
Együtt jobb eltévedni mint egyedül!

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11890 Dátum: 2016.11.09 17:47:38 »
Ennyiből nem egyértelműen megállapítani, hogy kuka vagy sem az akku, ahhoz több mérésre lenne szükség, az viszont biztos, hogy jelenleg alultöltött, ami további állapotromláshoz vezet. Amennyiben a teteje roncsolásmentesen nyitható, kellő körültekintkintéssel ! javaslom a savszint ellenőrzését, szükség esetén desztvizes pótlását, majd árammal a teljes feltöltését.   Az erősen lemerült akkumulátoroknak általában jót tesz az impulzustöltés ( többé-kevésbé "lekalapálja" a szulfátréteget),  régebben a tirisztoros töltők voltak ilyenek, de egyre több mai mikroprocesszoros töltő is rendelkezik ilyen funkcióval is valamint a savrétegződést megszüntető kontrollált akkusav "forralással" is.
Az olcsóbb töltők csak feszültségemelkedést figyelnek, és a túl gyorsan emelkedő feszültség ellenére sikeresnek érzékelik a töltést. Szerencsésebb esetben a töltés leállítása után érzékelik a feszültség esést és újraindítják a töltési folyamatot. Amennyiben csak "csepptöltésre" vált azaz kis áramerősségű töltéssel  (13,6-13,8V -on) igyekszik kompenzálni a fogyasztókat, és az önkisülést, akkor a legyengült akkumulátor egyik napról a másikra nem fog rendesen feltöltődni a nagy belső ellenállás/ szulfátosodás miatt. Ebben az esetben lehet próbálkozni a töltő újraindításával.
Szerencsés esetben a töltöttségi szint emelkedésével a belső ellenállás csökken, az akku elkezdi jobban venni a töltést, és a feszültség lassabban fog emelkedni. Érdemes töltés közben meghallgatni az akkumulátort, amennyiben 14,4V alatt pezseg, az 1 vagy töb cella hibájára utal, ahogyan hibára utal az is, ha 14,39 V  felett nem pezseg vmelyik. Utóbbi természetesen csak levehető fedél esetén kontrollálható.
Amennyiben az újraindítások vagy a többnapos "csepptöltés" nem javít az állapoton, akkor butább, vagy egy több paramétert figyelembe vevő intelligensebb töltőt kellene alkalmazni, ami nem kapcsol ki, hanem kis áramerősséggel tovább tölt.

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11891 Dátum: 2016.11.09 17:49:17 »
+ meg van egy ilyen töltőm is hozzá,most ezzel tettem fel tölteni.  :)



kolonics12

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11892 Dátum: 2016.11.09 18:29:19 »
Sziasztok, segítséget kérnék!2004 es avensis 1.8vvti motorhoz a szerelőm szerint kb 4,5l olaj kellett.Mindenhol 3,7l ről írnak.Nemrég vásároltam így ez volt az első olajcsere nálam.Ami még érdekelne,hogy így az első szervíz után hallgatva a motor üzemmelegen kis fémes kopogó hangot ad alapjáraton.5W 40 került bele,igaz kb0,5l más fajta olaj,ami a szerelő szerint nem baj,de nekem nem szimpatikus.Lehet összefüggés a két dolog között?A hang nyitott motorháztetőnél illetve alulról hallható,és csak alapjáraton,üzemmelegen.Volt már ilyen valakinek?köszönöm

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11893 Dátum: 2016.11.09 18:47:34 »
Sziasztok, segítséget kérnék!2004 es avensis 1.8vvti motorhoz a szerelőm szerint kb 4,5l olaj kellett.Mindenhol 3,7l ről írnak.Nemrég vásároltam így ez volt az első olajcsere nálam.Ami még érdekelne,hogy így az első szervíz után hallgatva a motor üzemmelegen kis fémes kopogó hangot ad alapjáraton.5W 40 került bele,igaz kb0,5l más fajta olaj,ami a szerelő szerint nem baj,de nekem nem szimpatikus.Lehet összefüggés a két dolog között?A hang nyitott motorháztetőnél illetve alulról hallható,és csak alapjáraton,üzemmelegen.Volt már ilyen valakinek?köszönöm
5W30 kell bele könyv szerint, de az 5W40 se katasztrófa az olajos topicban leírtak alapján. 3,7 liter a régebbi motorokba kell, a javítottakba 4,2 liter megy. Lánc feszítése rendben van? Az a gond az ilyen hangokkal, hogy hallani kéne.

kolonics12

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11894 Dátum: 2016.11.09 19:28:28 »
A szervízkönyvről írnak blokk cserét.A láncfeszítésről nem tudok mit mondani. Egy kopogó magasabb hang,ami nem túl hangos.Motorháztetőt felnyitva a blokk első alsó irányából érzékelhetőleginkább.Lehet a két fajta olajtól?