Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3742020 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Gergő33

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 139
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11835 Dátum: 2016.11.02 19:01:57 »
Kerékcsapágyra gondolok először ezek alapján. Keményebben kanyarodva nincs zaj? Bal kanyrban jobb oldalon, vagy fordítva?

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 2 eszközömről

Az az érdekes, a hang mindig a fékezéskor jön elő, és ha utána megmarad pl. gyorsításkor, a fékpedál enyhe benyomásakor abbamarad. Ha egyenesben nem "csiszál" - bocs, nem tudok rá jobb szót..  :lol: szóval ha egyenesben nincs hangja akkor kanyarban se lesz. Vagyis akármi is okozza, szerintem (amennyire értek hozzá) a fékkel van összefüggésbe. Ha a betét mozog, vagy kopott el az nem gáz, a tárcsacserétől tartok - OFF megane-omon október elején cseréltettem két hátsó féktárcsát, 70e.. De a tárcsa szemmel láthatólag jó állapotban van. Egyenletesen kopik, a szélei épek, vastagság megvan. Nem tudom. Lehet mégiscsak csapágy lesz.  ;)
Szombaton kiderül, kaptam ma időpontot. Megírom Nektek mi volt.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11836 Dátum: 2016.11.02 19:42:38 »
Csapágygond azért jön ki kanyarban, mert amelyik kerék kapja a nagy terhelést, ott szólal meg. Tehát egyenesben mondjuk nem, kanyarban meg mégis.
Persze lehet nem csapágyas, csak így derülne ki könnyen szerintem. Még jobb, ha lejtőre van erősebb kanyar, szerpentin pl.
Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 2 eszközömről

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11837 Dátum: 2016.11.03 09:29:08 »
Véleményeteket szeretném kérni, még ha látatlanban is, hátha volt valakinek hasonló esete.

Már kb. 2x észrevettem a 6 hónap alatt korábban is, hogy az egyik kerék felől (szerintem a bal hátsó) a fékezési fázis vége felé, főleg ha közben fordítom az első kereket (pl. kereszteződésben) a egy adott ponton fura, reszelő hangot hallok. Elinduláskor meg a gyorsítással megegyező gyakoriságú fémes "érintkezés" hangja. Enyhe fékezéssel megszűnik a probléma ezután, és volt, hogy 2-3 hónapig elő se jött. Azt hittem eddig, valami a fékbetét alá szorult, ág vagy nem tudom, de tegnap megint előjött... Mintha valami hozzáérne a féktárcsához. De mi érhez ott hozzá? A fékbetét? Kilazulhat az a helyéről? Az első fékeimen idén májusban volt nagygenerál (új tárcsák, betétek), de a hátsót még nem nézettem. Gumisnál néztem a hátsó tárcsákat, jó karban vannak, egyiken sincs nagyobb barázda vagy ilyesmi.

Volt már valakinek hasonló hibája?

Előre is köszi.

Gergő

Az első kerekeknél van egy (valószínűleg elég rozsdás) porvédő lemez, az néha elhajlik, és akkor beleér nem tudom mibe. Elég csúnya reszelős hangot ad. Azt próbáld az autó közepe felé megnyomkodni! Meg se kell emelni az autót. Kifordított kerekeknél is hozzá lehet férni.

Gergő33

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 139
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11838 Dátum: 2016.11.03 11:17:57 »
Az első kerekeknél van egy (valószínűleg elég rozsdás) porvédő lemez, az néha elhajlik, és akkor beleér nem tudom mibe. Elég csúnya reszelős hangot ad. Azt próbáld az autó közepe felé megnyomkodni! Meg se kell emelni az autót. Kifordított kerekeknél is hozzá lehet férni.

Köszönöm, megnézem délután (feltéve ha világosban hazaérek).  :hmmmm:
« Utoljára szerkesztve: 2016.11.03 11:21:13 írta Gergő33 »

TomiFilth

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 138
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11839 Dátum: 2016.11.03 11:37:09 »
...csapágyhangszerű zúgást hallok menet közben, aminek a hangereje a sebesség növekedésével növekszik. Kerékcserekor a kerekeket megforgatva nem volt csapágyhang. Üresben gurulva is van hang, sebességben/üresben benyomott kuplungnál is van hang...  :hmmmm:

Merre érdemes keresgélnem, amit még otthon esetleg aknán meg tudok magam is nézni?
Váltócsapágy vagy dificsapágy esetén számíthat, hogy be van nyomva a kuplung vagy sem?






Bassreflex

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11840 Dátum: 2016.11.03 13:42:30 »
Majdnem biztos, hogy a guminak van olyan hangja. Valószínű egy kicsit kagylósra van kopva. gumicsere alkalmával mondta a gumis, hogy csapágy hangot fogok hallani, mert kagylósra van kopva mind a négy általam beszerzett(kapott) téli gumi. Viccre vettem, aztán meghallottam, hogy a csapágyhanggal megegyező hangot hallat, de lassan megszokom. Ezt a telet kibírja, a tapadást nem befolyásolja.

Gergő33

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 139
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11841 Dátum: 2016.11.03 14:42:02 »
...csapágyhangszerű zúgást hallok menet közben, aminek a hangereje a sebesség növekedésével növekszik. Kerékcserekor a kerekeket megforgatva nem volt csapágyhang. Üresben gurulva is van hang, sebességben/üresben benyomott kuplungnál is van hang...  :hmmmm:

Merre érdemes keresgélnem, amit még otthon esetleg aknán meg tudok magam is nézni?
Váltócsapágy vagy dificsapágy esetén számíthat, hogy be van nyomva a kuplung vagy sem?

vd1234 írta fentebb, hogy a csapágyhang kanyarodáskor változik, függően attól, hogy az érintett kerékre rá, vagy arról megy le a terhelés a kanyarban. Gondolom kagylós kopás esetén a hang nem változik számottevően kanyarban.

@Bassreflex: oké, hogy tapad, de kérdés, hogy a futóművednek jót tesz-e a kagylósra kopott gumi.  :hmmmm: hiszen folyamatos rezonanciának van ezáltal kitéve az egész rugózatlan tömeg. Kérdés persze, hogy alkalomszerűen használod-e vagy azért adsz neki a télen rendesen.. nyilván ez már nem a legjobb időpont téligumi beszerzésre, főleg használtan, hiszen már kijavázták a kínálatot, de én azért megnézetném, kipróbáltatnám autószerelővel, mondjon véleményt. A gumis nem biztos, hogy ebbe a részbe is belegondol.

Gergő33

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 139
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11842 Dátum: 2016.11.03 14:57:04 »
Csapágygond azért jön ki kanyarban, mert amelyik kerék kapja a nagy terhelést, ott szólal meg. Tehát egyenesben mondjuk nem, kanyarban meg mégis.
Persze lehet nem csapágyas, csak így derülne ki könnyen szerintem. Még jobb, ha lejtőre van erősebb kanyar, szerpentin pl.
Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 2 eszközömről

Nem tudom. De egyre kíváncsibb vagyok. Szombaton kiderül. Csak abban bízom, nem lesz túl drága a javítás.  :cry:

Egyelőre pihen a héten, szombaton viszem megnézetni.

Köszi a választ!  ;)

sadafi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 49
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11843 Dátum: 2016.11.03 17:00:44 »
Sziasztok!
A t25 1,8 benzines avensisekben meddig bírja a gyári akku???  ::)  Mivel az enyémben még az lehet (2004) így félő, hogy a végét járja. A tapasztalatok alapján az autóvásárlás után pár hónappal szinte mindenkinek cserélni kell...
Tapasztalatok?

sadafi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 49
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11844 Dátum: 2016.11.03 17:03:33 »
Sziasztok!
A t25 1,8 benzines avensisekben meddig bírja a gyári akku???  ::)  Mivel az enyémben még az lehet (2004) így félő, hogy a végét járja. A tapasztalatok alapján az autóvásárlás után pár hónappal szinte mindenkinek cserélni kell...
Tapasztalatok?
Ha pedig cserélni kell akkor én ezekre gondoltam: - VARTA D15 Silver Dynamic 63Ah 610A Jobb
 -  Banner Power Bull Professional 12V 63AH J P6340

sadafi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 49
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11845 Dátum: 2016.11.03 17:17:17 »
Még egy kérdés...aki mostanában gyűrűztette az avensisét (Deka, Fortuna71...) annál előfordult, hogy  fogy a fagyálló a tágulásiból? Nekem eddig kb. 1lityit szürcsölt be 1000km-en...a szerelő azt mondta, hogy a levegős rendszer miatt fogyni fog a hűtővíz, amit én értek, de meddig légtelenedik???

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11846 Dátum: 2016.11.03 17:47:00 »
Szia sadafi!

Nekem ~2 éve gyűrűzték az AVE-t. Valóban az első 1..2(?)száz km alatt fogyott a víz...légtelenedett. De utána már nem szabadna neki fogynia! :no: 2 év alatt pár decit kellett után önteni, szerintem ez még belefér.
Szóval nálad EDDIGI fogyás talán még nem gond, DE ha ez után is fog fogyni, akkor érdemes utána nézni.
szvsz.
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11847 Dátum: 2016.11.03 18:09:05 »
Ha pedig cserélni kell akkor én ezekre gondoltam: - VARTA D15 Silver Dynamic 63Ah 610A Jobb
 -  Banner Power Bull Professional 12V 63AH J P6340
Ezek is jók, ha méretre és kialakításra megfelelnek. De melléjük tenném még az Exide aksikat is, mint alternatíva.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11848 Dátum: 2016.11.03 18:10:49 »
Még egy kérdés...aki mostanában gyűrűztette az avensisét (Deka, Fortuna71...) annál előfordult, hogy  fogy a fagyálló a tágulásiból? Nekem eddig kb. 1lityit szürcsölt be 1000km-en...a szerelő azt mondta, hogy a levegős rendszer miatt fogyni fog a hűtővíz, amit én értek, de meddig légtelenedik???
Ameddig kell neki. Majd beáll. Tartsd szemmel és pótolgasd, ami hiányzik. Én a motor felújítás óta nem pótoltam, nem kellett.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kksnor

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11849 Dátum: 2016.11.03 18:31:35 »
A navira gondoltam, de ennyiért persze nem kell. Köszönöm az infót!
Én is gondolkodtam már hasonlón. Pl.  Sima felnyíló és beépíteni egy tabletot...csak a töltését kell megoldani és mindent tökéletesen tudna,jobb mint egy gyári navi.

Tapatalkkal küldve az én Z1 eszközömről