Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3741626 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

TomiFilth

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 138
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11820 Dátum: 2016.10.28 11:01:01 »
Normál tolatástól az alsó hosszanti merevítő nem sérül, a lökhárító mögötti keresztmerevítő, ill felfogatásának tervezetten gyűrődő része könnyen elmozdulhat. Az érzékelők, illetve vezetékezése ezt néha nem veszi jónéven a gyári TPS ha jól emlékszem menüből tesztelhető, ennek leírása nyilvános a Toyota-tech.eu oldalon.
A menün kívül is ellenőrizhető, a vezérlő egységről az érzékelő kábeljeinek egyenkénti lehúzásával. A vezérlő elektronika általában a bal hátsó kerékdob hátsó részén van a csomagtartóban, de a féklámpa vezetékére kötött + kábel követésével is megtalálható.

Köszi a választ, megnéztem a weboldalt. Itt a 111. oldaltól van magyarul a leírás. Nekem a 118. oldalon lévő "A hangjelző folyamatosan olyan megszakított jelzést ad, amely hosszú sípszókból és rövid szünetekből áll" jelenségem van. Erre azt írja, hogy vegyem fel a kapcsolatot szerelővel.
Meg fogom nézni a csomagtartót, megtalálom-e a vezérlőt.  :hmmmm:

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11821 Dátum: 2016.10.28 11:06:13 »
Kontakhiba.

TomiFilth

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 138
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11822 Dátum: 2016.10.28 12:15:37 »
Kontakhiba.

Csatkozóik hol találhatók ezeknek nem tudom véletlenül?

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11823 Dátum: 2016.10.28 12:25:01 »
Oldható csatlakozás a központi egységnél, ill a gyárinak az érzékelők hosszabbított vezetékeken vannak, hogy ne kelljen fűzögetni őket a lökhárító le/ fel szerelésekor.
A valószínű mechanikai behatás miatt nem csak a csatlakozóknál lehet folytonossági probléma.

gerjoz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11824 Dátum: 2016.10.28 20:24:21 »
Sziasztok!
Szeretném a tanácsotokat kérni. 1998-as 2,0 TD Avensis kombiról van szó. Szétszedtem a középkonzolt kiégett izzók cseréje okán. Mióta összeraktam (nem biztos, hogy van összefüggés), a fűtés ventilátora csak a maximális fokozaton hajlandó működni. Mi lehet a gond? A kapcsolót szétszedtem, elvileg kapcsol, mert különböző állásokban más-más érintkezőpárokat zár. Merre keressem a hibát?
A felső gombsor kerete elég ramaty állapotban van, fülek letörve, stb, ha valakinek volna ilyen eladó, vagy tudja, hol lehet beszerezni, szívesen venném. Gyári száma: 55446-20120
Előre is köszi a segítséget!

dobó

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11825 Dátum: 2016.10.29 02:39:47 »
Sziasztok T22 avensis  állófűtése vagy kiegészítő fűtése van valakinek ?
Mik a tapasztalatok a használatával?
Gondolkodom egy bontott fűtés beépítésén.

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11826 Dátum: 2016.10.30 14:26:06 »
... féklámpa vezetékére kötött + kábel követésével is megtalálható.

Tolatólámpa lesz az, csak a rend kedvéért.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11827 Dátum: 2016.10.31 15:02:55 »
Sziasztok T22 avensis  állófűtése vagy kiegészítő fűtése van valakinek ?
Mik a tapasztalatok a használatával?
Gondolkodom egy bontott fűtés beépítésén.
Sógornak van, jó dolog. Utánaszámolgattam, de sehogysem rentábilis. Az egyetlen gazdaságos mód a hozzájutásra, ha kifejezetten azzal van véve a kocsi.

glasi1017

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11828 Dátum: 2016.10.31 21:38:40 »

Ez a hibakód nekem is előjött. laptop csatlakoztat,hibakód kiolvasva.Hát írt mindent a befecskendezéstől a motorvezérlésig.Viszont nekem nem vette el a teljesítményt.
Törlés után egy hétig oké,majd tegnap megint előjött.
Most nagyon elgondolkozok egy márkaszervizbe történő látogatáson.Bár az első tippje a szerelőmnek is a feszültség volt,de ö az aksira gondolt.Most azt mondja,mivel újra előjött,muszáj jobban utána nézni.
Ha sikerül megoldani,megírom,vagy ha neked sikerül előbb,akkor te írd meg.

glasi1017

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11829 Dátum: 2016.10.31 21:45:31 »

Ez a hibakód nekem is előjött. laptop csatlakoztat,hibakód kiolvasva.Hát írt mindent a befecskendezéstől a motorvezérlésig.Viszont nekem nem vette el a teljesítményt.
Törlés után egy hétig oké,majd tegnap megint előjött.
Most nagyon elgondolkozok egy márkaszervizbe történő látogatáson.Bár az első tippje a szerelőmnek is a feszültség volt,de ö az aksira gondolt.Most azt mondja,mivel újra előjött,muszáj jobban utána nézni.
Ha sikerül megoldani,megírom,vagy ha neked sikerül előbb,akkor te írd meg.

Sziasztok!Egy ideje én is keresek megoldást a VSC / TRC OFF hibakódra. Viszont nekem motor hibakódot nem párosít, csak ezt a kettőt. Indítás után kb 10 percig semmi, majd bevillan mindkettő. Amíg nem gyullad ki, olyan helyzetekben is befékezi a kerekeket, ami nem ad rá okot. Például: enyhe kanyar 30-40Km/h-nál, vagy egyenes de egy kicsit buckás úton. Voltam több szerelőnél és szakszervízben is, de nem tudtak semmi hibát kiolvasni, és ötletük sem sok volt. Esetleg ti tudtok valamit?
Köszi

rbsat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 226
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11830 Dátum: 2016.11.01 15:35:26 »
Évek óta dühített az első fék dübörgése rázós úton. Könnyű volt lokalizálni, mert már enyhe fékezéskor megszűnt a zaj. Ezen a fórumon is érdeklődtem, de érdemi megoldás nem volt. Most végre utána jártam  a dolognak, fékbetétenként 2 db. rugózó acél pozícionáló kis *** cseréjével megoldódott. A ToyoDIY.com oldalon "Fitting kit disc brake front" 04947-05040 cikkszám alatt látható. Az első fékre ( j+b ) össz. 8 db. kell belőle, de ez valójában 2 tükör szimmetrikus 4-4 darab. (ezt persze a rendeléskor nem tudtam, de hál'istennek  a készlet  4-4 darabot tartalmazott)
Avensis 1.8 / 2007

Gergő33

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 139
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11831 Dátum: 2016.11.02 08:58:55 »
Véleményeteket szeretném kérni, még ha látatlanban is, hátha volt valakinek hasonló esete.

Már kb. 2x észrevettem a 6 hónap alatt korábban is, hogy az egyik kerék felől (szerintem a bal hátsó) a fékezési fázis vége felé, főleg ha közben fordítom az első kereket (pl. kereszteződésben) a egy adott ponton fura, reszelő hangot hallok. Elinduláskor meg a gyorsítással megegyező gyakoriságú fémes "érintkezés" hangja. Enyhe fékezéssel megszűnik a probléma ezután, és volt, hogy 2-3 hónapig elő se jött. Azt hittem eddig, valami a fékbetét alá szorult, ág vagy nem tudom, de tegnap megint előjött... Mintha valami hozzáérne a féktárcsához. De mi érhez ott hozzá? A fékbetét? Kilazulhat az a helyéről? Az első fékeimen idén májusban volt nagygenerál (új tárcsák, betétek), de a hátsót még nem nézettem. Gumisnál néztem a hátsó tárcsákat, jó karban vannak, egyiken sincs nagyobb barázda vagy ilyesmi.

Volt már valakinek hasonló hibája?

Előre is köszi.

Gergő

TomiFilth

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 138
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11832 Dátum: 2016.11.02 12:57:01 »
Oldható csatlakozás a központi egységnél, ill a gyárinak az érzékelők hosszabbított vezetékeken vannak, hogy ne kelljen fűzögetni őket a lökhárító le/ fel szerelésekor.
A valószínű mechanikai behatás miatt nem csak a csatlakozóknál lehet folytonossági probléma.

Tegnap este aláfeküdtem a vasnak, és kézzel megrángattam az összes kábelt.
A menetirány szerint bal oldalon a szélső érzékelőnek lejött a kupakja, alatta volt a kis fehér csatlakozó. Megigazítottam, kupakot visszapattintottam, most úgy néz ki működik.
Mármint reggel működött, tesztelem majd mindenféle tárggyal ha indulok haza a munkából...  :clap:

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10253
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11833 Dátum: 2016.11.02 16:19:23 »
Véleményeteket szeretném kérni, még ha látatlanban is, hátha volt valakinek hasonló esete.

Már kb. 2x észrevettem a 6 hónap alatt korábban is, hogy az egyik kerék felől (szerintem a bal hátsó) a fékezési fázis vége felé, főleg ha közben fordítom az első kereket (pl. kereszteződésben) a egy adott ponton fura, reszelő hangot hallok. Elinduláskor meg a gyorsítással megegyező gyakoriságú fémes "érintkezés" hangja. Enyhe fékezéssel megszűnik a probléma ezután, és volt, hogy 2-3 hónapig elő se jött. Azt hittem eddig, valami a fékbetét alá szorult, ág vagy nem tudom, de tegnap megint előjött... Mintha valami hozzáérne a féktárcsához. De mi érhez ott hozzá? A fékbetét? Kilazulhat az a helyéről? Az első fékeimen idén májusban volt nagygenerál (új tárcsák, betétek), de a hátsót még nem nézettem. Gumisnál néztem a hátsó tárcsákat, jó karban vannak, egyiken sincs nagyobb barázda vagy ilyesmi.

Volt már valakinek hasonló hibája?

Előre is köszi.

Gergő
Kerékcsapágyra gondolok először ezek alapján. Keményebben kanyarodva nincs zaj? Bal kanyrban jobb oldalon, vagy fordítva?

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 2 eszközömről


Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11834 Dátum: 2016.11.02 17:56:16 »
Elhasználtam/utántöltöttem 1 db 1L-es flakon olajat. Kb 4000 km-et mentem a szerviz óta. Tudom ez csak nagyjából 2,5dl / 1000 km, szóval figyelem tovább mennyire fog fogyni.  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61