Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3742017 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11805 Dátum: 2016.10.24 10:56:39 »
Jó hallani...  :clap: :yes: ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Mewryck

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11806 Dátum: 2016.10.24 15:51:58 »
Sziasztok!

Augusztus végén vettünk egy T22 Avensis kombit (2000ccm, TD), az alábbi problémák jöttek elő:
-ablaktörlő szakaszos üzemben megakad,megáll ->olvastam, hogy tipushiba,ezt (egyelőre) sikerült megoldani
-távirányítóval a nyitás nem működik,csak a zárás ->ha minden igaz,lesz egy szaki a környéken,aki meg tudja oldani
-a pótkerék és a jobb hátuljánál lévő rekesz vízben úszik (tetőn láttam egy repedést a tetősín alatti fekete csík végén) -> ez lesz a mai program
-csomagtér ajtó nyitáskor elalszik a belső világítás+csomagtér világítás, műszerfalon pedig jelez a hátsó ködlámpa visszajelző,gondolom kontaktos lesz valahol...csomagtérajtó nyitásérzékelője merre lehet?
-az első lámpákat cserélni kell,"szellemképes" a szaki szerint
-motor rezgéseit egyre jobban érezni,gondolom elfáradt a motortartó bak
-ki akartam cserélni a pollenszűrőt, hát szüljön sünt farfekvéssel az a tervező,aki kitalálta....ma újra próba.
Kapcsolódva a témához, a szűrők (olaj,üzemanyag,levegő) cseréje is most lesz esedékes,motorolajból eddig 10w40 került bele,ezután is ezt kapja.


vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11807 Dátum: 2016.10.24 16:14:51 »
Szia!
Carinánál a csomagtér ekkora beázása a lökhárító alatti szellőzőn való beázás miatt van általában, esetleg gyanakodnék a helyedben erre is.

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 2 eszközömről


kori01

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 177
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11808 Dátum: 2016.10.24 20:58:18 »
Sziasztok!

Augusztus végén vettünk egy T22 Avensis kombit (2000ccm, TD), az alábbi problémák jöttek elő:
-ablaktörlő szakaszos üzemben megakad,megáll ->olvastam, hogy tipushiba,ezt (egyelőre) sikerült megoldani
-távirányítóval a nyitás nem működik,csak a zárás ->ha minden igaz,lesz egy szaki a környéken,aki meg tudja oldani
-a pótkerék és a jobb hátuljánál lévő rekesz vízben úszik (tetőn láttam egy repedést a tetősín alatti fekete csík végén) -> ez lesz a mai program
-csomagtér ajtó nyitáskor elalszik a belső világítás+csomagtér világítás, műszerfalon pedig jelez a hátsó ködlámpa visszajelző,gondolom kontaktos lesz valahol...csomagtérajtó nyitásérzékelője merre lehet?
-az első lámpákat cserélni kell,"szellemképes" a szaki szerint
-motor rezgéseit egyre jobban érezni,gondolom elfáradt a motortartó bak
-ki akartam cserélni a pollenszűrőt, hát szüljön sünt farfekvéssel az a tervező,aki kitalálta....ma újra próba.
Kapcsolódva a témához, a szűrők (olaj,üzemanyag,levegő) cseréje is most lesz esedékes,motorolajból eddig 10w40 került bele,ezután is ezt kapja.

nekem is ugyanilyen avensisem van,de a beázáson kivűl ilyen probléma nem volt vele.

Mewryck

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11809 Dátum: 2016.10.24 22:20:21 »
A beázás problémát nektek hogy sikerült megoldani? ma lebontottam a jobb hátulját, vagy a csomagtérajtó aljánál vagy a szellőző felől (ahogy a kolega is írta) ázott be...

biztosíték táblához van valahol segédlet? szivargyújtó nem ad életjelet, a biztosítékokat meg nem szeretném egyesével végignézni

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11810 Dátum: 2016.10.25 05:55:57 »
Egyelőre sehogy, új szellőző nem kapható az enyémhez tudtommal, a bontott sem jobb valószínűleg, a közelben Toyota bontó sincs igazán. Nem sok km-t megy,    mostanában nincs időm lebontani, kiveszem a gumidugót néha, és a vizet leengedem. Remélem hamarosan lesz egy napom, amikor rá tudok nézni, kipucolni és letömíteni, illetve pótolni valamivel az öreg lamellákat. De szerintem felhívom a márkaszerviz alkatrészest, hátha mégis van nekik, nem túl horror áron.

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 2 eszközömről
« Utoljára szerkesztve: 2016.10.25 05:57:51 írta vd1234 »

mickeymiller

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11811 Dátum: 2016.10.25 18:16:09 »
Köszönöm a fed.comp. tanácsot Silent.Végig olvasgatom,de ezt az ellenállás dolgot is megnézem.
Amúgy a felcsapható változatra nem lehetne kicserélni?
Együtt jobb eltévedni mint egyedül!

mickeymiller

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11812 Dátum: 2016.10.25 18:36:05 »
Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem tőletek. menet közben a gépezet elvette a teljesítmény és beadta a motorhibát és közben kigyulladt a VSC és VCR lámpa is. Most jelenleg annyi erő van benne mint a trabiba.
Szerintetek mi lehet a baj? Részecske szűrőre gyanakszom. Az EGR-t már korábban kipucoltam. Ha valóban a részecskeszűrő, akkor tudnátok valami forrást, hogy hol tudnám beszerezni? Köszönöm előre is.

A kocsi: 2006-os (T25) kombi 2.2 177 le motorkód: 2AD


Ez a hibakód nekem is előjött. laptop csatlakoztat,hibakód kiolvasva.Hát írt mindent a befecskendezéstől a motorvezérlésig.Viszont nekem nem vette el a teljesítményt.
Törlés után egy hétig oké,majd tegnap megint előjött.
Most nagyon elgondolkozok egy márkaszervizbe történő látogatáson.Bár az első tippje a szerelőmnek is a feszültség volt,de ö az aksira gondolt.Most azt mondja,mivel újra előjött,muszáj jobban utána nézni.
Ha sikerül megoldani,megírom,vagy ha neked sikerül előbb,akkor te írd meg.
Együtt jobb eltévedni mint egyedül!

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11813 Dátum: 2016.10.25 20:27:40 »
Amúgy a felcsapható változatra nem lehetne kicserélni?
A kesztyűtartó rekeszre vagy a navira? Felnyíló kesztyűtartót lehet a neten fogni néha. Ha navis felnyílóra gondolsz, az ritka mint a fehér holló, ráadásul használtan bőven 200k HUF felett lesz a teljes kit beépített állapotban. Ez a navi gyárilag 800k HUF körül volt, de ennek ellenére nem fogja megütni egy mai belépő szintű tablet technikai szinvonalát.

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11814 Dátum: 2016.10.26 13:41:01 »
Sziasztok!

Augusztus végén vettünk egy T22 Avensis kombit (2000ccm, TD), az alábbi problémák jöttek elő:
-ablaktörlő szakaszos üzemben megakad,megáll ->olvastam, hogy tipushiba,ezt (egyelőre) sikerült megoldani
-távirányítóval a nyitás nem működik,csak a zárás ->ha minden igaz,lesz egy szaki a környéken,aki meg tudja oldani
-a pótkerék és a jobb hátuljánál lévő rekesz vízben úszik (tetőn láttam egy repedést a tetősín alatti fekete csík végén) -> ez lesz a mai program
-csomagtér ajtó nyitáskor elalszik a belső világítás+csomagtér világítás, műszerfalon pedig jelez a hátsó ködlámpa visszajelző,gondolom kontaktos lesz valahol...csomagtérajtó nyitásérzékelője merre lehet?
-az első lámpákat cserélni kell,"szellemképes" a szaki szerint
-motor rezgéseit egyre jobban érezni,gondolom elfáradt a motortartó bak
-ki akartam cserélni a pollenszűrőt, hát szüljön sünt farfekvéssel az a tervező,aki kitalálta....ma újra próba.
Kapcsolódva a témához, a szűrők (olaj,üzemanyag,levegő) cseréje is most lesz esedékes,motorolajból eddig 10w40 került bele,ezután is ezt kapja.

A motortartó bakok beszerzésére, cseréjére és a csere utáni eredményre én is kíváncsi lennék!
Majd ne felejts el tudósítani!

Köszönöm.

mickeymiller

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11815 Dátum: 2016.10.26 20:09:10 »
A kesztyűtartó rekeszre vagy a navira? Felnyíló kesztyűtartót lehet a neten fogni néha. Ha navis felnyílóra gondolsz, az ritka mint a fehér holló, ráadásul használtan bőven 200k HUF felett lesz a teljes kit beépített állapotban. Ez a navi gyárilag 800k HUF körül volt, de ennek ellenére nem fogja megütni egy mai belépő szintű tablet technikai szinvonalát.

A navira gondoltam, de ennyiért persze nem kell. Köszönöm az infót!
Együtt jobb eltévedni mint egyedül!

FLInt

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 527
  • Carina E 1.6 XLi '95 4A-FE Lean Burn
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11816 Dátum: 2016.10.27 21:15:36 »
Egyelőre sehogy, új szellőző nem kapható az enyémhez tudtommal, a bontott sem jobb valószínűleg, a közelben Toyota bontó sincs igazán. Nem sok km-t megy,    mostanában nincs időm lebontani, kiveszem a gumidugót néha, és a vizet leengedem. Remélem hamarosan lesz egy napom, amikor rá tudok nézni, kipucolni és letömíteni, illetve pótolni valamivel az öreg lamellákat. De szerintem felhívom a márkaszerviz alkatrészest, hátha mégis van nekik, nem túl horror áron.

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 2 eszközömről
Szia!
Korábban nekem is beázott a szellőzőknél a Carinám csomagtartója, a sárvédő lemeze és a szellőzőidom közötti résen jött be a víz. Szilóval körbetömítettem őket belülről, azóta porszáraz a csomagtartó.
Toyotáról csak jót vagy semmit...

TomiFilth

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 138
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11817 Dátum: 2016.10.28 08:46:34 »
...valamelyik nap felütköztem a vonóhoroggal egy kiálló járdaszegélynek (nem jelzett a tolatóradar), azóta pedig ha hátramenetbe kapcsolok, azonnal sípol, függetlenül attól, hogy van-e mögöttem valami vagy sem...  :cry:

Járt már valaki így?
Meghajlott volna az alvázam?
Mit lehet ilyenkor tenni?
Valahogy lehet tesztelni külön-külön a 4db érzékelőt, hogy nem-e azok hibásak? :helpsmilie:

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11818 Dátum: 2016.10.28 09:46:07 »
...valamelyik nap felütköztem a vonóhoroggal egy kiálló járdaszegélynek (nem jelzett a tolatóradar), azóta pedig ha hátramenetbe kapcsolok, azonnal sípol, függetlenül attól, hogy van-e mögöttem valami vagy sem...  :cry:

Járt már valaki így?
Meghajlott volna az alvázam?
Mit lehet ilyenkor tenni?
Valahogy lehet tesztelni külön-külön a 4db érzékelőt, hogy nem-e azok hibásak? :helpsmilie:
Kerékcserénél 5 centivel arrébb emeltem és nem nagyon örült neki a küszöb, Mayernél most fogom megnézetni mikor megemelik, aztán eldől, hogy alvázvédelem előtt kíván-e lakatostól kis simogatást. Vonóhorog hasonló kategória, tud deformálódni az alváz, anélkül, hogy látványos lenne. A radart valami szakosodott műhely meg tudja neked nézni, mint  pl. duett. Klubkedvezmény is van náluk. Két hete jártam náluk kicsit eltérő probléma miatt, fél órát ellenőrizgettek, mókoltak, aztán miután rendeződött a dolog, nem akartak pénzt elfogadni érte.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11819 Dátum: 2016.10.28 10:26:56 »
Normál tolatástól az alsó hosszanti merevítő nem sérül, a lökhárító mögötti keresztmerevítő, ill felfogatásának tervezetten gyűrődő része könnyen elmozdulhat. Az érzékelők, illetve vezetékezése ezt néha nem veszi jónéven a gyári TPS ha jól emlékszem menüből tesztelhető, ennek leírása nyilvános a Toyota-tech.eu oldalon.
A menün kívül is ellenőrizhető, a vezérlő egységről az érzékelő kábeljeinek egyenkénti lehúzásával. A vezérlő elektronika általában a bal hátsó kerékdob hátsó részén van a csomagtartóban, de a féklámpa vezetékére kötött + kábel követésével is megtalálható.