Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3740824 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11745 Dátum: 2016.10.16 22:21:00 »
mindenkinél az a megoldás...

Na! Polírozhatod is, akár a bohócot a fojtószelep házat és szelepet,ha a PCV tömlője nem tökéletesen illeszkedik és fals levegőt tud szívni a motor.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11746 Dátum: 2016.10.17 00:15:48 »
Na! Polírozhatod is, akár a bohócot a fojtószelep házat és szelepet,ha a PCV tömlője nem tökéletesen illeszkedik és fals levegőt tud szívni a motor.
na,azzal a gazda is sziv...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Fortuna71

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 52
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11747 Dátum: 2016.10.17 08:21:06 »
örülök! Egy villamosságis ismerős 1órát könyökölt a számítógép felett,és mindent rendben talált :clap: :clap:
viszont amit nem sikerült kideríteni,hogy néha miért ejti el 650-ig a fordulatot,berezonálnak a belső ajtócskák :hmmmm:
Szia nekem a Békéscsabai szerelő (aki cserélte a gyürü sort) azt mondta a gyári alapjárati érték 650 körüli de csak ha nincs bekapcsolva egyéb fogyaszto pl:klima .A enyém is igy müködik szépen elketyeg 640 környékén.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11748 Dátum: 2016.10.17 08:40:58 »
Na! Polírozhatod is, akár a bohócot a fojtószelep házat és szelepet,ha a PCV tömlője nem tökéletesen illeszkedik és fals levegőt tud szívni a motor.
Ha nem volt piszkálva előzőleg, akkor nem gondolnám, hogy "csak úgy" falsot szívna ott. 10 éve feletti autó esetében a fals levegőt inkább a szívósor tömítés, illetve, a fojtószelepház tömítés (2db) mentén szívHAT. Ilyen idős korra már a tömítések kissé megereszkednek, összeesnek és hajlamosak besimulni a vájatukba. Én kicserélgettem ezeket, innen tudom, hogy esélyesek, mint hibaforrások.

Egyébként, a PCV szelep természetes használat mellett is igényli a tisztítást? Úgy értem, ha valaki rendszeresen cserél, megfelelő minőségű motorolajat, akkor is elszennyeződik az évek és a használat alatt? (Ezt azért kérdezem, mert, amikor tavaly a motorfelújításnál felhívtam a szerelő figyelmét ennek a tisztítására, akkor ő azt mondta, hogy teljesen tiszta volt, nem kellett áztatni.)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Lchnorbert

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11749 Dátum: 2016.10.17 17:16:48 »
Szia nekem a Békéscsabai szerelő (aki cserélte a gyürü sort) azt mondta a gyári alapjárati érték 650 körüli de csak ha nincs bekapcsolva egyéb fogyaszto pl:klima .A enyém is igy müködik szépen elketyeg 640 környékén.
Alapból 800-at forog, de amikor néha esik 600környékére akkor már elég sokminden berázkódik

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1102
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11750 Dátum: 2016.10.17 17:46:24 »
Amennyiben minden üzem-meleg, nincs egyéb fogyasztó a saját tapasztalat is inkább csak a 650 körüli fordulat... viszont nekem rezonanciák nélkül bírja.
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

Gyömbér

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 69
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11751 Dátum: 2016.10.18 10:10:43 »
Amennyiben minden üzem-meleg, nincs egyéb fogyasztó a saját tapasztalat is inkább csak a 650 körüli fordulat... viszont nekem rezonanciák nélkül bírja.

A 2 literesben meg még alacsonyabb (~600-640)

McJopek84

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11752 Dátum: 2016.10.18 10:57:11 »
Sziasztok!
Új vagyok még itt,  gondolom nem lesz újkeletű a kérdésem...
Szóval, van egy 1.8-as Avensisem amit tavaj vettem 120.000km-rel. 2005-ös évjárat. Németországban élek és egy év garival kaptam meg az autót. Körülbelül egy hét használat után meg is ejtettem az első hosszabb utat, Berlin-Miskolc. Kb 1000km. Mire hazaértem és beálltam a garázsban, hallottam hogy fura hangja van a motornak. Megnéztem és alig volt benne olaj. A pálca legalján volt a színt.  Természetesen indulás előtt ellenőrziztem mindent. Szóval az olajat az úton ette meg. Miután véget ért a hazai körutunk és visszajöttünk Németben visszavittem a servicebe ahol vettem és jeleztem a problémát. Egy ideig ment a huzavona hogy méregették mennyi pontosan a fogyás, aztán lecserélték az olajat vastagabbra. (5w30-ról 10w40-re) aztán megint méregették. Egy szó mint száz... Addig ment a dolog míg végül kifutottunk a gariból. Elváltak útjaink a Szervízzel... (nem szépen...)
A kérdésem az lenne hogy akiknek hasonló problémájuk volt, mi lehet a megoldás? Esetleg Felgyűrűzni? És ha igen ez mennyire garantálja azt hogy utána jobb lesz? Körülbelül milyen összegekre számíthatok, és végül tud-e valaki egy helyet ahol ezt jól megcsinálták esetleg Miskolc környékén...
Nagyon köszönöm előre is a válaszokat.!
u.i.: az olajfogyás kb 1.5 és 2.5liter között van.

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1102
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11753 Dátum: 2016.10.18 11:11:04 »
A kérdés valóban nem új:
- 3 hónapja regisztráltál... azóta kb 12x volt téma az olajevés (sajnálhatod, hogy hagytad letelni az 1 év garidat)
- a "vastagabb olaj" nem megoldás
- a gyűrűzés a megoldás - elméletileg végleges
- 100-150eFt-os műhelytől ... . .. . .. . . . .a márkakereskedésben majd 500eFt-ig terjed anyagilag
A 1,5 - 2,5 liter, az /1000 km-re értendő? Gondolom, ha az első hazaúton lekajálta a pálca aljáig...
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9391
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11754 Dátum: 2016.10.18 11:58:56 »
Sziasztok!
Új vagyok még itt,  gondolom nem lesz újkeletű a kérdésem...
Szóval, van egy 1.8-as Avensisem amit tavaj vettem 120.000km-rel. 2005-ös évjárat. Németországban élek és egy év garival kaptam meg az autót. Körülbelül egy hét használat után meg is ejtettem az első hosszabb utat, Berlin-Miskolc. Kb 1000km. Mire hazaértem és beálltam a garázsban, hallottam hogy fura hangja van a motornak. Megnéztem és alig volt benne olaj. A pálca legalján volt a színt.  Természetesen indulás előtt ellenőrziztem mindent. Szóval az olajat az úton ette meg. Miután véget ért a hazai körutunk és visszajöttünk Németben visszavittem a servicebe ahol vettem és jeleztem a problémát. Egy ideig ment a huzavona hogy méregették mennyi pontosan a fogyás, aztán lecserélték az olajat vastagabbra. (5w30-ról 10w40-re) aztán megint méregették. Egy szó mint száz... Addig ment a dolog míg végül kifutottunk a gariból. Elváltak útjaink a Szervízzel... (nem szépen...)
A kérdésem az lenne hogy akiknek hasonló problémájuk volt, mi lehet a megoldás? Esetleg Felgyűrűzni? És ha igen ez mennyire garantálja azt hogy utána jobb lesz? Körülbelül milyen összegekre számíthatok, és végül tud-e valaki egy helyet ahol ezt jól megcsinálták esetleg Miskolc környékén...
Nagyon köszönöm előre is a válaszokat.!
u.i.: az olajfogyás kb 1.5 és 2.5liter között van.
Akkor javítsák meg, erőteljesen olajevősen adták el! Vagy állják a cehhet!

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11755 Dátum: 2016.10.18 13:41:39 »
Sziasztok!
Új vagyok még itt,  gondolom nem lesz újkeletű a kérdésem...
Szóval, van egy 1.8-as Avensisem amit tavaj vettem 120.000km-rel. 2005-ös évjárat. Németországban élek és egy év garival kaptam meg az autót. Körülbelül egy hét használat után meg is ejtettem az első hosszabb utat, Berlin-Miskolc. Kb 1000km. Mire hazaértem és beálltam a garázsban, hallottam hogy fura hangja van a motornak. Megnéztem és alig volt benne olaj. A pálca legalján volt a színt.  Természetesen indulás előtt ellenőrziztem mindent. Szóval az olajat az úton ette meg. Miután véget ért a hazai körutunk és visszajöttünk Németben visszavittem a servicebe ahol vettem és jeleztem a problémát. Egy ideig ment a huzavona hogy méregették mennyi pontosan a fogyás, aztán lecserélték az olajat vastagabbra. (5w30-ról 10w40-re) aztán megint méregették. Egy szó mint száz... Addig ment a dolog míg végül kifutottunk a gariból. Elváltak útjaink a Szervízzel... (nem szépen...)
A kérdésem az lenne hogy akiknek hasonló problémájuk volt, mi lehet a megoldás? Esetleg Felgyűrűzni? És ha igen ez mennyire garantálja azt hogy utána jobb lesz? Körülbelül milyen összegekre számíthatok, és végül tud-e valaki egy helyet ahol ezt jól megcsinálták esetleg Miskolc környékén...
Nagyon köszönöm előre is a válaszokat.!
u.i.: az olajfogyás kb 1.5 és 2.5liter között van.
Olajevés probléma(csurig van vele a topic history kb. húszoldalanként), gyűrűzés a megoldás. Miért hagytad kifutni a garit? Egy év az nem kevés. Egyértelmű a jelenség és minden Avensis fórumon ismert a probléma, a megoldással egyetemben. Keress meg egy ügyvédet, hátha van értelme levélben felszólítani őket. Persze erre akkor van reális esély, ha van munkalapod amin szerepel, hogy visszavitted a kocsit és dokumentált panasszal éltél. Ha a problémát ilyen módon garanciális időn belül jelezted, meg kellett volna csinálniuk. Ekkora olajfogyasztás eladás előtt is fel kellett hogy tűnjön. Emiatt rejtett hibának is minősülhet, ha nem szóltak róla adásvétel előtt.

TomiFilth

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 138
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11756 Dátum: 2016.10.19 12:33:08 »
Megjelent egy P0504-es számú hibakód az Avensisemben. Valami erőátvitel, ezt írja ki mellé.
Valaki tudna bővebb információt adni, mit jelenthet ez?  :hmmmm:

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1102
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11757 Dátum: 2016.10.19 13:24:49 »
P0504 Brake Switch A/B Correlation Code

http://budavill.hu/pages/OBD-k%C3%B3dok-magyarul!.html
P0504     Fék kapcsoló 'A'/'B' összefüggés

Nézd meg/nézesd meg a féklámpáid működnek-e, izzók... a kapcsolók, áramkörök rendben vannak-e.
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

TomiFilth

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 138
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11758 Dátum: 2016.10.19 14:30:05 »
P0504 Brake Switch A/B Correlation Code

http://budavill.hu/pages/OBD-k%C3%B3dok-magyarul!.html
P0504     Fék kapcsoló 'A'/'B' összefüggés

Nézd meg/nézesd meg a féklámpáid működnek-e, izzók... a kapcsolók, áramkörök rendben vannak-e.

Féklámpák működnek, izzók gondolom akkor jók.

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1102
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11759 Dátum: 2016.10.19 15:13:08 »
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS