Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3742393 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Laller85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 234
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11715 Dátum: 2016.10.08 08:16:10 »
Üzem-melegen nem csinálja?
Fojtószelep mikor volt utoljára pucolva? Egy takarítás csodákat tud művelni.
Üzem melegen is, de akkor remegést nem tapasztalok...minimalis mutatókilengés, de a hangján is hallani...Nem nagyon értek szerelés terén az autókhoz, annak a szelepnek tisztítása mekkora macera stb...? Köszi

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11716 Dátum: 2016.10.08 08:50:48 »
Üzem melegen is, de akkor remegést nem tapasztalok...minimalis mutatókilengés, de a hangján is hallani...Nem nagyon értek szerelés terén az autókhoz, annak a szelepnek tisztítása mekkora macera stb...? Köszi
Akkor szerintem ennek a takarításával kezd, tényleg sokat tud segíteni.

Nálad ráadásul egyszerűbb, mert jól hozzáférhető helyen van (motor hűtő felőli oldala, és jobb széle). Az a lényeg, hogy ne elégedj meg azzal, hogy fent hagyod a helyén és csak amit elérsz takarítod le. Rendesen szereld le és kívül belül pucold meg alaposan.
Itt egy videó, hogy hol találod meg.

Nem a te motorod, de nálad is itt van, és az a lényeg, hogy ne így csináld, szereld le teljesen az egységet és tányér peremét és a körül mindkét oldalon pucold meg rendesen. 

Itt meg egy másik videó, hogy hogyan szedik le egy 2.0 motoron. Hasonló lehet nálad is, csak könnyebben megoldható a hely miatt.


Ha nekem sikerült, akkor neked is fog.  :)
Jó munkát!

 

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11717 Dátum: 2016.10.08 17:12:57 »
Hali! Rég jártam már erre...észrevettem egy fura dolgot,(1.8 benzin Ave/2005) bár lehet régóta megvan ez, de most figyeltem fel rá..szval: Amíg nincs az autó teljesen üzemi hőmérsékletre melegedve, az alapjárat visszaesik(mutatón kb max 2 mm es kilengés) és picit remeg az autó, ez kb 5msp ig tart,majd utána vissza felmegy a mutató, és kb fél percenként veszem ezt észre. Csinalja ezt a minimalis ingadozást telj. meleg motornál is, viszont akkor remegést már nem érzek...Másoknál is így van ez, vagy mitől lehet...kell e vele foglalkozni vagy nem?...Köszi előre is!
Nem volt akkud lekötve mostanában? Leginkább arra emlékeztet a leírás mikor újratanulja az ECU az alapjáratot.

Laller85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 234
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11718 Dátum: 2016.10.09 13:05:01 »
Nem volt akkud lekötve mostanában? Leginkább arra emlékeztet a leírás mikor újratanulja az ECU az alapjáratot.
Volt aksi csere 3 hónapja, de azóta mentem vele 7500km t....

Pincér

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11719 Dátum: 2016.10.10 10:43:26 »
Sziasztok,

T25 Ave projektoros fényszóró... elég gyenge a fénye.
Nincs bemattulva a plexi kívülről.
Nekem emelt fényű izzóval is nagyon soványnak tűnik amit produkál...
Létezik szerintetek olyan lámpatest amely hagyományos, azaz projektor lencse nélküli ?

köszi
Avensis T25 (2014-2022)
Corolla E12 (2014-.....)
Camry XV40 (2022-.....)

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11720 Dátum: 2016.10.10 17:40:58 »
H7 Osram Nightbreaker-t rakj bele.

jacko78

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11721 Dátum: 2016.10.10 18:43:07 »
Sziasztok!

Sokat olvasgattam de nem leltem hasonló hibát. T25 2,2 d-cat 267000km.
Ma reggel felvillant a töltés, az olajszint és az üzemanyag szűrő visszajelző lámpája.
Leengedtem a vizes gázolajat. Feltöltöttem kb. 0,5l olajjal(7000km után). A visszajelzések még mindig világítanak. És nincs töltés.
Kérlek segítsetek, hátha valamilyen tapasztalatotok van.
Az aksim új varta 77Ah-s. Kb 1 hónapja szereltem be, azóta semmi hiba.


Köszönettel Péter :hmmmm:

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11722 Dátum: 2016.10.10 20:32:39 »
Generátor elszállt, valószínűleg csak a diódahíd.
A gázolaj visszajelző is arra utal.

Pincér

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11723 Dátum: 2016.10.10 21:04:12 »
H7 Osram Nightbreaker-t rakj bele.

megpróbálom.
A corollánkban a noname h7es is vakít.
abban nincs ilyen projektoros szódástalp a foncsorban. :)

köszi azért.
Avensis T25 (2014-2022)
Corolla E12 (2014-.....)
Camry XV40 (2022-.....)

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11724 Dátum: 2016.10.11 09:53:43 »
Sziasztok,

T25 Ave projektoros fényszóró... elég gyenge a fénye.
Nincs bemattulva a plexi kívülről.
Nekem emelt fényű izzóval is nagyon soványnak tűnik amit produkál...
Létezik szerintetek olyan lámpatest amely hagyományos, azaz projektor lencse nélküli ?

köszi
:no:Nem az izzó a baja. :no:
A projektor belső ezüst-tükröző borítása tűnik el, és a helyén a drapp műanyag nem fogja visszaverni a fényt, semmilyen izzó hatására. :no:
Lámpacsere szükséges. :yes: 30-40 rugó a pár. Beszerzési forrástól függ. Általában jó bármely utángyártott, kb 150-200e kilométeren át. (Nekem tovább tartott az utángyártott, mint a gyári új...)
Magad is kicserélheted: 1-2 óra/db. Gyakorlat teszi a mestert! ;)

MaciWorks

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11725 Dátum: 2016.10.11 19:45:22 »
Sziasztok,
segítséget kérnék ismét.
A következő problémám lenne: adott egy 1.8 VVT-i Avensis T22. Volt némi olajevős gond, de az - kop-kop-kop elmúlt a gyűrűzésnek hála. Viszont sajnos van egy olyan problémám, hogy gázadáskor némi kerepelő hang hallatszik a motor felől. Nem túl erős, de mintha erősödött volna az elmúlt időszakban. Tartva a sebességet nem hallani, alapjáraton sem, de gyorsítva, gázt adva határozottan hallani. Nem mondanám lánccsörgésnek, nem durva kerepelés. Inkább gázra erősödő tik-tik hang. Viszont eddig nem tűnt fel talán a finom járatás miatt,  de az autó gyengébb is, nem gyorsul úgy, mint ahogy kellene, vagy mint az egész történet előtt.
Mi lehet ez?

Pincér

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11726 Dátum: 2016.10.11 21:37:48 »
:no:Nem az izzó a baja. :no:
A projektor belső ezüst-tükröző borítása tűnik el, és a helyén a drapp műanyag nem fogja visszaverni a fényt, semmilyen izzó hatására. :no:
Lámpacsere szükséges. :yes: 30-40 rugó a pár. Beszerzési forrástól függ. Általában jó bármely utángyártott, kb 150-200e kilométeren át. (Nekem tovább tartott az utángyártott, mint a gyári új...)
Magad is kicserélheted: 1-2 óra/db. Gyakorlat teszi a mestert! ;)
Akkor a bontott lámpa felejtős...
köszi,
sajna tartottam tőle hogy komolyabb lesz a problem....
Avensis T25 (2014-2022)
Corolla E12 (2014-.....)
Camry XV40 (2022-.....)

Bujdi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11727 Dátum: 2016.10.12 06:14:54 »
Sziasztok!
 Vásároltam egy törött Avensist(2004. benzines 26 e.km)A henger fejet teljesen felújítottuk mert a törésnél a szívócsonkból apró műanyag darabok kerültek bele.összerakás után a következő hibát tapasztaljuk: Mikor bemelegszik a motor (kb.5-6 km megtétele után) az motor morogni kezd, az olajnyomás lámpa felgyullad. Motor leállít, rögtön újraindít, probléma megszűnik. Megteszek Újra kb ilyen távot  és kezdődik elölről.Az olajat kicseréltem vastagabbra (10 W 40) A szűrőt, az olajszivattyút és már a mozgó csapágyakat is. Tanácstalan vagyok. Vm egyéb ötlet?

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11728 Dátum: 2016.10.12 08:16:18 »
Sziasztok!
 Vásároltam egy törött Avensist(2004. benzines 26 e.km)A henger fejet teljesen felújítottuk mert a törésnél a szívócsonkból apró műanyag darabok kerültek bele.összerakás után a következő hibát tapasztaljuk: Mikor bemelegszik a motor (kb.5-6 km megtétele után) az motor morogni kezd, az olajnyomás lámpa felgyullad. Motor leállít, rögtön újraindít, probléma megszűnik. Megteszek Újra kb ilyen távot  és kezdődik elölről.Az olajat kicseréltem vastagabbra (10 W 40) A szűrőt, az olajszivattyút és már a mozgó csapágyakat is. Tanácstalan vagyok. Vm egyéb ötlet?
Láncfeszítő patron? :hmmmm:

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11729 Dátum: 2016.10.12 12:24:49 »
:no:Nem az izzó a baja. :no:
A projektor belső ezüst-tükröző borítása tűnik el, és a helyén a drapp műanyag nem fogja visszaverni a fényt, semmilyen izzó hatására. :no:
Lámpacsere szükséges. :yes: 30-40 rugó a pár. Beszerzési forrástól függ. Általában jó bármely utángyártott, kb 150-200e kilométeren át. (Nekem tovább tartott az utángyártott, mint a gyári új...)
Magad is kicserélheted: 1-2 óra/db. Gyakorlat teszi a mestert! ;)
Nekem a bal oldali lámpám egy utángyártott, TYC , kicseréltem az izzókat párban, került bele új izzó és korábban is volt egy lila fény a fénycsóvában,de most ugye a jobb izzóval mégjobban látom. Ez valami rendellenességre utal vagy az utángyártott lámpa sajátossága. Jobb oldali egy enyhén mattult gyári lámpa,az végülis jó. Refi viszont igenjól világít!
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus