Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3824956 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: _
« Válasz #1170 Dátum: 2007.12.07 17:52:43 »
Idézetet írta: "b.c."
Idézetet írta: "Palaczk"
Közben kérdeztem a márkaszervízben a villamossági szakembert, õ is oda nyilatkozott, hogy szerinte kizárt, hogy a súlyérzékelõ befolyásolhassa a biztonsági rendszerek mûködését; annak csak annyi a dolga, hogy az övre figyelmeztessen. Valamit magyarázott is, hogy pl. a csatija is sokkal egyszerûbb, mint a kritikus fontosságú rendszereké.
Szal azt mondod, hogy a Toyota van annyira buta, illetve annak biztonsági rendszere, hogy ha az elsõ utasülésen nem ül senki akkor is nyitja a légzsákot??? Ezt azért már a gyengébb gyártók is úgy csinálják, hogy feleslegesen ne nyissa már a lufit!!!!


Visszakérdeznék egyet. A Toyota van olyan buta, hogy az életmentõ biztonsági rendszer mûködését egy filléres súlyérzékelõ szenzortól tegye függõvé :?: Holott elképzelhetõ olyan baleseti helyzet, amelyben pl. a test kiemelkedik az ülésbõl az ütközés pillanatában, és így a súlyérzékelõ éppen üres ülést jelez!

A márkaszervízes villanyász szerint, ha pl. be van kötve a biztonsági öv, akkor biztos, hogy nyitnak a légzsákok. Márpedig úgy nem szoktunk menni, hogy nem nyitnak, márcsak azért sem, mert ugye csipog.

A biztos az lenne -a szerelõ szerint is- ha meg tudnánk nézni egy kapcsolási rajzot, abból kiderülne, hogy mi a feladata a rendszerben ennek a súlyérzékelõnek. De szerinte náluk a márkaszervízben (!!!) ilyen kapcsolási rajz nincs :shock:  :shock:  :shock:

Kérdem én: akkor HOL van :?:  :turelmetlen:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: _
« Válasz #1171 Dátum: 2007.12.07 19:51:18 »
Idézetet írta: "Palaczk"


Kérdem én: akkor HOL van :?:  :turelmetlen:



Ilyen bizonságtechnikai kapcsolási rajz ? Japánban a fõhadiszálláson 7 pecsét alatt.   :pofa:
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

robert.sp

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1172 Dátum: 2007.12.25 22:51:33 »
Sziasztok!
Tudna nekem valaki segíteni?!?
Egy Avensist vettem aminek a kulcsába (ill. Távirányítójába) lemerült az elem (azt hiszem, s remélem, hogy csak ennyi a hibája). Tudja valaki, hogy elemcsere után hogyan kell újraprogramozni?
Most már egyik kulcsomon sem mûködik a távirányító! Bosszantó!
Elõre is köszönöm a segítséget!

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1173 Dátum: 2007.12.25 22:55:36 »
Elemcsere után nem kell újraprogramozni.
Ha nem megy új elemmel, akkor ott más gond lesz...

ariane5

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1174 Dátum: 2007.12.30 13:32:10 »
Idézetet írta: "Misi"
Elemcsere után nem kell újraprogramozni.
Ha nem megy új elemmel, akkor ott más gond lesz...


Ez ebben a formában azért nem teljesen igaz.
Ha lemerül az elem, akkor bizony elõfordul, hogy újra kell programozni, méghozzá a következõ módon:
Vezetõ oldali ajtó nyit (a többi legyen csukva), beül, ajtó nyitva hagy.

1. kulcs be-kulcs ki 2-szer (10 másodpercen belül)
2. ajtó be-ajtó ki 2-szer (10 másodpercen belül)
3. kulcs be-kulcs ki 2-szer
4. ajtó be-ajtó ki 2-szer
5. kucs be, benne hagy
6. ajtó be, becsukva hagy
7. ignition on-ignition off 2-szer (ez a kulcs hozzáadása, elõzõek törlése)
(ha minden jó eddig, akkor az ajtózár 2-szer fog zárni és nyitni, ezzel is verifikálva, hogy program módban van az autó)
8. kulcs kivesz, unlock gomb lenom és nyomvatart, majd lock gomb 5-ször megnyom, minden gombnyomás minimum 2 másodpercig tartson
9. ha a rendszer elfogadta a kódot, akkor a centrál 1-szer zár és nyit.
10. kiszáll, ajtó becsuk, kipróbál, örül.
oyota forever..:)

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1175 Dátum: 2007.12.30 13:38:28 »
Idézetet írta: "ariane5"
Idézetet írta: "Misi"
Elemcsere után nem kell újraprogramozni.
Ha nem megy új elemmel, akkor ott más gond lesz...


Ez ebben a formában azért nem teljesen igaz.
Ha lemerül az elem, akkor bizony elõfordul, hogy újra kell programozni, méghozzá a következõ módon:
Vezetõ oldali ajtó nyit (a többi legyen csukva), beül, ajtó nyitva hagy.

1. kulcs be-kulcs ki 2-szer (10 másodpercen belül)
2. ajtó be-ajtó ki 2-szer (10 másodpercen belül)
3. kulcs be-kulcs ki 2-szer
4. ajtó be-ajtó ki 2-szer
5. kucs be, benne hagy
6. ajtó be, becsukva hagy
7. ignition on-ignition off 2-szer (ez a kulcs hozzáadása, elõzõek törlése)
(ha minden jó eddig, akkor az ajtózár 2-szer fog zárni és nyitni, ezzel is verifikálva, hogy program módban van az autó)
8. kulcs kivesz, unlock gomb lenom és nyomvatart, majd lock gomb 5-ször megnyom, minden gombnyomás minimum 2 másodpercig tartson
9. ha a rendszer elfogadta a kódot, akkor a centrál 1-szer zár és nyit.
10. kiszáll, ajtó becsuk, kipróbál, örül.

hát akármi legyek, ha ezt emberek tervezték embereknek. :crazy:
Bár annyi igazság van a dologban, hogy mi mást lehetne csinálni, mik azok a gombok, amelyek a legalapabb változatokban mondjuk Kairo külsõn eladott autóban is benne van: gyújtáskapcsoló, ajtó, ennyi. :nagymosoly:

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: _
« Válasz #1176 Dátum: 2007.12.30 15:15:44 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "b.c."
Idézetet írta: "Palaczk"
Közben kérdeztem a márkaszervízben a villamossági szakembert, õ is oda nyilatkozott, hogy szerinte kizárt, hogy a súlyérzékelõ befolyásolhassa a biztonsági rendszerek mûködését; annak csak annyi a dolga, hogy az övre figyelmeztessen. Valamit magyarázott is, hogy pl. a csatija is sokkal egyszerûbb, mint a kritikus fontosságú rendszereké.
Szal azt mondod, hogy a Toyota van annyira buta, illetve annak biztonsági rendszere, hogy ha az elsõ utasülésen nem ül senki akkor is nyitja a légzsákot??? Ezt azért már a gyengébb gyártók is úgy csinálják, hogy feleslegesen ne nyissa már a lufit!!!!


Visszakérdeznék egyet. A Toyota van olyan buta, hogy az életmentõ biztonsági rendszer mûködését egy filléres súlyérzékelõ szenzortól tegye függõvé :?: Holott elképzelhetõ olyan baleseti helyzet, amelyben pl. a test kiemelkedik az ülésbõl az ütközés pillanatában, és így a súlyérzékelõ éppen üres ülést jelez!

A márkaszervízes villanyász szerint, ha pl. be van kötve a biztonsági öv, akkor biztos, hogy nyitnak a légzsákok. Márpedig úgy nem szoktunk menni, hogy nem nyitnak, márcsak azért sem, mert ugye csipog.

A biztos az lenne -a szerelõ szerint is- ha meg tudnánk nézni egy kapcsolási rajzot, abból kiderülne, hogy mi a feladata a rendszerben ennek a súlyérzékelõnek. De szerinte náluk a márkaszervízben (!!!) ilyen kapcsolási rajz nincs :shock:  :shock:  :shock:

Kérdem én: akkor HOL van :?:  :turelmetlen:


Nem akarom nagyon megsúúgni de a Fitt autós szerelési cd-n rajta van az üsszes airbaggal kapcsolatos infó. ;)
kiszedéstõl kezdve minden. :D
És hogy miként érzékel az srs rendszer.
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: _
« Válasz #1177 Dátum: 2007.12.30 16:00:45 »
Idézetet írta: "Profy"
Nem akarom nagyon megsúúgni de a Fitt autós szerelési cd-n rajta van az üsszes airbaggal kapcsolatos infó. ;)
kiszedéstõl kezdve minden. :D És hogy miként érzékel az srs rendszer.

Nem tudom, hogy milyen FIT-et nézel, de nekem a légzsák modulnál "nincs információ" üzenet van. :turelmetlen: Na jó, van egy sematikus kapcsolási rajz. :rolleyes: Én az 1AZ-FE motort néztem. No??
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: _
« Válasz #1178 Dátum: 2007.12.30 18:23:28 »
Idézetet írta: "Profy"
Nem akarom nagyon megsúúgni de a Fitt autós szerelési cd-n rajta van az üsszes airbaggal kapcsolatos infó. ;)
kiszedéstõl kezdve minden. :D
És hogy miként érzékel az srs rendszer.


Hát ha neked van ilyened, akkor megtennéd, hogy megnézed, van-e az utasülés (jobb 1) súlyérzékelõjének szerepe a biztonsági rendszer (légzsákok, övfeszítõk) mûködésében? Lécciléccilécci :szemez:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
_
« Válasz #1179 Dátum: 2007.12.30 19:57:42 »
Engemetet meg az érdekelne, hogy az NDK turmix gép, amire majd 20 éve várok, hogy az, megérkezett-e már? Tessék mondani! :nagymosoly:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: _
« Válasz #1180 Dátum: 2007.12.30 20:00:35 »
Idézetet írta: "b.c."
Engemetet meg az érdekelne, hogy az NDK turmix gép, amire majd 20 éve várok, hogy az, megérkezett-e már? Tessék mondani! :nagymosoly:

"-Egérke! Húzd ki a dugót......
  -Na, de kérem...
  -K u ss, szálj ki a vonalból, Egérke férje vagyok! "
:mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: _
« Válasz #1181 Dátum: 2007.12.30 20:02:48 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "b.c."
Engemetet meg az érdekelne, hogy az NDK turmix gép, amire majd 20 éve várok, hogy az, megérkezett-e már? Tessék mondani! :nagymosoly:

"-Egérke! Húzd ki a dugót......
  -Na, de kérem...
  -K u ss, szálj ki a vonalból, Egérke férje vagyok! "
:mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:

JAj, valami furcsát hallok....
Szerintem kilyukadt a fûrdõkád!

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: _
« Válasz #1182 Dátum: 2007.12.30 22:14:36 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "Profy"
Nem akarom nagyon megsúúgni de a Fitt autós szerelési cd-n rajta van az üsszes airbaggal kapcsolatos infó. ;)
kiszedéstõl kezdve minden. :D És hogy miként érzékel az srs rendszer.

Nem tudom, hogy milyen FIT-et nézel, de nekem a légzsák modulnál "nincs információ" üzenet van. :turelmetlen: Na jó, van egy sematikus kapcsolási rajz. :rolleyes: Én az 1AZ-FE motort néztem. No??


És ott az igazság. :D

Én a saját kocsimat néztem ami 3zz-fe.
Ott biza 1 db sújérzékelõ nincs.
De van a b oszlopba 2 érzékelõ egyik a függönyt másik az ülés lufiját vezérli. Sújra, nemre, tömegre való tekintet nélkül. :D
Kisérõ szenzor van még a piropatronos övfeszítõnél. :D
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: _
« Válasz #1183 Dátum: 2007.12.31 11:56:28 »
Idézetet írta: "Profy"
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "Profy"
Nem akarom nagyon megsúúgni de a Fitt autós szerelési cd-n rajta van az üsszes airbaggal kapcsolatos infó. ;)
kiszedéstõl kezdve minden. :D És hogy miként érzékel az srs rendszer.

Nem tudom, hogy milyen FIT-et nézel, de nekem a légzsák modulnál "nincs információ" üzenet van. :turelmetlen: Na jó, van egy sematikus kapcsolási rajz. :rolleyes: Én az 1AZ-FE motort néztem. No??


És ott az igazság. :D

Én a saját kocsimat néztem ami 3zz-fe.
Ott biza 1 db sújérzékelõ nincs.
De van a b oszlopba 2 érzékelõ egyik a függönyt másik az ülés lufiját vezérli. Sújra, nemre, tömegre való tekintet nélkül. :D
Kisérõ szenzor van még a piropatronos övfeszítõnél. :D

Akkor ugyanaz a FIT beszerzési forrásunk és ugyanaz a progi is.  :kacsint:  :nagymosoly:

Palaczk:

A sematikus rajz kell? Habár nem méssz vele sokra szerintem... :hmm:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1184 Dátum: 2007.12.31 12:50:27 »
Bizonyos offos svéd kocsikon úgy oldják meg a sújszenzor helyetti dolgot hogy vesznek 2 áramkört az ülésen lévõ bimetál szakítja az áramkört és elkezd anyázni az övre figyelmeztetõ.Ha az övet bekapcsolod zárul megint az oldali áramkör. :D

de hátul ott sincs ilyen érzékelõ. :(
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16