Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3743156 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1102
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11685 Dátum: 2016.09.28 19:07:26 »
Zanzásítottad a gyújtógyertyát?

Most csörgő a gyerek kezében...
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1102
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11686 Dátum: 2016.09.29 15:16:12 »
Azért nem tudok napirendre térni a törött gyújtógyertyán...

Ma, amolyan pótcselekvés ként a bal kezemben forgatom, és nem egyszer kiesett a középelektróda (milyen jó, hogy a tenyerembe, nem a hengerbe). Az hagyján , hogy a kerámia szigetelés elreped vagy törik, de hát belül egy "vezető szál" kell legyen (azért az ábra szerint kicsit bonyolultabb), de hogy az is elhagyja magát és szó szerint 2 darabra esik az egész bele...

Elmúlt, túl vagyunk rajta... de csavarodik a gyomorszájam az egésztől. A vakszerencsén múlott, hogy most nem cseremotort hajkurászom a verdához.
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11687 Dátum: 2016.09.29 15:52:15 »
Azért nem tudok napirendre térni a törött gyújtógyertyán...

Ma, amolyan pótcselekvés ként a bal kezemben forgatom, és nem egyszer kiesett a középelektróda (milyen jó, hogy a tenyerembe, nem a hengerbe). Az hagyján , hogy a kerámia szigetelés elreped vagy törik, de hát belül egy "vezető szál" kell legyen (azért az ábra szerint kicsit bonyolultabb), de hogy az is elhagyja magát és szó szerint 2 darabra esik az egész bele...

Elmúlt, túl vagyunk rajta... de csavarodik a gyomorszájam az egésztől. A vakszerencsén múlott, hogy most nem cseremotort hajkurászom a verdához.
Az ilyen esetekről szól a termékfelelősség fogalma. Ez azt mondja ki, hogy a gyártó felelős az általa gyártott termék által okozott károkért. Régen külön törvény volt, de két éve beemelték az új Ptk.-ba. Ha a gyártó bármilyen okból nem lelhető fel, a forgalmazó lép a felelősségvállaló helyére. Egyszóval hasonló esetben, ha belepottyant a gyertya elektródája, azonnal márkaszervíz és szakvélemény. Ha ez megvan, akkor nagyjából megnyert az ügy.

zulu0121

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11688 Dátum: 2016.10.05 07:26:30 »
Üdv! Egy hete kb. arra lettem figyelmes, hogy miután leállítom a motort az olaj visszajelző felvillan és világít is folyamatosan. Ilyenkor ha kiszállok nem tudom bezárni az autót központival. Előfordult viszont olyan is, hogy miután leállítottam az autót, nem villant fel a visszajelző, így be is tudtam zárni, viszont egy óra múlva amikor nyitottam volna ki már kívülről láttam, hogy világít a visszajelző és nem tudtam kinyitni, csak kb. a 150. próbálkozásra. Ma reggel záráskor ugyanezt tapasztaltam, világít és nem tudom bezárni. Menet közben az olaj visszajelzője soha sem villant fel. ( Toyota Avensis T25 2005 1.8 )

 Tippek? Köszi! :hmmmm:
« Utoljára szerkesztve: 2016.10.05 07:28:09 írta zulu0121 »

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11689 Dátum: 2016.10.05 07:34:30 »
Tippek? Köszi! :hmmmm:
A probléma megoldásáig zárd kulcsal. Visszajelző tekintetében meg érdemes bejelentkezni a szervízbe.

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11690 Dátum: 2016.10.05 12:49:18 »
Üdv! Egy hete kb. arra lettem figyelmes, hogy miután leállítom a motort az olaj visszajelző felvillan és világít is folyamatosan. Ilyenkor ha kiszállok nem tudom bezárni az autót központival. Előfordult viszont olyan is, hogy miután leállítottam az autót, nem villant fel a visszajelző, így be is tudtam zárni, viszont egy óra múlva amikor nyitottam volna ki már kívülről láttam, hogy világít a visszajelző és nem tudtam kinyitni, csak kb. a 150. próbálkozásra. Ma reggel záráskor ugyanezt tapasztaltam, világít és nem tudom bezárni. Menet közben az olaj visszajelzője soha sem villant fel. ( Toyota Avensis T25 2005 1.8 )

 Tippek? Köszi! :hmmmm:

Szerintem test,vagy zárlat probléma lehet valahol.Érdekes... még csaknem is hallottam hasonlót sem.

szcsaby77

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11691 Dátum: 2016.10.05 15:55:01 »
Sziasztok,
Egy 2.2 Dcat avensisem van. Sajnos nem tudok a hidegből garázsból indulni, a panel előtt pihen. Reggelente az alapjárat jó 5percig 1200-as fordulat a megszokott 800-1000 helyett. Valami tanácsotok van, hogy ez mitől lehet? Az segítene ha a belső fűtést 23 fokról lekapcsolnám teljesen( természetesen nem klíma a fűtés csak a sima)?
Köszönöm :)

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11692 Dátum: 2016.10.05 22:19:31 »
automata szivatorol hallottál már?? ???
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Tshuhash

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11693 Dátum: 2016.10.05 22:27:25 »
Sziasztok,
Egy 2.2 Dcat avensisem van. Sajnos nem tudok a hidegből garázsból indulni, a panel előtt pihen. Reggelente az alapjárat jó 5percig 1200-as fordulat a megszokott 800-1000 helyett. Valami tanácsotok van, hogy ez mitől lehet? Az segítene ha a belső fűtést 23 fokról lekapcsolnám teljesen( természetesen nem klíma a fűtés csak a sima)?
Köszönöm :)
A tukorallito melletti PWR HEAT gomb (egy vizszintes vonalo harom hullamzo felfele nyil) nincs veletlen benyomva?
Tshuhash
'03 Lexus IS300 JCE10

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11694 Dátum: 2016.10.05 22:32:56 »
Sziasztok,
Egy 2.2 Dcat avensisem van. Sajnos nem tudok a hidegből garázsból indulni, a panel előtt pihen. Reggelente az alapjárat jó 5percig 1200-as fordulat a megszokott 800-1000 helyett. Valami tanácsotok van, hogy ez mitől lehet? Az segítene ha a belső fűtést 23 fokról lekapcsolnám teljesen( természetesen nem klíma a fűtés csak a sima)?
Köszönöm :)
Ha a kocsi nem üzemel, akkor értelemszerűen szerelőnél a helye, aki lokális csereegységért cserébe megjavítja. A motornak indulás után minden esetben magasabb az alapjárata akár benzines, akár dízel. Kivéve ha nyár van éppen és 35 fok. Ennek a magas alapjáratnak oka jó van. Az hogy a hőt indulás után mondjuk negyed órán át nem vonod el a utastér fűtésre(éljen az ülésfűtés) és engeded gyorsabban bemelegedni a motort, értelemszerűen nem lesz ártalmas a dízelmotor élettartamára.
« Utoljára szerkesztve: 2016.10.05 22:34:28 írta Silent »

szcsaby77

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11695 Dátum: 2016.10.06 09:17:55 »
Ha a kocsi nem üzemel, akkor értelemszerűen szerelőnél a helye, aki lokális csereegységért cserébe megjavítja. A motornak indulás után minden esetben magasabb az alapjárata akár benzines, akár dízel. Kivéve ha nyár van éppen és 35 fok. Ennek a magas alapjáratnak oka jó van. Az hogy a hőt indulás után mondjuk negyed órán át nem vonod el a utastér fűtésre(éljen az ülésfűtés) és engeded gyorsabban bemelegedni a motort, értelemszerűen nem lesz ártalmas a dízelmotor élettartamára.

Köszönöm a válaszokat. Ma reggel már a belső fűtés kikapcsolásával indultam és így 1000 volt az alapfordulat. A Powerheat gomb nem volt benyomva, megynudtam most tudom hogy rendben van az autóm :)

Gorzas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 150
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11696 Dátum: 2016.10.06 10:28:42 »
Sziasztok,
Bocsánat ha volt már téma, de őszintén szólva nem tudok megbarátkozni a kereső felülettel :)
A hátsó gumikról van szó. Féloldalas(külső rész) finom kopásba kezdtek, voltam futómű állításon, de ott azt monták nem kellett állítani rajta.
A gumikat januárban vettem újonnan.
Én itt kifogytam a tippekből. Ötlet valakinek?

Köszi előre is!

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11697 Dátum: 2016.10.06 10:32:55 »
Ha a gumiknak a széle feketedik,tehát az kopik jobban,akkor az alacsony nyomást jelez. Vigyázz a kutak pumpáival. Mind hitelesítve van,de igen komoly eltérések vannak a mutatott értékek között.
Nekem is egyébként a széle feketedik sokszor. Nem tudom,hogy nálad is ez van e,vagy már konkrét kopás van. Milyen gumik?

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1102
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11698 Dátum: 2016.10.06 10:48:54 »
Alacsony nyomásnál a gumi mindkét a szélét kell nyalja, míg túl magasnál a közepét.
Ha mindkét hátsó gumit kívülről koptatja akkor a geometriával nem stimmel valami.
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11699 Dátum: 2016.10.06 11:09:29 »
Futóműállítás előtt alá is néztek, megvizsgálták az egyes alkatrészek állapotát aknáról, vagy csáposon megemelve?
Szerintem is geometria hiba lesz...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i