Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3742615 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11580 Dátum: 2016.09.12 09:26:51 »
Sziasztok,

A napokban vettem észre, hogy 40-60 km/h felett (akár pálya tempóig is) sebesség tartásakor vagy gyorsitáskor (illetve időnként motorféknél) enyhe, magas búgó hangot hallani, kb mintha egy régi ikarusz buszon utaznék. A hang magassága változik, de nem fordulatszám függő, szerintem sebességgel arányos, kuplungot kinyomva elhallgat, felváltva ugyanazon a frekvencián folytatja ahol abbahagyta váltás előtt és gyorsitva feljebb megy. Leginkább talán minimális terhelésre hallatszik. Pl tempomatot használva.
Kicsit talán hasonlit a hang egyik-másik autó tolatáskori "búgásához". De az ikaruszos hasonlat közelebb áll a valósághoz.
Nem tudom mennyire normális a hang mert csak pár hónapja van meg a kocsi, és még szokom a hangjait, de ez eddig csak most tünt fel. (Korábban hangosabb gumik voltak alatta igy az elnyomott minden mást, de szerintem ez csak most pár napja hallható)
Van vele teendő szerintetek?
Erről eszembe jutott, hogy javallott-e és ha igen mikor a váltóban olajat cserélni? (gondolom öregszik az is)
(Benzines 2 literes Avensis 2006-ból)

Köszi!
Gy.
Használt autó vásárláskor mi, itt a fórumon, mindig ajánljuk az összes folyadékot lecserélni a járműben. Váltóolajat elvileg nem kéne, de gyakorlatilag kell minimum 10 évente.
Nem lehet, hogy valamilyen takaró lemez rezonál be adott fordulatszám, vagy menetszél hatására? Álló helyzetben - pl. csápos emelőre téve kellene ellenőrizni, hogy fordulatszám függő-e a zaj, vagy sem.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11581 Dátum: 2016.09.12 11:22:30 »
Erről eszembe jutott, hogy javallott-e és ha igen mikor a váltóban olajat cserélni? (gondolom öregszik az is)
60.000km-enként, legalább 10 évente.

Gyömbér

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 69
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11582 Dátum: 2016.09.12 12:09:35 »
Sziasztok,

Köszi az infót. Akkor lecseréltetem ezt is.
Nem rezonálásnak tünik, mert nem adott fordulatszámon, hanem leginkább adott sebesség fölött mindig hallható.
Valamint üresbe téve ugyanazon (vagy bármilyen) fordulatszámon nem hallható, csak menet közben és ha sebességben van, valamint enyhe gyorsitáskor.
Akkor ezek szerint én vagyok ilyen szerencsés, hogy valamit kifogtam.. :-(

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11583 Dátum: 2016.09.12 13:04:15 »
Sziasztok,

Köszi az infót. Akkor lecseréltetem ezt is.
Nem rezonálásnak tünik, mert nem adott fordulatszámon, hanem leginkább adott sebesség fölött mindig hallható.
Valamint üresbe téve ugyanazon (vagy bármilyen) fordulatszámon nem hallható, csak menet közben és ha sebességben van, valamint enyhe gyorsitáskor.
Akkor ezek szerint én vagyok ilyen szerencsés, hogy valamit kifogtam.. :-(

A váltó valamelyik csapágya cserére szorul!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Gyömbér

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 69
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11584 Dátum: 2016.09.12 14:19:28 »
A váltó valamelyik csapágya cserére szorul!

Akkor is ez a tipped, ha a dolog fokozattól független?

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11585 Dátum: 2016.09.12 15:22:03 »
Akkor is ez a tipped, ha a dolog fokozattól független?
A váltócsapágy fokozattól független. Egyszerre szokták cserélni a kettőt, mert a szerelés költségéhez képest a csapágyak 2x20.000 forintos ára elenyésző.

Gyömbér

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 69
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11586 Dátum: 2016.09.12 17:47:03 »
Köszi.

Közben megmutattam két szerviznek is. Az elsőnél a szerelő srác (aki eljött meghallgatni) szerint nehéz dolguk lenne, mert bár hallja ő is, de nem annyira hangos, hogy egyértelműen meg tudná modani mit (melyik csapágyat) kellene cserélni (tehát ránézésre majd nem lehet feltétlenül látni rajta hogy melyik a bűnös). Ezt követően ugyanitt a munkafelvevő egyből meghozta a kedvemet, amikor mondta, hogy simán 100 fölött van egy váltó javitás, de amikor szétszedik akkor látják (ha látják) hogy mit kell cserélni és utána derül ki az ár ami akár jóval több is lehet. 40 és 60eft közötti csapágyárakat mondott ex-has. Meg hogy van benne vagy 5-6, és hogy simán lehet hogy 3-4-et cserélni  kell... Ők nem cserélnének váltóolajat mert úgysem segit. Meg, hogy a váltókban nem szükséges olajat cserélni mert (hogy is mondta..) "nincs úgy terhelve mint pl a motorolaj".

A másik szervizben a szervizvezető elvitte egy körre velem a kocsit. Ő is hallott valamit, de azt mondja ha nem mondom mit figyeljen nem figyelne fel rá, ő simán elautózna vele. Ő nem szedné szét egyelőre csak ha esetleg majd jóval hangosabb lenne. Max váltóolajat cserélne.
« Utoljára szerkesztve: 2016.09.12 17:58:45 írta Gyömbér »

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11587 Dátum: 2016.09.12 18:25:01 »
Szvsz maradj a váltóolaj cserénél. Eneos Premium Gear 75W-90 listaáron 3000Ft körül van literje, 2 lityó kell belőle. Csak jobb lehet utána, rosszabb nem.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11588 Dátum: 2016.09.12 18:34:34 »
Akkor is ez a tipped, ha a dolog fokozattól független?

Nem tipp ez. A féltengely egyik vége folyamatosan kapcsolódik az osztóműhöz mindkét oldalon,+ ami az osztóművön belül hozzájuk kapcsolódik azok pedig csapágyazottak.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Gyömbér

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 69
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11589 Dátum: 2016.09.12 20:20:32 »
Szvsz maradj a váltóolaj cserénél. Eneos Premium Gear 75W-90 listaáron 3000Ft körül van literje, 2 lityó kell belőle. Csak jobb lehet utána, rosszabb nem.

Igen, valószinüleg ez lesz egyelőre.
Olvasgattam a fórumot és úgy látom másoknál is előjött a váltócsapágy csere és ráadásul kevés km-nél (60-70e).
Ez azért elég elszomoritó :-( (ebben elvileg 69 van)
De gondolom a többségnél azért többet bir... A szervizes sem értette, azt modnja szerinte egy toyota váltó csapágynak csak el kéne mennie 3-400ekm-t.

Gyömbér

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 69
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11590 Dátum: 2016.09.12 20:22:22 »
Nem tipp ez. A féltengely egyik vége folyamatosan kapcsolódik az osztóműhöz mindkét oldalon,+ ami az osztóművön belül hozzájuk kapcsolódik azok pedig csapágyazottak.

Köszi!

Zsochaz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11591 Dátum: 2016.09.13 08:29:08 »
Sziasztok. 2006os 2.0 D4-D Avensisemben terhelés hatására (autópályán, hegyre felfelé) fütyülő hangot hallok. Attól tartok a túrbó lehet a ludas, a gond csak az, hogy külföldön tartózkodom. Érdemes nekivágni a közel 1000km-és túrának, vagy inkább ne kockáztassak?

Válaszokat előre is köszönöm.

Zsochaz

Sördög

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 292
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11592 Dátum: 2016.09.13 18:35:06 »
Szia!Mennyire erős/zavaró a hang?Hirtelen jött elő?Olajcsere mikor volt?

Sördög

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 292
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11593 Dátum: 2016.09.13 18:39:15 »
Sziasztok,én is kérdeznék.
Tudom,hogy volt róla szó itt a fórumon,de nem találom.
A hátsó hosszlengőkar (T22-es Ave.) szilentje odavan.Valaki már kinyomozta,milyen szilent applikálható a régi helyére.Ehhez kérnék segítséget.
Köszi.

Zsochaz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11594 Dátum: 2016.09.13 20:29:33 »
Szia.
A hang együk pillanatról a másikra jelent meg, minden előjel nélkül. Amikor állohelyzetben porgettem, nem hallottam a hangot, autópályán pedig 120km-nel 6.-ban sem hallani, holott a turbó kapcsolási fordulata fölött jár a motor.

Segitseged előre is köszönöm

Zsochaz