Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3824938 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1155 Dátum: 2007.11.30 19:38:34 »
Most , hogy sûrûn lapozgatom a 2008-as használató katalógot, ha jól emlékezem az Opel valamelyik típusánál írtak hasonló hibát, mint amit leírtál. Az biztos, hogy az Ave típushibáinál nem lett ez jelölve.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1156 Dátum: 2007.11.30 19:54:35 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Most , hogy sûrûn lapozgatom a 2008-as használató katalógot, ha jól emlékezem az Opel valamelyik típusánál írtak hasonló hibát, mint amit leírtál. Az biztos, hogy az Ave típushibáinál nem lett ez jelölve.


Mester, léccilécciléccilécci, írd már ide azokat az Ave típushibákat :szemez:  :szemez:  :szemez:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10723
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1157 Dátum: 2007.11.30 19:59:49 »
Szerintem sem típushiba, talán egyedi probléma lehet.  :hmm:

Amikor én hajtom a nagylányt, nem tapasztalok semmi ilyet. A sporttáskát az ülésen tartom, és nem csipog vagy villog a jelzés, hogy "kösse be az övet".
Ha vezetés közben a kezemet az ülésen pihentetem, akkor sem kezd el jelezni.
Viszont amint valaki beül mellém, máris elkezd villogni a figyelmeztetés, és elindulás után (amikor én már be vagyok kötve, de az illetõ még habozik), neki megszólal a csipogás, hogy kösse már be végre magát.
Amint érzékeli, hogy az öv bekattant a helyére (tehát amíg nem kattan be, pl sötétben az illetõ bénázik, nem találja a "lyukat" addig csipog és villog ezerrel), abbamarad mind a csipogás, mind a figyelmeztetõ villogás.
Amint az illetõ kikapcsolja az övét (de az autó még gurul), azonnal elkezd csipogni a rendszer, és a jelzés is elkezd villogni.
Tehát menet közben ha az utas vagy a vezetõ nem babrál az övvel, nem csatolja ki, nem jelentkezik semmiféle csipogás vagy villogás. Nem is szabadna neki.

Elnézést a hülye és hosszú fogalmazásért, de a mi esetünkben ez zajlik le.

Remélem csak valamiféle kontakthibáról van szó.  :kacsint:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1158 Dátum: 2007.11.30 20:05:15 »
Idézetet írta: "Xtrem"
Tehát menet közben ha az utas vagy a vezetõ nem babrál az övvel, nem csatolja ki, nem jelentkezik semmiféle csipogás vagy villogás. Nem is szabadna neki.


Ilyet a miénk sem csinál. Épp fordítva. Nincs bekapcsolva az öv, és mégsem csipog. Illetve néha csipog, néha nem.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10723
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1159 Dátum: 2007.11.30 20:17:59 »
Akkor ezen az apró részleten átsiklottam olvasás közben, sorry.

Ettõl én még mindig kontakthibára gyanakszom, és mielõbb megnézetném.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1160 Dátum: 2007.12.01 14:52:35 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Trotter66"
Most , hogy sûrûn lapozgatom a 2008-as használató katalógot, ha jól emlékezem az Opel valamelyik típusánál írtak hasonló hibát, mint amit leírtál. Az biztos, hogy az Ave típushibáinál nem lett ez jelölve.


Mester, léccilécciléccilécci, írd már ide azokat az Ave típushibákat :szemez:  :szemez:  :szemez:


Lusta vagyok, nincsen kedvem pötyögni. Nézzél mélt, szerintem megkaptad.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1161 Dátum: 2007.12.01 20:31:56 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Trotter66"
Most , hogy sûrûn lapozgatom a 2008-as használató katalógot, ha jól emlékezem az Opel valamelyik típusánál írtak hasonló hibát, mint amit leírtál. Az biztos, hogy az Ave típushibáinál nem lett ez jelölve.


Mester, léccilécciléccilécci, írd már ide azokat az Ave típushibákat :szemez:  :szemez:  :szemez:


Lusta vagyok, nincsen kedvem pötyögni. Nézzél mélt, szerintem megkaptad.


Megkaptam, köszi  :)

Azt írja a visszahívások listájában, hogy a 2004/6 és 2004/7 kiadású Avensiseket (a miénk az utóbbi) 2004 õszén visszahívták, a kitörésgátló érzékelõ miatt.

Honnan lehet megtudni, hogy a mi autónkon ezt végrehajtották-e :?:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

u_istvan

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1162 Dátum: 2007.12.02 13:30:52 »
Idézetet írta: "b.c."
Idézetet írta: "viziborz"
Ok meggyoztel :) En a hidegtol tartok inkabb es a berohadt csavaroktol. Ha nyar lenne akkor nekivagnek, de igy a ceg pincejeben pontos idore igy nem merek. Tegnap este atneztem a szerelesi kezikonyvet es az alkatresz katalogust abbol nem tunt olyan veszesnek. Az biztos hogy kell hozza imbusz kulcs is  :kacsint:
Szerintem a mutatvány nem nagy cucc, én legutóbb corollán cseréltem.
Beszakadó csavarokra mindíg kell szamítani, így mint ilyen, ha nem égetõ, márpedig egy stabilizátoron nem lehet olyan égetõ munka, akkor érdemesebb majd nyárra hagyni. Kár az egészséget tönkretenni ilyesmiért!
A Corolla és az Ave más konstrukció, ha jól tudom. Az Ave stabilizátor gumik a bölcsõ alatt vannak, nem lehet rendesen hozzáférni, a Corolla ennél barátságosabb konstrukció.
István
Toyota Avensis 1,6 Linea Terra wagon '98

cobra

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 79
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1163 Dátum: 2007.12.02 22:20:11 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Trotter66"
Most , hogy sûrûn lapozgatom a 2008-as használató katalógot, ha jól emlékezem az Opel valamelyik típusánál írtak hasonló hibát, mint amit leírtál. Az biztos, hogy az Ave típushibáinál nem lett ez jelölve.


Mester, léccilécciléccilécci, írd már ide azokat az Ave típushibákat :szemez:  :szemez:  :szemez:


Lusta vagyok, nincsen kedvem pötyögni. Nézzél mélt, szerintem megkaptad.


Megkaptam, köszi  :)

Azt írja a visszahívások listájában, hogy a 2004/6 és 2004/7 kiadású Avensiseket (a miénk az utóbbi) 2004 õszén visszahívták, a kitörésgátló érzékelõ miatt.

Honnan lehet megtudni, hogy a mi autónkon ezt végrehajtották-e :?:


Ez engem is érdekelne, mert lehet érintett vagyok benne. Amúgy ez a kitörésgátló mi is? Nem a kipörgésgátlóról beszéltek, vagy más a kettõ? Apropó, bekapcsolt kipörgésgátló mellett az normális, hogy el lehet kapartatni a kerekeket kicsit(1-2mp)?? Vagy csak nem reagál egybõl?

Amúgy ha létezik ilyen típushibalista meg visszahíváslista akkor azt elküldené nekem valaki?

Elõre is köszi.

Üdv

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1164 Dátum: 2007.12.03 01:28:06 »
Idézetet írta: "cobra"
Ez engem is érdekelne, mert lehet érintett vagyok benne. Amúgy ez a kitörésgátló mi is? Nem a kipörgésgátlóról beszéltek, vagy más a kettõ? Apropó, bekapcsolt kipörgésgátló mellett az normális, hogy el lehet kapartatni a kerekeket kicsit(1-2mp)?? Vagy csak nem reagál egybõl?

Amúgy ha létezik ilyen típushibalista meg visszahíváslista akkor azt elküldené nekem valaki?

Elõre is köszi.

Üdv


A kitörésgátló, az az ESP, vagy ahogy a Toyotánál hívják: VSC (Vehicle Stability Control). Vagyis a menetstabilizáló elektronika, aminek a feladata a megcsúszó autó stabilizálása (a kerekek célzott fékezésével ill. gázelvétellel).

A kipörgésgátló, vagyis ASR, a Toyotánál TRC (asszem, ez Traction Control-t jelent) néven fut, és ennek csak az a feladata, hogy megakadályozza a hajtott kerekek kipörgését. Persze némi kis késéssel reagál, ahogy te is írod.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
_
« Válasz #1165 Dátum: 2007.12.04 14:08:20 »
Palaczk!

Én a biztonsági öv bekapcsolását figyelõ érzékelõt/érintkezõt ugyanolyan sanszosnak tartom a problémádban, mint a súlyérzékelõ rendszert az ülésben!
Gondold csak át! :kacsint:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: _
« Válasz #1166 Dátum: 2007.12.04 18:11:32 »
Idézetet írta: "b.c."
Palaczk!

Én a biztonsági öv bekapcsolását figyelõ érzékelõt/érintkezõt ugyanolyan sanszosnak tartom a problémádban, mint a súlyérzékelõ rendszert az ülésben!
Gondold csak át! :kacsint:


Attól tartok, nem értem :oops: ... A jelzés-nem jelzés váltakozást elõ tudom intézni az autó álló helyzetében, azzal hogy nyomkodom az ülésen azt a pontot, ahol a súlyérzékelõ van. OK, sejtem hogy arra gondolsz, hogy benne van az áramkörben az öv-csatlakozóban lévõ kapcsoló is, lévén az szakítja meg a jelzést; de ha azzal lenne valami kehe, akkor nem a súlyérzékelõt mozgatva lehetne a jelzésben változást elérni. Jól értem? Jól (és érthetõen) mondom?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: _
« Válasz #1167 Dátum: 2007.12.06 12:28:11 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "b.c."
Palaczk!

Én a biztonsági öv bekapcsolását figyelõ érzékelõt/érintkezõt ugyanolyan sanszosnak tartom a problémádban, mint a súlyérzékelõ rendszert az ülésben!
Gondold csak át! :kacsint:


Attól tartok, nem értem :oops: ... A jelzés-nem jelzés váltakozást elõ tudom intézni az autó álló helyzetében, azzal hogy nyomkodom az ülésen azt a pontot, ahol a súlyérzékelõ van. OK, sejtem hogy arra gondolsz, hogy benne van az áramkörben az öv-csatlakozóban lévõ kapcsoló is, lévén az szakítja meg a jelzést; de ha azzal lenne valami kehe, akkor nem a súlyérzékelõt mozgatva lehetne a jelzésben változást elérni. Jól értem? Jól (és érthetõen) mondom?


Ja, jól érted, meg mondod.
Akkor nincs más hátra szét kell szedni az ülést, vagy legalább csak ki. Hol van egyáltalán az az érzékelõ? Benne az ülõlapban a szivacs felett az ülésfûtés helyén? :nagymosoly:
Egyelõre nekem úgy fest, hogy értékarányosan a carina mintha jobb lett volna, nem. Minõségileg mindenkép.
Hajrá Palaczk!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: _
« Válasz #1168 Dátum: 2007.12.06 20:42:24 »
Idézetet írta: "b.c."
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "b.c."
Palaczk!

Én a biztonsági öv bekapcsolását figyelõ érzékelõt/érintkezõt ugyanolyan sanszosnak tartom a problémádban, mint a súlyérzékelõ rendszert az ülésben!
Gondold csak át! :kacsint:


Attól tartok, nem értem :oops: ... A jelzés-nem jelzés váltakozást elõ tudom intézni az autó álló helyzetében, azzal hogy nyomkodom az ülésen azt a pontot, ahol a súlyérzékelõ van. OK, sejtem hogy arra gondolsz, hogy benne van az áramkörben az öv-csatlakozóban lévõ kapcsoló is, lévén az szakítja meg a jelzést; de ha azzal lenne valami kehe, akkor nem a súlyérzékelõt mozgatva lehetne a jelzésben változást elérni. Jól értem? Jól (és érthetõen) mondom?


Ja, jól érted, meg mondod.
Akkor nincs más hátra szét kell szedni az ülést, vagy legalább csak ki. Hol van egyáltalán az az érzékelõ? Benne az ülõlapban a szivacs felett az ülésfûtés helyén? :nagymosoly:
Egyelõre nekem úgy fest, hogy értékarányosan a carina mintha jobb lett volna, nem. Minõségileg mindenkép.
Hajrá Palaczk!


Ja, a Carinában nem is volt súlyérzékelõ, ami elromolhatott volna ;) ... Cserébe apám elõszeretettel autózott vele öv nélkül. Nem jó üzlet, úgy gondolom.

Közben kérdeztem a márkaszervízben a villamossági szakembert, õ is oda nyilatkozott, hogy szerinte kizárt, hogy a súlyérzékelõ befolyásolhassa a biztonsági rendszerek mûködését; annak csak annyi a dolga, hogy az övre figyelmeztessen. Valamit magyarázott is, hogy pl. a csatija is sokkal egyszerûbb, mint a kritikus fontosságú rendszereké.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: _
« Válasz #1169 Dátum: 2007.12.07 13:56:10 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "b.c."
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "b.c."
Palaczk!

Én a biztonsági öv bekapcsolását figyelõ érzékelõt/érintkezõt ugyanolyan sanszosnak tartom a problémádban, mint a súlyérzékelõ rendszert az ülésben!
Gondold csak át! :kacsint:


Attól tartok, nem értem :oops: ... A jelzés-nem jelzés váltakozást elõ tudom intézni az autó álló helyzetében, azzal hogy nyomkodom az ülésen azt a pontot, ahol a súlyérzékelõ van. OK, sejtem hogy arra gondolsz, hogy benne van az áramkörben az öv-csatlakozóban lévõ kapcsoló is, lévén az szakítja meg a jelzést; de ha azzal lenne valami kehe, akkor nem a súlyérzékelõt mozgatva lehetne a jelzésben változást elérni. Jól értem? Jól (és érthetõen) mondom?


Ja, jól érted, meg mondod.
Akkor nincs más hátra szét kell szedni az ülést, vagy legalább csak ki. Hol van egyáltalán az az érzékelõ? Benne az ülõlapban a szivacs felett az ülésfûtés helyén? :nagymosoly:
Egyelõre nekem úgy fest, hogy értékarányosan a carina mintha jobb lett volna, nem. Minõségileg mindenkép.
Hajrá Palaczk!


Ja, a Carinában nem is volt súlyérzékelõ, ami elromolhatott volna ;) ... Cserébe apám elõszeretettel autózott vele öv nélkül. Nem jó üzlet, úgy gondolom.

Közben kérdeztem a márkaszervízben a villamossági szakembert, õ is oda nyilatkozott, hogy szerinte kizárt, hogy a súlyérzékelõ befolyásolhassa a biztonsági rendszerek mûködését; annak csak annyi a dolga, hogy az övre figyelmeztessen. Valamit magyarázott is, hogy pl. a csatija is sokkal egyszerûbb, mint a kritikus fontosságú rendszereké.
Szal azt mondod, hogy a Toyota van annyira buta, illetve annak biztonsági rendszere, hogy ha az elsõ utasülésen nem ül senki akkor is nyitja a légzsákot??? Ezt azért már a gyengébb gyártók is úgy csinálják, hogy feleslegesen ne nyissa már a lufit!!!!