Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3817023 alkalommal)

0 Felhasználó és 15 vendég van a témában

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1105
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11205 Dátum: 2016.06.13 20:55:41 »
Nem típushiba! Hivatalosan 120-150 ezer km az élettartama ennek a tipusú (4 eres) szondának. Ajánlom figyelmetekbe az injektor.hu -n olvasható lambdaszondás cikket.

Tehát akkor ez túlnyomó többségben szondahiba, nem katalizátorhiba?
http://injektor.hu/technikai-info/13-alapok/32-a-lambdaszonda - elolvastam, s bár "alapok" rovatban szerepel az írás, nem villanyosnak ez már kicsit "emelt szint"
Ezért is, értetlenkednék egy kicsit: P0420 - vagy a katalizátor nem dolgozik rendesen vagy a szonda.
Kezdjünk keresgélni:
- a keverékképzés jó (szonda jele alapján az ECU segítségével),
- a motor ereje teljében,
- a fogyasztás is rendben,
- a kipufogógáz összetétele is normális (katalizátor rendesen dolgozik) -> akkor a folyamat rendben, jól szabályozott, tehát mitől jön a hiba?
Ez már bölcsészeti magasság :P mi van, ha az van, hogy mind a 4 felsorolt dolog "jó", azaz határértéken belül van, az eredmény meg mégis "kaki"?
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1105
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11206 Dátum: 2016.06.13 21:05:30 »
El lehet vinni pl a ToyoTeamGarage-be egy alapos diagnosztikára és bevizsgalni a lambdaszondákat. Ha megvan a hibás, akkor kb 25k Ft az új Denso és hibakód valszeg megszűnik.

A lambdaszondás cikk szervize Érden van, a ToyoTeam Bp-en... esetleg az ország más pontjain (esetleg dél-alföld, szeged, stb.) vannak ilyesmivel foglalkozó vállalkozások, tud-e valamelyikőtök. Gondolom, ha a szomszédos autóvillamosságiba bemegyek ezzel a próóóblémával elhajt, mint a magzatot.
Márkaszervizek esetleg vagy azok is csak cserélgetnek mindent mindennel (kb. ez jött át az előző hsz-ekből)
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11207 Dátum: 2016.06.13 21:13:06 »
Tehát akkor ez túlnyomó többségben szondahiba, nem katalizátorhiba?
http://injektor.hu/technikai-info/13-alapok/32-a-lambdaszonda - elolvastam, s bár "alapok" rovatban szerepel az írás, nem villanyosnak ez már kicsit "emelt szint"
Ezért is, értetlenkednék egy kicsit: P0420 - vagy a katalizátor nem dolgozik rendesen vagy a szonda.
Kezdjünk keresgélni:
- a keverékképzés jó (szonda jele alapján az ECU segítségével),
- a motor ereje teljében,
- a fogyasztás is rendben,
- a kipufogógáz összetétele is normális (katalizátor rendesen dolgozik) -> akkor a folyamat rendben, jól szabályozott, tehát mitől jön a hiba?
Ez már bölcsészeti magasság :P mi van, ha az van, hogy mind a 4 felsorolt dolog "jó", azaz határértéken belül van, az eredmény meg mégis "kaki"?
Diagnosztika nelkul ezt nem tudod meg. [emoji6]
A lambdaszondát ki kell mérni. Pl. egy oszcilloszkóppal.

Ráadásul, egy hibakód általában 5-6-7-8 féle konkrét hibaforrást is jelenthet, így a P0420 sem kizárólag a katalizátor hatásfok csökkenést jelentheti.
« Utoljára szerkesztve: 2016.06.13 21:23:27 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11208 Dátum: 2016.06.13 21:21:48 »
A lambdaszondás cikk szervize Érden van, a ToyoTeam Bp-en... esetleg az ország más pontjain (esetleg dél-alföld, szeged, stb.) vannak ilyesmivel foglalkozó vállalkozások, tud-e valamelyikőtök. Gondolom, ha a szomszédos autóvillamosságiba bemegyek ezzel a próóóblémával elhajt, mint a magzatot.
Márkaszervizek esetleg vagy azok is csak cserélgetnek mindent mindennel (kb. ez jött át az előző hsz-ekből)
Én békéscsabai vagyok. Gyakorlatilag kijelenthető, hogy Békésben nincs ilyen kifejezetten diagnosztikával foglalkozó szervíz. Rendszerint találgatva cserélnek ezt azt... És éppen EZ AZ, amiért én 228km-t utaztam 2x a ToyoTeamhez.[emoji6]
Sem az autómmal, sem a pénztárcám tartalmával ne játszanak.

Ja, a TTG megtalálta a hibát.

Kieg.: Az igazsághoz hozzátartozik, hogy ezen a környéken egyszerűen nincs fizetőképes kereslet a részletes diagnosztikára. Ha valakinek azt mondom, hogy kifizettem 26000Ft-ot úgy, hogy ebben semmilyen alkatrész csere nem volt benne (nem volt rossz alkatrész!), a többség hülyének nézne, hogy akkor mégis mire fizettem ennyit?! Nos, arra, hogy egy majd' egy éve fennálló rendellenességnek Ők (TTG) megtalálták az okát.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11209 Dátum: 2016.06.13 21:23:42 »
Hi Deka!

Erről a P0420 problémáról már sok szó volt a fórumban, keress vissza!

Ha a katalizátor jó, ami kipufogó gáz elemzéssel BIZTOSAN megállapítható, akkor nagy gond nem lehet. :yawn:


Kissé elko(k)szolódhatott a katalizátor és a lambda szonda is, de egyik sem feltétlen kritikus mértékben. Állítólag "túl érzékenyre" van hangolva az érzékelése a szondának/ECU-nak, és ezért már egy kismértékű problémára is jelez. Ettől még a kipuf gáz lehet, hogy teljesen megfelelő...(ellenőrizni kell!)
Lambda cserével esetleg megszűnik a hiba kód.De nem biztos!

Két "filléres" megoldást olvastam itt a fórumban:
- lambda kiemelő. Ez tulajdonképpen egy távtartó, ami kissé kiemeli a szondát a gázáralásból, így kevésbé lesz érzékeny..
- egy-két kondi, ellenállás a lambda vezetékére, így kevésbe lesz érzékeny...

Persze ezeket én is itt olvastam a fórumon... keress vissza a konkrétumokra.
Én így csinálnám... :yes:
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1105
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11210 Dátum: 2016.06.13 21:29:11 »
Diagnosztika nelkul ezt nem tudod meg. [emoji6]
A lambdaszondát ki kell mérni. Pl. egy oszcilloszkóppal.

Szintén a cikkből: "Az EOBD szabvány bevezetésével a kétezres évek elején pedig megjelentek a két szondával működő rendszerek. Itt a katalizátor előtti szondának a funkciója változatlan, ez a szabályzószonda. A katalizátor után megjelent viszont a monitorszonda, aminek a feladata a katalizátor korrekt működésének ellenőrzése. Ha a monitorszonda amplitúdója adott körülmények között egy kritikus határt elér, az a katalizátor hatékonyságának csökkent állapotát jelzi." - ez alapján és az előző gondolatmenet (a 4-es felsorolás) alapján: simán cserélném a 2. szondát.
Azonban már más is írta, hogy cserélte, de mégis hamar visszatért a hibajel, tehát nem az ellenőrző szonda a ludas, hanem előtte a 4 dologból valamelyik. Magyarul egyszerre kéne nézni a mindent (megfelelő keverék, égés határfoka, leadott teljesítmény, égéstermék összetétele, és ami ebből villamos azt meg a szkópon lesni.

Bocs az értetlenkedésért, de az ok-okozat dolgokat szeretem helyére rakni, nem hiszek a véletlenekben.
E mellett ~ 1 hónapja itt ez a talicska, amiről szentül hittem, hogy a legjobb választás, amit kaphatok a pénzemért, s nagyon nem szeretek csalódni sem.

Edit: Közben nagyon sokan irtatok, és bevallom, hogy végig nem értem a fórum-topic-okon, pedig mióta tervben volt az autóvásár, már hetek óta olvasgatom... és erre (P0420)nem találtam még, nektek lerágott csont, de én újszülött vagyok, nekem új. Ezért elnézésetek kérem.
- bepi81-el tudok azonosulni: ha megkapom a kívánt eredményt, pontos hibabehatárolást, javítással szívesen perkálok
- andras69 által leírt "filléres megoldások" inkább tüneti kezelésnek tűnnek
de köszönöm mindet, ha rendszeressé válik a hibakód visszatérése mindenképp a végére szeretnék járni
« Utoljára szerkesztve: 2016.06.13 21:38:04 írta Deka »
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11211 Dátum: 2016.06.13 21:36:30 »
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1105
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11212 Dátum: 2016.06.13 22:14:47 »
:)
Használtam a fórum "keresés"-t: 18 találatot adott a P0420-ra (Yaris, Corolla, Verso és Auris topicban is elolvastam)
Kicsit tisztában látok, köszönöm.
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1105
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11213 Dátum: 2016.06.13 22:20:42 »
... Nos, arra, hogy egy majd' egy éve fennálló rendellenességnek Ők (TTG) megtalálták az okát.

El is árulod, hogy nálad mi volt a konkrét hiba? (Nem cseréltek semmit, akkor "el volt koszolódva"?)
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

Norbee

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 216
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11214 Dátum: 2016.06.14 07:25:19 »
El is árulod, hogy nálad mi volt a konkrét hiba? (Nem cseréltek semmit, akkor "el volt koszolódva"?)

5 hónapja járok a hibás szondával . Eddig semmilyen gondom nem volt.   :yes:
Nem csak emiatt , de ha minden jól alakul  , július elején meglátogatom a TTG- t.
Megmondják majd a tutit.  :clap:
És ahogy írták , több oka lehet ennek a hibakódnak.
Csak normális diagnosztizálással derül ki. Rá kell szánni időt,pénzt.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11215 Dátum: 2016.06.14 08:41:40 »
El is árulod, hogy nálad mi volt a konkrét hiba? (Nem cseréltek semmit, akkor "el volt koszolódva"?)
Korábban leírtam részletesen, de annyi a lényeg, hogy:
Olajfogyasztás miatt meggyűrűztettem az autó motorját. A "bejáratás" után kb 3000km-rel véletlenül vettem észre, hogy 5200-as fordulatnál nem forgott tovább a motor, ott tiltott (gyárilag, ugye, 6400 körülig kellene mennie). Ez nyári nagy melegben jött elő, P0171 és P0174 hibakódokkal tűzdelve. Majd 1 éven át kerestük az okát, minden (szerintünk) lehetséges verziót végigpróbáltunk, ellenőriztünk, ami ezt a hibakód párost adhatja, 0 eredménnyel: minden jó!
Aztán, idén márciusban jutottam el a TTG-be, ahol Jakab Tominak köszönhetően, meglett a bűnös: A motor összeszerelésénél a főtengely jeladó nem pontosan a megfelelő helyzetben lett visszarögzítve. Ez azt eredményezte, hogy fals jelet adott a szenzor, az ECU ez alapján "elvitte" a gyújtást, ezáltal a vezérlés is elment (jelzem, a vezérműlánc ettől még "jelen" volt!). Éppen annyi nem megfelelőség volt, hogy a motor működött, menet közben az idő előtti leszabályzáson kívül kb 1 szűk liternyi többletfogyasztás volt észrevehető, de más nem. A főtengely jeladó helyes pozícióba történő rögzítése után a hibajelenségek megszűntek. 228km-t klímával 5,8-5,9-es átlaggal teljesítettük hazaúton.

A megoldás kulcsa a hibakeresés volt, ezt a helyi szervizek nem vállalják, mert nekik sok munkaidő, amit a vevők 95%-a nem hajlandó a rezsióra díjával felszorozva kifizetni. Nekik nagyobb üzlet kicserélni egy alkatrészt (pláne, ha az ügyfél azt tőlük is rendeli meg), mint hibát keresni. Azt gondolom, ezzel ellentétben, hogy a mai modern autók (és már a T22 ráncfelvarrott is EZ a kategória) egyre inkább a pontos és alapos elektronikai diagnosztikát igénylik, és a hibakeresés egyre nagyobb szerepet fog kapni a jövőben is. Alapeszköz lesz rövidesen a szervizekben az oszcilloszkóp (igaz, tudni kell használni), mert enélkül meg lesz lőve a szerelő...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11216 Dátum: 2016.06.14 08:42:49 »
5 hónapja járok a hibás szondával . Eddig semmilyen gondom nem volt.   :yes:
Nem csak emiatt , de ha minden jól alakul  , július elején meglátogatom a TTG- t.
Megmondják majd a tutit.  :clap:
És ahogy írták , több oka lehet ennek a hibakódnak.
Csak normális diagnosztizálással derül ki. Rá kell szánni időt,pénzt.
Lambdaszonda kiemelőt nem próbáltad? Állítólag működik és ebayről vmi 5000Ft körüli összegért itthon van...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Norbee

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 216
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11217 Dátum: 2016.06.14 08:53:34 »
Lambdaszonda kiemelőt nem próbáltad? Állítólag működik és ebayről vmi 5000Ft körüli összegért itthon van...

Rendeltem http://www.ebay.co.uk/itm/LAMBDA-O2-OXYGEN-SENSOR-BOSS-SPACER-EXTENDER-DECAT-HYDROGEN-HIGH-GRADE-STEEL-/151889082402?hash=item235d4b7822 De  ez nem fér be. 
(Jut eszembe , eladó  :D )
Illetve nem tudom/ismerem a hosszútávú hatását a kiemelőnek.  :no:


« Utoljára szerkesztve: 2016.06.14 08:59:11 írta Norbee »

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11218 Dátum: 2016.06.14 10:17:48 »
Ilyet vegyél ez elfér... Szonda kiemelő

Norbee

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 216
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11219 Dátum: 2016.06.14 10:19:28 »
Ilyet vegyél ez elfér... Szonda kiemelő

Köszi , pont ezt néztem.  :D