Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3806088 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

MaciWorks

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11160 Dátum: 2016.06.04 00:20:40 »
Izso, köszi.
De őszintén. Szerinted mennyi realitása van annak, hogy egy használtan 500-800e körüli kocsiba valaki kb. 370000-ért vegyen egy motort amit még be is kell rakni?

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11161 Dátum: 2016.06.04 07:46:49 »
Izso, köszi.
De őszintén. Szerinted mennyi realitása van annak, hogy egy használtan 500-800e körüli kocsiba valaki kb. 370000-ért vegyen egy motort amit még be is kell rakni?
Nézd! Ezt az autót ebben az állapotában 1-200ezerért tudod csak eladni. Ehelyett jót, 1 millióért tudsz venni, aminek azért szintén lesz valami baja, szintén költeni kell rá. Ha általánosságban jó állapotban van az autód (belül szép, nincs lelakva, nem rohad), akkor a most ráfordítandó félmillióval megnő az értéke, és ami fő, több évre megoldódik az autóproblémád. Biztos előjön még ez-az, de azok már "csak" tízezrekbe kerülnek. Ha viszont a rozsda már itt-ott megjelent, akkor tényleg ki kell belőle szállni, mert annak javítása újabb komoly pénzeket emészt fel.
Sajnos jó autót kevesen adnak el, még kint Németországban is. Annak szinte mindig oka van, ha valaki realizálja azt a veszteséget, ami az autóvásárlás-eladás között jelentkezik. :hmmmm: Az új autónál az értékvesztés, a használtnál a szervizelés jár nagy költséggel. Én ezért is számolom a km költséget mindig (amortizáció+szervizkts+üzemanyag) összességében.

dobó

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11162 Dátum: 2016.06.04 14:26:29 »
Ma én is foglalkoztam kicsit a kocsival.
Olaj és vízszint ellenőrzés volt .
A motorcsere óta 4500km van a kocsiban.
Az olajat nem eszi így legközelebb az 5w30 as olajat fogom bele rakni mert most  10w40 van benne .
A vízszint rendben van.
Ablakmosót fullra feltöltöttem .
Fuvókákat beállítottam.
A pollenszűrőt kivettem és nagyon el volt rakódva sőt rosszul is volt beszerelve így nem szűrt semmit.
Az új berakása előtt kiporszívóztam egy gumicsővel a helyét és egy klímatisztító habot benyomtam a kocsi szellőzőibe és a klíma radiátorba.
Az illata elég sokat javult az biztos.
Megkapta a kocsi az új fékbetéteket is előre hátra és műszaki vizsgáig biztos össze fog kopni minden patentül.
Addig 2-3 ezer km még belemegy a kocsiba.

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11163 Dátum: 2016.06.04 20:47:59 »
 :offtopic: Valaki műértő ránézhetne a corolla topicba írt kérdésemre! :offtopic:

dobó

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11164 Dátum: 2016.06.06 22:26:36 »
Sziasztok tegnap előtt klímatisztítás volt és a járatokat is befújtam habbal.
Ma reggel vettem észre hogy a rádiót nem tudom bekapcsolni . Gyanúm szerint belefojt a rádióba a klíma tisztító és ez okoz galibát.
Kérdésem hogy hogyan lehet kivenni a rádió egységet?
A klíma jó lett üde friss :-D

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11165 Dátum: 2016.06.06 22:41:24 »
Sziasztok tegnap előtt klímatisztítás volt és a járatokat is befújtam habbal.
Ma reggel vettem észre hogy a rádiót nem tudom bekapcsolni . Gyanúm szerint belefojt a rádióba a klíma tisztító és ez okoz galibát.
Kérdésem hogy hogyan lehet kivenni a rádió egységet?
A klíma jó lett üde friss :-D

Így tudod kivenni a rádiót.


Klímapucolást inkább az olajcserénél ejtem meg a márkaszervízben. Csak egy ezrest kérnek érte az egyéb dolgok mellett és rákerül a művelet a munkalapra. Ha megveszem a habot és belevacakolom, akkor se jövök ki olcsóbban. Így meg ha véletlen elázna a rádió meg a digitklíma, akkor nem az én zsebemre megy.  :innocent:

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11166 Dátum: 2016.06.06 22:56:14 »
Klímapucolást inkább az olajcserénél ejtem meg a márkaszervízben. Csak egy ezrest kérnek érte az egyéb dolgok mellett és rákerül a művelet a munkalapra. Ha megveszem a habot és belevacakolom, akkor se jövök ki olcsóbban. Így meg ha véletlen elázna a rádió meg a digitklíma, akkor nem az én zsebemre megy.  :innocent:
Egy ezresért hogyan pucolnak???  :eek:
Mert az utastérbe rakott spray-t én is meg tudom ejteni, azért miért fizetnék?
Vagy a habos-babos mindenhova befújjuk kerül annyiba?

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11167 Dátum: 2016.06.06 22:58:59 »
Vagy a habos-babos mindenhova befújjuk kerül annyiba?
Igen.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11168 Dátum: 2016.06.06 23:02:09 »
Igen.
Az nagyon jó ár!  :yes:

Ez  Toyota szervizes ár vagy csak ott helyileg (hol is? ) érhető el?
Nekem is kellene, azért érdekel ennyire.  :szemez:

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11169 Dátum: 2016.06.06 23:05:09 »
Az nagyon jó ár!  :yes:

Ez  Toyota szervizes ár vagy csak ott helyileg (hol is? ) érhető el?
Nekem is kellene, azért érdekel ennyire.  :szemez:
Mayer Pilisvörösvár. Ha revízió vagy éves folyadékcsere meg szűrőcsereberék mellé kéred, akkor megcsinálják ezt is, mondván hogy nem kell pluszban szétszedni.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11170 Dátum: 2016.06.06 23:22:08 »
Mayer Pilisvörösvár. Ha revízió vagy éves folyadékcsere meg szűrőcsereberék mellé kéred, akkor megcsinálják ezt is, mondván hogy nem kell pluszban szétszedni.
Oké, értem és köszi!

dobó

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11171 Dátum: 2016.06.07 20:28:24 »
Na emberek most jövök a műhelyből.
A klímatisztító hab befolyt a rádióba. Ott is olyan szerencsétlen helyre hogy annál rosszabb helyen már nem is lehetett volna.
Kimértem a tápot a rádió megkapta.
A panel sarkánál a csatlakozó csoport alá folyt be a klímatisztító és ott elkezdett elektrolízist játszani.
A táp tüske és a fém ház között lejátszódó elektrolízis eredményeképpen a + vezetősávja feloldódott egy szakaszon. Pont olyan helyen ahol nem látszik és nem is lehet hozzáférni.
Kényszermegoldásképpen a végfok IC kapcsolási rajzára rákerestem a neten. És a +táp lábára csináltam egy áthidalást a csatlakozó tüske és az IC lába közé. Így működik rendesen szerencsére.

Klímatisztításnál a középső konzolon ne nyomjátok tele a szellőzőt mert így jártok mint én.  :cry: [rohog]

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11172 Dátum: 2016.06.07 21:19:49 »
Semmiképp nem tenném, mióta olvastam ezt: http://totalcar.hu/tanacsok/kutyudoktor/2013/06/11/klima_tisztitasa_hazilag/
"a jobb idő beköszöntével rendszerességgel érkeznek a tisztítás áldozatai, a szétmart gyári rádiók és fűtéspanelek."

Igazi tavaszi jelenségnek tűnik. Méhecskék, virágok, és klímatisztító hab.  :clap:

dobó

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11173 Dátum: 2016.06.08 17:21:22 »
Maga a habos tisztítás nem rossz csak vigyázni kell vele nehogy a rádióba befolyjon. Nekem az előző tulaj a pollenszűrőt rosszul rakta bele így a radiátor teljesen el volt koszolódva.
A hab elég jól letakarított róla minden szennyeződést. Tükörrel ellenőriztem.
A klíma kifolyó csövön elég trutyis folyadék jött ki szóval dolgozott rendesen a hab.
A baj a habbal az ha nem szárítják ki a rendszert és a folyadék nem tud kicsepegni . Akkor elhiszem hogy szétmarja a radiátort.
A cikkíró lehet klíma szervizes és érdekelt abban hogy ne otthon csinálják az emberek.

Az ózonos tisztítás sajnos azért nem túl meggyőző mert a radiátoron a gombát baktériumot rajta hagyja igaz nagy részét megöli de akkor is ott marad valami ami aztán még jobban gócpontja lesz a fertőzésnek.

Én így látom ezt a dolgot ez a véleményem.

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11174 Dátum: 2016.06.08 19:26:16 »
Na rácáfolok a topik címére, vannak hibák.
Úgy néz ki besz.rt az önindítóm, legalábbis arra gondolunk.
Ha leállítom az autót, nem tudom elindítani. Először aksira gondoltam, de egy zsír újjal is ugyanez volt. Csak betolva indul el az autó, az meg úgy nem túl komfortos, de legalább haza tudtam jönni vele.
Indítózásra semmi, csak egy kattanás az önindító felől.
Pontos diagnózis majd a jövő hét elején.
Valóban önindító volt a gond. Elkoptak a bronzkefék. Kissé komikus, hogy összesen kb. 5 eFt-os vackok tették mindezt, és hogy semmi előjele nem volt. Az autón denso made in italy önindító van. Az autószerelő ismerősöm szerint szép egyenletesen koptak el.
« Utoljára szerkesztve: 2016.06.08 19:28:10 írta András1980 »